Правописът във форума
Форум на българските шофьори
Петък, 19 Април, 2024, 03:27:10 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Правописът във форума  (Прочетена 43493 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2367/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« -: Неделя, 17 Юли, 2011, 17:47:55 »
ОтговорОтговор

Прави впечатление изключителната неграмотност на известна част от потребителите в този форум. Толкова ли е трудно да се спазват елементарни правила за писане? Като например използване на главна буква при започване на ново изречение. Или пък използване на препинателен знак при завършването му. Мисля, че времето, отделяно от мен и модераторите, за редакции на подобни неграмотни публикации, е твърде много. И в тази връзка възнамерявам да започна да изтривам публикации, написани по начин, който издава явно неуважение към нашия роден език и към останалите потребители.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« -: Неделя, 17 Юли, 2011, 17:47:55 »

 Активен
!na
Потребител герой
*****

Рейтинг: +385/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Жена
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1171
Теми: 17



Активност
0%

Devoted to trucks. Devoted to Volvo.


WWW
« Отговор #1 -: Неделя, 17 Юли, 2011, 18:04:42 »
ОтговорОтговор

По принцип си прав admin, освен това си и доста търпелив.
И аз съм радетел за чистота на езика и правописа.
Но понякога в бързината или като пишеш през телефон например се допускат грешки.
Обикновено драстичните мерки не водят до особено положителен резултат.
В случая по-скоро биха отказали част от съфорумците да пишат.
Добрата дума и добрия пример вършат по-добра работа. Според мен, де.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

My truck runs on diesel, I run on 100% passion
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Неделя, 17 Юли, 2011, 18:04:42 »

 Активен
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #2 -: Неделя, 17 Юли, 2011, 18:08:01 »
ОтговорОтговор

В моя случай ,няма Ви се оправдавам толкоз ми образованието,тъй че стегайте се с гумите,че падне писане и брисане.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2367/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Неделя, 17 Юли, 2011, 18:27:30 »
ОтговорОтговор

То се вижда кога е грешка и кога е неграмотност. И най-много от цялата работа ме дразни това, че същите тези хора в живота вероятно имат големи претенции относно работа, заплащане и отношение. А в същото време не могат да напишат три смислени изречения без правописни грешки. Ще се въздържа засега да вадя от електронната си поща оригиналите, които отдавна са редактирани или изтрити. Веднъж преброих 9 сгрешени думи в изречение, съставено от общо 10 думи.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Petroff
Младши потребител
**

Рейтинг: +17/-16
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 56
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #4 -: Неделя, 17 Юли, 2011, 22:15:16 »
ОтговорОтговор

Аман от умници. Да пази Бог от патриоти като теб, админ.

Причина за редакция: Писането на кирилица е абсолютно задължително!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Неделя, 17 Юли, 2011, 22:17:28 от admin » Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2367/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Неделя, 17 Юли, 2011, 22:20:51 »
ОтговорОтговор

Аман от умници. Да пази Бог от патриоти като теб, админ.

Причина за редакция: Писането на кирилица е абсолютно задължително!

Аз пиша за правила във форума, г-н Petroff най-демонстративно ми отговаря на латиница! Някакъв проблем ли имаш в случая? Не ти харесват правилата? Не желаеш да ги спазваш? Ще ти оставя време и пространство за отговор и ще ти припомня, че тези нарушения се санкционират в последователност 24 часа бан, 72 часа бан и 30 дни бан. Който пък от своя страна се изразява в невъзможност за писане на публикации!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Petroff
Младши потребител
**

Рейтинг: +17/-16
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 56
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #6 -: Понеделник, 18 Юли, 2011, 12:34:48 »
ОтговорОтговор

Бамкаи си колкото искаш!Това стана форум на бг даскалици отколкото на хора вадейки си хляба зад волана!Точно по тази причина сте толкова непопулярни сред колегите!Дано не хванете химероиди от висене пред комютъра!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2367/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: Понеделник, 18 Юли, 2011, 13:08:48 »
ОтговорОтговор

И аз си вадя хляба, като въртя волана. Явно не си запознат с това. Което обаче не ми пречи да пиша на родния си език, спазвайки някакви елементарни граматически правила. Възможно е и да допускам някакви грешки, за което се извинявам. Все пак съм бил за последен път на училище преди 20 години. И ще те помоля да не се впускаш в излишни коментари относно форума. Ако не ти харесва, има и други подобни.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
mylord56
Старши потребител
****

Рейтинг: +97/-10
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 308
Теми: 36



Активност
0%


« Отговор #8 -: Петък, 22 Юли, 2011, 19:38:33 »
ОтговорОтговор

Аз също съм твърдо "за" относно писането на роден език и особенно за правописа на всеки, който поства във форума. Повярвайте ми, няма по-лошо впечатление след прочитането на даден пост от това да си прочел нещо неграмотно написано.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Когато правя крачка назад, това не е повод да се радваш, човече - просто се засилвам !
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2367/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: Петък, 22 Юли, 2011, 19:46:02 »
ОтговорОтговор

