Ферибот Никопол - Турну Магуреле
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 00:40:57 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ферибот Никопол - Турну Магуреле  (Прочетена 1673 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +464/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« -: Вторник, 21 Декември, 2021, 18:57:46 »
ОтговорОтговор

Днес минах и когато имам малко време, ще напиша и ще сложа снимки.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
Форум на българските шофьори
« -: Вторник, 21 Декември, 2021, 18:57:46 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #1 -: Четвъртък, 23 Декември, 2021, 23:31:51 »
ОтговорОтговор

Днес минах и когато имам малко време, ще напиша и ще сложа снимки.

     Първата ми мисъл бе: защо не се обади? Много скоро се сетих, че не сме първи приятели и единственото ни общо е писането тук и твоят много голям стаж МЕЖДУНАРОДНО. А пък аз паса патки които летят международно. Писането тук и думата "международно" ни е малкото общото. На Христо да се беше обадил, ама там си има ред, не може така спонтанно.

     Тези букви от румънския  Ăă, Ââ, Îî - са първата по-близка до звука "Ъ", а другите са еднакви и са звукът "Ъ". Târgoviște - Търговище, Râmnicu Vâlcea и често се пише Rîmnicu Vâlcea има българско име Ръмнику Вълча, а на румънски е по-скоро Ръмнику Вълчя. Găești - Гъещ, дори Nădlac - Нъдлак, Turnu Măgurele - Турну Мъгуреле. Един град лесен за произнасяне от италианско говорещи Pecica - Печка. Печка като готварска печка, но с главна буква. И за тези с много голям стаж, преди години когато задължително се е минавало през нея (Печка), на табелата името е било написано на румънски, унгарски и на български (български на кирилица). Понеже има много българи там. А Печика, Печица, Печица - няма логика да я казват, дори тези със стаж от само 10 години, а тези с 20, 30, 50, 100, 200, 500 години ХИЧ - ама може малко да послъгват!

     За този ферибот, май споменаха, че е с вдигната цена. Като пуснеш снимки може да се разходя до там - предполагам за два или най-много три дни ще стигна. Преди години си ходех по 35-40 км на един път, ама сега ще е по-бавно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Четвъртък, 23 Декември, 2021, 23:31:51 »

 Активен
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +464/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #2 -: Четвъртък, 30 Декември, 2021, 20:50:20 »
ОтговорОтговор

     Първата ми мисъл бе: защо не се обади?
Даже разтоварвах в Плевен, ама откъде да знам къде ги пасеш тия патки Ухилен
Цитат
Много скоро се сетих, че не сме първи приятели и единственото ни общо е писането тук и твоят много голям стаж МЕЖДУНАРОДНО
А, защо да не сме приятели? Аз нямам за какво да се карам с тебе. Ти имаш някакви комплекси! Еми започнал съм в СО МАТ "Х Димитър" -1988 г..... Да има някой с повече тук  Усмивчица Да ти постна ако искаш дипломата ми от ПУЦа.
Цитат
На Христо да се беше обадил, ама там си има ред, не може така спонтанно
Говорихме по телефона скоро, а откъде да знам дали се прибрал.
Стига за нашите работи, сега за ферито.
Цената е 50 евро и по 7 за двете пристанищни такси. Камиони няма и затова правят курсове само в 4 курса и то ако има кого да возят. Феритата са малки, само по 5 камиона и доколкото разбрах работи нашия 15 дни и после румънеца .




Иначе е близо и могат да правят по 20 курса на ден, а ако работят и двата двойно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* image0.jpeg (374.73 KB, 900x1600 - видяно 89 пъти.)

* image1.jpeg (365.78 KB, 900x1600 - видяно 140 пъти.)
Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #3 -: Неделя, 02 Януари, 2022, 00:36:40 »
ОтговорОтговор

    ЧНГ!


Даже разтоварвах в Плевен, ама откъде да знам къде ги пасеш тия патки...


... Ти имаш някакви комплекси! Еми започнал съм в СО МАТ "Х Димитър" -1988 г..... Да има някой с повече тук  Усмивчица

     На някои комплексите не могат да се натоварят във влакови композиции.

     Относно патките. Онзи ден на Бъдни вечер, баща ми припомни когато бях 4-5 годишен как гоних патките по село (200-то поколение селянче съм) и много ме кефеше като литнат. Съседката баба Въца все се оплакваше за нейните патки. Пасенето на патки - сбъдната мечта за мен! Тази година година е правя 50 години, смятай колко ми е стажчето.

     Патките минават и без ферибот. Могат да преплуват, могат и да прелетят.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!