Книжки на 16 години
Форум на българските шофьори
Събота, 20 Април, 2024, 03:42:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Анкета
Въпрос: Одобрявате ли управление на лек автомобил от 16-годишни водачи с придружител?
Одобрявам - 3 (8.3%)
Не одобрявам - 33 (91.7%)
Нямам мнение - 0 (0%)
Общ брой гласове: 35

Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Книжки на 16 години  (Прочетена 11817 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2368/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #15 -: Събота, 06 Август, 2011, 21:34:23 »
ОтговорОтговор

А на някой им трябва направо психиатър. Понякога наистина си мисля, че на пътя има луди хора. Попадал съм в ситуации, в които нормален човек не може да направи подобни неща.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Събота, 06 Август, 2011, 21:34:23 »

 Активен
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #16 -: Събота, 06 Август, 2011, 21:37:10 »
ОтговорОтговор

На някой като му е празна чотурата ,никой не може да му налее акъл с фуния ! Аз съм изкарал курсовете на 16 и книжката си я взех като навърших 18 г. , но това няма нищо общо с това как карам ! Още си спомням съвети които ми е давал инструктора , а сега не ги учат на нищо - само гледат да им вземат парите ,пък после да се оправят както могат  Ядосан  Според мен оттам идват проблемите ,и от разни гъзета на които богатия тате им купува каквато кола искат . Доста възрастни карат като безсмъртни щото си мислят ,че като са изкарали някой лев и са нещо повече от останалите ! И на тях ли им трябва придружител ?! - на повечето им трябва психолог !
Баце шапка ти свалям,мислиш малко по у лево,кога сите са на десно евала.Часта с психолога има загатване там де съм мъцнал за тате и мама на гъзетата,но няма ви отварям очите за мислите на некои хора към обикновенният човек,малко ми се струвате недорасли момци и моми,моя бръмбар мое да е болен и да има нужда от психиатър,ма поне знае откъде духа вятъра ма..............Живи и здрави,бутайте нещото наречено живот и ич да не ви е еня.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Събота, 06 Август, 2011, 21:37:10 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2368/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #17 -: Събота, 06 Август, 2011, 21:45:41 »
ОтговорОтговор

Недорасли казваш? Ами знам ли, може и да си прав, но може и да не си. Аз също изкарах курсовете за категория В още когато нямах навършени 18 години и съответно ми дадоха една книжка с М категория. Обаче има нещо друго. Тогава в далечната 1988-а година курсовете бяха по 3 месеца. От понеделник до петък всеки ден от 17 до 20 часа четене на закона и правилника. Кормуването също беше на ниво. Полигон, извънградско шофиране. Съмнявам се по онова време някой да си е "купувал" книжката. Инструкторите си бяха на заплата и нямаха никакъв интерес да "претупват" нещата в обучението.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
godji
Потребител герой
*****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 652
Теми: 10



Активност
0%

трактор автоматик


Ел. поща
« Отговор #18 -: Събота, 06 Август, 2011, 21:49:30 »
ОтговорОтговор

Недорасли казваш? Ами знам ли, може и да си прав, но може и да не си. Аз също изкарах курсовете за категория В още когато нямах навършени 18 години и съответно ми дадоха една книжка с М категория. Обаче има нещо друго. Тогава в далечната 1988-а година курсовете бяха по 3 месеца. От понеделник до петък всеки ден от 17 до 20 часа четене на закона и правилника. Кормуването също беше на ниво. Полигон, извънградско шофиране. Съмнявам се по онова време някой да си е "купувал" книжката. Инструкторите си бяха на заплата и нямаха никакъв интерес да "претупват" нещата в обучението.
....... и изпитващите бяха КАТ-аджий , на които това им е работата !!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

БЪДИ РАЗУМЕН !КАРАЙ ВНИМАТЕЛНО !Не карайте и не поствайте когато сте пили - после може да съжалявате !
antoniyu
Старши потребител
****

Рейтинг: +105/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 441
Теми: 10



Активност
0%

ТЕ,искат да се съгласим с ужасяващите снимки върху


Ел. поща
« Отговор #19 -: Събота, 06 Август, 2011, 22:08:40 »
ОтговорОтговор

Би ли уточнил кое от написаното ти се е сторило неверно?
Ами частта с придружителят,дори професионални шофьори карат колите като луди познавам такива хора и с това да се наказва придружителят,защото придружителят може да кажи намали но шофьорът да не го послуша дори майка си и баща си.
Всички знаем каква разглезена младеж расте сега.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

цигарените кутии?
А защо няма снимки на гладуващи деца върху опаковките на McDonald's?
Защо няма снимки на измъчвани животни върху опаковките на козметични продукти?Защо не поставят снимки на жертви на пияни шофьори,върху бутилките с алкохол ?Защо да няма снимки на нечестни и крадливи политици.
Volvo FH16 700
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +21/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 108
Теми: 3



