40% от турските камиони се качват на влак ?
Форум на българските шофьори
Събота, 01 Юни, 2024, 10:13:28 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 40% от турските камиони се качват на влак ?  (Прочетена 3676 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Trucker_Boy
Потребител герой
*****

Рейтинг: +404/-56
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2630
Теми: 374



Активност
0%


« -: Четвъртък, 07 Юли, 2011, 23:52:12 »
ОтговорОтговор



40% от турските камиони да преминават транзитно през територията на България, предвижда програма на транспортното министерство за развитие на комбинираните превози. Тя бе обсъдена на българо-турската среща в Анкара в края на януари.
„Планира се за 4 г. делът на тези превози да се увеличи постепенно, като през тази и следващата година до 10% от камионите да се качат на влак, през 2012 г. – до 25%, а през 2013 г.- до 40%“, каза пред „Класа“ изпълнителният директор на ИА „Железопътна администрация“ Симеон Ананиев.

Първият тип са т. нар. Ro-La придружавани превози с вагон за шофьорите на камионите. Целият камион се качва на платформени вагони. Това значително оскъпява превоза, който е ефективен до 1000 км, като се осигурява задължителната почивка за водачите.
Вторият тип са Ro-La непридружаваните превози на автомобилни ремаркета и каросерии с джоб вагони, при които на влак се качват само ремаркетата без влекачите. Проблем е намирането на специализирани вагони и наличието на терминали за разтоварване.
При третия тип Ro-La превози се комбинират контейнерни и непридружавани превози с джоб вагони. Такива композиции с предимно 40-футови контейнери и вагони с ремаркета вече минават през България. Това са 1-2 влака дневно по маршрут Австрия-Гърция и Германия-Турция.

„Българските железници засега не могат да предложат сами третия тип превози, тъй като за това са необходими големи товаропотоци и сериозна логистика. Можем обаче да участваме с лицензираните превозвачи на наша територия и да осигурим условия за транзита“, коментира Симеон Ананиев.
В стратегията за комбинираните превози е заложено с осигуряването на условията за транзит да се повишат приходите от инфраструктурни такси, независимо кой е превозвачът – БДЖ, „Булмаркет”, „Рейл карго“ или „ДБ Шенкер България“, които вече са заявили интерес към комбинираните товари.

Турските камиони имат две възможности. Първата - да се качват на терминала в Халкали (до Истанбул) и да преминават транзит през България или да слизат от платформите на гарата в Драгоман. И втората - да се качват и слизат на терминалите в Свиленград и Драгоман, които трябва да се изградят до средата на лятото.
Предвижда се развитие на този тип превози и в посока Свиленград – Русе, Драгоман – Русе, Драгоман – Видин или Кулата – Видин (след построяването на Дунав мост 2).
Така транзитните превози през България могат да станат част от направлението Германия -Австрия - Турция (през Сърбия и България или през Румъния и България).
„За да се привлекат на практика турските автомобилни превозвачи, е необходимо услугата да се продава в Турция, затова се търси местен оператор, който да качи камионите на влак. Услугата трябва да е приемлива като цена и време за пътуване, тъй като има различни варианти България да бъде заобиколена“, посочи Ананиев.
Един от стимулите за турските превозвачи би трябвало да са намалените от началото на годината с 20% инфраструктурни такси.

Източник: www.klassa.bg

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

www.sbps.eu
Сдружение на Българските Професионални Шофьори
Форум на българските шофьори
« -: Четвъртък, 07 Юли, 2011, 23:52:12 »

 Активен
!.!.!
Старши потребител
****

Рейтинг: +148/-75
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 101



Активност
0%


« Отговор #1 -: Четвъртък, 07 Юли, 2011, 23:55:25 »
ОтговорОтговор

Хе, тъкмо по малко катастрофи ще има и по-малко трафик .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Аз съм си Аз. Свиквайте. Усмивчица
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Четвъртък, 07 Юли, 2011, 23:55:25 »

 Активен
ra4ekra4e
Младши потребител
**

Рейтинг: +16/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 86
Теми: 9



Активност
0%

ra4ekra4e@hotmail.com
WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: Неделя, 07 Август, 2011, 19:59:08 »
ОтговорОтговор

До колкото знам вече се качват на ферибот от Истанбул и слизат в Румъния. От една страна добре за мен, че няма да има опашки по границата, но кво губи България мисля че около 75 евро пътни такси , не съм сигурен...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа.....
Димитър Гебшеменов
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +51/-15
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 228
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #3 -: Неделя, 07 Август, 2011, 20:16:52 »
ОтговорОтговор

Горките полицаи и даяджии.... Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

мразим когато се ебават с мен...ебават ли се с мен-значи се подиграват с моето семейство.....а подиграят ли се с него-не давам гаранции за това какво ще направя....успех на работодателите..........При самохвалците, както и при позлатеното оръжие, вътрешното не отговаря на външното.
ra4ekra4e
Младши потребител
**

