Глоби!
Форум на българските шофьори
Събота, 18 Май, 2024, 04:05:48 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Глоби!  (Прочетена 94213 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
!na
Потребител герой
*****

Рейтинг: +385/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Жена
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1171
Теми: 17



Активност
0%

Devoted to trucks. Devoted to Volvo.


WWW
« Отговор #45 -: Събота, 17 Декември, 2011, 17:51:04 »
ОтговорОтговор

(2) Водач, който превиши разрешената скорост извън населено място, се наказва, както следва:
.....
4. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 31 до 40 km/h - с глоба 150 лв.;

(4) (Изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) Когато нарушението по ал. 1, т. 1 - 5, ал. 2 и ал. 3, т. 1 - 5 е повторно, наказанието е предвидената за съответното нарушение глоба в двоен размер, а за повторно нарушение по ал. 1, т. 6 и ал. 3, т. 6 - предвидената за съответното нарушение глоба в двоен размер и лишаване от право да се управлява моторно превозно средство за срок три месеца.

(5) (Нова - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) Когато нарушението по ал. 1, т. 4 - 6, ал. 2, т. 4 - 6 и ал. 3, т. 4 - 6 е системно, водачът се наказва с предвидената за съответното нарушение глоба в двоен размер и лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок 6 месеца.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

My truck runs on diesel, I run on 100% passion
Форум на българските шофьори
« Отговор #45 -: Събота, 17 Декември, 2011, 17:51:04 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #46 -: Събота, 17 Декември, 2011, 18:22:56 »
ОтговорОтговор

Питане!!! При превишение на скоростта с над 30 км от допустимото извън населено място- каква е санцията, отнемат ли се точки и съществува ли вариянт за отнемане на книжката( за колко време)Ъ?

(2) Водач, който превиши разрешената скорост извън населено място, се наказва, както следва:
.....
4. (изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) за превишаване от 31 до 40 km/h - с глоба 150 лв.;

(4) (Изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) Когато нарушението по ал. 1, т. 1 - 5, ал. 2 и ал. 3, т. 1 - 5 е повторно, наказанието е предвидената за съответното нарушение глоба в двоен размер, а за повторно нарушение по ал. 1, т. 6 и ал. 3, т. 6 - предвидената за съответното нарушение глоба в двоен размер и лишаване от право да се управлява моторно превозно средство за срок три месеца.

(5) (Нова - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) Когато нарушението по ал. 1, т. 4 - 6, ал. 2, т. 4 - 6 и ал. 3, т. 4 - 6 е системно, водачът се наказва с предвидената за съответното нарушение глоба в двоен размер и лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок 6 месеца.

Ще добавя следното уточнение. А то е важно в случай, че в акта е отбелязано и превозното средство, с което е извършено нарушението. Ина, от различни закони ли четем с теб?

(2) Водач, който превиши разрешената скорост извън населено място, се
наказва, както следва:
      1. за превишаване с 10 км/ч - с глоба 10 лв.;
      2. за превишаване от 11 до 20 км/ч - с глоба 30 лв.;
      3. за превишаване от 21 до 30 км/ч - с глоба 50 лв.;
      4. за превишаване от 31 до 40 км/ч - с глоба 100 лв. и един месец лишаване от
право да управлява моторно превозно средство;

      5. за превишаване от 41 до 50 км/ч - с глоба 150 лв. и два месеца лишаване от
право да управлява моторно превозно средство;
      6. за превишаване над 51 км/ч - с глоба 200 лв. и 3 месеца лишаване от право да
управлява моторно превозно средство.

(3) Водач на моторно превозно средство за обществен превоз на пътници и
опасни товари, който превиши разрешената скорост, се наказва, както следва:
      1. за превишаване с 10 км/ч - с глоба 10 лв.;
      2. за превишаване от 11 до 20 км/ч - с глоба 30 лв.;
      3. за превишаване от 21 до 30 км/ч - с глоба 100 лв. и един месец лишаване от
право да управлява моторно превозно средство;

      4. за превишаване от 31 до 40 км/ч - с глоба 200 лв. и два месеца лишаване от
право да управлява моторно превозно средство;
      5. за превишаване от 41 до 50 км/ч - с глоба 300 лв. и три месеца лишаване от
право да управлява моторно превозно средство;
      6. за превишаване над 51 км/ч - с глоба 400 лв. и три месеца лишаване от право
да управлява моторно превозно средство.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #46 -: Събота, 17 Декември, 2011, 18:22:56 »

 Активен
!na
Потребител герой
*****

Рейтинг: +385/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Жена
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1171
Теми: 17



Активност
0%

Devoted to trucks. Devoted to Volvo.