Активност
0%

Volvo FH™ Trucks Fan


WWW Ел. поща
« Отговор #20 -: Събота, 06 Август, 2011, 22:27:19 »
ОтговорОтговор

Аз съм абсолютно ПРОТИВ карането с придружител,не зависимо родител или какъвто ида е човек.Защото има родители които са точно толкова безсъвестни колкото децата си,и няма как да им бъдат за пример или да им помогнат.За пример ще дам едно комшийче от блока чиито родители не изтрезняват и за жалост то също се превърна в пиянде.Така че няма гаранция че родителят ще помогне на детето си да развие шофьорските си умения.Не знам какъв контрол ще се прилага върху това младите шофьори да карат с придружител,как ще се доказва че въобще са се състояли часове стаж с придружител,но при липса на компетентно лице като инструктор или нещо такова трудно може да се докаже че кандидат-шофьора е сядал зад волана,защото всеки родител може да излъже само и само детето му да вземе книжката,но там вече си е до съвестта на родителя,дали той осъзнава че лъжейки поставя живота не само на другите но и на собственото си дете в опасност.Но щом съученици от моето даскало по-малки от мен караха коли преди аз самия да бях навършил 18,какво можем да очакваме ако родителите им трябва да удостоверяват че децата им сядат с придружител зад волана.Както казах,това което се замисля е просто абсурдно,и няма да има положителен ефект.Това е моята гледна точка.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

antoniyu
Старши потребител
****

Рейтинг: +105/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 441
Теми: 10



Активност
0%

ТЕ,искат да се съгласим с ужасяващите снимки върху


Ел. поща
« Отговор #21 -: Неделя, 07 Август, 2011, 14:50:09 »
ОтговорОтговор

Така или иначе това ще стане,но може би трябва да се намали броят на точките в талона може би 7 т.когато навърши 18 да му станат 16точки и когато навърши 21г да станат 39точки,както и да имат отличителни белези по колите преди имаше едно внимание,на запад се обозначават колите на новите шофьори,а също може да се постави записващо устройство на колата с което да се следи как кара и т.н имам предвид нещо мобилно като GPS но със записващи данни.
Не знам това ми звучи като фантастика но...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

цигарените кутии?
А защо няма снимки на гладуващи деца върху опаковките на McDonald's?
Защо няма снимки на измъчвани животни върху опаковките на козметични продукти?Защо не поставят снимки на жертви на пияни шофьори,върху бутилките с алкохол ?Защо да няма снимки на нечестни и крадливи политици.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2368/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #22 -: Неделя, 07 Август, 2011, 14:55:40 »
ОтговорОтговор

Отиваш в сферата на фантастиката с тези GPS-и. А дали ще стане това с книжките за 16-годишни, зависи и от нас. Но след няма развито гражданско общество, уплавниците ще приемат все повече безумни закони с цел личното си облагодетелстване.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
ra4ekra4e
Младши потребител
**

Рейтинг: +16/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 86
Теми: 9



Активност
0%

ra4ekra4e@hotmail.com
WWW Ел. поща
« Отговор #23 -: Неделя, 07 Август, 2011, 15:05:57 »
ОтговорОтговор

Ако колата е от този клас нямам против Усмивчица<a href="http://www.youtube.com/watch?v=dCZxxHFlRCk" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=dCZxxHFlRCk</a>

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не търси пътя!Отиди там, където го няма и остави следа.....
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2368/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #24 -: Неделя, 07 Август, 2011, 15:10:06 »
ОтговорОтговор

Направо ме разби с този клип. "Карай мамо колата,карай...". Смотан Смотан Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Trucker_Boy
Потребител герой
*****

Рейтинг: +404/-56
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2630
Теми: 374



Активност
0%


« Отговор #25 -: Неделя, 07 Август, 2011, 15:16:58 »
ОтговорОтговор

Направо ме разби с този клип. "Карай мамо колата,карай...". Смотан Смотан Смотан

Препоръчвам на всички да изгледате страхотната поредица клипове на Бебе Митко !  Ухилен  Ухилен  Ухилен
Относно темата съм твърдо против ,кой е тоя кретен според който можем да се сравняваме с развитите държави та да копираме всичко от Американците?Вместо да се изкарват книжки на 16 по-добре да се вземат всички в ръце и да се подпомогне индустрията по някакъв начин пък след това вече да се гледат другите държави.....
В момента нещата изглеждат просто така :
-нямаме пътища
-нямаме манталитет
-нямаме подготовката
-нямаме нормални закони
-нямаме чувство за отговорност
Май няма смисъл да изреждам само,защото в близките години промени няма да има .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Неделя, 07 Август, 2011, 15:36:11 от Trucker_Boy » Активен

www.sbps.eu
Сдружение на Българските Професионални Шофьори
antoniyu
Старши потребител
****

Рейтинг: +105/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 441
Теми: 10



Активност
0%

ТЕ,искат да се съгласим с ужасяващите снимки върху


Ел. поща
« Отговор #26 -: Неделя, 07 Август, 2011, 15:19:43 »
ОтговорОтговор

Отиваш в сферата на фантастиката с тези GPS-и. А дали ще стане това с книжките за 16-годишни, зависи и от нас. Но след няма развито гражданско общество, уплавниците ще приемат все повече безумни закони с цел личното си облагодетелстване.

