Автоматична трансмисия DAF E5
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 17:51:33 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Автоматична трансмисия DAF E5  (Прочетена 8813 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
highway nomad
Начинаещ
*

Рейтинг: +9/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 31
Теми: 3



Активност
0%


« -: Петък, 01 Февруари, 2019, 15:36:13 »
ОтговорОтговор

До loshdancho..

Разговарях с нашия механик. Той пък от своя страна имал среща с някакъв негов колега от DAF. Тъй като ни познават машините, човекът категорично казал, че за нашия камион няма опция за софтуерно отключване, защото бил някаква по-евтина модификация. За другите два камиона нямало проблем...

До Бриги Магнито...

Нямам проблем да разтягам лакърдии тук. Проблем по-скоро ще бъде да ти обясня какво точно ми харесва. Нещата са като при хората - срещаш някого, може той да не е най-умния, най-красивия, най-богатия, най-добрия и всички НАЙ на света. Но просто си допадате. Така е с приятелите, така е с половинките.

На моята жена съм забранил да прави каквото и да било промени по себе си. Харесвам я естествена. Да, грим, руж, червило - това е част от играта. Но никакви устни, изкуствени мигли, цици и пр.

Същото е и с камионите. Ненавиждам кича във всичките му форми. Във вид на килимчета, пискюлчета, плюшени играчки, стотици лампи отвън и отвътре. Претрупани с бутони табла и кабини. Харесва ми неподправената красота. А тя е тогава, когато няма нищо излишно.

Харесва ми голямата кабина, голямото предно стъкло, изчистената и практична средна конзола. Удобните легла. Ако щеш даже и звукът от двигателя в комбинация с шума от превключване на скоростите. Доволен съм от возията. Задната предавка ми е малко странна, особено когато правя маневри на по-ниска скорост: рипам малко нагоре-надолу, но се свиква. Осветлението в кабината ме устройва. Отварянето и затварянето на вратите също. Фаровете са уникални. Почти няма необходимост да се ползва печка - парното работи супер и на -15.

Не желая да обръщам темата на DAF срещу всички останали. Нямам голям опит в бранша. Не съм карал MAN все още. Scania определено не ми допада, като возия. Въпреки, че за мен имат най-пъргавите двигатели. Iveco-то ми е леко противно, особено ако е на СН4. За VOLVO някакви особени отзиви нямам. RENAULT са интересни, но в изпълнение MAGNUM. Mercedes за мен също е прекрасен камион, но не ми допада интериорът: твърде ми е гиздав. Въпреки, че за мен това е машината с най-адекватната автоматична скоростна кутия. Със сигурност във всяка една марка ще намеря и доброто, и лошото. Но с ръст от 195 см в определени посоки съм малко по-придирчив. Слава Богу на килограми съм точно в нормата ;-)

Надявам се, че съм ти дал посока за размисъл и съответно отговори.

Поздрави

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Петък, 01 Февруари, 2019, 15:36:13 »

 Активен
Етикети:
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!