Правописът във форума
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 08:16:26 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Правописът във форума  (Прочетена 43083 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Roshko
Гост
« Отговор #105 -: Неделя, 22 Декември, 2013, 02:46:28 »
ОтговорОтговор

АдминистраторЪТ... Кой? Той! Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #105 -: Неделя, 22 Декември, 2013, 02:46:28 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2216/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #106 -: Неделя, 22 Декември, 2013, 09:48:00 »
ОтговорОтговор

АдминистраторЪТ... Кой? Той! Намигване


     За пореден път ще обърна внимание, при интелигентни и образовани хора, както е в случая. Понякога е трудно да се работи особено когато се изказват колкото да се "облекчат". Сами можете да си направите изводи с откровено простите, колко трудно се работи!

     Припомни си кои са ми любими предмети в училище и дали е била граматиката?! Пробвай да ме засегнеш с тези за които имам някакви претенции, че знам. Пълен и непълен член са ми пълна мъгла, когато ги употребя правилно е напълно случайно. Наблягай докато още съществуват, защото има предложение да се премахват от нашата граматика.

     Ако не е ясно какво ми е отношението спрямо грамотността ще обясня отново. Всички грешим (начело с мен), вече е необяснимо като се обърне внимание да се повтаря подесетва, подвайства! Това е проблема нежелание за движение напред, а не къде си сега!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #106 -: Неделя, 22 Декември, 2013, 09:48:00 »

 Активен
Roshko
Гост
« Отговор #107 -: Неделя, 22 Декември, 2013, 12:51:16 »
ОтговорОтговор

За пореден път ще обърна внимание, при интелигентни и образовани хора, както е в случая. Понякога е трудно да се работи особено когато се изказват колкото да се "облекчат". Сами можете да си направите изводи с откровено простите, колко трудно се работи!

Туй вероятно би следвало да ме ласкае... Цялата тази словесна каша би могла да се сведе до нещо по-простичко като:
Лесно се общува с интелигентни хора, както в случая, но с откровено прости, които се изказват само за да се "облекчат", сами разбирате колко ме затруднява. Ако правилно съм те разбрал.

Никаква цел нямам да те засягам! За "в предвид" ти писах три-четири пъти, а ти накрая го захапа от друг човек, може би защото той беше по обстоятелствен или пък те засегна, както и да е. И аз правя грешки и то много, но се уча в движение, не разчитам на училището преди 30 години. Случай като горния е нещо като да напишеш България с малка буква или български с главна.
Съвсем е просто: трябва да отговаря на въпроса Кой с Той... Който и да е администратор... Какъв, а не Кой. На администратора не му пука... На Кого, На Него... Администраторът има почитатели - Кой, Той.

Поздрави и весели празници на всички!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2216/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #108 -: Неделя, 22 Декември, 2013, 14:23:27 »
ОтговорОтговор

Цялата тази словесна каша би могла да се сведе до нещо по-простичко като:

     А туй, вероятно е някакъв комплимент?! В отговор на многобройните много към теб!



Никаква цел нямам да те засягам! За "в предвид" ти писах три-четири пъти, а ти накрая го захапа от друг човек, може би защото той беше по обстоятелствен или пък те засегна, както и да е.

     Ще те учуди ли, но в тази част имам типично за мъжете мислене и очаквам недвусмислени неща. Като си говоря с жени ползвам речници венериански-марсиански за разбиране и обратен, да им кажа нещо да ме разберат. И тук едва ли бих сетил, просто имам вече такива очаквания за теб и заради това схванах. За "в предвид" сгрях около ден след, както казваш поредното писане, в онази тема в който обясняваш, че одобряваш редакциите, но само както ти ги виждаш. И аз ти обясних, че и жена ми има такива очаквания, но не й се сбъдват. Ти си ми първия за "предвид".
     И в случая си неясен кого имаш ПРЕДВИД. Ще предположа, че е този който пред името си има "инж точка". Понеже поразително повтаряше твоите думи. Тъкмо да обясниш и с какво ме е засегнал. Вероятно с неговите технически знания от университет срещу моите училищни. Е поне той може да ми спечели малко уважение, ако ми отговори на онези 20 въпроса. Дотогава е само перко с нещо пред името си. Но и да си гледа бебето е доста добро занимание. Че нали одобрявам децата и още повече многото деца.



