Глупавите инженерни решения
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 12:40:47 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Глупавите инженерни решения  (Прочетена 4442 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« -: Четвъртък, 14 Ноември, 2019, 09:49:49 »
ОтговорОтговор

Здраво Бацета, дне съм се сетил за слаганите, някога централни мазанете  по дръгелите. Уж идеята е била за добро, но се оказва, че количествата грес изхвърлени от въоросното устройство по пътищата е по-скоро опасно отколкото полезно.
Сетих се и за прословутата Телма, що камион изгоря от нея, направо не е истина.

Ако и вие се сещате за нещо, драснете некой ред

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Форум на българските шофьори
« -: Четвъртък, 14 Ноември, 2019, 09:49:49 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Четвъртък, 14 Ноември, 2019, 15:44:20 »
ОтговорОтговор

Сещам се за едно изключително глупаво "инженерно" решение. Да вдигнеш кабината на Ивеко Стралис, за да си провериш нивото на маслото в двигателя.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=nkEIs1OLWdg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=nkEIs1OLWdg</a>

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Четвъртък, 14 Ноември, 2019, 15:44:20 »

 Активен
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +464/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #2 -: Четвъртък, 14 Ноември, 2019, 20:13:00 »
ОтговорОтговор

Сещам се за едно изключително глупаво "инженерно" решение. Да вдигнеш кабината на Ивеко Стралис, за да си провериш нивото на маслото в двигателя.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=nkEIs1OLWdg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=nkEIs1OLWdg</a>
Нямаше нужда да обърнеш цялата кабина ,даже и да сипеш масло .
пп. Между другото компютърът беше невероятно точен , така че е тъпо да дигаш кабина  Намигване
При Евро 6 върнаха нещата по местата им !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
Hristo Lishev
Старши потребител
****

Рейтинг: +584/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 317
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #3 -: Четвъртък, 14 Ноември, 2019, 20:35:56 »
ОтговорОтговор

Това с Ивекото ме сети за един стар запис, преди години правех 45 часа на околовръстното на Бордо преди N10 наблизо бяха един българин още, един поляк и един испанец. Полякът беше с Ивеко и не знам защо събота надвечер се сети да му долива масло, а аз как разбрах, по виковетв "Ку*ва" откъм камиона му. Кабината беше блокирала на средата ни нагоре ни надолу, няма ръчно, командния сектор плетеница от кабели, страшнО. Та човекът така спа или силно казано спа събота срещу неделя, като станах някак си я беше пуснал, ама не му беше минал мерака да долива, пак опита да дигне, пак блокира, оня тръгна да влиза така, но не му дадохме, отнякъде намерихме една гредичка та подпряхме кабината и така. Неволи шофьорски...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Dilyan_Zagorchev
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +21/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 201
Теми: 8



Активност
0%


Dilyan Zagorchev LinguaTertiiImperi LinguaTertiiImperi
Ел. поща
« Отговор #4 -: Петък, 15 Ноември, 2019, 10:18:23 »
ОтговорОтговор

На скапаните МАН-ове евро 3(за другите не знам) е същата простотия.Вдигаш кабината,за да мериш маслото.Като ти свърши нафтата пак вдигаш кабината и обезвъздушаваш.И няма по отвратителен камион.Както казват колеги-МАН е хубав,но само да го гледаш отстрани.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
bozhilov
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1
Теми: 0



Активност
0%


« Отговор #5 -: Петък, 22 Ноември, 2019, 13:14:10 »
ОтговорОтговор

Аз пък се сещам за невероятния технически напредък, преоткриването на колелото и топлата вода, революционната идея на Мерцедес да замени огледалата с камери и дисплеи! Очаквам следващата стъпка да бъде замяната на челното стъкло с дисплей...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Koci
Начинаещ
*

Рейтинг: +10/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 27
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #6 -: Петък, 22 Ноември, 2019, 18:53:06 »
ОтговорОтговор

На скапаните МАН-ове евро 3(за другите не знам) е същата простотия.Вдигаш кабината,за да мериш маслото.Като ти свърши нафтата пак вдигаш кабината и обезвъздушаваш.И няма по отвратителен камион.Както казват колеги-МАН е хубав,но само да го гледаш отстрани.

Тези с мултифункционален волан от Е4, имат при изгасен двигател в менюто ниво. Ама си е тъпо с пръчката.
При колите ме дразнят тези които нямат термометър на таблото. И тези двигатели литър-литър половина на големи коли.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SOLAR
Потребител герой
*****

Рейтинг: +234/-16
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Belgium Belgium

Публикации: 530
Теми: 53



Активност
0%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ


encho.ganev
« Отговор #7 -: Събота, 14 Декември, 2019, 10:01:09 »
ОтговорОтговор

VOLVO имаха модел, на които хладилното чекмедже бе над главата на водача и скъсяваха разстоянието на горното легло.
MAGNUM, кабината със сгъваемата масичка и легло, хладилното чекмедже бе поставено така, че се достигаше само при събрани масичка и легло. А за да го отвориш, трябва да заемеш поза на молещ се мюсюлманин.  Намигване

ЛЕКИ ПЪТИЩА !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #8 -: Вторник, 17 Декември, 2019, 13:44:24 »
ОтговорОтговор

     Отново да припомним - стоейки пред кабинета на лекаря, инженерът си мислел: - "Като знам как съм взел дипломата..."'

     Виждате ли много примери колко хора се гордеят, че са прости, неуки, че и прочие. Това като общо, а в частност и шофьорите и въпреки това им се проверява скъпа техника и товар. Желание за развитие няма.
     Дали не е същото и при конструкторите? Прости, неуки и създават нещо което "разказва играта" на ползвателите!

     Ето и един пример от групата във Фейсбук. Следният израз: 5+1.10=? Аз като нямам идея какъв е редът на пресмятане вземам калкулатор от телефон (ама да е смартфон, не само с фенерче) или друг с повече функции (любимата ми ЕЛКА не става в случая) и получава - 15. Което е верен отговор - без изобщо да имам идея как се пресмята. А пък "умници" които знаят всичко смятат и не достигат верен отговор (най-често е 60). Инженери, като не знаете питайте ползващи го?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* FB_IMG_1576580722210.jpg (40.93 KB, 712x688 - видяно 221 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Boroman21
Потребител герой
*****

Рейтинг: +144/-32
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1088
Теми: 13



Активност
0%

for Life


borqn_bogdanov
Ел. поща
« Отговор #9 -: Вторник, 17 Декември, 2019, 15:03:40 »
ОтговорОтговор

Икономистите ще го изкарат 60 , то и за това камионите са на това дередже.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!