Нема такава държава
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 15:41:05 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нема такава държава  (Прочетена 177031 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
!na
Потребител герой
*****

Рейтинг: +385/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Жена
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1171
Теми: 17



Активност
0%

Devoted to trucks. Devoted to Volvo.


WWW
« Отговор #225 -: Неделя, 04 Март, 2012, 20:18:49 »
ОтговорОтговор

... несъществуваща реч на Саркози и изказване на Мартенс, публикувани в сайта "Невероятно - истината, каквато би могла да бъде". Хора, неразбрали дори в коя медия четат, наскачаха и с мазохистично задоволство и настървение започнаха малоумно да разпространяват това, правейки генерални обобщения, намирайки оправдание и за собствения си смачкан живот...

Помня случая.
Това само доказва колко лесно управляемо и манипулируемо е обществото.
И как стадния принцип важи с пълна сила.
И тук уточнявам, че не говоря за България, а по принцип.
Защото съм убедена, че и във всяка друга държава ефектът би бил същия.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

My truck runs on diesel, I run on 100% passion
Форум на българските шофьори
« Отговор #225 -: Неделя, 04 Март, 2012, 20:18:49 »

 Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #226 -: Неделя, 04 Март, 2012, 20:21:02 »
ОтговорОтговор

Смотан Смотан Смотан Драйвер кви бонуси бре,метни насам инак мое и си прав или мммммммммммм не не си ,я нечем некой ме оправя ,а искам е онзи нов път хвален и прехвален построен с държавна пара или може би некое еврофондче да не потъва на първио снег сешаващ ли се или природата е виновна.

Баси па некой виновен. Смотан Смотан Смотан Смотан Даж и Цецко си намери виновен тировете,аз оти да си не дирим некой виноват.Мислим таз вечер да си ти виновнио,ко че каеш ,те немате у БГ и нищо не стаа със свето. Намигване Смотан Смотан Смотан Смотан Смотан Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Форум на българските шофьори
« Отговор #226 -: Неделя, 04 Март, 2012, 20:21:02 »

 Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2929
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #227 -: Неделя, 04 Март, 2012, 20:54:25 »
ОтговорОтговор

    Няма да вляза в тази спирала да обяснявам как аз виждам нещата за всеки пример поотделно, по изключение - само с последния, конкретен: Работата на политиците е да определят политиката, стратегията с която да се случват нещата. Войната се печели не само от генералите, но и от войската. На някои им е много удобно да се оправдават с Цецко, Мецко, Боцко и Асан, но всъщност виновен е всеки, който е участвал в това - до последния фадромист и шофьор! Някой не си е свършил работата и не може да се очаква след всеки валякчия, пътен инженер, хидромелиоратор и каквото се сетиш да върви един политик и да го коригира. А дори и когато това се прави, българина го обявява за популизъм!
       Преди седмици се вдигна шум до господа за полицейско насилие над "невинно" семейство, внушението беше, че дъщерята администрирала група във Фейсбук против властта и видите ли, това бил отговорът на почувствалата се застрашена власт! После нещата се оказаха доста по-различни, само че отзвукът беше по-слаб, защото с истината, каквато се оказа сме свикнали и някак си не ни е интересно. Същото е и с актуалните сега бонуси във властта. За първи път се оказва, че във най-висшия ешелон на политическата власт, пари не са разпределяни, а спрямо няколкото изключения бяха взети незабавни мерки. Не беше такава реакцията и някак си мина незабелязано, когато видния консултант по хидротехнически съоръжения прилапа милионен хонорар. Когато чрез "Информационно обслужване" бяха присвоени също милиони...примерите са много. Българинът трябва да разбере, че животът му на първо място е правен невъзможен от чиновниците на средно и ниско ниво. Резултатите от стратегиите на политиците могат да се почувстват след години, но ако бъдат изобличавани и отстранявани крадците на дребно, които унижавайки ни, унищожават вярата у хората, че нещо ще се промени, тогава ще се почувства, че вървим напред.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #228 -: Неделя, 04 Март, 2012, 21:10:52 »
ОтговорОтговор

Драйвер баце я си тъпеем бре дай по-кратки постове,че губим нишката.
Са ко сакаш ми мъцнеш да си ръбим за 100 кила бензин месечно и да си трайкам ,па оня Асан,Цецко,Бочко и сие да си шлеве Ганкиното и да ми дига леба всеки ден и да ми чурулика колко добър икономист е Гошо и те така.
Да се чуди ква тъпня да измисли са е хит да си озакониш остъклената тераска ,утре че е хит поредното вдигане на некоя глоба.И  мани ми ти казва колко съм забогател оти у банките депозите били толко,а че е безработица неземна нищо не мъца.
 Смотан Смотан Смотан Смотан Смотан Смотан Смотан Те видиш ли кат почнем надълго губим центровка на бръмбаро и губим нишката.