  Случай като горния е нещо като да напишеш България с малка буква или български с главна.

     Понеже с колегата "инж точка" имате абсолютно същите виждания, но му ги писах в лични ще кажа пак. Технически погледнато, ако грамотността е физично явление - тя няма мерна единици, предложи какви характеристики можем да сравняваме и мерим. Ако е физична величина, то има мерни единици. Моето предложение е да я мерим  според това кое в кой клас се учи. И следва въпроса, аз кой клас грамотност имам?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Roshko
Гост
« Отговор #109 -: Неделя, 22 Декември, 2013, 15:26:59 »
ОтговорОтговор

Минко, знаеш че мразя да шикалкавя, пък да правя/приемам комплименти - съвсем!
Пиша по теми, по които имам мнение. Не ми се ще да изпадам в прекалена конкретика, защото рискувам да остана също толкова разбран, колкото теб. Не помня кой е човекът на когото обърна внимание за "впредвид", но съм сигурен, че не беше на мен. Помниш ли репликата: Няма "в предвид", "зад предвид", "под предвид, има само "предвид"?
Не съм в полемично настроение, след малко ще тръгвам, а и се страхувам да не ме разбереш отново погрешно. Споделял ли съм мнението, че е нелепо този, който парадира с грамотност да е с такава под средното ниво? Дори грамотността не означава само правопис, а и умение за осъществяване на писмена комуникация. Когато пиша пост ми отнема десеторно повече време да го подредя, отколкото да го напиша. Понякога след публикуването му следват безброй много редакции и корекции докато ми хареса! Не знам при теб как стоят нещата. Това изречение как ти се струва:
"Понеже с колегата "инж точка" имате абсолютно същите виждания, но му ги писах в лични ще кажа пак." Отдели ли ли някакво време след като го построи да го прочетеш?
"Това е проблема нежелание за движение напред, а не къде си сега!!!" - отново твоя реплика. Ако изключим "впредвид", с какъв друг напредък откъм грамотност можеш да се похвалиш? Туй най-фрапиращото, за останалото също може да се коментира, но нямам време, а и желание...
Мисля, че ще се повторя, но все пак. Ако тихичко и незабелязано си правеше корекцийките, може би никога нямаше да се стигне до каквито и да било спорове, пък най-малкото с мен!!!
Поздрави и успех!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2216/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #110 -: Неделя, 22 Декември, 2013, 20:54:40 »
ОтговорОтговор


Пиша по теми, по които имам мнение.

     Това значи ли, че пиша по тези които нямам мнение и най-вече не разбирам? Няма такава статистика, но мисля на фона на присъствието във ФорумЪТ имам най-малко публикации. Обмислям всяка публикация преди, по време и след публикуването!



Не помня кой е човекът на когото обърна внимание за "впредвид", но съм сигурен, че не беше на мен.

     В случая помня от теб е, но не мисля, че е от значение!



 
Споделял ли съм мнението, че е нелепо този, който парадира с грамотност да е с такава под средното ниво?

     Не точно, но си намеквал, че моята е в единия край - другия. Парадиране от моя страна е меко казано лъжа. Казваш че работиш с факти само в тази тема съм писал няколко пъти имах 3 по граматика. Както и в другите отношения не съм от безгрешните. Цитирай ме някъде да съм го писал.



Понякога след публикуването му следват безброй много редакции и корекции докато ми хареса! Не знам при теб как стоят нещата. Това изречение как ти се струва:

     Както по-горе писах гледам по много. И ако по отношение на грамотността мога да се придвижа, явно няма да е с твоя помощ, не е това целта ти! По отношение на литературните ми качества, няма как да стане. Толкова мога.



