Нема такава държава
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 15:32:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нема такава държава  (Прочетена 177062 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Lorinser
Гост
« Отговор #480 -: Четвъртък, 01 Ноември, 2012, 00:09:21 »
ОтговорОтговор

Аз не подкрепям и не плюя никой, но едно ми е ясно, а именно, че политика се прави от умни хора.Във развитите държави човек без солидно образование не може да заеме пост.Дори, когато се приема някакъв законопроект, свързан с икономика и финанси си имат специални групи от независими партийни организации.Под блока в който живея тук в Барселона има такъв офис, на такава независима организация.Когато парламента приема някакъв законопроект им го възлага на тях, като естественно им се заплаща.Това са хора с най-висши степени на образование в сферата си.После не се чудете защо всичко ни е сбъркано на нас.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #480 -: Четвъртък, 01 Ноември, 2012, 00:09:21 »

 Активен
lefterow
Старши потребител
****

Рейтинг: +220/-99
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 391
Теми: 7



Активност
0%

« Отговор #481 -: Четвъртък, 01 Ноември, 2012, 06:42:25 »
ОтговорОтговор

Ето до каква степен се е разпаднал един от автомобилите на Министерство на земеделието и храните.

Като държавата ни....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #481 -: Четвъртък, 01 Ноември, 2012, 06:42:25 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #482 -: Събота, 03 Ноември, 2012, 22:54:02 »
ОтговорОтговор

И после ми кажете пак, че ГЕРБ не означава Групировка за експресно разграбване на България. Вижте само за каква наглост става дума. Някой има ли представа къде се плаща за готовност, вместо за свършена работа?

"От понеделник фирмите, които са с ангажимент към снегопочистването, трябва да имат нон-стоп готовност за снеговалеж. Това заяви в Плевен министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова на журналистически въпрос.

Тя уточни, че от 5 ноември на фирмите ще се заплаща за всекидневната готовност, която трябва да поддържат. Министър Павлова каза, че до края на октомври са проверили всички областни пътни управления и снегопочистващи фирми и за резултатите са представили доклад на министър-председателя и на министъра на вътрешните работи. „Като цяло в страната имаме готовност за започване на зимния сезон. Ние ще обявим началото му в понеделник - независимо, че времето е добро, трябва да имаме добра мобилизация”, допълни министърът."

Цялата статия: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=988934

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
boko2007
Младши потребител
**

Рейтинг: +38/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Spain Spain

Публикации: 64
Теми: 4



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #483 -: Събота, 03 Ноември, 2012, 23:27:51 »
ОтговорОтговор

И после ми кажете пак, че ГЕРБ не означава Групировка за експресно разграбване на България. Вижте само за каква наглост става дума. Някой има ли представа къде се плаща за готовност, вместо за свършена работа?

"От понеделник фирмите, които са с ангажимент към снегопочистването, трябва да имат нон-стоп готовност за снеговалеж. Това заяви в Плевен министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова на журналистически въпрос.

Тя уточни, че от 5 ноември на фирмите ще се заплаща за всекидневната готовност, която трябва да поддържат. Министър Павлова каза, че до края на октомври са проверили всички областни пътни управления и снегопочистващи фирми и за резултатите са представили доклад на министър-председателя и на министъра на вътрешните работи. „Като цяло в страната имаме готовност за започване на зимния сезон. Ние ще обявим началото му в понеделник - независимо, че времето е добро, трябва да имаме добра мобилизация”, допълни министърът."

Цялата статия: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=988934

Нещо нормално за БГ и при падането на първия сняг ще се окаже за кой ли път, че времето ги е изненадало!!!
И при цялата тая мобилизация и готовност някой ще си е гушнал малко Ъ? парички за нищо. 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Намери си работа,която харесваш - така никога няма да ти се наложи да работиш
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #484 -: Събота, 03 Ноември, 2012, 23:39:05 »
ОтговорОтговор

Ако някой има познат шофьор на снегорин, нека да го попита след първия снеговалеж дали са му платили престоя в камиона. Ако въобще е стоял там, за да чака първите снежинки.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Roshko
Гост
« Отговор #485 -: Четвъртък, 08 Ноември, 2012, 00:37:27 »
ОтговорОтговор

Някой има ли представа къде се плаща за готовност, вместо за свършена работа?

Такситата защо ти взимат престой? Каква работа върши когато те чака пред магазина да си напазаруваш?

Ако някой има познат шофьор на снегорин, нека да го попита след първия снеговалеж дали са му платили престоя в камиона.

Уточни шофьор или собственик! Защо след снеговалежа? Не става ли въпрос за преди това? Нещо мноо оплетено...
Що не я впрегнеш всичката тази енергия в нещо градивно? Просто ми е любопитно, може и без отговор! Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #486 -: Четвъртък, 08 Ноември, 2012, 01:14:16 »
ОтговорОтговор

Такситата защо ти взимат престой? Каква работа върши когато те чака пред магазина да си напазаруваш?

Уточни шофьор или собственик! Защо след снеговалежа? Не става ли въпрос за преди това? Нещо мноо оплетено...
Що не я впрегнеш всичката тази енергия в нещо градивно? Просто ми е любопитно, може и без отговор! Намигване

Ами купи си едно такси и си чакай клиентите безплатно пред магазина, за да си напазаруват. Напоследък си влагаш енергията в някакви абсолютни безсмислици. Или пък прочети за безкрайните далавери на "Гражданите за европейско развитие на България". Не е лошо да си припомниш и как изчистиха пътищата миналата зима. И в изречението ми, което си цитирал, ясно и точно пише "шофьор".

http://www.agencia-sliven.com/index.php?id=62588

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +80/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #487 -: Четвъртък, 08 Ноември, 2012, 08:59:49 »
ОтговорОтговор

Аз имам познат, който работи в ПП-Русе. Отговаря заподръжката на всичката им техника и не може да излезе някой без той да се е подписал. Говорил съм с него и каза че от понеделник се водят на повикване. Ако има някаква извънредна ситуация до един час след обаждането трябва да е в гаража и да може да каже кой камион може да излезе. През деня от 8-17 си е редовно на работа. Заплащанео на повикване било някакви стотинки на час. И върху заплатата ако е цял месец с този статус му се начислявали 100-тина лева. Всеки път когато е повикан му се заплаща работното време и като нормалното работно време.
С шофьорите каза че е същото, само че те през деня им се плаща в зависимост от заработката и допълнително за това повикване. Ако нищо не правят са на минимална заплата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #488 -: Четвъртък, 08 Ноември, 2012, 10:41:07 »
ОтговорОтговор

Това геноцид ли е според вас? Избрали сме да ни управляват някакви изроди и палачи на собствения си народ. Потресен съм направо!

Агенцията за социално подпомагане е отказала да приеме документите за помощ за отопление на 40-годишна жена от София, която е с два ампутирани крака и е майка на 14-годишен син, защото доходът й надвишавал максималния праг с 93 стотинки, съобщи Нова телевизия.
Даниела Стаменова е в инвалидна количка от 10 години. Първо ампутирали  единия й крак, а тази година се наложила ампутация и на другия. Жената има 14-годишен син, а разчита само на инвалидната си пенсия от 164 лева и детските надбавки от 35 лева.

Цялата статия: http://dnes.dir.bg/news/pomosht-otoplenie-agentzia-sotzialno-podpomagane-daniela-stamenova-12366709?nt=9

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1849
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #489 -: Четвъртък, 08 Ноември, 2012, 12:10:22 »
ОтговорОтговор

Боооко, Боооко,, Бооооко,,,, на другите избори пак,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Roshko
Гост
« Отговор #490 -: Четвъртък, 08 Ноември, 2012, 21:47:13 »
ОтговорОтговор

Ами купи си едно такси и си чакай клиентите безплатно пред магазина.
Напоследък си влагаш енергията в някакви абсолютни безсмислици.
И в изречението ми, което си цитирал, ясно и точно пише "шофьор".

Ми купи си снегорин да ти плащат само кът те викнат. Ако не можеш да излезеш - неустойки баце!
Измисли нещо твое, тва е плагиатствано.
Значи още не си разбрал каква .... си написал?!  Смотан
2004-та кой беше на власт? В трета градска с връзки иска аха да правят скенер на сина ми с гласното признание, че абсолютно никакъв смисъл от него няма, но било по здравна каса. ЯМР-то си го платих кът поп, анестезията и нея, нищо че плащаме осигуровки.
Да не изброявам други случаи 2000г., тогава кое беше правителството? Една стинка не съм получил в помощ от държавата! Нямаше и сега да го спомена, ма ми се наложи...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #491 -: Петък, 09 Ноември, 2012, 01:00:10 »
ОтговорОтговор

По-хубаво ще бъде да си купя снегорин и да ми плащат, за да чакам да завали сняг. Ама пък и хубаво време са избрали да чакат снега. То навън днес 20 градуса, те чакат сняг да завали. Мила Родино, ти си земен рай. Ама за някои само.

P.S. За малко да пропусна да споделя, че и аз още не съм взел една "стинка" от държавата като помощ. Все сам се справям със ситуациите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Roshko
Гост
« Отговор #492 -: Петък, 09 Ноември, 2012, 10:40:12 »
ОтговорОтговор

Демек ако не валне снег - директно фалит, ко им дреме, че некой е взел кредит да започне бизнес с нещо де не се знае че го има ли, нема ли да го има. Железни разсъждения, къде се учи?  Смотан Смотан Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #493 -: Петък, 09 Ноември, 2012, 11:25:12 »
ОтговорОтговор

Демек ако не валне снег - директно фалит, ко им дреме, че некой е взел кредит да започне бизнес с нещо де не се знае че го има ли, нема ли да го има. Железни разсъждения, къде се учи?  Смотан Смотан Смотан

Демек, ако не дойде да се качи клиент в таксито, фалит. Ами логично е. Нали сме се нагърбили да правим пазарна икономика? Или за някой ще е пазарна, а за други планова? Ти къде си учил, че за засаждане на тревни площи в Благоевград трябва да се плати на фирмата по 2000 лева на декар, докато в Кюстендил плащат по 80 лева на декар? Това свързано ли е с кредитите на фирмата? Защото имам някои наблюдения върху нещата в тази "правилна" фирма, прибираща огромни суми за нищо работа.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Roshko
Гост
« Отговор #494 -: Петък, 09 Ноември, 2012, 17:39:30 »
ОтговорОтговор

Ти къде си учил, че за засаждане на тревни площи в Благоевград трябва да се плати на фирмата по 2000 лева на декар, докато в Кюстендил плащат по 80 лева на деакъв случай ако декар? Това свързано ли е с кредитите на фирмата? Защото имам някои наблюдения върху нещата в тази "правилна" фирма, прибираща огромни суми за нищо работа.

Има си служби, прокуратура. Пусни сигнал, не гледай сеир!
За другото няма да споря щото ще се означава че правя същото...  Смотан Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!