Тригонометрични функции
Форум на българските шофьори
Неделя, 23 Юни, 2024, 17:41:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu

Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тригонометрични функции  (Прочетена 5079 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой

Рейтинг: +2326/-323
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2166
Теми: 138

Активност
4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно

« -: Четвъртък, 12 Декември, 2019, 03:44:03 »
ОтговорОтговор

Първото което ми идва на ум е " А , какъв е смисълът на публикацията  Ъ?"

Ако имам право на само кратко изречение ще отговоря - заяждам се!

Ще посоча името на раздела където е публикувано: Празни приказки

Ето малко по-дълго. И все пак си първи, открил съвсем очевидни неща:

Както и преди време съм казвал - спрял съм да пиша, само се заяждам. Ако някой открие нещо смислено, изобщо не е била това целта!

Ето какво би открил непоправим оптимист, макар че и то е очевидно. А ти вече пенсионер и в този случа си като български такъв:

тригонометрични функции се използват, като често не им се употребяват истинските имена, по-скоро се пропуска. Тези функции са: синус, косинус, тангенс

Бях споменал, че знаците А5 и А6 изразяват точно тригонометрична функция. Срещулежащ катет към хипотенуза. Защо ли не се описва да кажем спускането: средно голямо, много голямо, ууууу страшно голямо?!
     Доколкото разбирам (чувал съм, до трети клас не се изучаваха тези функции) в училище синус и косинус не се означават с знака - "%". А с число
което е между [-1,1], знакът "%" означава на 100. Например, ако кажем, че една кола харчи 8% - в превод 8 на 100 - вече става съвсем ясно (8 литра на 100 км). Ако на примера със знаците беше написано синус 0,1 - какво ще разберем?! А 10% което е - 10 на 100, на 100 метра изминати, 10 метра промяна на височината. На картинката въобще не е подходящо завъртян - c е 100 метра, b е 10 метра. А ъгълът β (в примера с 10%) е 5,7392о и нищо не ни "говори", докато синус 0,1 или 10% е съвсем друго.

Това е само един от много примери в които шофьори работят с не много прости математически операции. Ако направим средно аритметично с тези които дори имената не могат да си напишат правилно (ПетАр, ДимитАр - дали по ЛК са така?), се получава задоволителен резултат!

Ако ти или другите, смятате че не знам от какво се вълнуват шофьорите - наясно съм от Фейсбук групата. Снимка с ядене в групата, за един час 400 харесвания, 200 коментара: наздраве, наздраве,... nazdrave! О, последният (обикновено са няколко) е между: "изгоря" или "завинаги сбогом"!
     Религиозните хора в никой случай "не бият тъпана" колко са вярващи. Обаче снимка на Исус и "парадно-религиозните": амин, амин... Докато някой обърка клавиатурата или въобще не използва кирилица - крайното: "завинаги сбогом". И като кажат: "амин" - вероятно дори много не й знаят значението, греховете са им опростени и на пътя могат да се държат наново като пълни съединители?!
     Да си знаят парадно-религиозните, че изобщо групата не опрощава грехове. Поне аз много лошо гледам на такива публикации (и двата вида) и нямат шансове да минат!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

* Trigonometry_function2.png (5.03 KB, 404x220 - видяно 401 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« -: Четвъртък, 12 Декември, 2019, 03:44:03 »

Активен
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама