Дилема
Форум на българските шофьори
Сряда, 15 Май, 2024, 00:05:09 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Дилема  (Прочетена 2159 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Busman
Начинаещ
*

Рейтинг: +3/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« -: Събота, 26 Март, 2016, 11:41:50 »
ОтговорОтговор

Предстои ми закупуването на имот/къща, вила/.
Понеже сигурно ще има доста ремонти и достроявания си мисля за бусче - евтино, които да върши работата.
До тук се колебая между Транзит 2,5д и Транспортер Т4 (2,4Д). Идеята ми е да е прилично здрав(до колкото може за тези пари и години), като модел, ремонтопригоден и цяла електроника по управление на  двигателя да се изчерпва с клапана за пускане и спиране на нафтата. Търся около 1500-1600лв. За това мерцедесите отпадат като цяло.
За момента съм се спрял на Транзита заради задното предаване, което ще го прави по-маневрен по тесните улички, а и гледам разход около 8 (предполагам). Идиотоустройчив, а Т4 ме притеснява главата или гарнитурата на главата. На транзита за какво му е вторият акумулатор?
Какви са им товарононосимостите? Около тон ще държат ли?
Ще бъде за лично ползване, пътник(в дватат смисъл на думата). Мислил съм и за ремарке, но ще ми трябват и по-дълги товари - около 3-4метра талпи, за това отпада като вариант. Тия два буса има отделни екзепляри на цената на ремарке, но са по-лесни и за продажба впоследствие.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Събота, 26 Март, 2016, 11:41:50 »

 Активен
nevega
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +13/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 149
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #1 -: Събота, 26 Март, 2016, 12:54:16 »
ОтговорОтговор

Транзита е здрава машина - е гние като ламарина, слабост им е кормилната рейката аз за 4 год 2 пъти я правя
Задното е кофти - празен на мокро (не говорим за кално) въобще не го търси - нула проходимост. Икономичен е за сега като двигател нямаме оплаквания караме го изключително по черни пътища. 1тон поема спокойно като товар 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Събота, 26 Март, 2016, 12:54:16 »

 Активен
skumri
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +11/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 112
Теми: 4



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #2 -: Събота, 26 Март, 2016, 14:58:29 »
ОтговорОтговор

Влизаш в Мобилето и за 1500 лв. Всички трошки ще качат един тон. Незнам какво се чудиш за бус. За боклуци и талпи  всичко ще ти свърши работа.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Когато правото се превърне в безправие , съпротивата е задължителна !
SEMPER
Потребител герой
*****

Рейтинг: +282/-100
Неактивен Неактивен

Germany Germany

Публикации: 1266
Теми: 10



Активност
0%


« Отговор #3 -: Събота, 26 Март, 2016, 17:23:47 »
ОтговорОтговор

И аз не виждам в случая защо търсиш съвети за конкретни марки.
Търси машина според бюджета си, без никакви предрасъдъци.
Просто избирай най малко счупената. Ако има и гуми в прилично състояние ще е идеално. Идеята на този трошляк ще е да ти изкара строежа без да те набутва с ремонти и разходи.

Нито разход те вълнува кой знае колко, нито колко би струвала поддръжката. За тези пари е ясно, че ще е караш и хвърляш когато му дойде времето.

Единственото важно е да може да носи на товар, щото то тон, после ще излезе че трябва да качиш еднократно я тон и двеста, я тон и осемстотин.

П.С. - на транспортера претоварването не му е силна черта изобщо.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не бих могъл да ви дам пълна гаранция, че няма да има някакъв инцидентен случай на престъпност в страната
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!