Купени книжки (СУМПС)
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 18 Април, 2024, 11:25:35 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Купени книжки (СУМПС)  (Прочетена 12344 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2243/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2122
Теми: 135



Активност
3.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #30 -: Неделя, 26 Юли, 2020, 23:33:51 »
ОтговорОтговор

Та, патките, голямо тичане с тях, виж кое време е. Сигурно докато си чакал си врътнал няколко милиона - милиметра например?

     Добре че съм аз да се поправя. Милиарди милиметри си минал, а милиони са метрите! Това, преди седмици сега са повече - да не се засегнеш, че когато не са много всичко е от значение.




Мен лично фобиите ти не ме вълнуват , а явно имаш проблем щом продължаваш да воюваш със сенки от миналото хора които отдавна не пишат тук.

     Може би съм имал известен проблем с лишаване от достъп до Интернет за не малко време (ама колко е - тайна е)?!



Как си я взел не е толкова важно , по важно е как си я използвал . Всъщност мога да кажа ,че моята е така да се каже "девствена" ( не е била на трупчета Ухилен) а все пак съм я взел на 07.06 1978г.  на Газ -51 " Молотовка".

     Не е важно как си я взел? То и аз това казвам, дори да е купена (каквото и да значи), ако има желание да се развива, не е проблем. А тези които тръбят, че са я изкарали, много често им е раздадена. Такива са били времената по "онова" време. И какво като и твоята са ти я дали "по онова време" и сега за едно кръстовище не се осмели да дадеш поне предположение.

     Е или не е: "девствена"? Май онази фолкаджийка в този случай по-добре се справя със словореда.

     Как точно помниш датата? Ако съвпада с рождения ти ден е обяснимо или пък погледна в книжката? Или си като онзи инженер които му се запалила къщата и той хукнал да си спасява дипломата?! Разбира се тя е най-ценна повторно едва ли би я изкарал.

    


Силно се съмнявам , че даже ще успееш да запалиш ... Та те така за занаята , а за разтягането на локуми си има хора , даже по добри .
 

     Колко да е сложно запалването? Тя е на бензин източваш от резервоара почваш да поливаш и палиш някак отдалече. Лошото е в топлото, че бързо се изпарява (няма да се плашиш дори и да поливаш на нагорещено място - няма опасност от възпламеняване, докато не се появи искра). Не е най-добрият вариант, ако не си достатъчно бърз или ниска околна температура. Нафтата е малко по за предпочитане, но внимателно с нагорещените повърхности, че температурата на запалване е по-ниска от бензина. Най-добре е с масло. Дори за по-евтино ефектът е почти същият с отработено масло. Поливаш без да бързаш, само че е по-трудно за палене, направи си някакъв подходящ фитил. След запалването, разгарянето е бавно и ще имаш време да се снимаш как си успял да запалиш.

     А?! Ама да не е дума за онова запалване, където двигателя заработва? Нали си един такъв многозначен обикновено, как да се сетя веднага. Попитах 5 жени дали могат това запалване. И НЕ МОГАТ. Вдигна ли ти се самочувствието? Пред тези 5 жени си направо велик, ако не е надигнато достатъчно да питаме още 5? Сигурен съм, че ще им е необходимо поне 10 секунди, за да им се посочи кой педал да натиснат за запалването. По "онова" време като доста съветски машини са се палели по този начин, само ти ли си знаел? Или само най-най-способните са го умеели?
     А дали като си караш ГАЗ-51 (Молотовката), дори да е ГАЗ-53 (на 3-та и 4-та има нещо като синхронизатори), пак е без синхронизатори на скоростната кутия и някой не те вижда, че си камион и при смяна на скорости да остане с впечатление, че бичиш дърва? Много "дърводелци" от "онова" време сега са много "велики"! Надявам се с помоща на тези жени ще позакрепиш крехкото самочувствието? А за още по-крехкият стаж - подобре трай.  

Или според теб фирмите които искат опит са тъпаци и нищо сложно няма в тая професия ? Лошото е че млади момчета ( не разбирай нови в професията ) се броят на пръсти . Като погледнеш в школите са все 50+++

      Ъъъъъъ? Ще ме насочиш ли къде твърдя това? Не, няма - опитът за разговори с теб го показва. Ще си остане загадка като "закачане на ремарке". Аха?! За твоят опит ли е думата? Е, нали имаш някакъв. Беше писал за 32 години "само международно" - най-вероятно броиш от как си закачил ремарке, без значение, че може и с месеци да нямаш преминаване на граница или въобще да не караш камион (като онзи живеещ във Валенсия, а дори самочувствието и стажът се увеличават без да е виждал камион 7,5 години). Е, убеден съм, че не са 32 години - докато си в Италия, международен или супер международен е стажът? Но дори и да са три пъти по-малко, че и още по-малко - ще ти върши работа, а си и пенсионер. Не ме карай да прилагам собствените им критерии за стаж на твоите гнусни форумни приятелчета, че тогава може да се окажеш, без наистина никакъв стаж.


       Ако полицаи правят "профил" на "великите" (тези с некупени книжки) крякащи "шофьори" (май само крякането е истинско при тях и е без кавички). Ще изглежда така:

     Със самочувствие, че е с десетки години стаж на камион - в повечето случаи водил се е на Жук, Ниса... Възможно е да ги е карал понякога дори.

     Той я бил изкарал, не му е купена. Разбира се не е купена подарена е в масовките за курсове.

     Задължително е супер "бос" с правилата - те не карат (но пък блъскат за щастие само понякога). Няма и да ги научат, просто няма "свободно" място, всичко е изпълнено с величието!


     Ето един със сигурност некупена книжка, даже 4 години е учил за нея (повечето хора за 4 години изкарват степен бакалавър, а той една книжка - голяма мъка е било). Наистина в много моменти личи, че е има пропуски в общообразователните предмети.
"Аз съм от тия 0,0000001 % родени шофери" - написано е 06.11.2016 18:56. Не знам дали е броил нулите или като запетайките просто натиска. Ама ще приема, че е вкарал някаква мисъл, въпреки че е "много по-умен от много професори по физика" - по негова самооценка. Онова малко число което е написал ще рече един на един милиард. Ако вземем всякакви шофьори и с рикши и велосипеди и детски колички - ще е сред няколкото в света. Ако се има предвид само между камионите, вероятно ще е единствен от изобщо как е създаден камионът и още много поколения напред докато го има в подобен вид. Разбира се не е лошо да извадим обръщане на камион (едно ли е?), неуспешен опит за минаване под нисък мост. Понаринал асфалта в един френски Лидъл. И вероятно стотици още за които си трае. И той от време на време е 1/един милиард в другите случаи е обикновен некадърник. Дори много успешно конкурира трактористи, комбайнери и други за да не изглеждат супер зле. Арад (предполагам Румъния) до Враца (дали е само една в България или и в Румъния има?) под 4 часа и 30 минути. Понеже, ако е най-дългото предположение е поне 480 километра. Май само на мен ми се струва, че всички тези кресльовци са само много големи лъжци?! Макар че ако се движи със средна скорост 110 км/ч ще стане. А доста, си мислят че 70 км/ч е добра средна скорост за Румъния и България.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* FB_IMG_1595767890544.jpg (76.34 KB, 639x1368 - видяно 172 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #30 -: Неделя, 26 Юли, 2020, 23:33:51 »

 Активен
Етикети:
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!