Ако изключим "впредвид", с какъв друг напредък откъм грамотност можеш да се похвалиш?

     На незапознатите ще уточня, че с Росен си имаме Скайп и Фейсбук  и телефон от поне три години! Ако наистина имаше идея да ме ограмоти, можеше да го прави. Но в този случай, няма как да блесне пред неграмотния модератор. Напоследък участва в три раздела/теми  "Политика" , "Ким Йохансен - Дания " и "Супер неграмотния модератор". Така би се лишил от 1/3  от темите в които да пише.
     Който иска да се хареса на Росен е задължително да изписва правилно "ПРЕДВИД" и да слага правилно пълен непълен член. Но можете, дори е желателно да използвате латиница, ако имате някакво оправдание, може България да е с малка буква. Националност, език, дни от седмицата, месеци - може с главна буква, само на български. Но внимавайте, ако е на английски ще е правилно и може да помисли, че сте срещу него.



Мисля, че ще се повторя, но все пак. Ако тихичко и незабелязано си правеше корекцийките, може би никога нямаше да се стигне до каквито и да било спорове, пък най-малкото с мен!!!

     За мен е за първи път. Първо за кой път да кажа, че на жена ми не се получава, защото тя така е казала. Има много по-големи заслуги да се съобразявам с нея. Откъде произлиза, че съм длъжен да се съобразявам с твоето мнение. Особено така изказано. Кажи какво греша и да се поправя имам желание. Съмняваме това да ти е идеята?!

     И второ. Какво значи незабелязано? АдминистраторЪТ иска да се пише причина за редакция. Ако напиша "Редакция поради правопис" не е ясно какво точно, а и нали съм неграмотен. Пиша думите които съм забелязал. Дори не правя редакции на технически грешки!
     Изобщо е много удобно като си в опозиция да раздаваш съвети. Когато имаше възможност защо не направи нищо?



     Подбери си въпросите на които ще отговориш, както направи и досега! Моля!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Roshko
Гост
« Отговор #111 -: Понеделник, 23 Декември, 2013, 02:13:18 »
ОтговорОтговор

Нямам никакво намерение да ограмотявам когото и да било. Ти се трудиш неуморимо тук, даже се оплакваш, че има доста трудоемки случаи. Виж, точно тук имаме тема за голям спор. Вероятно ще искаш и цитат. С удоволствие, но трябва да имам време, струва ми се мога да напиша трилогия по въпроса. Между другото първият ти пълен член е грешен, нали знаеш?!
Първо ти ми обясни къде в моите коментари отличи заповеден, ултимативен или какъвто и да било друг текст в този смисъл? Къде откри претенция от моя страна, щото някой е длъжен да ми се харесва/доказва? Защо не коментира посочените от мен твои изречения? Аз ли проявявам избирателна пропускливост? Ще ти отделя нужното време и ще ти отговоря на всеки един поставен от теб към мен въпрос, обещавам!
А, все забравям да попитам, къде са останалите повече от дузина модератори? Обикновено любопитство...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
batalov80
Старши потребител
****

Рейтинг: +659/-409
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #112 -: Понеделник, 23 Декември, 2013, 13:47:29 »
ОтговорОтговор

Нямам никакво намерение да ограмотявам когото и да било. Ти се трудиш неуморимо тук, даже се оплакваш, че има доста трудоемки случаи. Виж, точно тук имаме тема за голям спор. Вероятно ще искаш и цитат. С удоволствие, но трябва да имам време, струва ми се мога да напиша трилогия по въпроса. Между другото първият ти пълен член е грешен, нали знаеш?!
Първо ти ми обясни къде в моите коментари отличи заповеден, ултимативен или какъвто и да било друг текст в този смисъл? Къде откри претенция от моя страна, щото някой е длъжен да ми се харесва/доказва? Защо не коментира посочените от мен твои изречения? Аз ли проявявам избирателна пропускливост? Ще ти отделя нужното време и ще ти отговоря на всеки един поставен от теб към мен въпрос, обещавам!
А, все забравям да попитам, къде са останалите повече от дузина модератори? Обикновено любопитство...

