• Welcome to Форум на българските шофьори.
 

Електромобили

Започната от МИНКО ИЛЧЕВ, Сряда, 08 Февруари, 2023, 13:21:20

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

МИНКО ИЛЧЕВ

    Автомобил Шаоми, от 0-100 км/ч за 1.96 секунди. Мощност 1 550 к.с. и пикова над 1 800, въртящ момент 1 770 Нм. Интересно е маса от 1,9 до 2,2 тона, обаче спирачен път от 100 км/ч до 0 за 30 метра. Тези "познавачите" които нямат идея, ама "знаят" как спирачния път зависи от масата, колко ли ще спира едно 3 или 2 цилиндрово ДВГ (около тон и доста надолу)- идва да е доста под 20 метра и чак към 10 или по-скоро 40-50?




    Размечтахте ли се? Чакайте малко, за тези с мнение за тролеите, например форумни мангали, малко си дръжте на думата. То това е мъжка работа, а не за мангали наричащи се с нежни имена. Имало някакви физически бутони, произведени в България. Май от тролейджии?
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ



    Вече свикваме видеата да се четат от глас-робот. За посрещането на Дара, на площад "Александър Батенберг" имаше толкова много хора. Ама цените в магазина, вкарването във война - няма много активност. Дара е ярък представител на новото нормално. Авторът на видеото - самоуправляващ се автомобил FSD - Full Self-Driving (напълно самостоятелно шофиране). Призовава да пишем до институциите, дори на крака да им ходим. За да искаме и у нас позволени за ползване. Това е по-важно от прехраната и водата.
    Няма лошо, както явно няма лошо, много хора след влизането ни в Клуба на богатите - трудно да преживяват. Естествено, еврото и натикването ни, няма нищо общо. Множество хора им е трудно да поддържат автомобил от няколко хиляди, но за 30-40 хиляди евро, няма да е проблем. Вярвам в някои конспирации, ама в конспирацията - политиците мислят за хората - ЯКО не вярвам.
    Технологии които правят хората излишни, а всекидневно ни доказват, че човекът е нищо, животът му също. При децата никакво смекчаване. От "смъртоносния телевизионен вирус" не успяха да изфабрикуват, припишат толкова колкото за част от годината деца умират от глад. Израел (нерде Ямбол, нерде Стамбол, нерде Европа), избива си деца, ама няма санкции срещу тях.
    Нищо де, вярвайте си, че всичко се прави за наше добро.
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!