• Welcome to Форум на българските шофьори.
 

Войната по пътищата и само скоростта ли е причина?

Започната от МИНКО ИЛЧЕВ, Понеделник, 22 Май, 2023, 17:04:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

МИНКО ИЛЧЕВ

     Едно от предложенията за намаляване на жертвите по пешеходните пътеки е като се намамали скоростта по магистралата. Гениално!!! Само че на магистралата няма пешеходни пътеки и освен това едва 1,2 до максимум 5% се движат със 140 км/ч или повече. Тоест дори на магистрала, няма да има промяна.

     Попадна ми една публикация на Калина Христова, и съм напълно съгласен.

Един мой познат, шофьор с над 30 години стаж, блъсна някакъв, който прескочил мантинелата на Цариградско шосе в София, за да пресича. Моят познат карал с 50 км/ч при разрешени 80 км/ч. Въпреки това и установения спирачен път, който доказва, че шофьорът е видял въпросния нарушител и се е опитал да спре, го разсипаха. Взеха му книжката, влачиха го по съдилища, налагаха му глоби, а той се разболя тежко от тази несправедливост и почина. Несъобразена скорост било...
Как да си съобразиш скоростта така, че да предвидиш всеки ненормалник, който реши да изскочи на пътя, как?!? Да я буташ ли тази кола, да я теглиш ли, или направо да я спреш, за да си сигурен, че няма да се случи нищо?

Виждала съм човек, който пресича магистрала Тракия - беше пресякъл едното платно и когато го видях, прескачаше мантинелата откъм лявата лента на моето. Добре, че до мен нямаше кола и успях да се престроя в средна лента и да не го отнеса. Късмет просто...

Вие, които ревете за по-тежки наказания за шофьорите, помислихте ли за тези ситуации? И осъзнавате ли колко невинни животи ще съсипе несъвършеният и в момента Закон за движение по пътищата, в който шофьорът винаги е виновен, а пешеходецът - никога? А ако утре зад волана е вашето дете и някой такъв изскочи отнякъде? Осъзнавате ли, че Вашето дете ще изгние в затвора невинно?

"Не твърдя, че всички шофьори са невинни, нито че всички пешеходци са виновни (аз самата съм и шофьор, и пешеходец и съм попадала в опасни ситуации и в двете роли), но да апелираш само за по-големи наказания и да си мислиш, че това ще реши проблемите по българските пътища, е меко казано малоумно.
Наказанията не решават нищо, защото те не важат за истински виновните! Да припомня ли Милен Цветков, Мануела и Максим Стависки, Лютви Местан...? Аман от хора без мисъл в главата!"
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

     Тези дни се навършиха 40 дни от смъртта на младежите, загинали на пешеходна пътека в София, булевард "Сливница" и улица "Русе". Не обичам да коментирам когато не съм поне очевидец, ама ще направя изключение. През деня коли, отляво-отдясно, отпред-отзад и дори отгоре и отдолу. Някой се загледал в някоя или се обърнал да псува друг и пешеходецът блее някъде, да стане някакво съпрекосновение - въобще не е трудно. Да е някоя стара баба или дядо, на празен път, не вижда, не чува и куп болежки, ако водачът не внимава - няма кой друг. Ама млади хора вечерта, някаква кола "лети" със 100 км/ч и какво си казваш (много често лаф): като ме блъсне, ще ме лежи. Сега остава всички участници да са доволни на това.
    В този случай, ако Форд-чето което ги е блъснало, се движеше с 30 км/ч, дори с тази скорост без да намали, да беше сблъсъкът, всички щяха да оцелеят.


    Макар не следващо логично, има едни такива които карат с нелогично ниска скорост. Обикновено те сами си слагат етикет: много внимателен водач. Сега бих казал, че за да караш бавно и да не пречиш се изисква поне умение както да караш много бързо. Не рядко вечно пречещите са по-опасни, от вечно бързащите.
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

     Гледах едно интервю с Филип Бричка, при Мартин Карбовски и се оказа, че има гражданска позиция, включително и за войната по пътищата. Че доста като папагали повтарят каквото им кажат за пари или просто безплатно, като се смятат за големи евроатлантици. Да, ама евроатлантизмът върви и с другото, по-скоро третото, освен ядене и пиене. Чува се, че "Америка за България" силно намалява финансирането на такива мангали, които изкарват пари, чрез много профили и писане. Ама дали ще стане по-добре? Може ЯКО да "втърдят" методите и да е много по-неприятно и болезнени от мангалски лай.
    Ако сме с една идея сме съидейници или съмишленици. Ако сме от един форум, сме съфорумници. Ако сме на едно мнение, предполагам сме съмнение?! Та, явно съм в съмнения в много случаи с Бричката.

