Съвет за старт? Къде?
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 14:01:29 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Съвет за старт? Къде?  (Прочетена 4662 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
P2227BK
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 6
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« -: Неделя, 22 Април, 2018, 11:15:24 »
ОтговорОтговор

Здравейте колеги.
Нов съм във форума и от около половин година следя темите. Сега за пръв път пускам нова тема с цел да ме насочите при избор на първа фирма. От скоро имам С+Е и имам желание да работя. Много изчетох както и полезните съвети за намиране на сносен работодател, но ще съм благодарен ако някой сподели къде да звъня за работа като нямам стаж. Някои неща ме наплашиха, но съм се прекръстил и скачам. На 29 съм знам добре английски и не ми е проблем да говоря и пиша.
Ако админите преценят, че темата не е за тук нека я преместят или изтрият. Предполагам има и други като мен, които следят и може да е в полза и за тях.
Благодаря Ви предварително и пожелавам лека и безаварийна.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Неделя, 22 Април, 2018, 11:15:24 »

 Активен
krasisof
Младши потребител
**

Рейтинг: +23/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 88
Теми: 6



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #1 -: Неделя, 22 Април, 2018, 13:09:47 »
ОтговорОтговор

Добре дошъл във форума! Поздравявам те за начина по-които си споделил намеренията си. Много сходни теми имаше и почти всички бяха от пациенти. Ти определено не си от тях. По същество. Едно нещо липсва като инфо. Имаш ли някав опит на камион до 12; 7.5т, пътувал си извън България, какво търсиш с оглед на семейно положение и пари. Аз например веднага мога да ти дам няколко жокера и дори бих звъннал няколко телефона. Все пак без отговори на посочените по-горе въпроси дори като база е трудно...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Неделя, 22 Април, 2018, 13:09:47 »

 Активен
P2227BK
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 6
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #2 -: Неделя, 22 Април, 2018, 13:51:53 »
ОтговорОтговор

Здравей колега
Карал съм С вътрешно в БГ преди 4 години. В Европа съм пътувал любителски не професионално.
Не съм семеен.  Като пари търся справедливо заплащане, а факта че нямам опит няма как да парадирам за висока заплата, но съм готов да уча и да давам резултати. По повод заплащането във форума видях много и разнообразни мнения,а като обяви виждам, че стартово за начинаещи няма как да се вземе над 1800-1900евро. Трябва ми просто да карам с някой, който е готов да обучава. Другото което зависи от мен ще дам на максимум!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
krasisof
Младши потребител
**

Рейтинг: +23/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 88
Теми: 6



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #3 -: Неделя, 22 Април, 2018, 14:49:03 »
ОтговорОтговор

Браво! Ясно, точно и кратко. И все пак веднага тези отговори пораждат още дузина важни въпроса. Може и на лична да продължим. За да получиш адекватна препоръка в твоя случай човек трябва да е запознат с детайлите. На прима виста.... и без да претендирам че е точно така. Може директно да пробваш в Англия, Белгия, Холандия. За Германия просто забрави. Може и с Бг договор за някоя голяма фирма на двойка за 1-2-3 мес. после сам и отново за Западна Европа. Това е добър вариант. Фирми дето  приемат са Юроспийд те сега купуват 150 камиона,  Ewals също даже са по-добри но имаше някаква врътка в парите кога ги плащат. Но която и фирма ако иска запис на заповед, многогодишен договор или нещо подобно забрави. Това е начин да те държат на каишка с цел да те одерат при всеки гаф. Може да потърсиш за близки курсове GR, RO сам. Няма много трафик, контролът не е прекомерен, сходен манталитет и възможност да свикнеш с композицията, преминаването на граници, адресите и други. Имаш ли приятели от бранша? От къде си получил инфо за работата? Каквото и предприемеш не прави компромиси защото те това и чакат, не и за неща които са константни величини. За парите може би 2000€ е върхът в БГ за момента. Аз наприммер ако се върна нямам надежда че ще мога да намеря за повече, щото ако са повече.има някаква уловка и ще станат и по-малко.  Много са нещата, които са важни и трябва да се вземат в предвид преди, а не след това. Каквото се сетиш като въпрос, обстоятелства или нещо друго стига да знам бих ти отговорил или помогнал. Все пак хората са различни и с различни критерии за това слушай вътрешният си глас. Той никога не бърка

