Нема такава държава
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 10:44:43 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нема такава държава  (Прочетена 177053 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« -: Понеделник, 15 Август, 2011, 20:22:19 »
ОтговорОтговор

Значи поводът да се оплача за пореден път от държавата е днешното ми посещение в Съдебна палата - Благоевград. Трябваше ми копие на един нотариален акт. За да го получа, трябваше да платя 3 лева държавна такса и забележете, 7 лева такса за превод. Абсолютни крадци и мошеници. Нямат нито срам, нито очи. И по някаква странно стечение на обстоятелствата се оказа, че за клиенти на банката таксата е "само" 1.50 лева. Е, улучих промоцията. За мой късмет съм клиент на тази банка и платих общо 4.50 лева. Обаче не си мислете, че това е всичко. Оказа се, че таксата от 3 лева е само за справка и за да получа самият документ, трябва да платя още 5 лева и съответната такса за банков превод. И сега нека пресметнем какво ще се получи, ако не сме клиенти на тази банка и трябва да платим пълният размер на таксите. 3+7+5+7=22. Двадесет и два лева за едно листче А4. И за това ще кажа, нема такава държава. Бил съм там.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« -: Понеделник, 15 Август, 2011, 20:22:19 »

 Активен
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Понеделник, 15 Август, 2011, 20:27:40 »
ОтговорОтговор

Значи поводът да се оплача за пореден път от държавата е днешното ми посещение в Съдебна палата - Благоевград. Трябваше ми копие на един нотариален акт. За да го получа, трябваше да платя 3 лева държавна такса и забележете, 7 лева такса за превод. Абсолютни крадци и мошеници. Нямат нито срам, нито очи. И по някаква странно стечение на обстоятелствата се оказа, че за клиенти на банката таксата е "само" 1.50 лева. Е, улучих промоцията. За мой късмет съм клиент на тази банка и платих общо 4.50 лева. Обаче не си мислете, че това е всичко. Оказа се, че таксата от 3 лева е само за справка и за да получа самият документ, трябва да платя още 5 лева и съответната такса за банков превод. И сега нека пресметнем какво ще се получи, ако не сме клиенти на тази банка и трябва да платим пълният размер на таксите. 3+7+5+7=22. Двадесет и два лева за едно листче А4. И за това ще кажа, нема такава държава. Бил съм там.
Доскоро имах подобни проблеми и ставаше въпрос за много повече пари . Какво ще кажеш за държавна такса по дело за имот 4% от пазарната оценка ( не от данъчната ). А разликата в двете оценки е хиляди левове.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Понеделник, 15 Август, 2011, 20:27:40 »

 Активен
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #2 -: Понеделник, 15 Август, 2011, 20:33:09 »
ОтговорОтговор

Мхм, позната картинка!
 Момци и моми, някой да е ходил да си вади Европейска здравно-осигурителна карта?
 Е, аз ходих! Не стига, че им кихам по 11 лв всеки месец на здравната каса, не стиге, че когато ида на доктор и всеки път ми извиват ръцете все за нещо да си платя, ами сега това което им е задължение(да ми дадат картата без кинти и безпроблемно) ми дирят ква работа имам в Европа!
 Е, верно е, че такава държава няма, и такъв народ няма! Чудим се до колко могат да ни опкат Завърти очи?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Понеделник, 15 Август, 2011, 20:37:37 »
ОтговорОтговор

Писал съм го и преди. Ще го повторя за тези, които все пак още не са го разбрали. Българите бягат в чужбина, защото не искат да ги управляват тъпи като тикви селяндури, провъзгласили се за национален елит. Направо съм потресен от пладнешкия грабеж, който се упражнява върху хората. Извинявайте, ама турците са вземали данък десятък. А тези сега за една хартийка ти вземат колкото за пет кашона А4.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Димитър Гебшеменов
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +51/-15
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 228
Теми: 6



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #4 -: Понеделник, 15 Август, 2011, 20:43:34 »
ОтговорОтговор

Ха............откога се мъча да го каза това...навремето платих0,14 лв осигуровки.....и 6 лв банкова такса..........съпругата ми я трудоустроиха на 49 процента(без право на пенсия-епилепсия с мноого пристъпи на ден),а в същият момент по епикриза и решение на ТЕЛК няма право да работи абсолютно нищо..............толкова обичам България.........че искам да се махна и да не се върна никога повече......... Ядосан Ядосан Ядосан Ядосан Ядосан Ядосан Ядосан Ядосан Ядосан Ядосан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

мразим когато се ебават с мен...ебават ли се с мен-значи се подиграват с моето семейство.....а подиграят ли се с него-не давам гаранции за това какво ще направя....успех на работодателите..........При самохвалците, както и при позлатеното оръжие, вътрешното не отговаря на външното.
godji
Потребител герой
*****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 652
Теми: 10



Активност
0%

трактор автоматик


Ел. поща
1
« Отговор #5 -: Четвъртък, 18 Август, 2011, 20:30:33 »
ОтговорОтговор

Аз 1 месец ако не взема пари на следващия ще умра от глад ! Как издържате по 3 мес. не знам  Завърти очи