    Филип Бричка, при Мартин Карбовски - видео


    Въпреки че едните ядат другите (патки ядат рибки). Тези черни лебеди съм ги научил на толерантност, но не и толерастия и на труд. Вместо да ги ядат, те ги хранят.
 
    Големи и малки, заедно във водата
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

American

Като "капан за мишки"

Иска ми се, да си дийда в България, и през ноща да заличавам пешеходните пътеки с черна боя.
Защото те се капан който привлича децата да биват газени там.
Някой им е обяснил че там може да се пресече сигурно, това праща горките дечица на смърт.
smoking gun

МИНКО ИЛЧЕВ

     Тези дни убито 15-годишно момче на пешеходна пътека. Скоростна вероятно е причината, ако приемем че сблъсъкът е бил неизбежен. При 88 км/ч, по време на инцидента, а разрешените са 30. А било ли е нужно да има съприкосновение? Пияният шофьор е увеличил скоростта за да изпревари пешеходеца, а пешеходецът вероятно е решил да си ползва предимството?!
     Не много отдавна по цялото Черноморие не спираха на пешеходна пътека и най-после дни започнаха да спазват това. С две малки деца си чаках, не ми е идвало мисълта: нека ме блъсне, после ще ме "лежи"! Да, ама на много хора това им е приказна. Вероятно не го мислят сериозно, ама поне действат в тази посока, някой да ги "лежи".
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

    Ако това е било целта, постигната е при много. Какво ли да кажем, за тези с грижа за екология и каращи електромобили? Не сме виждали с "ток" в кръвта, при тролеите повече се намира. Интересно мнение от социалните мрежи:


"АБЕ, КАКВО СТАНА С ТЕЗИ ХОРА? НЯМА ЛИ ВЕЧЕ БЕНЗИН В КРЪВТА?

Напоследък из разни автомобилни форуми все чета как работела мултимедията, инфотайнмънта, хед ъп дисплея или апкънекта и всякакви подобни глупости. Почти никой не пише за мощност, ускорение, въртящ момент, скоростна кутия, поведение в завой, ниво на сцепление, кормилно управление и изобщо - за автомобилни неща.

Но това не е най-страшното.

Пътувам си аз по пътя вчера и задминавам десетки коли, които се движат максимум с 80-90 километра в час. Вътре едни и същи заспали физиономии - млад човек хванал волана, гледа абсолютно бездушно напред и кара с 80.

Как така може жив човек със сърце и душа да се влачи десетки километри след някой камион?

Викам си - тези хорица сърца, души нямат ли? Не им ли се иска да покарат за удоволствие, защото колите повечето си бяха съвсем прилични. Не ги ли пали да настъпят газта, да произведат малко адреналин? Тц...няма такова нещо. Карат си с 80 и едва ли го правят за да спазват правилата. Просто са си такива заспали.

Липсата на магистрали също не е оправдание, понеже тези същите и на Хемус карат със 100-110. И събиращите пари полицаи не са оправдание. Вече масово се ползва waze, особено от описаните "шофьори", макар че се чудя за какво им е, след като и без това карат като баби.

Че има и луди, има, ама те у нас отдавна не ми правят впечатление. И по скоро тези, каращите с 80 вече ми се струват луди - някакви бездушни зомбита, придвижващи се без никаква емоция от точка А до точка В.

Моя скромност винаги е гледал на колите и шофирането като на занимание, което трябва да доставя удоволствие. Значи, сядаш зад волана и натискаш, кефиш се на ускорението, на скоростта, на въртящия момент на двигателя, на шума от мотора, вятъра и гумите. Така го разбирам. Иначе щях да пътувам с автобус.