Много съм съгласен с теб за фантастиката,а също и с всичко останало.
В България гражданите нямат право на глас за оспорване на политическо решение,ние жителите на АБСУРЛАДНИЯ нямаме право дори и на референдум да не говорим за други права.По-точно имаме право на референдум но той може да не бъде взет под внимание и правителството може да го подмине с лека ръка.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

цигарените кутии?
А защо няма снимки на гладуващи деца върху опаковките на McDonald's?
Защо няма снимки на измъчвани животни върху опаковките на козметични продукти?Защо не поставят снимки на жертви на пияни шофьори,върху бутилките с алкохол ?Защо да няма снимки на нечестни и крадливи политици.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2368/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #27 -: Неделя, 07 Август, 2011, 15:25:37 »
ОтговорОтговор

А като копираме от Америка, защо не въведат забрана като там за употреба на алкохол до 21-годишна възраст? Нали уж всичко се прави за "доброто на хората"? Ей, какви са лисици тези наши управници.....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
driver
Начинаещ
*

Рейтинг: +3/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #28 -: Четвъртък, 11 Август, 2011, 03:24:00 »
ОтговорОтговор

Аз бих дал съвет на инструкторите от гледна точка на опита си (не по-малък от техния), че първото, на което трябва да научат бъдещите шофьори е това, да свикнат да гледат като шофират на повече от 10 метра от носа си. Защото в момента болшинството от българските шофьори не го прави. Това гарантирано ще намали с поне 80% инцидентите по пътищата. Ще ви разкажа 2 весели случки по темата. Карам градски автобус във Варна, линия № 7. След центъра, посока Общината на първата пешеходна пътека спирам, за да преминат четиримата чакащи пешеходци (това го правя автоматично, по навик, понеже съм карал камион 6 години в четири милионен европейски град, където обратното директно те прави пешеходец за поне 3 месеца + съответната здрава глоба). Шофьорът на леката кола, идваща зад мен в лявата лента, явно не беше вчерашен и също спря. Пешеходците тръгнаха. В това време двама келеша на не повече от 16 години с нещо подобно на мотор, опитаха да минат засилени между мен и колата. Виждайки пешеходците, управляващият моторетката натисна рязко спирачките и в последния момент се подпря на автобуса, за да не падне, понеже поднесе. И тогава стана интересното. Пресичащите вече бяха пред колата, когато вървящата най-отзад жена се обърна и с крясъци замахна с чантата си към тях. За да се предпази, водачът вдигна лявата си ръка (мотопедчето не беше автоматик), изтърва съединителя, вдигна предницата леко и угасна. На светофара на Общината спряха до мен, кикотейки се. През прозореца му казах: давай колега, сега е модерно да се газят пешеходци. Някой ден с това каране и през тебе ще мине камион. Те ме изгледаха и продължиха да се хилят. Другата случка: на спирка Дубровник (отново седмица), беше спряла учебна кола, в която инструкторът оживено обясняваше нещо на курсиста (пак съвсем младо момче) и която ми пречеше. Потегляйки от спирката, след като се изравних с нея, отворих първа врата и извиках: колега, тук е автобусна спирка на МГТ (масов градски транспорт) и е забранено да се спира, кажи и на инструктора си, може да не знае човека. Преди да реагират тръгнах, а някои от пътниците в салона доста се посмяха. Та оттук си правете изводите, дали пишлеметата заслужават такова доверие.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Четвъртък, 11 Август, 2011, 04:10:39 от driver » Активен
Volvo FH16 700
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +21/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 108
Теми: 3



Активност
0%

Volvo FH™ Trucks Fan


WWW Ел. поща
« Отговор #29 -: Четвъртък, 11 Август, 2011, 08:31:31 »
ОтговорОтговор

Бе какво ми говорите,това са пълни глупости,да се взема книжка на 16.Пак казвам,аз самия дори изчаках да навърша 18 за да ЗАПОЧНА курса,а камо ли да я бях взел преди тази възраст,защото сам осъзнавах че преди 18 просто не съм свикнал да бъда отговорен за постъпките си.Само ще ви кажа моите съученици колко интересно разсъждаваха,казваха така "първо ще си купя кола а после ще изкарам книжка защото за какво ми е тая книжка като нямам кола",а междувременно техни приятели са им давали колите си(представете си моите съученици и приятелите им колко са били отговорни).Че така де,значи няма да изкараш книжка щото нямаш собствена кола,но можеш да караш чужда кола без книжка,това беше тяхната логика.Но пък и тези които им заемат колите си като им е толкова акъла,щото така вкарват и себе си в беля ако стане инцидент.Но какво да говорим,то по начало няма какво да говорим защото не забравяйте че се намираме в България Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Етикети:
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!