Тенкс,че си напрай труда да си полафиш с бацко за пореден път,за жалост ,че бегам,че трее да си гледам БГ филма страшна мацка има у главната роля.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #229 -: Понеделник, 05 Март, 2012, 02:26:33 »
ОтговорОтговор

Долния линк не представя някакъв фундаментален проблем, нито пък засяга някаква непозната тема.

Слагам го, защото много точно представя имиджа който има нашата държава в немско.

http://www.dw.de/dw/article/0,,15775997,00.html

Темата е позната, проблемите които се засягат са съвсем нормални.
Нашенеца отдавна е свикнал да мисли, че властимащите са напълно в правото си да ограбват държавата в съдружие с опериращите в България едри капитали.
И дори се смята, че това си е съвсем в реда на нещата. Докато обикновения германец,след като прочете нещо такова му се изправя косата от недоумение що за държава имаме.

Комшията ми е холандец (един вид и той е чужденец) и един прочел някъде че полицаите в БГ събирали пари от шофьорите по пътя.
Не знам как да обясня, че един нормален европеец няма ни най малка представа какво представлява това и какъв е механизма.
Комшията по скоро беше останал с впечатление че полицаите спират хората и с заплахи едва ли не им обръщат джобовете.

Обаче това силно го заинтригувало и идва ме пита - Вярно ли е че у вас полицаите спирали коли на пътя и взимали пари ?
И аз му казвам - да вярно е, това е много популярна практика.
Ама как става, ме пита човечеца и очаква да чуе някакви страшни хайдушки истории как полицаите с палки и пистолети обират клетите шофьори.

Аз му обяснявам както си е - че като те хванат в нарушение, полицая те пита "и ся ко ши прайм", на което ти предлагаш да "почерпиш" вместо да ти пише акт и му даваш на джоб сума, която е по малка от законното наказание.
След това ме пита - ами ако не искаш да дадеш пари на полицая какво става - казвам му - нищо, пишат ти наказание по законния ред
 И човека съвсем се изуми и казва - Ами то излиза че вие им предлагате пари и ги давате доброволно.  Ухилен

Колкото и да ви е чудно - нашите си обичайни балкански обществени отношения  са доста непонятни за гражданин на нормална държава .......  Тъжен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Trucker_Boy
Потребител герой
*****

Рейтинг: +404/-56
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2630
Теми: 374



Активност
0%


« Отговор #230 -: Събота, 10 Март, 2012, 19:09:15 »
ОтговорОтговор



Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

www.sbps.eu
Сдружение на Българските Професионални Шофьори
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #231 -: Сряда, 14 Март, 2012, 10:11:31 »
ОтговорОтговор

Поредният интересен материал. Замислете се накъде вървим.

http://grigorsimov.blog.bg/politika/2012/03/13/genocidyt-nad-bylgarite-oficialno-ratificirano-delo-na-bylga.919673

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Trucker_Boy
Потребител герой
*****

Рейтинг: +404/-56
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2630
Теми: 374



Активност
0%


« Отговор #232 -: Петък, 16 Март, 2012, 18:11:14 »
ОтговорОтговор

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4651091

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

www.sbps.eu
Сдружение на Българските Професионални Шофьори
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #233 -: Сряда, 21 Март, 2012, 13:53:29 »
ОтговорОтговор

Просто нямам думи! Сигурно и в африканските държави не можете да видите подобно нещо!

http://bnt.bg/bg/news/view/72311/lekarstva_na_sergijata

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #234 -: Четвъртък, 22 Март, 2012, 00:23:12 »
ОтговорОтговор

Застраховател съди сираче за 45000 лева

Искове за общо 45 752 лв. срещу 9-годишно сираче е завела в Хасковския окръжен съд една от големите застрахователни компании. Бащата на детето Веселин Димитров загина в катастрофа през 2006 г. Инцидентът е причинен от Димитров, който доказано е шофирал пиян и уби 16-годишно момче от София. Застрахователят претендира за изплатеното от него обезщетение от 40 000 лв. на родителите на загиналия тийнейджър и още 5752 лв. за потрошения в катастрофата товарен автомобил.

Източник: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1290198

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #235 -: Четвъртък, 22 Март, 2012, 02:32:15 »
ОтговорОтговор

Застраховател съди сираче за 45000 лева

Искове за общо 45 752 лв. срещу 9-годишно сираче е завела в Хасковския окръжен съд една от големите застрахователни компании. Бащата на детето Веселин Димитров загина в катастрофа през 2006 г. Инцидентът е причинен от Димитров, който доказано е шофирал пиян и уби 16-годишно момче от София. Застрахователят претендира за изплатеното от него обезщетение от 40 000 лв. на родителите на загиналия тийнейджър и още 5752 лв. за потрошения в катастрофата товарен автомобил.