Какъв смисъл има да пътуваш с кола насила? Като не ти доставя радост шофирането - качи се на автобуса или на влака.

Може и да не съм прав. Хората са различни. Има ги всякакви.

Но съм притеснен, че по пътищата виждам все повече и повече мъже, умрели в кожата си, както се казва. Това ми прилича на някаква болест - маса послушковци карат бавно като баби и спазват всички ограничения. Никаква емоция, никакъв бунт.

Затова пък общуват в социалните мрежи какви са им инфотайнмънт системите и колко добре се свързали смартфоните им с колата.

Тези хора как така се повредиха? Те кола ли карат или играят на плейстейшън. Сбъркана работа. Сякаш с бензин в кръвта останахме само моето поколение. А тези какво имат в кръвта? Вероятно мицеларна вода, смесена с безкофейново Лате.

Надявам се да ме разберете правилно. Против съм да се правят глупости на пътя. Обаче съм против и описаната друга крайност.

Написах всичко това, защото според мен и шофирането вече е показател за тоталното обезчовечаване на поколението в последните години. Превърнаха много млади в бездушни машини - без сърца, без емоции, без души. И от тези ще очакваме да оправят България..."

Иван Спирдонов


ЦитатЗдравейте, обичам да чета постовете Ви, но за пръв път пиша коментар. Чета другите коментари и разбирам как абсолютно никой не осъзна темата.
Имало закони - има, да ама нали точно с тези закони ни поробват все повече. Няма да карате стари коли в София, ще ходите да си платите за преглед на собствения автомобил, но няма да  мине прегледа ако дължиш 1 ст. и т. н.
И още много правила и закончета. И народа се радва, че има ред. Това не е ред - робство е. Само за информация - в Бали няма прегледи на коли, и изпити за шофьор няма, няма знаци по пътищата, има няколко светофара. Но има изключително толерантни и спокойни хора. Няма да слязат на бой защото си минал пред него. И за един месец не видях нито една катастрофа..
Както и да е. Знам, че сега едни много разумни хора ще започнат да ме оплюват. За всички вас:
Не става въпрос за хаос, става въпрос за робско мислене, за това как с радост приемате затягането на бримката, все повече, и повече. Но вие пак няма да разберете....
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

Hristo Lishev

Тцтцтцтц... Не знам дали младите, заспали или не, ще оправят България, но този новоизпечен "апостол на бунта" Иван Спиридонов със сигурност няма... Призовавам го да иде да се побунтува с превишена скорост по прекрасните магистрали на Нидерландия или Италия, да види какво ще му се случи. А къде са по бездушни, там или тук, е тема на мнооого широка дискусия. "Маса послушковци"... Абе еййй, гурел... Не, спирам с коментара, че ще прекрача линията.

PS: Ако на гусс'ина му е далечко да иде до споменатите държави, нека пробва с бунта в съседна нам Гърция. Но залагам 99,999% че киртакът е бунтовник само в рамките на рОдината ни. Ако не е излизал, толкова по-зле за него и финансовото му благосъстояние след бунта в гореспоменатите държави.

admin

Цитат на: Hristo Lishev - Понеделник, 31 Март, 2025, 20:55:49Тцтцтцтц... Не знам дали младите, заспали или не, ще оправят България, но този новоизпечен "апостол на бунта" Иван Спиридонов със сигурност няма... Призовавам го да иде да се побунтува с превишена скорост по прекрасните магистрали на Нидерландия или Италия, да види какво ще му се случи. А къде са по бездушни, там или тук, е тема на мнооого широка дискусия. "Маса послушковци"... Абе еййй, гурел... Не, спирам с коментара, че ще прекрача линията.

PS: Ако на гусс'ина му е далечко да иде до споменатите държави, нека пробва с бунта в съседна нам Гърция. Но залагам 99,999% че киртакът е бунтовник само в рамките на рОдината ни. Ако не е излизал, толкова по-зле за него и финансовото му благосъстояние след бунта в гореспоменатите държави.

Редовно чета публикациите му, но този път наистина останах силно озадачен от това, което е написал.
Категорично не подкрепям написаното, защото е в разрез с разбиранията ми за безопасно шофиране.
Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!

