• Welcome to Форум на българските шофьори.
 

Системи за безопасност (евентуално)

Започната от МИНКО ИЛЧЕВ, Неделя, 26 Април, 2026, 09:19:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

МИНКО ИЛЧЕВ

Един на всеки двама шофьори на камиони деактивира системите за безопасност по време на шофиране 👆🛜🚛
Това е резултат от проучване, проведено в Германия от Института UADS. Най-често деактивираната система е асистентът за поддържане на лентата: 56% от анкетираните заявяват, че не го използват редовно. Следват интелигентната система за подпомагане на скоростта, деактивирана от приблизително 16% от шофьорите, адаптивния круиз контрол (контрол на разстоянието), деактивиран от 15%, докато 8% от шофьорите деактивират асистента за паркиране и асистента за завиване, а 5% деактивират автоматичното аварийно спиране 📊🚛
Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

МИНКО ИЛЧЕВ

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!

admin

Аз също изключвам функцията за следене на лентата, защото при идиотските маркировки в България тя работи частично и на моменти неприятно объркващо.
Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!

admin

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!