Рейтинг: +16/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 86
Теми: 9



Активност
0%

ra4ekra4e@hotmail.com
WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: Неделя, 07 Август, 2011, 20:25:29 »
ОтговорОтговор

Е до колкото знам заради тях е цялата работа, а и пътищата ни са плачевни

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа.....
antoniyu
Старши потребител
****

Рейтинг: +105/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 441
Теми: 10



Активност
0%

ТЕ,искат да се съгласим с ужасяващите снимки върху


Ел. поща
« Отговор #5 -: Неделя, 07 Август, 2011, 20:29:25 »
ОтговорОтговор

Хе, тъкмо по малко катастрофи ще има и по-малко трафик .
До колкото знам вече се качват на ферибот от Истанбул и слизат в Румъния. От една страна добре за мен, че няма да има опашки по границата, но кво губи България мисля че около 75 евро пътни такси , не съм сигурен...

България губи около 100-120 евро от всеки турски камион причината да ги губи тези пари са алчните джедай.
Говорил съм с много турски колеги и те ми казаха така,затова има вече 16 ферибота до Констанца и поради тази причина Румъния отменила пътната такса за турски камиони.
Средният подкуп които искат джедаите(тъмната сила) бил от 100-500 евро.
А колко фериботи пристигат на ден до Триест,Италия и Тулон,,Франция не можах да ги изброя.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

цигарените кутии?
А защо няма снимки на гладуващи деца върху опаковките на McDonald's?
Защо няма снимки на измъчвани животни върху опаковките на козметични продукти?Защо не поставят снимки на жертви на пияни шофьори,върху бутилките с алкохол ?Защо да няма снимки на нечестни и крадливи политици.
Димитър Гебшеменов
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +51/-15
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 228
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #6 -: Неделя, 07 Август, 2011, 20:40:07 »
ОтговорОтговор

Именно....За това говоря...........

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

мразим когато се ебават с мен...ебават ли се с мен-значи се подиграват с моето семейство.....а подиграят ли се с него-не давам гаранции за това какво ще направя....успех на работодателите..........При самохвалците, както и при позлатеното оръжие, вътрешното не отговаря на външното.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2431/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7186
Теми: 539



Активност
0.8%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: Неделя, 07 Август, 2011, 20:46:49 »
ОтговорОтговор

България губи около 100-120 евро от всеки турски камион причината да ги губи тези пари са алчните джедай.
Говорил съм с много турски колеги и те ми казаха така,затова има вече 16 ферибота до Констанца и поради тази причина Румъния отменила пътната такса за турски камиони.
Средният подкуп които искат джедаите(тъмната сила) бил от 100-500 евро.
А колко фериботи пристигат на ден до Триест,Италия и Тулон,,Франция не можах да ги изброя.

Не са само пътни такси. Има и други неща, за които един шофьор може да похарчи пари. Ама като сме такава държава, ще ни прескачат.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
antoniyu
Старши потребител
****

Рейтинг: +105/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 441
Теми: 10



Активност
0%

ТЕ,искат да се съгласим с ужасяващите снимки върху


Ел. поща
« Отговор #8 -: Неделя, 07 Август, 2011, 20:49:41 »
ОтговорОтговор

България губи около 100-120 евро от всеки турски камион причината да ги губи тези пари са алчните джедай.
Говорил съм с много турски колеги и те ми казаха така,затова има вече 16 ферибота до Констанца и поради тази причина Румъния отменила пътната такса за турски камиони.
Средният подкуп които искат джедаите(тъмната сила) бил от 100-500 евро.
А колко фериботи пристигат на ден до Триест,Италия и Тулон,,Франция не можах да ги изброя.

Не са само пътни такси. Има и други неща, за които един шофьор може да похарчи пари. Ама като сме такава държава, ще ни прескачат.

Е така де аз говоря като цяло пътни такси + другото без онова 18+

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

цигарените кутии?
А защо няма снимки на гладуващи деца върху опаковките на McDonald's?
Защо няма снимки на измъчвани животни върху опаковките на козметични продукти?Защо не поставят снимки на жертви на пияни шофьори,върху бутилките с алкохол ?Защо да няма снимки на нечестни и крадливи политици.
Trucker_Boy
Потребител герой
*****

Рейтинг: +404/-56
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2630
Теми: 374



Активност
0%


« Отговор #9 -: Неделя, 07 Август, 2011, 20:54:58 »
ОтговорОтговор

България губи около 100-120 евро от всеки турски камион причината да ги губи тези пари са алчните джедай.
Говорил съм с много турски колеги и те ми казаха така,затова има вече 16 ферибота до Констанца и поради тази причина Румъния отменила пътната такса за турски камиони.
Средният подкуп които искат джедаите(тъмната сила) бил от 100-500 евро.
А колко фериботи пристигат на ден до Триест,Италия и Тулон,,Франция не можах да ги изброя.