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

БЪДИ РАЗУМЕН !КАРАЙ ВНИМАТЕЛНО !Не карайте и не поствайте когато сте пили - после може да съжалявате !
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: Петък, 19 Август, 2011, 10:22:02 »
ОтговорОтговор

ПОЗДРАВЯВАМ , родата на нашите ръководители - до 9 коляно...                                        <a href="http://www.youtube.com/watch?v=IXABUiAVaZs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=IXABUiAVaZs</a>

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: Петък, 19 Август, 2011, 11:36:01 »
ОтговорОтговор

Цялата песен е едно изключително описание на всичко, което ни заобикаля.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Trucker_Boy
Потребител герой
*****

Рейтинг: +404/-56
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2630
Теми: 374



Активност
0%


1
« Отговор #8 -: Петък, 19 Август, 2011, 16:08:17 »
ОтговорОтговор

Аз 1 месец ако не взема пари на следващия ще умра от глад ! Как издържате по 3 мес. не знам  Завърти очи

Може би всеки се надява да дойде заветният ден в който ще му дадат някакви пари ......

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

www.sbps.eu
Сдружение на Българските Професионални Шофьори
velizar
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +48/-37
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 203
Теми: 17



Активност
0%


Ел. поща
1
« Отговор #9 -: Петък, 19 Август, 2011, 18:17:26 »
ОтговорОтговор

Ако имаме синдикат, би ли могло да се оправят нещата ? Не само за тази фирма, а за всички мошенници из страната.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
1
« Отговор #10 -: Петък, 19 Август, 2011, 18:29:26 »
ОтговорОтговор

Ако имаме синдикат, би ли могло да се оправят нещата ? Не само за тази фирма, а за всички мошенници из страната.

За пореден път ще изкажа мнение, че не синдикат, а съда ще оправи нещата. Ако функционира както трябва обаче. Не търсете проблемите там, където не съществуват. Ако имахме истински, работещ и независим съд, всеки можеше да си потърси правата и в рамките на две-три заседания да получи нужната справедливост. Но за съжаление нещата не са точно такива и всичко е само едно добро пожелание.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
1
« Отговор #11 -: Петък, 19 Август, 2011, 18:50:59 »
ОтговорОтговор

Ако имаме синдикат, би ли могло да се оправят нещата ? Не само за тази фирма, а за всички мошенници из страната.

За пореден път ще изкажа мнение, че не синдикат, а съда ще оправи нещата. Ако функционира както трябва обаче. Не търсете проблемите там, където не съществуват. Ако имахме истински, работещ и независим съд, всеки можеше да си потърси правата и в рамките на две-три заседания да получи нужната справедливост. Но за съжаление нещата не са точно такива и всичко е само едно добро пожелание.
Бай Кольо фадромиста като стане министър председател , бай Гошо тракториста министър на правосъдието , бай Дончо комбайнера министър на транспорта , бай Вълчо дападжията президент - е те тогава ще се оправят нещата за нас шофьорите!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
1
« Отговор #12 -: Събота, 20 Август, 2011, 06:46:03 »
ОтговорОтговор

Ако имаме синдикат, би ли могло да се оправят нещата ? Не само за тази фирма, а за всички мошенници из страната.

За пореден път ще изкажа мнение, че не синдикат, а съда ще оправи нещата. Ако функционира както трябва обаче. Не търсете проблемите там, където не съществуват. Ако имахме истински, работещ и независим съд, всеки можеше да си потърси правата и в рамките на две-три заседания да получи нужната справедливост. Но за съжаление нещата не са точно такива и всичко е само едно добро пожелание.
Бай Кольо фадромиста като стане министър председател , бай Гошо тракториста министър на правосъдието , бай Дончо комбайнера министър на транспорта , бай Вълчо дападжията президент - е те тогава ще се оправят нещата за нас шофьорите!!!
Баце ма ако има некой рейсаджия или международно шоферче,че се разсъне работата да знааш,много ги чувам некой моменти. Намигване
Некой ,че ме светне ли как съдо,че ми издейства по-висока заплата примерно Намигване Намигване Намигване Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
bat MIRKO
Начинаещ
*

Рейтинг: +27/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 47
Теми: 0



Активност
0%


Ел. поща
1
« Отговор #13 -: Събота, 20 Август, 2011, 07:18:35 »
ОтговорОтговор

Здравейте,колегата дето не бил вземал пари от 3 месеца би ли ми казал от къде си.Защото до колкото ми се струва то във фирма "Сиймар" не останаха хора от Варна да работят във нея.Оявата им върви от 3 месеца насам.Как мислиш защо ли не си намират шофери.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
1
« Отговор #14 -: Събота, 20 Август, 2011, 07:25:03 »
ОтговорОтговор

Здравейте,колегата дето не бил вземал пари от 3 месеца би ли ми казал от къде си.Защото до колкото ми се струва то във фирма "Сиймар" не останаха хора от Варна да работят във нея.Оявата им върви от 3 месеца насам.Как мислиш защо ли не си намират шофери.
Аз да мъцнем  Намигване не сте кадри по Варна и сигур за тва си прават нов внос  Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица Усмивчица  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2 3 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!