Да,бе правописът се следи от модератори,но не от дежурни писачи тук.Нали така Рошко-кандидат модераторе. Завърти очи

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-722
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #113 -: Понеделник, 23 Декември, 2013, 14:08:03 »
ОтговорОтговор


А, все забравям да попитам, къде са останалите повече от дузина модератори? Обикновено любопитство...
  Ха-ха.
 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
Roshko
Гост
« Отговор #114 -: Вторник, 24 Декември, 2013, 02:26:53 »
ОтговорОтговор

Да,бе правописът се следи от модератори,но не от дежурни писачи тук.Нали така Рошко-кандидат модераторе. Завърти очи

Баталов, вероятно си имал желание да изразиш мнение, а и вероятно си знаел какво искаш да кажеш, ама на мен ми е малко трудно да го разгадая, нищо че в текста ти има доста думички...
Аз бях на тази "длъжност", даже системата още ме разпознава като такъв, но и аз като останалите няколко дузини не се представих на нужната за admin висота...

Така, да зарежем глупостите и да направим един синтезиран прочит на събитията в темата от съвсем близкото минало.
След една моя съвсем добронамерена, кратка, скромна, но на място забележчица, провокиран от перманентните злоупотреби, манипулации и спекулации с думичките интелект, грамотност и правопис, ми се изсипа едно просълзяващо словоизлияние намесващо, дори пикантерии от личен и семеен характер, на които нямам как да отговоря. Не знам защо в повечето ни спорове задължително се замесва съпругата и то многократно, сякаш всички други аргументи са на заден план или липсват.
Минко, нищо лошо не си ми направил, нито аз на теб! Не сме малки деца да се сърдим за глупости. Извади от контекста на моите публикации разни пасажи и започна да жонглираш с тях, ама нещо не ти се получи, поне така ми се струва. Тезата ти за участието ми само в три теми, едната от които е отдавна цензурирана, също издиша. Ако искаш да се мерим по полезно действие, с удоволствие бих опитал. В една тема, в която размята разни формули със завидно умение и финес, само доказа моето твърдение до което съм стигнал с практика, наблюдение и мисъл. Нали и до формулите се е стигнало по този път. Ти си избрал да ги ползваш наготово - нямам нищо против!
Както и да е... Едва ли някакво си мнение на един обикновен софийски дришльо може да те засегне по какъвто и да било начин. Затова сме тук, да сблъскваме мнения, виждания, идеи. Понеже бързах и аз съм се изразил неподготвен. Исках да кажа, че по доста от темите имам мнение, но по някои не се сдържам да не се възползвам от правото си да го споделя. Не търси себе си там където пиша за мен и обратното!
Помислих върху обещанието си да отделя време за отговор на поставените ми въпроси, но да си призная, струва ми се, само ще си загубя времето, дори и да успея да открия някакъв смисъл/основание в тях, както и считам, че отговорите са дадени ясно в предишните ми публикации. Щом не са разбрани тогава, едва ли в бъдеще ще мога да бъда по красноречив, толкова си мога... То май и сега времето което отделих не беше малко...
Здраве и успех!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2930
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #115 -: Вторник, 24 Декември, 2013, 04:13:57 »
ОтговорОтговор