Не са само пътни такси. Има и други неща, за които един шофьор може да похарчи пари. Ама като сме такава държава, ще ни прескачат.

Аз пък съм на противоположното мнение.Какво ни интересуват пътните такси ,след като приходите от тях не отиват за ремонти на инфраструктурата? Какъв е смисълът един турски камион да преминава през страната ,като паричките от него не отиват там където трябва ? (поне в управлението на 3в1 беше така).Камионът само преминава като се повишава трафика може би с намаляването на потока камиони със сигурност ще облекчи трафика ,катастрофите също!
По-малко ТУРСКИ камиони , ПО-малко катастрофи Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

www.sbps.eu
Сдружение на Българските Професионални Шофьори
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #10 -: Неделя, 07 Август, 2011, 21:39:27 »
ОтговорОтговор

България губи около 100-120 евро от всеки турски камион причината да ги губи тези пари са алчните джедай.
Говорил съм с много турски колеги и те ми казаха така,затова има вече 16 ферибота до Констанца и поради тази причина Румъния отменила пътната такса за турски камиони.
Средният подкуп които искат джедаите(тъмната сила) бил от 100-500 евро.
А колко фериботи пристигат на ден до Триест,Италия и Тулон,,Франция не можах да ги изброя.

Не са само пътни такси. Има и други неща, за които един шофьор може да похарчи пари. Ама като сме такава държава, ще ни прескачат.

Аз пък съм на противоположното мнение.Какво ни интересуват пътните такси ,след като приходите от тях не отиват за ремонти на инфраструктурата? Какъв е смисълът един турски камион да преминава през страната ,като паричките от него не отиват там където трябва ? (поне в управлението на 3в1 беше така).Камионът само преминава като се повишава трафика може би с намаляването на потока камиони със сигурност ще облекчи трафика ,катастрофите също!
По-малко ТУРСКИ камиони , ПО-малко катастрофи Намигване


  Тракерчо, тогава да ограничим и достъпа на румънски, гръцки и и др камиони,а? Не говори добре това! Сърбите не са в ЕС, а също и хърватите, но скивай хората какви аутобани имат! В Румъния пътищата не са по-добри от нашите.
  Ако се мисли икономически към нашата „ Мила родинка"– ами баце, то тиа „3 в 1", червени, сини и тн ни разказаха „мамицата" на туризма, сега и на транспорта, а за в бъдеще и на инфраструктурата. Що да не бутнем „амуджите" отатък гьола (Черно море) после ще се чудим Бат'Бойко или др що вдига винетки, данъци и тн

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Trucker_Boy
Потребител герой
*****

Рейтинг: +404/-56
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2630
Теми: 374



Активност
0%


« Отговор #11 -: Неделя, 07 Август, 2011, 21:48:57 »
ОтговорОтговор

Катастрофите с ТУРСКИ водачи на тежкотоварни камиони са с пъти повече от останалите ,които си изброил по-горе !
За статистика само погледни последните новини.....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

www.sbps.eu
Сдружение на Българските Професионални Шофьори
antoniyu
Старши потребител
****

Рейтинг: +105/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 441
Теми: 10



Активност
0%

ТЕ,искат да се съгласим с ужасяващите снимки върху


Ел. поща
« Отговор #12 -: Неделя, 07 Август, 2011, 21:58:58 »
ОтговорОтговор

Катастрофите с ТУРСКИ водачи на тежкотоварни камиони са с пъти повече от останалите ,които си изброил по-горе !
За статистика само погледни последните новини.....


ЕЕЕЕ това е само преди граница нали знаеш Аллах,но не само турските шофьори правят ПТП(Пенчо тъпче Пенка шега де ),но ако се замислим колко турски камиони минават(минаваха) през България ще видиш,че процентът всъщност е много по малък отколкото изглежда.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

цигарените кутии?
А защо няма снимки на гладуващи деца върху опаковките на McDonald's?
Защо няма снимки на измъчвани животни върху опаковките на козметични продукти?Защо не поставят снимки на жертви на пияни шофьори,върху бутилките с алкохол ?Защо да няма снимки на нечестни и крадливи политици.
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #13 -: Неделя, 07 Август, 2011, 22:08:05 »
ОтговорОтговор

Катастрофите с ТУРСКИ водачи на тежкотоварни камиони са с пъти повече от останалите ,които си изброил по-горе !
За статистика само погледни последните новини.....

   Баце, на това не можеш да си съдник! Сега като се прибирах скивах кво става по дефилето на Сибиу-Римн Валчеа, ужас!
    Ужасът беше режисиран от наши BG колеги.
    Не съм защитник на TR, но мнението ти е по-скоро дескриминативно, от колкото позитивно (мое мнение)!
    Ако нашите „зъптиета"(полицаи), „джеДАИ" и др контролни органи си гледаха работата така, както колегите им от Естония(пример), то днес тази тема нямаше да влиза в полезрението ми!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!