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
P2227BK
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 6
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #4 -: Неделя, 22 Април, 2018, 15:05:11 »
ОтговорОтговор

Имаш лс

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #5 -: Неделя, 22 Април, 2018, 15:19:44 »
ОтговорОтговор

Привет колега,
Да ти кажа от какво да се пазиш:
1. 90% от Бг работодателите те осигуряват на 510лв. и всичко останало е на устна договорка т.е. ако решат могат и да не ти платят командировъчните за които дефакто работиш. Ако се стигне до съд, можеш да претендираш до 27е на ден.
2. Задължитено прочети темата за Ем Джи 05 !
3. Ако успееш да намериш чужд работодател, стартирай при него. Шанса да се прибереш без пари е много по-малък.

Успех!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
P2227BK
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 6
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #6 -: Неделя, 22 Април, 2018, 15:42:05 »
ОтговорОтговор

в кой раздел да търся, ако може да дадеш линк или някаква ориентация
Благодаря

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #7 -: Неделя, 22 Април, 2018, 15:59:52 »
ОтговорОтговор

Влизаш в началната страница на форума, и накрая /най - долу Усмивчица/ са последните коментирани теми.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
micyri
Потребител герой
*****

Рейтинг: +66/-131
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 958
Теми: 19



Активност
0%


« Отговор #8 -: Понеделник, 23 Април, 2018, 11:44:42 »
ОтговорОтговор

А ако пък си решил да работиш /живееш в Германия пиши.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
pirovski
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-21
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 153
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #9 -: Понеделник, 23 Април, 2018, 14:34:09 »
ОтговорОтговор

Без трудово правни документи не започвайте работа.Първо,рискувате да не получите очакваното.Второ,рискувате да Ви съдят за нанесени щети,а Вие не сте ги нанесли.Трето,рискувате да не получите очакваното,да Ви съдят,също да останете без право,да практикувате бизнесът.Без трудово правни документи,не може да спорите по неблагоприятни условия,екипаж е единственият начин да имате свидетел,но може да не желае да Ви съдейства.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
P2227BK
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 6
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #10 -: Събота, 28 Април, 2018, 15:35:28 »
ОтговорОтговор

Без трудово правни документи не започвайте работа.Първо,рискувате да не получите очакваното.Второ,рискувате да Ви съдят за нанесени щети,а Вие не сте ги нанесли.Трето,рискувате да не получите очакваното,да Ви съдят,също да останете без право,да практикувате бизнесът.Без трудово правни документи,не може да спорите по неблагоприятни условия,екипаж е единственият начин да имате свидетел,но може да не желае да Ви съдейства.

При всяко едно положение трябва да направя стаж.
Благодаря на Краси за информацията !!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
pirovski
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-21
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 153
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #11 -: Събота, 28 Април, 2018, 17:28:25 »
ОтговорОтговор

Успех Ви желая.Другият път,надявам се,споделянето Ви няма да е не ми платиха,съдиха ме...Много работодатели,ще споделят не документът управлява,а стажът(тоест колкото повече стаж имате толкова по можещ сте).Както стажът е документиран,така и книжката Ви е документирана,разбира се.Найвен ли сте,няма да Ви е в полза,работодателите са като децата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1849
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #12 -: Събота, 28 Април, 2018, 17:56:47 »
ОтговорОтговор

Абе Пировски,,,, честно се чудя дали не са създали някакъв изкуствен интелект дето да ги сътворява творби като твоите ,,,,,,,,,, ама пък като се замисля един робот би писал по- добре,,,,,,,,, преди време като преглеждах автобиографиите относно предложението ми да дам хляб на някой читав Човек и гледам твоята ,,,,,,,, я познай от един път дали се замислих поне една секунда дали става от теб и чеп за зеле ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
pirovski
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-21
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 153
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #13 -: Събота, 28 Април, 2018, 18:10:33 »
ОтговорОтговор

Боже.Господин Стефанов не ме интересува коментарът Ви.Има един начин да разберем от Вас ставали.Предоставяте оферта,преразглеждам,коментирам,подписвам,доказвам Ви.Не го ли направите,моля,не ме обиждайте.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1849
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #14 -: Събота, 28 Април, 2018, 18:48:54 »
ОтговорОтговор

Пич,,,, лекувай се !!!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Етикети:
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!