  Звинете, ама дали още си спомняте за какво ставаше въпрос в темата? А в това време, докато имате лично противопоставяне, войнстващата посредственост чете най-много първите три думи от всяко изречение и осмисля единствено точката в края и злорадо потрива ръце - "Тия па, ентелегентните се изпотрепаа! Я баце, че си маам как си знам! Оно тва да не е кражок по литертура, бре? Ние сме си шофери."
   Нека не изпадаме в дребнавост. Струва си. Аз пробвам да игнорирам посредствеността. Защото грамотността може да бъде само нейн елемент. Но може да си грамотен и пак да си тесногръд и тъпегьоз. Имам предвид съвсем конкретни хора от тук. Но не отричам правото им да съществуват и да бъдат каквито искат. Правя един-два опита да им кажа отношението си и като не става - не става. На човека можеш насила да му вземеш нещо, но насила не можеш да му дадеш...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
batalov80
Старши потребител
****

Рейтинг: +659/-409
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #116 -: Вторник, 24 Декември, 2013, 21:54:44 »
ОтговорОтговор

Баталов, вероятно си имал желание да изразиш мнение, а и вероятно си знаел какво искаш да кажеш, ама на мен ми е малко трудно да го разгадая, нищо че в текста ти има доста думички...
Аз бях на тази "длъжност", даже системата още ме разпознава като такъв, но и аз като останалите няколко дузини не се представих на нужната за admin висота...

Така, да зарежем глупостите и да направим един синтезиран прочит на събитията в темата от съвсем близкото минало.
След една моя съвсем добронамерена, кратка, скромна, но на място забележчица, провокиран от перманентните злоупотреби, манипулации и спекулации с думичките интелект, грамотност и правопис, ми се изсипа едно просълзяващо словоизлияние намесващо, дори пикантерии от личен и семеен характер, на които нямам как да отговоря. Не знам защо в повечето ни спорове задължително се замесва съпругата и то многократно, сякаш всички други аргументи са на заден план или липсват.
Минко, нищо лошо не си ми направил, нито аз на теб! Не сме малки деца да се сърдим за глупости. Извади от контекста на моите публикации разни пасажи и започна да жонглираш с тях, ама нещо не ти се получи, поне така ми се струва. Тезата ти за участието ми само в три теми, едната от които е отдавна цензурирана, също издиша. Ако искаш да се мерим по полезно действие, с удоволствие бих опитал. В една тема, в която размята разни формули със завидно умение и финес, само доказа моето твърдение до което съм стигнал с практика, наблюдение и мисъл. Нали и до формулите се е стигнало по този път. Ти си избрал да ги ползваш наготово - нямам нищо против!
Както и да е... Едва ли някакво си мнение на един обикновен софийски дришльо може да те засегне по какъвто и да било начин. Затова сме тук, да сблъскваме мнения, виждания, идеи. Понеже бързах и аз съм се изразил неподготвен. Исках да кажа, че по доста от темите имам мнение, но по някои не се сдържам да не се възползвам от правото си да го споделя. Не търси себе си там където пиша за мен и обратното!
Помислих върху обещанието си да отделя време за отговор на поставените ми въпроси, но да си призная, струва ми се, само ще си загубя времето, дори и да успея да открия някакъв смисъл/основание в тях, както и считам, че отговорите са дадени ясно в предишните ми публикации. Щом не са разбрани тогава, едва ли в бъдеще ще мога да бъда по красноречив, толкова си мога... То май и сега времето което отделих не беше малко...
Здраве и успех!


Виж ти,значи си бил модератор.Не го знаех.Може би имаш такива качества,но си издухан като бат Бойко.Така е,не си заслужил хонорара.Дано поне като колега си по-добър,а не само на думи.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #117 -: Сряда, 26 Март, 2014, 16:23:46 »
ОтговорОтговор


Виж ти,значи си бил модератор.Не го знаех.Може би имаш такива качества,но си издухан като бат Бойко.Така е,не си заслужил хонорара.Дано поне като колега си по-добър,а не само на думи.
"Наборе", чети и не се намесвай. За Бойко има друга тема, чули сме за проблемите ти с него. Може би драйвъра пише именно за теб. Не знам как не се разпозна сам.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!