МИНКО ИЛЧЕВ

    Чудесно е за тези които не могат да карат бързо, не могат да карат нормално и не могат да карат бавно. Ще кажат, че е много скъпо, а са и много безопасни. Да напиша отново: за да караш бавно се изискват умения и изобщо не значи безопасно. Обикновено е точно обратното, разбира се когато имат възможност да пропуснат един или много зад тях, като бъдат изпреварени или отбият. Тогава има ЯКО "съдействие" това да не стане - много често. И пак да повторя, може и да има причина, може и да няма причина да кара първият бавно. Обаче вторият също често е причината за създаване на колона, защото дори да може безопасно да изпревари или понякога почти заобиколи, не го прави. После вторият (трети) на втория, после вторият на третия и т.н., и стане панаир, ама е безопасно. Ако сте забелязали, когато някъде има опашка пред магазин или други, винаги има желание - за още и още.



"ВМЕСТО ДА ГЛАСУВАТ СТРАТЕГИЯ ЗА СПЕШНО РАДИКАЛНО ПОДОБРЯВАНЕ НА ПЪТНАТА НИ ИНФРАСТРУКТУРА, НАРОДОМРАЗЦИТЕ В ПАРЛАМЕНТА ПРИЕХА ЖЕСТОКИ МЕРКИ ЗА СЪБИРАНЕ НА ПАРИ!

Смъртта на прекрасната Сиана даде карт бланш в ръцете на управляващите държавата народомразци да грабят народа с ужасяващи глоби.

Това не се случва за първи път, но сега става направо страшно.

И децата знаят, че огромната част от произшествията по пътя стават по 2 причини - едната е отвратителното състояние на първокласните, второкласните и третокласните ни пътища, а втората е липсата на мрежа от магистрали и също така отвратителното състояние на съществуващите няколкостотин километра такива.

На идиотите зад волана едва ли се падат и 10 % от белите на пътя. Не, че няма такива. Има и то много. Обаче са далеч по-малко от идиотите във властта. 

Навсякъде в Европа и света има хора, които карат бързо. Пък и бързо не значи винаги опасно и безразсъдно. На много места дори има задължителна минимална скорост. В малката Словения съм виждал толкова състезатели за ден два, колкото у нас виждам за месеци. Обаче в Словения отдавна всички областни градове са свързани с магистрали и произшествията са много по-малко от при нас.

Същото е във Франция, Южна Италия, Полша, да не говорим за Германия, където все още има магистрали без никакви ограничения за скорост.

Обаче у нас, след поредната смърт на пътя, пиарите на властта веднага обърнаха нещата към шофьорите, за да не се вижда тяхната некадърност, безхаберие и омраза към собствения им народ. Уволниха шефа на АПИ и какво? След някой ден ще сложат същия вид типично корумпе, което да обслужва бизнес схемите за кражба от ремонти на пътищата. Нищо градивно няма да се случи. Нито ще се оправят пътищата, нито скоростно ще строим магистрали, както прави съседна Румъния.

И какво стана сега? За да се стига от София до Варна по новите "правила", ще трябва да се влачим 8-9 часа, защото тол камерите ще изчисляват и средната ни скорост.

На нищо не прилича. Вместо да се хванат и за година две да завършат Хемус, да оправят Тракия и да направят проходими поне първокласните и второкласните пътища, гадовете искат да ни обират колкото може повече. Хиляди нещастни шофьори ще плащат милиони и тези милиони ще отиват незнайно къде, както отиват и всички останали милиони от ДДС, такси и данъци.

Системата, системата трябва да се смени у нас. Вмирисаната и фалшива парламентарна демокрация, заедно с пазарната и икономика, тиквите, шишитата, рушветите, беззаконията и безотговорните управници трябва спешно да бъдат изринати вкупом.

Тази нарочно привнесена у нас система служи единствено за унищожение на третата българска държава и човек трябва да е много сляп, тъп или зомбиран, за да не го вижда.

На родината и трябва силна държава с отговорно управление, а отговорно управление може да има само ако в него са отговорни хора, носещи отговорност за деянията си и обичащи България и българите."

