Пререгистрация на микробус
Форум на българските шофьори
Вторник, 14 Май, 2024, 09:28:23 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пререгистрация на микробус  (Прочетена 3091 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ddnnp
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« -: Петък, 12 Септември, 2014, 22:30:05 »
ОтговорОтговор

Здравейте , извинявам се ако темата не е за този раздел и моля администратора да я премести.. Усмивчица Интересува ме някой знае ли каква е процедурата за пререгистрация на микробус , от 2+1 места да стане поне 3+1 или 4 или 5+1
също ме интересува дали след пререгистрацията ще му се намали товароносимоноста , в момента е 2+1 места до 3,5 тона
Благодаря ви предварително за отговорите

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Петък, 12 Септември, 2014, 22:30:05 »

 Активен
dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +83/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #1 -: Петък, 12 Септември, 2014, 22:50:13 »
ОтговорОтговор

Мога да споделя опита ни с един мерцедес 310. До преди 2 години беше 14+1. След като закриха линията и я направихме на товарна. Махнахме седалките и сатворихме задните прозорци с ламарина и плътна преграда с товарния отсек. Процедурата беше през технотест и след това с протокола смяна на талона в КАТ.
Предполагам че при увеличаване на местата ще е същата процедурата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Петък, 12 Септември, 2014, 22:50:13 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2279/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2134
Теми: 136



Активност
3%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #2 -: Петък, 12 Септември, 2014, 22:55:35 »
ОтговорОтговор

Здравейте , извинявам се ако темата не е за този раздел и моля администратора да я премести.. Усмивчица Интересува ме някой знае ли каква е процедурата за пререгистрация на микробус , от 2+1 места да стане поне 3+1 или 4 или 5+1
също ме интересува дали след пререгистрацията ще му се намали товароносимоноста , в момента е 2+1 места до 3,5 тона
Благодаря ви предварително за отговорите

     За този раздел е темата. Четох скоро, че принципно в посока увеличаване на местата е доста по-трудно от обратното. Вероятно е трудно да се гарантира безопасността на местата. С каква цел се прави, ще го преправяш на кемпер? Ако успее да се пререгистрира, нормално би било от полезния товар да се приспадне масата на пасажерите. И да е претоварен, кой орган се занимава до 3,5 тона.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
emilpopoff
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +73/-8
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 232
Теми: 5



Активност
0%


« Отговор #3 -: Вторник, 16 Септември, 2014, 21:22:51 »
ОтговорОтговор

Здравейте , извинявам се ако темата не е за този раздел и моля администратора да я премести.. Усмивчица Интересува ме някой знае ли каква е процедурата за пререгистрация на микробус , от 2+1 места да стане поне 3+1 или 4 или 5+1
също ме интересува дали след пререгистрацията ще му се намали товароносимоноста , в момента е 2+1 места до 3,5 тона
Благодаря ви предварително за отговорите
   Колега, както и колегите са ти написали процедурата да "напривиш" един бус от 1+1(2+1) в примерно 5+1 законово е малко скъпичко и трудоемко, до преди 7-8 години ставаше с "Чавдаровите" седалки, ама вече не- седалките трябва да с 3-точково предпазни колани, седалаките да са хомологирани, и това трябва да се извърши от фирма която е оторизирана за това-Технотест, Декра, или някои от фирмите за трансформация-БМД, Трансформа(фирмата на СФА ПЕЖО), Кароса(Фирмата за трансформации на Автомотор Корпорация- Ситроен)   и т.н . Полезната товароносимост ще падне  най-малко с по 80 кг(мисля за толкова се приема усреднената маса на 1 пътник) на пътник+ масата на общата трансформация-седалки, колани, нова настилка на пода за пътниците и т.н, т.е още 3 места= 240 кг + поне 100 кг за оборудването  т.е с 350 кг по- малка товароносимост от версията 2+1 места. Но най добре е да се консултираш с някоя от изброените фирми за трансформация-каква ще е цената за трансформацията+ узаконяване и сертификация.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!