Справка от КАТ
Форум на българските шофьори
Събота, 27 Юли, 2024, 06:39:26 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Справка от КАТ  (Прочетена 661 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2498/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7190
Теми: 541



Активност
0.4%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« -: Сряда, 29 Май, 2024, 22:13:05 »
ОтговорОтговор

Днес посетих КАТ, за да подам заявление за преиздаване на СУМПС. Направи ми впечатление, че служителката провери в компютъра за евентуални мои задължения и не откри такива.
Миналата година ми трябваше справка за "нарушенията" и в нея най-старото такова е от около 2000-та година.
Та в тази връзка се чудя тези колко години още ще ми отпечатват подобни стари нарушения? Все пак дори за тежки умишлени престъпления има давност и реабилитация!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« -: Сряда, 29 Май, 2024, 22:13:05 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2361/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2175
Теми: 140



Активност
1.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #1 -: Четвъртък, 06 Юни, 2024, 17:26:16 »
ОтговорОтговор

...
Миналата година ми трябваше справка за "нарушенията" и в нея най-старото такова е от около 2000-та година.
Та в тази връзка се чудя тези колко години още ще ми отпечатват подобни стари нарушения? Все пак дори за тежки умишлени престъпления има давност и реабилитация!

     Много интересно за къде и пред кого се е изисквало представяне на справка за нарушения? Какво значи, ако има глоби? Един вариант, не е давал или няма подход в рушветите и са регистрирани нарушения. Втори вариант, не познава правилата и затова е глобен - да, да, ама не. Голяма част от "великите шофьори", не мога да кажат кой минава първи на кръстопът с две ППС-та, нямат глоби, опасно голямо самочувствие без покритие и какво като няма регистрирани нарушения? Една девойка (в общия случай) която умее да обещава или поне с такива надежди остават мераклии и като повечето, не знае къде се намира и какво се прави, ама тя без нарушения. Преди години имаше някакво понятие: "чиста шофьорска книжка". Моето тълкуване е - току-що взета.
     Веднага предлагам решение, да си направят теоретичен и практически изпит. Аналогично, когато някой кандидатства за работа, ако дойде време за едно място да се борят повече от един. Кой печели, този който: знае, може, поне не е супер тъп и част от приказките за стажа са му верни? Не! Този който най-обаятелно обяснява колко е велик.
     Ето един форумен палячо, с индианско име Голямото Лайно 777: най-добрия в света,,,,,,,, имал десетки милиони километра (вече може да са милиарди или трилиони),,,,, колко много може. Като го видиш колко е ориентиран с камиона и не знаеш колко е "велик" ще му дадеш няколко седмици стаж - евентуално.

     Този толкова велик колко пари ще взима на ден? Не на километър и да покаже колко е карач. Имаше някакви мечти за 120 евро на ден промоционална цена после 125. Даже Дискордиа му ги давала (120 специално и само за него), така каза, а той въобще и никога не лъже. После се хваща за 100 на ден, а в Дискордиа наистина има които им се "връзва" над 120 евро на ден, дори и тези които скоро са започнали. И за какво му е на този палячо тези обяснения колко е велик? Като взима по-малко и от съвсем обикновени.
     Пак предлагам решение. Има фирми които го правят, някакъв изпит. Теоретичен и да подкара поне камиона, че не се знае дали и това може. Дори няма нужда да обяснява колко е велик и какви милиони евро и километри има в мечтите си. Общо за всички, не само Голямо Лайно 777, има самочувствие нямащо връзка с реалността.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Четвъртък, 06 Юни, 2024, 17:26:16 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2498/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7190
Теми: 541



Активност
0.4%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Четвъртък, 06 Юни, 2024, 21:11:02 »
ОтговорОтговор

Например такава справка се изисква от ИААА във връзка с преиздаване на удостоверение за таксиметров водач. От справката трябва да е видно, че водачът не е наказван в последната една година за шофиране след употреба на алкохол. До тук добре, ама защо в ИААА трябва да ми видят нарушенията от 25 години насам?

Освен това преди няколко години при едно обжалване на наказателно постановление от КАТ бяха изпратили същата справка и съдията ми каза "виждам, че системно нарушавате закона". Отговорих му, че справката обхваща доста дълъг период и при по-внимателно разглеждане се вижда, че годишно всичко е в рамките на разумното.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2361/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2175
Теми: 140



Активност
1.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #3 -: Неделя, 16 Юни, 2024, 22:46:03 »
ОтговорОтговор

Например такава справка се изисква от ИААА във връзка с преиздаване на удостоверение за таксиметров водач. От справката трябва да е видно, че водачът не е наказван в последната една година за шофиране след употреба на алкохол. До тук добре, ама защо в ИААА трябва да ми видят нарушенията от 25 години насам?
...

     Съгласен съм, за всяко престъпление има давност. За всяка дори присъда, след време има реабилитация. Ей го аз съм неосъждан, дори веднага след излизането ми от затвора, защото тази държава няма споразумение с България. Когато мине определено време след изтичане на присъдата същото следва реабилитация - неосъждан. Всички е относително и няма как да е справедливо за всички. "Дават ли ти – вземай, гонят ли те – бягай!"

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!