Иван Спирдонов
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

    Катастрофа в село Радомирци - плевенско. Нищо кой знай не е станало, освен материали щети и не е на "косъм" от трагедия. Обаче е заснето и сеирите почват.

Радомирци


    Имаше съмнение, че Дискордиа е изнервила този отзад. Няма съмнение, след като изгледате видеото, даже този явно е на някакви субстанции. За последните 3 дни е имал 7 такива ситуации. Демек - този е помогнал за още 7 (плюс тази или включва) да направят катастрофи.



    Съмнения за няколко тахографа или карти. За светците, само да им припомня - Дискордиа ЯКО караше и с други карти, когато бяха на километър. Не за първи път, ще се повторя: познавам един, който ненормално много ползва друга карта. Обаче в мрежите пише: такива да им се вземат книжките и да не излизат от затвора! Така че: слушайте и четене какво ви говорят и пишат, не ги гледайте какво правят - за да не се объркате.
    Понякога се бърза, за да се прибере човек при семейството. Не е много добре, когато е зад някой който се чуди, как да не се прибере. Може да се кара нормално и като свърши времето да се прибереш за един-два часа с помощ. Ама било незаконно и да не излизат от затвора - думите на такива които ЯКО го правят и без смисъл. Много е разтоварващо да си наблизо до дома, ама наблизо, ще си починал и готов за работа - според тахографа и "светците".

    Дискордиа има 2 катастрофи съвсем наскоро. Едната точно на мястото с загинала Сияна и другата на няколко километра от нея. На репортаж след катастрофата със Сияна, камион на Дискордиа се поднесе пред камерата на новините. Може да има и още за "СВЕТЦИТЕ" и "безгрешните" от тази фирма.

    Бриго Магнитна беше споделил това видео:

Брезент - хладилник

    Обясняват от нелъжливата Нова, как зад тях е катастрофиралото ремарке. Ама са различни, по брезента ще го познаете. Не хвърляйте пари в найлонов плик през балкона и не вярвайте на чужди телевизии, излъчващи на български.

    Чудите ли се като мен, защо бащата на Сияна се явява непрекъснато и тук, и там? Чух някъде, че е бил доста близък с ГЕРБ, ама доста. Може би краде с тях, може би краде и от асфалта? Може би повече от косвено има вина за смъртта на дъщеря си, много други и материални щети. Изобщо няма да ме изненада, ако основе партия - нищо ново.
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

    Моето мнение за безопасно и опасно каране, определено не съвпада с официалното. Според официалното: колкото по-бавно караш, толкова си по-разумен, безопасен... Докато много пъти съм наблюдавал например някой иска да направи обратен завой на път с разделител двойна непрекъсната напред-назад много пъти, това пред погледа на патрулна кола. Долу съм прекопирал текст от Лияна Панделиева. Не съм сигурен дали на нея имах плакат в стаята колкото половина стена и беше лице на СДС. По същество време, мислех че Тодор Живков ни беше проблем, вчера бе годишнина от смъртта му.
     Както се наказва превишената скорост, така е редно да се наказва и нарочно бавната. Както се удържа пари за преразход, така и да се плаща икономията.
     Още е "по-добре", такива неадекватно каращи, когато тръгнеш да ги изпреварваш и ти показват, че МПС-то им върви, само че те са смотани. Много е вероятно да са от някой не мъжки пол и да им доставя удоволствие приятният сърбеж отзад. Естествено при камионите е същото в голяма част от случаите, а се очаква тези с леките коли да уважават тези с камионите. Като те самите си пречат помежду си.


"Моето лично откритие за скоростта на междуградски път: ниската скорост е много по-опасна и носи много повече рискове в движението, отколкото високата.

Шофирах от Видин до Поморие през Велико Търново и Сливен, Каробат - та в Поморие.

Пътят като цяло е добър - не е идеален, но няма ужасни изненади по отношение на настилката, а в много участъци е подновен.

Какво се случва обаче?

