Към коя спедиция да работя с влекача си?
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 11:37:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Към коя спедиция да работя с влекача си?  (Прочетена 4739 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
maxaffey
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 8
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« -: Вторник, 04 Август, 2020, 08:19:46 »
ОтговорОтговор

Здравейте.

Искам да инвестирам в 2 бр. влекача нави или на 2-3 години и да ги пусна да работят към някоя спедиция - Dsv, транспрес, шенкер или друга.

Какво ще ме посъветвате:
1. Има ли смисъл това занимание изобщо?
2. Към коя спедиция е най-добре да се кара - някоя от изброените или към някоя друго чужда?
3. На каква тарифа на км. трябва да карам, за да мога да съм на печалба?
4. Кой влекач според вас е най-добро съотношение цена-качество-удобство за шофьора? (знам че тук въпроса е малко спорен и е малко на фенска основа)
5. Кои релации са най-добри за каране, т.е. добре плащат, хубави пътища, ненатоварващо за камион и водач? Един приятел ми каза че скандинавията била ок, защото добре плащали.
6. Какви са нормалните заплати на шофьорите из европа, според мен минимума е 2000 евро?


Ще съм благодарен на хора от бранша и с опит да споделят мнение, преди да се хвърля в дълбоките води?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Вторник, 04 Август, 2020, 08:19:46 »

 Активен
martin stanev
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +292/-28
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 170
Теми: 3



Активност
0%


« Отговор #1 -: Вторник, 04 Август, 2020, 18:28:14 »
ОтговорОтговор

Сулю/пулю тръгнали да се занимават с транспорт и после шофьорите от непрокопсаници заплати чакат. Пич нищо лично, но бизнес се прави с пари, а не с гол гъз. Нещата ти ги казвам от гледна точка, като шофьор. Познавам много бивши чорбета с по няколко дръгела дето фалираха и сега работят, като шофьори да си изплащат заемите. Два камиона лесно се купуват, а после кво правим?! Ето примерно и аз имам парите, за 2 варела от първите 6ци на по 800/900 000км да ги купя от NL. вече пръднали в супата и после какво.......наемам 2ма колеги и ставам чорбаджи кокошкарев.....надупвам се на някоя спедиция да работя, за жълти стинки, защото нямам оборотни пари да си позволя да търся по платена работа.....ама те камионите се трошат, трябва потдръжка, шофьорите заплати ще чакат, ама много ми пука, ще почакат, нали съм чорбе кокош.....важното е че спедицията все ще преведе пари някога...30, 45, 60 дена. След като закупиш 2та курника, айде твоите си решил да са на по 3г горе долу по новички 400/500 000км....имаш ли оборотни 20 000 евра заделени настрани, да се приготвиш примерно, за 2 месеца да плащаш заплати, магистрали, гориво, потдръжка на камиона, сервиз на камиона при необходимост, който сервиз в чужбина хич не е евтин? Защо пиша след 2 месеца, защото спедицията на която си се надупил примерно може да ти плаща на 2 месеца. Нали твоите бъдещи колеги чорбета кокошкареви все ревът, че получават пари на 2/3 месеца, а ние наглите шофьори все си искаме парите, които сме изработили....ей...ама много сме нагли бреее....срама си нямаме. Знаеш ли, че твоите бъдещи колеги са пред фалит, само на смяна на 6 нови гуми на влекача.....не говорим, за някой насран регенерат или пръднали китайки.....последния случай, който помня е видях се с нашенец близо до Улм-немско, седеше на паркинг с развалена лагер-главина, чакаше си чорбето от България да пристигне с новите части да му правят ремонт, защото чорбето му кокошия трън няма пари, за немски сервизи. И тия 2000 евра от нокътя ли си ги изчопка? Още камион не си купил и взе да определяш на шофьора заплатата.....още от сега я подкара баровсаката......фърчите вие бъдещите чорбета...фърчите, фърчите, ама много бързо се приземявате.....Тия 2000 евра дето си ги определил, не са заплата, а комадировъчни, защото в България никой шофьор не получава заплата от 2000 евра. И какви са тия 2000? Какво е това...от тук, от там почваме от сега с кастренето.....примерно София-Регенсбург щи дам 20 стинки, там докът се разтовари се падна Събота и Неделя и командировката вътрешното почва с 1вото чмр, димек Понеделник......навръщане към България същата работа.....и кво.....аз 2 седмици ти работих на 20 стинки.....пък ти о велики чорбаджилан ми даваш 2000 евра.....да, ама не!!! Аз нямам вина че се дупиш на курс примерно 1600/1700км. за 1100лв и не можеш да си договориш цена, само и само да си засилиш камиона към EU. По закон ежемесечно се привежда МРЗ-610лв брутна+ командировка на ден. От как тръгне шофьора от место базата/гаража на мпс-то и после се прибере му се плаща командировка на ден, запомниго!!! Сега ще кажеш-ама отпуската е въднъж годишно, защо трябва да му превеждам МРЗ-610 бруто на всяка отпуска? Ще я превеждаш, защото това е на шофьора компенсацията дето ти е живял в опърдяния варел в продължение на 2/3 месеца, така че.....а пък щом мислиш да правиш, като твоите колеги чорби кокошеви-да пускат неплатена шофьора докъто е отпуст в България-толкова и ще попаднеш на съвестен шофьор. Никой няма да ти ръпка 2 седмици за 20 стинки-отиването и връщането до EU. Но да моя грешка...има индивиди дето и на 15 стинки са доволни и 2000 евра месечно и такива ще намериш, но е такива дето си мразят жените, мазни алкохолици и се къпят по 1 път месечно, дето още не са тръгнали и гледат къде по румънско да пласират нафтата. За жалост и такива ги има и то не малко. Никой себеси уважаващ професионален шофьор няма да ти работи на обещания от 2000 евра и 20 стинки правия курс в опърдяния варел с месеци тва да го знаеш!!! Съвет от мен- на 2 камиона могат да ти работят 3ма шофьора на график 8/4 седмици или 6/3 седмици, димек 8/6 седмици работа, 4/3 седмици почивка. Така 2та камиона са ти постоянно в движение и носят доходи, 1 шофьор е в отпуск, а другите 2ма работят и постоянно се въртят. И за теб добре-камионите са постоянно в движение и за шофьорите добре, но тогава трябва да осигуриш предвижването на шофьорите до место-смяната в EU. Щом си решил да се пробваш с транспорт си купи временно, само 1 камион и се качи ти да поработиш няколко месеца да пробваш кое как е, да смениш някоя и друга спедиция. Много са ми интересни чорбетата, като фанат се пънат и викат, абе като търсите големи заплати що не си купите камион да видите лесно ли е. Камион никога няма да си купя, защото с гол гъз да пръднеш дори и мравките неможеш уплашиш. Едно време старите шофьори викаха-камион къща храни....някога може и да е било вярно, но сега камион освен болести и нерви друго няма да ти докара. Друже нищо лично, не го приемай като заяждане, в началото писах, че го гледам от шофьорска страна, а вие чорбетата го гледате отвисоко от друга страна и затова шофьор и чорбаджи да се сработят трябва да има сходство, ама днешно време го няма, защото единия веднага почва да го дава хитрец. Успех ти желая и драсни няколко реда след време да споделиш чорбаджийските неволи!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Вторник, 04 Август, 2020, 18:28:14 »

