Златен талон
Форум на българските шофьори
Вторник, 16 Април, 2024, 10:14:33 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Златен талон  (Прочетена 7054 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
caterpillar
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +40/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 144
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #15 -: Неделя, 21 Април, 2013, 16:31:59 »
ОтговорОтговор

И аз съм със златен талон от около месец. Въпроса ми е този талон еднократно ли спасява точките Ъ? или завиднаги, щото доста се рових и мненията са доста разногласни Ядосан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Всеки неуспял шофьор става багерист!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Неделя, 21 Април, 2013, 16:31:59 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2241/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2119
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #16 -: Неделя, 21 Април, 2013, 16:40:32 »
ОтговорОтговор

И аз съм със златен талон от около месец. Въпроса ми е този талон еднократно ли спасява точките Ъ? или само при първо нарушение, щото доста се рових и мненията са доста разногласни Ядосан

     Преди беше така, за първото което има отнемане на точки, само сменят със син. Сега четох, че е друго. Само за алкохол, само че е толкова хубаво, че не съм сигурен.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Неделя, 21 Април, 2013, 16:40:32 »

 Активен
nosleto
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #17 -: Четвъртък, 25 Април, 2013, 18:54:16 »
ОтговорОтговор

Фишовете не играят за златния талон! Питал съм няколко полицаи и са ми отговаряли, че фишовете не се водят на отчет като актовете и не пречат за талона. Все пак края на юни живи и здрави ще разбера дали не са ме лъгали.  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Mercedes Benz Actros 1851 Giga Space 6x4 MP4 .... Euro Truck Simulator 2
dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +81/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #18 -: Четвъртък, 25 Април, 2013, 21:20:12 »
ОтговорОтговор

Фишовете не играят за златния талон! Питал съм няколко полицаи и са ми отговаряли, че фишовете не се водят на отчет като актовете и не пречат за талона. Все пак края на юни живи и здрави ще разбера дали не са ме лъгали.  Ухилен
Излизат и фишовете и те се гледат. Така трябва да направиш 6 години без никакво нарушение за да ти издадат златен талон. Веднъж като го получиш и след това не се гледат нито актове, нито фишове. С изключение за алкохол. Мене за тези 6 години веднъж са ме спирали, по-точно аз бях спрял на забранено и се разминах само с предупреждение, понеже ми беше много зле и бях спрял пред аптека за лекарства. Даже искаха да ме придружат или да се обадя на някой да ме прибере.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
bobikat
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +14/-4
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 149
Теми: 2



Активност
0%

WWW Ел. поща
« Отговор #19 -: Сряда, 22 Октомври, 2014, 14:20:10 »
ОтговорОтговор

... Със златен талон ако някой иска да му представиш справка за нарушенията и броя на точките, не е необходимо да се ходи и да се вади, а само се показва талончето и е ясно. Примерно аз нямам С+Е и сега не се налагало да ходя за справка от КАТ...
Колеги, това сигурно ли е? В петък мисля да отскоча до Благоевград за да си сменя талона със златен и мислех да вадя справка за нарушенията. Ако извадя справка за нарушенията, то тя има ли някакъв давностен срок, през който мога да я представя за С+Е?
P.S. Разговарях с учебен център. Казаха, че от юни не се изисквало вече.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2241/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2119
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #20 -: Четвъртък, 03 Август, 2023, 23:32:26 »
ОтговорОтговор

    Синият и златният талон, съвсем скоро отпадат.

"Това е може би най-драматична раздяла с документ в новата история на България. Синият талон, онова безсмислено парче хартия, което носихме с шофьорската си "книжка" в продължение на повече от половин век отиде в история. Синият талон досега служеше за потвърждаване на валидността на свидетелството за правоуправление. Другата му функция пък беше да дава информация за това колко контролни точки са отнети на водача на МПС. Т.е. отчита какво нарушение е регистрирано и колко контролни точки са отнети.

Как така се оказа, че едно хвърчащо картонче, без никакви защити от фалшифициране се оказваше документ, който потвърждаваше наличието на друг, суперзащитен документ не е ясно. И защо в ерата на технологиите той продължаваше да съществува също не е ясно..."

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* talon.jpg (61.88 KB, 335x219 - видяно 47 пъти.)

* 1-156-scaled.jpg (51.57 KB, 650x404 - видяно 48 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!