Източник: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1290198

Ами - наследствено право,тъпо ама какво да го правиш ........  Нещо самата статия обаче понамирисва на журналистическа "компетентност" Явно е че има някакъв проблем, но е извън капацитета на журналята дето са я  писали.

Всеки пълнолетен може сам да преценява дали да приема или отказва наследство. Освен това, именно заради възможни задължения на наследодателя наследството може да се приеме и по опис. Тогава наследника отговаря само до размера на описаното наследство към претенции на кредиторите на наследодателя

Законът обаче с идеята да защити правата на непълнолетните е поставил някои ограничения. Малолетните изрично поемат наследство САМО И ЕДИНСТВЕНО по опис. Това е посочено императивно,  и няма друг вариант за приемане на наследство от непълнолетен.
Освен това, за да защити непълнолетните в закона е предвидено изрично отказа на наследство от непълнолетен да става с разрешение на Районен съд, като се съблюдава интереса на непълнолетния (както и други действия свързани с разпореждане на имущество от непълнолетни)

Освен това, няма срок за приемане на наследство. Това също е умишлено, за да се защитят максимално правата на наследниците.

В случая, ако ставаше дума за пълнолетен - проблема много лесно можеше да се реши с един прост отказ от наследство. Непълнолетният обаче не може толкова лесно да се възползва от това, но пък точно за това няма сила на света която да го накара да задлъжнее повече от размера на полученото наследство.

Освен това ми се струва че има нещо недоразбрано или премълчано в статията, за да се постигне по голяма бомбастичност. Просто майката, ако казуса е предаден точно няма какво да обърка, дори и умишлено.

Кой ще е този луд, който ще почне с частичен иск,че и после ще го доразвие в пълен, ще плати 2 000 лв държавни такси, и над 2 000 лв хонорари, ще е готов да плати и още толкова евентуално за следваща инстанция, като преди това е проверил че имуществото се състои от маса и диван, които пък на всичкото отгоре са предмети, върху които не подлежи изпълнение.

Аз имам една теория за "журнализма" у нас, предполагам че няма журналя в форума и затова ще я споделя без риск да засегна някой.

В БГ журналист става този,който се е убедил, че компетентността му не позволява да работи нищо друго, а в процеса на работа като се види че и за журналист не става, го правят спортен журналист Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Уди кълвача
Старши потребител
****

Рейтинг: +62/-49
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 256
Теми: 8



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #236 -: Четвъртък, 22 Март, 2012, 11:52:09 »
ОтговорОтговор

Определен кръг болници, всичките частни, са знаели, че бюджетът за 2012 г. ще се разпределя по нов начин. Не върху работата от цялата 2011 г., а само въз основа на последните 3 месеца от 2011 г. Тази методика така и никога не е публикувана. Така тези, които са работили през цялата година са наказани, а са "поощрени" тези, които са отчели скъпи клинични пътеки в края на годината. Струваше ни доста усилия да се доберем до таблиците. Могат да се видят тук:

http://offnews.offroad-bulgaria.com/index.php/36051/kak-parite-za-bolnitsi-iztichat-v-chastni-dzhobove

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #237 -: Четвъртък, 22 Март, 2012, 12:00:08 »
ОтговорОтговор

И сега отново феновете на най-големия тарикат в държавата ще ревнат, че това е червена пропаганда. А съм сигурен, че вече и от Космоса се вижда как се краде в България.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Уди кълвача
Старши потребител
****

Рейтинг: +62/-49
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 256
Теми: 8



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #238 -: Четвъртък, 22 Март, 2012, 12:11:10 »
ОтговорОтговор

Мчи кога не се е крадяло...
То и аз съм му фен, ама не съм сляп, просто, за мен е по-добре от доганската мафия.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-99
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #239 -: Четвъртък, 22 Март, 2012, 12:28:11 »
ОтговорОтговор

Мчи кога не се е крадяло...
То и аз съм му фен, ама не съм сляп, просто, за мен е по-добре от доганската мафия.

Точно казано, само аз дето не съм привърженик да избирам кои крадци ме кефят повече по лични симпатии  Ухилен


Иначе аз си имам един сравнително точен метод за предварителна ориентация.

Кога се пръкне нова партия, аз не слушам кви ги плещят големците им, ами гледам кои хора си наемат за гаулайтери на местно ниво.

И кога видя кои са им регионалните партийци, си правя много бързо изводите що за стока ще са.

Само при Симеончо не сработи добре тази тактика,щото взе че изкара някакви широко неизвестни дебели лелки  Ухилен Ухилен Ухилен
Ама за сметка на това добре познавах от ученическите си години баш министъра му Ники Василев, че направо ме напуши на смях.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Етикети:
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!