Paratrans-Pegamax
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 20:02:02 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Анкета
Въпрос: Струва ли си
не си струва - 0 (0%)
много зле - 2 (100%)
Общ брой гласове: 2

Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Paratrans-Pegamax  (Прочетена 5722 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
rem6
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 3
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« -: Събота, 19 Октомври, 2019, 08:31:32 »
ОтговорОтговор

Здравейте колеги,
Реших,че ще трябва да драсна някой ред за екскурзията ми до Германия.И аз като вас вдъхновен от това,че съм намерил немска фирма с договор и осигуровки отидох там.И всичко се оказа истина!Валерия ме посрещна,направи регистрация,трудов договор и ме настани в маймунарника-така казват на общежитието.
Дотук всичко добре.Ще започна с работата.Карат се гондоли INVECO на поне 6-7 години,с тези машини
освен,че ви чакат невероятни приключения,всички в Германия ви гледат като реликви-няма други по пътищата.Последно шефа купи 5 броя INVECO 2013 година за Вас,а за руснаците във фирмата
чисто нови Mercedes.Карат се само основно лайна.И като казвам лайна -то е в буквалния смисъл,ще возите сухото от канализацията.След като изсипете,ще ринете и след това ще миете остатъците.Заплатата-2100+ командировки-прави 2500.Ще получавате чисто около 1700-1800 след удръжките за маймунарника от 200 евро,но ако сте добър щоер клас,ако не,около 1500 евро.Това е ако шефа не реши ,че имаш малко часове и километри,ако реши,че не си работил достатъчо,гориш с още 200-300 евро И да си дойдем на думата за големите немски осигуровки.След като ходих при адвокат,се оказа,че и в Германия не раздават пенсиите като ваксина.От няколко места ми потвърдиха,че ще взема около 30 евро на година,тоест- работиш 10 години -300 евро пенсия,за 20 години-600 евро.Бих си шута преди да съм си избил разходите. Успех и не забравяте,че Германия е на 4000 км с връщането,а Валерия за да стигне да публикува обяви в БГ сайтове-работата е зле.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Събота, 19 Октомври, 2019, 08:31:32 »

 Активен
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #1 -: Събота, 19 Октомври, 2019, 13:19:28 »
ОтговорОтговор

То навсякъде е така , гадната работа е оставена за робите .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Събота, 19 Октомври, 2019, 13:19:28 »

 Активен
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +464/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #2 -: Неделя, 20 Октомври, 2019, 17:53:40 »
ОтговорОтговор

От няколко места ми потвърдиха,че ще взема около 30 евро на година,тоест- работиш 10 години -300 евро пенсия,за 20 години-600 евро.
Не знам откъде идват слуховете , че ако някой работи пет години на запад, ще вземе най малко 500 евро пенсия  Смотан А иначе цифрата си е нормална , 40 години трудов стаж - 1200 евро пенсия .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
Topikyan
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #3 -: Петък, 21 Юли, 2023, 17:27:07 »
ОтговорОтговор

Това е публикувано 2019година.
Сега работя там.Казвам се Красимира Топикян.Просто данъчната система в Германия е убийствена.
Работата е супер спокойна .Та най хубавото от цялата работа са шефовете.
Няма място за сравнение с БГ фирма.Петък се прибираш,паузата винаги е над 60 часа.
През седмицата няма по малка пауза от 12 часа.
Всеки хляб има и кора,случва се остатък да се чисти .Това е рядко явление.Плащането е над 2700 бруто.След данъците вземаш нето ,около 2300-2400.
Тъй и дали в България ти вдигат пенсията с 30 евра на година?
Това е от мен.
Мисля,че няма причина фирмата да е в Черният списък .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #4 -: Събота, 22 Юли, 2023, 11:58:43 »
ОтговорОтговор

Мисля,че няма причина фирмата да е в Черният списък .

     Така да е, въпреки че описаното от автора е доста над средното и обичайното и стотици пъти над: "бягайте с 200!" Вероятно към онова време е било подобно положението.
     И Дискордиа доскоро беше в Черен списък и никой не ме подкрепи, че не е за там.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!