Жени и шофиране?!
Форум на българските шофьори
Вторник, 16 Април, 2024, 12:00:32 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 10 11 [12]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Жени и шофиране?!  (Прочетена 33523 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2182
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #165 -: Петък, 28 Февруари, 2014, 20:10:29 »
ОтговорОтговор

     Евентуално, да не би…? Не е нужно да се предполага и като виден участник с хиляди публикации (нищо, че има и с по една дума – който търси „дълбокия“ смисъл ще го открие). Заявявал съм, че отдавна спрях да наблягам на частта от шофирането да съм добър и по-точно да доказвам на някого нещо. Наблягам да съм по-безопасен. При теб вероятно е още много рано за тази фаза?!
     Казват че шофьорите били… Е, ако подражаваме само на тази черта, ще станем ли по-добри, по-безопасни Ъ? Лошо е когато е малко интелекта, тогава жена, мъж -  малко може да се направи! Интересно е защо някой, непрекъснато натрапва тази си „положителна“ страна?!



     Много отдавна вярвам в теб! Знам ще успееш някой ден!



     Това какво беше? Мен лично не ми харесват кратките, например с една дума!



     Това и аз няколкократно го споменавам и жените които познавам са в тролейбусите. Вероятно защо е крайно непрестижна за тези които искат да са „велики“  шофьори и някои жени успяват да се „докопат“. И за пореден път да повторя: „Въпреки че имат заложби за безопасно шофиране, като по-малка агресия, по-малко желание „да се доказват“. И подобно на по-горе ми възниква въпроса: - Ако подражават на мъжете – да псуват и показват средни пръсти. Това ще е ли достатъчно да „попълнят“ разликата?



     И все пак дори един не можа да оспори моите твърдения от аналогична гледна точка. Освен ако не се приеме, че това което съм наблюдавал години не е вярно.

Отново разни притчи,отново "разтягане на локуми" и то да покажел,че вече бил толко опитен и доказал се шофьор,че му боло минало времето да се доказва.Добре тоя път те разбрахме-минал си периода с доказването.А за интелекта.....направо четейки те,започвам да се чуствам почерпен от "високия"интелигентизъм,който извира от теб.В случая съм виждал доста жени справящи се завидно умело,то и при паркиране,и при градско каране и извън града.Това, че повечето жени започваха да карат в много по късна възраст е определящо за някои,а и доста не се качват толко често в автомобила за да се "ошлайфат".Но вервай ми има вече последните години доста жени,които се справят по добре и от мене,при паркиране,между две коли,на много малко и тясно място.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #165 -: Петък, 28 Февруари, 2014, 20:10:29 »

 Активен
gadinka
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +59/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 111
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #166 -: Петък, 28 Февруари, 2014, 21:25:10 »
ОтговорОтговор

Ако няма(или са единици) жени професионални шофьори в нашата мила родина, причината е, че ако работят в България от тях би се изисквало да са монтьори, електротехници, общи работници и още нещо... Защо иначе ще назначи жена, при положение, че има достатъчно мераклии да са 5 в 1 за „парче хляб“. А имат ли шанс без опит да карат международно- не. А и докато има мъже, които не осъзнават личната си озлобеност към тях, поради собствения си провал и недоказаност- жените ще стоят до котлона, ще дондуркат деца, но ще намерят начин да триумфират. Има жени, и Жени, същото важи и за мъжете. Толкова некадърници има и сред тях, че е безпредметно да спорим.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #166 -: Петък, 28 Февруари, 2014, 21:25:10 »

 Активен
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2182
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #167 -: Събота, 01 Март, 2014, 15:33:59 »
ОтговорОтговор

На мен цялата тема ми се струва малко балканско-сексистка.

Карането се учи с каране и само с каране, аз не знам друг способ.

Естествено, че жена която кара по 500 км на година ще кара зле, ама то и мъж де върти по 500 км и той ще е кофти шофьор.


И жена, която върти по 50 000 км годишно ще е по добър шофьор от доста мъже.

Да не говорим, че в Германия доста лелки могат да скрият топката на наш Райдър с онова ремарке, дето завивало накъдето то си иска.  Ухилен
За това ремарке,където завива накъде си иска,и аз съм гледал жена,как го връща на 90 градуса,без поправка.Според мене връщането назад с прицеп е умение,а с такова ремарке-изкуство.Обичам ги този тип хенгери Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2241/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2119
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #168 -: Петък, 10 Март, 2023, 00:06:30 »
ОтговорОтговор

     Реално противоречи на темата, но пък друга гледна точка.


Ford показа автомобил само за мъже

"Как биха изглеждали автомобилите на Ford, ако ги разработваха само мъже? Американският производител пусна видео, наречено „Само за мъже“, в което главната роля играе кросоувърът Ford Explorer.


Машината е оставена без всички опции, които са изобретени от жени или в разработката им са взели участие представителки на нежния пол. В резултат на това обичайният семеен кросоувър се е превърнал в екстремна версия, предлагаща сериозни предизвикателства при шофирането.

Автомобилът, например, няма чистачки, тъй като те са разработени от американката Мери Андерсън. Има тя патентова автоматичните устройства за премахване на водата от предния прозорец през 1903 г. Преди това чистачките са задействани от ръчка в автомобила. Любопитното е, че друга дама – Шарлот Бриджууд, усъвършенства системата, като добавя електронно управление.
Този Explorer също така няма печка, тъй като тя е изобретена от Маргарет Уилкокс, която през 1893 г. измисля как горещият въздух от моторния отсек да попада в салона на автомобила. Мъжкият автомобил няма мигачи и стопове, тъй като те са измислени от Флоранс Лоурънс.

Списъкът с женски изобретения в автомобилната индустрия, между другото, е доста голям. Салонното огледало е измислено от състезателката Дороти Левит, която го поставя над приборния панел, за да вижда съперниците си. Гладис Уест пък създава GPS-навигацията в автомобилите, а Хеди Ламар измисля секретна система за връзка, която е в основана на съвременния Wi-Fi."

https://youtu.be/XrjKDG8gGHI

     Източник: AutoMedia

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: 1 ... 10 11 [12]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!