Mercedes 410
Форум на българските шофьори
Вторник, 14 Май, 2024, 05:33:49 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Mercedes 410  (Прочетена 3299 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
evgeni-88
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 17
Теми: 4



Активност
0%

« -: Четвъртък, 30 Юли, 2015, 15:12:19 »
ОтговорОтговор

Здравейте колеги!! Имам едно леко въпросче за Mercedes 410 http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=3&act=4&adv=31428437192822324&slink=a7m2bx  пише че се кара с Б категория ако наистина така ако случайно ме спрът от ДАЙ дали ще ми направят проблем като видят че модела е 410??? Пише че може да се товари до 3т дали е възможно този модел ? Товара ще ми е мини багерче 2700кг !!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Четвъртък, 30 Юли, 2015, 15:12:19 »

 Активен
Jack77
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +42/-176
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 164
Теми: 8



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #1 -: Четвъртък, 30 Юли, 2015, 15:52:27 »
ОтговорОтговор

Ако в КАТ е регистриран под категория N2 е 5 тоннен и се кара с "С" категория. Ако е регистриран като N1 е с "B" категория.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Четвъртък, 30 Юли, 2015, 15:52:27 »

 Активен
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #2 -: Четвъртък, 30 Юли, 2015, 22:00:23 »
ОтговорОтговор

Имал съм такъв, в КАТ се регистрира с общо тегло 4 700кг. Бях си приготвил документи от вноса където пишеше че е до 3 500кг, но уви. В КАТ вкарват номер на рама в компютъра - и каквото покаже - това вписват в талона.
Така че сам смятай с каква категория се кара. Тахото си върви като екстра ,  естествено.

Товароносимоста му е 2 800 кг , и ти пасва идеално на товара.


Когато продадох моето камионче, тариката който го взе ми каза, че в Балканстар, или както там се казва вносителя на Мерцедес ще му издадат документ, че са го трансформирали до 3 500кг. и ще може така  да го регистрира.


Дали е минал номера - незнам. Питай в фирмата и в КАТ, там ще ти кажат дали става този номер.

Сещаш се обаче, че ако мине номера- по документи винаги ще си претоварен.

Камиончето иначе търпи зверско претоварване, при полезен товар 2 800 аз редовно съм го товарил с 4 500кг. 

Двигателят е много добър , атмосферен, от 94та моделите имат доста дребни подобрения, при нормално каране може и милион килимотра да изкара.

Предницата е здрава направа и понася безпроблемно нашенските пътища.

Само че цената на този е отвратителна. Аз преди две години продадох моето на наистина реални 200 000 км в супер състояние , нови гуми нов акумулатор ( единствената забележка беше че и двете врати в долната част бяха натиснати леко) за наистина скромната сума от 3 000 лв. Просто не ми трябваше за нищо и стоеше паркирано доста години. Беше същата година, без кран обаче. Но един кран не може да му вдигне толкова цената.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
evgeni-88
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 17
Теми: 4



Активност
0%

« Отговор #3 -: Петък, 31 Юли, 2015, 08:46:17 »
ОтговорОтговор

Аз този го дадох като пример има и по евтини... гледам едни дръги те са с рег... направо дали ще имам проблем в кат след като имат номера и са до 3500кг гледам че нямат тахографи!!!! Възможно ли е като отида да сменям номера и да кажат че трябва да се променя рег... ??  за претоварването според мен няма да има проблем аз няма да ходя надалеч карал сам бусове много време и повечето пъти са претоварвани полицията не прави проблем!!! 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!