Разрешената скорост е например 70 км/ч, пътят е с много завои, лентата е непрекъсната. Отпред шофира някой с 35 км/ч. И си се вози. Дали защото му е кеф да направи гигантска колона, дали защото пести гориво, дали защото колата му толкова може, няма значение - този някой блокира десетки коли зад себе си. Още при първата възможност, по пет-шест коли се втурваме едновременно, за да изпреварим. Когато всички, които сме се мъчили да пъплим зад този някой, който шофира със спуснати прозорци и лежерно пуши с ръка извън колата, сме вече пред него, изведнъж пътуването става удоволствие: ние се движим с нормална скорост, с нормална дистанция, никой и не помисля да прави рискови маневри.

Но щастието ни продължава до следващия идиот. И отново трябва да дебнем като хищници къде е удобно да изпреварим. И това не ни прави нито лоши, нито неразумни - просто разрешената скорост е 90 км/ч, а някой ни задължава да караме с 45-55 км/ч при сухо и слънчево време.

Измислени са куп наказания за превишена с 10 км/ч скорост. А санкции за тези, които нарочно блокират движението с изключително ниска скорост? Каква е разликата дали по пътя ще тропка конче с каруца или ще се движи идиот със скорост от една конска сила? 

ТРАГЕДИЯ НОМЕР ДВЕ на нашите пътища е системната ПЪЛНА ЛИПСА  на маркировка от какъвто и да е вид - ни хоризонтална, ни вертикална - с десетки километри. Някой е направил ремонт и пътят е пуснат, но всеки сам да познава какви правила са валидни за тази част от пътя. А нощем на такъв път единственият ориентир за хората е околната растителност, но за да са сигурни, че виждат, те трябва да включат дългите светлини и съответно заслепяват всеки насреща.

ТРАГЕДИЯ ТРИ е наречена Вертикалното знаково стопанство.

Ето това вече е мега малоумие. И сами знаете как в рамките на няколко метра можете да видите няколко ограничителни табели, които взаимно си противоречат, можете да видите забравени (или нарочно оставени) табели от отминали ремонти и на път, който е за 90 км/ч стои табела 40 км/ч.

Дори когато хората искрено искат да спазват правилата - а по пътищата видях предимно такива водачи, условията на пътя граничат с абсурда. Именно тези условия предизвикват към нарушение на правилата: няма такъв междуселищен път, гладък като австрийска магистрала (браво, явно е съвсем нов), където според табелата да караме с 40. То е абсурд и никой не го и прави. 

Разбрах също, че явно от кмета на населеното място зависи основната транспортна улица да бъде изпъстрена с толкова легали полицаи, че да не може да се минава бързо. ЕВАЛА на всеки такъв кмет! В някои от селищата, досущ както го разказвам за Мексико, трябваше да спираме пред голямата неравност и чак тогава да потеглим, за да минем безопасно и гладко. Ами така се прави! И явно може!

Но крайният ми извод от дългото и уморително пътуване по диагонал през България е, че най-сериозната предпоставка за катастрофи са водачите, които съзнателно създават гигантски колони."
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

     Важното е, че някои се правят, че правят нещо, а само пари се крадат със сигурност.


"ЖЕРТВИТЕ НА ПЪТЯ РАСТАТ! КРАЙНО ВРЕМЕ Е И НАЙ-ПРОСТИТЕ И ЗАБЛУДЕНИ ХОРА ДА РАЗБЕРАТ, ЧЕ "МЕРКИТЕ СРЕЩУ ЛУДИТЕ ШОФЬОРИ" СА БЕЗПОЛЕЗНИ И СА САМО ПОРЕДНА ФОРМА НА РЕКЕТ И ЛАПАНЕ!

През януари 2026 г. по " пътищата" у нас са загинали 37 души, което е с 5 повече в сравнение с януари 2025 г. Регистрирано е двойно увеличение на загиналите в първите дни на февруари, като за 9 дни са загинали 42 души. Още 660 души са ранени при катастрофи от началото на тази година.

Това са данни от медиите, защото, на всичкото отгоре, според Института за пътна безопасност, "интелигентното" ръководство на МВР крие реалния брой на жертвите.

Такива са "резултатите" от подхванатата в август 2025 борба срещу "лудите шофьори-убийци".

Над 300 нови камери, система за контрол на средна скорост на безброй пътни участъци (абсолютно незаконна) в цялата страна и мощна медийна кампания съпътстваха начинанието, а хиляди прости и наивни хорица го аплодираха.