 Активен
maxaffey
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 8
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #2 -: Вторник, 04 Август, 2020, 19:31:52 »
ОтговорОтговор

Благодаря за отговора и съветите.

Аз имам тякакъв опит горе долу - преди 4-5 години имах 4 сола до 12 тона само за България - спедициите ти извиват ръцете и плащат колкото и за горивото не ти стига, ревонтите на старите дръгели понякога струват повече от самите тях, голяма част от фирмите са готови да возят и за без пари, само и само да могат да плащат лизингите и т.н. Тогава просто в един момент видях че всеки месец съм по 5-6 хиляди назад и в един ден спрях камионите, разплатих се с шофьорите и продадох камионите и си казах, че в България с този бизнес повече няма да се занимавам.

На мен са ми ясно павечето от тези неща които сте писали по-горе и от негативния ми опит от преди знам че камионите трябва да са нови или макс на 350 - 400 хиляди километра и до 800 хиляди да ги махам, че един камион щи ми струва поне 50 -80 хиляди евра, че трябва да имам заделени поне 15-20 хиляди евра на камион, докато запона да получавам пари от спедицията. Още когато имах камиони имах предложение от една спедиция да им дам камиона с шофьора, те ми дават карта за гориво и за пътни такси и диспонент, който да казва откъде товарим и разтоварваме, 10000 км на месец гарантирани и накрая на месеца ви смятат па цената на километър, вадят сумата за гориво, такси и диспотент и им фактурирам остатъка.

Въпросите които съм задал са за да се ориентирам как вървят цените - заплатата на шофьора е каквато съм чувал последно, може и да не е актуална, затова напишете какво е вашето виждане - 2300 - 2800 евро на месец, колко плащат спедициите - последното което бях чувал е за скандинавия по 90 цента на км само за влекача и ремаркето от тях, без наем за него.