Радвам се, че все повече хора споделят мнението ми относно писането на някакви неразбираеми и трудно четими писмености. Имаме си чудесен език и трябва постоянно да се усъвършенстваме на фона на все по-нарастващата неграмотност. Понякога ми става обидно, когато определени хора гледат на това изискване за писане на кирилица като на някаква лична моя прищявка. Повярвайте ми, за всички ще бъде по-добре така.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
JoroBoro
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +49/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 206
Теми: 12



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #10 -: Петък, 22 Юли, 2011, 22:31:22 »
ОтговорОтговор

Абсолютно ЗА admin. Всичко е въпрос на желание. Ако дадена личност, колкото и да е неграмотна, има желание, може да се консултира с г....е, там поне от 10-ет думи, 8-ем ще са верни Усмивчица
Имаме уникален език, защо да не си пишем като хората?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SOLAR
Потребител герой
*****

Рейтинг: +234/-16
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Belgium Belgium

Публикации: 530
Теми: 53



Активност
0%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ


encho.ganev
« Отговор #11 -: Сряда, 27 Юли, 2011, 17:13:57 »
ОтговорОтговор

Бамкаи си колкото искаш!Това стана форум на бг даскалици отколкото на хора вадейки си хляба зад волана!Точно по тази причина сте толкова непопулярни сред колегите!Дано не хванете химероиди от висене пред комютъра!

Колега Petroff, то наистина може да се хванат хЕмороиди докато се оправя латиницата, правописни грешки, безсмислени /спам/ писания и др. подобни. Колкото за ваденето на хляба, всеки го прави както може. Едни работят в БГ, други недоволни се блъскаме извън нейните предели. А ти си бамкаЙ пред КОМЮТЪРА, но не забравяй от къде си тръгнал. Навярно се срамуваш, че си българин. Това личи по изписване на фамилията с "ff".
Много ми е интересно какъв език знаеш, след като и на родния НЕ можеш да пишеш. -1
А за да не редактирам поста ти, цитирах с цвят твои думи.

ЛЕКИ ПЪТИщА !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

p.zh.p
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 3
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #12 -: Вторник, 27 Март, 2012, 12:32:02 »
ОтговорОтговор

Регистрирах се тук преди час, това е първата тема която чета но със сигутност ми е и последната.Господа началници на форума за какво сте го направили тоя форум за краснопис или за взаимопомощ на колегите един на друг.Какво чакате от един шофьор повечето от нас са под средното ниво на интелигентнос и на вас това трябва да ви е ясно , господа началници и фирмаджии и тук ли се навряхте що не си стоите и си правите ваши форуми ами сте тръгнали да правите форуми да разберете кои какво говори за вас.Сигорен съм че тоя фором е направен от някои фирмаджия ако беше от колега сигорно никога нямашеда се стига до такива дребнави теми.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2244/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2122
Теми: 135



Активност
3.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #13 -: Вторник, 27 Март, 2012, 13:06:49 »
ОтговорОтговор

Регистрирах се тук преди час, това е първата тема която чета но със сигутност ми е и последната.Господа началници на форума за какво сте го направили тоя форум за краснопис или за взаимопомощ на колегите един на друг.Какво чакате от един шофьор повечето от нас са под средното ниво на интелигентнос и на вас това трябва да ви е ясно , господа началници и фирмаджии и тук ли се навряхте що не си стоите и си правите ваши форуми ами сте тръгнали да правите форуми да разберете кои какво говори за вас.Сигорен съм че тоя фором е направен от някои фирмаджия ако беше от колега сигорно никога нямашеда се стига до такива дребнави теми.

     Задавам този въпрос често. КОЛКО ПОВЕЧЕ ПОЛУЧАВАШ, ЗА ТОВА, ЧЕ СИ НЕГРАМОТЕН ИЛИ СЛАБО ГРАМОТЕН?!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2367/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: Вторник, 27 Март, 2012, 13:55:55 »
ОтговорОтговор

Регистрирах се тук преди час, това е първата тема която чета но със сигутност ми е и последната.Господа началници на форума за какво сте го направили тоя форум за краснопис или за взаимопомощ на колегите един на друг.Какво чакате от един шофьор повечето от нас са под средното ниво на интелигентнос и на вас това трябва да ви е ясно , господа началници и фирмаджии и тук ли се навряхте що не си стоите и си правите ваши форуми ами сте тръгнали да правите форуми да разберете кои какво говори за вас.Сигорен съм че тоя фором е направен от някои фирмаджия ако беше от колега сигорно никога нямашеда се стига до такива дребнави теми.

Искрено се надявам да ти е последната тема с този правопис. Направо се чудя какво си правил в часовете по български език. Бива неграмотност, ама твоето на нищо не прилича! И ще те помоля да не бъдеш толкова категоричен в изказването си по отношение на хора, които не познаваш!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Етикети:
Страници: [1] 2 3 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!