Но днес вече и най-простите и най-заблудените трябва да разберат, че всичките "мерки" на МВР са само нова технология за дране на народа, а броят на жертвите по пътя расте.

Моя скромност още тогава написа, че произшествията могат да намалеят само ако се направят нови пътища и че "лудите шофьори" у нас не са повече от в която и да е европейска държава. Ние нямаме пътна инфраструктура за над 3 млн автомобила. Почти всички е от соца и е предвидено за 200-300 000 коли. Писах също, че новите ограничения най-вероятно ще доведат до повече катастрофи, както и стана. Обаче тогава  си навлякох куп ругатни от споменатите прости и наивни хорица.

За сметка на това, след приемане на  "мерките", парите от глоби се увеличиха също в пъти - както и жертвите на пътя. Точните данни колко са събраните милиони "интелигенцията" в МВР също крие, както и данните за жертвите. Не знам как да наречем това - кошмар, филм на ужасите или жестока ирония?

Събраните кървави милиони никой не знае точно къде и как отиват, но, като знаем с какви клептомани е пълна управляващата олигархия, не е трудно да се досетим какво ще се случи - обществени поръчки, комисионни, комисионни на комисионните и истински рушвети...същото, което се случва при безкрайните и безкрайно некачествени "ремонти" на пътищата, а и във всички други сфери на обществения и икономическия живот.

Единственото решение е масово, милиони български шофьори, да спрем да плащаме глоби и фишове, докато не излезе един сериозен управляващ и не обещае, че ще сложи под строг контрол АПИ и МВР, ще спре кражбите през печално известната компания "Пътни грабежи", пардон - строежи, и не представи точен план за бързо завършване поне на магистралите Хемус, Русе - Велико Търново, Черно море и Струма.

За огромно съжаление, като знаем какви са огромната част от днешните българи, пак не е трудно да се досетим какво ще се случи...тоест, че нищо няма да се случи.

Гениално го написа Радой Ралин - Търпи народът наш. Той има 500 години стаж...и тъне в страх на пътя, стиска зъби и волана и кара чинно с 60 км.ч. че да не го снимат...ще добавя аз.

Тъжно, поредно много тъжно..."

Иван Спирдонов
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

#12
    Както казва Мърфи: каквото и да ти говорят, става дума за пари. Изобщо не ми се иска да съм в неговата ситуация, обаче мнозина и аз включително очаквахме, че всички се прави с някаква цел.
    Някои същества се притеснили, че ще отнемала гласове от ПП"ПП"партията на 3-ти, 4-ти, 5-ти и т.н., но е и нормалните. Вече и партията на педофилите, начело с Асена Кокорчева.



"Коалицията "Сияние", представлявана от Николай Попов, се регистрира в ЦИК за изборите

Коалицията "Сияние", представлявана от Николай Попов внеса в Централната избирателна комисия (ЦИК) подписката за регистрация за участие в изборите.

Николай Попов, баща на загиналата в катастрофа 12-годишна Сияна регистрира в ЦИК създаденото от него гражданско движение "Сияние".

Така той ще участва в изборите като коалиция с вече регистрирани партии, която също ще се казва "Сияние".

"Това ще бъде една кауза, няма да е политика. Партиите ще бъдат на заден план, те ни дават възможност да реализираме нашите цели и кауза", заяви Николай Попов."


ЦитатЗакле се в паметта на невинното си дете(леко му небесно царство) ,че НИКОГА повече няма да членуваш в политически партии, проекти и движения, сам си просиш още и още беди!


Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

#13
    В група около или през Кулата:

Призовавам всички шофьори, които имат технически проблеми с автомобила, някакъв здравословен проблем, нямат опит, страх ги е да шофират или нещо друго от което се налага да карат прекалено бавно да се съобразяват с този знак и поне от време на време да отбиват и пропускат колоната. Днес Кресненското дефиле го минахме цялото с 40 км/ч, на моменти падахме до 35 км/ч на завоите - не заради тир, претоварен камион или трактор, а заради най-обикновен ЛЕК автомобил. Колоната от коли и камиони стана огромна и в нито един момент не отби да пропусне нормално шофиращите. В дефилето преброих поне три такива знака, но в главите на доста шофьори мисъл не протича за съжаление....