Всичко е до сметки - ако не излизат няма смисъл да се набиват грешни пари, затова ми трябват и актуални цени.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
martin stanev
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +292/-28
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 170
Теми: 3



Активност
0%


« Отговор #3 -: Вторник, 04 Август, 2020, 21:05:27 »
ОтговорОтговор

Абсолютно същото е и сега! Напатил си се вече с тия камиони, защо ти е да се зафащаш наново? Голяма краста са тези камиони. Тези кравопийци спедициите ги въртят тез товари през 5 ръце. Онзи ден един познат взе да ми се жалва той частник от 7 години  има Ман хенгер, пътува, само в България и много рядко Гърция.....предлагат му курс 840 км....товариш-изминаваш 420км, деня свърши.....на другия ден разтоварваш/товариш и отново 420км наобратно 2ри ден...3ти ден трябва и да разтовариш.....за 880лв , товар 25 тона...така, обяснява ми 500лв нафта, на него, като шофьор си слага 3 надници по 80лв, защото камиона може да си е негов, но той си го кара и трябва и семейство да храни...и така, 500+240=740....880-740=140лв, от тия 140лв трябва да се плати и пътни такси, и остатъка ще остане кяра на чорбето. Колега по горе курса София-Регенсбург, за 1100лв ти го дадох, като пример, защото е истина.....на опашката на Видин миналата есен се заприказвах с колега и той ми каза, че безмозъчния му началник го взима тоя курс, само и само да го качи камиона на вътрешно в EU. Скандинавия, ама къде по точно...едно е Германия-Швеция, друго е Дания-Норвегия-Швеция?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
maxaffey
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 8
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #4 -: Вторник, 04 Август, 2020, 21:48:05 »
ОтговорОтговор

Аз затова ако правя нещо ще е само в Европа, по възможност директно за европейска спедиция и то по скандинавия запредпочитане. Един приятел има два влекача там директно за шенкер Швеция по 90 цента и е много доволен. Даже вика че като прибира влекачите един път в годината за технически и обслужване ги връща празни, за да не се занимава с групажи и разни спедиции и му е мирно на главата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +465/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #5 -: Сряда, 05 Август, 2020, 08:59:21 »
ОтговорОтговор

Даже вика че като прибира влекачите един път в годината за технически и обслужване
Влекачите не минават ли два пъти на преглед ? А , какво правиш с тоя новия закон " Макрон" ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2216/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #6 -: Сряда, 05 Август, 2020, 10:01:40 »
ОтговорОтговор

Влекачите не минават ли два пъти на преглед ?

     Само понякога, в неговия случай - НЕ!


"Регистрираните моторни превозни средства и теглените от тях ремаркета, подлежат на задължителен периодичен преглед за проверка на техническата им изправност – известен като „Годишен технически преглед“. Условията и редът за извършване на прегледа на превозните средства, се определят с Наредба Н-32 на министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията съгласувано с министъра на вътрешните работи.

Пътните превозни средства подлежат на преглед за проверка на техническата им изправност, както следва:

леките автомобили - на третата и петата година от първоначалната им регистрация като нови, след което - всяка година;
автобусите и таксиметровите автомобили - на всеки 6 месеца;
товарните, специалните автомобили, ремаркетата и полуремаркетата с допустима максимална маса над 750 kg, от чиято първоначална регистрация са минали не повече от 10 години - всяка година, след което - на всеки 6 месеца;
ремаркетата с допустима максимална маса не повече от 750 kg - на всеки две години.
 

При периодичния преглед на ППС се представят следните документи:

Свидетелство за регистрация - части I и II в оригинал; (голям и малък талон); може да бъде представено ясно и четливо копие на част I на свидетелството за регистрация;
документ за платен данък върху превозните средства, изискуем към деня на извършването на периодичния преглед на ППС съгласно чл. 60, ал. 6 от Закона за местните данъци и такси, издаден или заверен от съответната община, или документ, че са освободени от данък съгласно чл. 58 от Закона за местните данъци и такси;
задължителна застраховка "Гражданска отговорност";
документ за самоличност на лицето, представящо ППС на преглед;"

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
juli76
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 101
Теми: 21



Активност
0%


« Отговор #7 -: Сряда, 05 Август, 2020, 16:55:12 »
ОтговорОтговор

Колега нямаш ли собствен капитал и контакт със сериозна спедиция не се захващай.Филма е сериозен общо взето ставаш крепостен селянин и нямаш права а само задължения.Казвам го от личен опит ! Усмивчица В момента никоя спедиция не може да ти предложи добри или поне приемливи условия всички свалиха цената.Ако те интересува нещо повече пиши на лично.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
maxaffey
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 8
Теми: 3



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #8 -: Четвъртък, 06 Август, 2020, 11:37:00 »
ОтговорОтговор

Влекачите не минават ли два пъти на преглед ? А , какво правиш с тоя новия закон " Макрон" ?

Влекачите са му до 10г. и един път годишно ги прибира за технически, но мисля че част от обслужването гоправи там.

За пакета Макрон знам че влиза в сила след 18 месеца и затова разглеждам и варианта да регистрирам фирмата в друга държава.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
down_shiftеr
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +9/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 101
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #9 -: Сряда, 19 Април, 2023, 19:48:28 »
ОтговорОтговор

Колеги не ми се отваря нова тема.

Някой може ли да препоръча превозвач или спедиция които движат групажи от и до Швеция ?

С гугъл мога да си служа , питах юрочпед и дискордия ама не стават.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!