ЦитатMilen Tzekov Каране с 40 км/ч при ограничение 90 км/ч не е адекватно и изнервя всички шофьори в колоната. Още повече след края на колчетата всички тръгват да изпреварват охлюва и става опасно. Критично бавното шофиране понякога е по-опасно от бързото такова, ама много хора не го вдяват.


ЦитатAnna Guleff не е вярно. Знака 50 км/ч за цялото дефиле беше демонтирам няколко месеца след поставянето на колчетата, т.е. преди години.


ЦитатПросто си погледнете във огледалото.Когато направиш колона, отбийте нали  не бързате


    Типичен коментар на жена. Ако сте от новите полове или някои жени, не ви интересуват другите. Само вашият план е важен и всички други са длъжни да се съобразяват.

ЦитатПовече камери ви трябват май колчетата са ви малко


ЦитатТака е не само в Кресненското дефиле. В БГ това е навсякъде. Както казва възмутено една колежка "аз си карам най-спокойно с 40 и не преча на никого, а те ми свирят".


ЦитатТова е масово явление по пътищата на България, и далеч не е характерно само за дефилето. Особено често срещано е в отсечката от Кърджали до Маказа. Там пътя е перфектен, явно проектиран от хора дето си разбират от работата. Почти по цялото трасе няма ограничения, и въпреки че максимално разрешената скорост е 90 пътя позволява спокойно, и без никакъв риск шофиране и със сто и дори малко над сто. От там нагоре вече става опасно. Хората от околните села обаче са свикнали да шофират с петдесет, шейсет. Междуселските планински пътища, по които най-често карат, са осеяни със завои и просто не позволяват повече. И най-лошото. Когато настигнеш такъв талибан, и започнеш да го изпреварваш той възприема действието ти като лична обида, и настъпва газта до дупка. Често ми се налага да вдигна до сто и двайсет за да мога да го изпреваря бързо, преди отсреща да е дошъл някой. Щом го изпреваря и мина пред него той отпуска газта, аз също. Продължавам да си карам с деветдесет, а той изчезва в далечината зад мен. Лошото е, че лятото често се случва да минем като сватбарска колона от над петдесет автомобила край патрулка с камера, но полицаите не реагират. Това, че в закона има цели три точки забраняващи безпричинното бавно шофиране няма никакво значение. Те са сложени да глобяват за превишена скорост, и нищо друго не ги интересува.



    В случай че си "спазвате" правилата - дали, ама надали?! Да си знаете:

ЦитатТова го пише в закона.
Просто МОЛЯ спазвайте закона.
Чл. 22. (1) Водачът на пътно превозно средство не трябва да се движи без основателна
причина с твърде ниска скорост, когато по този начин пречи на движението на другите пътни
превозни средства.
(2) Водач на пътно превозно средство, което се движи с ниска скорост и поради това причинява
създаването на колона от пътни превозни средства, трябва да ги пропусне при първа
възможност.
(3) На водача на моторно превозно средство е забранено да се движи с ниска скорост без
включени аварийни светлини.




ЦитатИзвинявайте ама аз с бус с ремарке натоварен там, карам с 70 км/ч без проблем, без да пипам спирачка. Има хора които просто не са уверни в способностите им като шофьори, не познават възможностите на МПСто които управлявят. 100 пъти ми се е случвало, в дефилето карат като мишоци. На първата права без конуси, позволяваща изпреварване, тръгваш да ги изпреварваш, те дават газ!


    Добро определение:

ЦитатАко караш в колона- отпред има идиот. Ако караш пред колона е същото.



ЦитатJuliana Kamberova Ако пред теб няма никой, а зад теб са се събрали няколко десетки автомобила има две възможни обяснения. Или вие сте единствената примерна водачка спазваща закона, и всички останали, без изключение са нарушители, или всички шофират нормално, и проблема е у вас. Вие как мислите? Имате ли самочувствието , че сте единствената по пътищата на България спазваща закона? Ако аз съм в такава позиция първо бих се усъмнил в себе си.
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

#13
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!