WWW
« Отговор #47 -: Събота, 17 Декември, 2011, 18:31:12 »
ОтговорОтговор

Админе, аз чета от последния действащ, с измененията от тази година.
Ти си постнал предишния.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

My truck runs on diesel, I run on 100% passion
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #48 -: Събота, 17 Декември, 2011, 18:49:56 »
ОтговорОтговор

Админе, аз чета от последния действащ, с измененията от тази година.
Ти си постнал предишния.

Извинявам се незабавно. Даже аз лично преди година съм писал в блога си за тази безпрецедентна щуротия на законодателите. Явно в България имат значение единствено парите. Ето тук прочетете какво съм писал. Просто тогава нещата бяха само проект и не вярвах, че ще го приемат.

http://www.joro711.com/?p=2220

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #49 -: Събота, 17 Декември, 2011, 19:02:31 »
ОтговорОтговор

Ами аз не мога да се съглася с ограниченията в км/ч. Защото ако съм в населено место при ограничение 40км/ч да ме глобят с превишена скорост да речем на магистрала, където ограничението е 130км/ч, а нарушението е+30км/ч= Завърти очи 160км/ч!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #50 -: Събота, 17 Декември, 2011, 19:08:47 »
ОтговорОтговор

Ами аз не мога да се съглася с ограниченията в км/ч. Защото ако съм в населено место при ограничение 40км/ч да ме глобят с превишена скорост да речем на магистрала, където ограничението е 130км/ч, а нарушението е+30км/ч= Завърти очи 160км/ч!

Боби, с кое точно не си съгласен?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
!na
Потребител герой
*****

Рейтинг: +385/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Жена
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1171
Теми: 17



Активност
0%

Devoted to trucks. Devoted to Volvo.


WWW
« Отговор #51 -: Събота, 17 Декември, 2011, 19:11:18 »
ОтговорОтговор

Не се наемам да коментирам колко смисъл има или няма в последните промени, но едно е сигурно - единствената дисциплинираща и вършеща работа мярка е контрол и бъркане в джоба, ама по-надълбочко.
 
Ами аз не мога да се съглася с ограниченията в км/ч. Защото ако съм в населено место при ограничение 40км/ч да ме глобят с превишена скорост да речем на магистрала, където ограничението е 130км/ч, а нарушението е+30км/ч= Завърти очи 160км/ч!
Боби, с кое точно не си съгласен?

И аз не разбрах.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

My truck runs on diesel, I run on 100% passion
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #52 -: Събота, 17 Декември, 2011, 21:26:18 »
ОтговорОтговор

Не се наемам да коментирам колко смисъл има или няма в последните промени, но едно е сигурно - единствената дисциплинираща и вършеща работа мярка е контрол и бъркане в джоба, ама по-надълбочко.
 
Ами аз не мога да се съглася с ограниченията в км/ч. Защото ако съм в населено место при ограничение 40км/ч да ме глобят с превишена скорост да речем на магистрала, където ограничението е 130км/ч, а нарушението е+30км/ч= Завърти очи 160км/ч!
Боби, с кое точно не си съгласен?

И аз не разбрах.
Значи, не мислим че е правилно да ме наказват еднакво с тези които извършват нарушения в населени места, места с увеличена концетрация на ПТП, училища, и тн.
 Значи ако ме барне в населено место при ограничение да рече 30км/ч с 60 км/ч, съм на равно опасен с този на магистралата където (пример) ограничението е 100км/ч, а го барват с 130км/ч?
 Сега, че като джигити в БГ ни бият страни като Русия, Турция,... ама ние да си гледаме нашата плевня.
   P.S.: Така го разбрах аз от цитатите по горе! Завърти очи

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #53 -: Събота, 17 Декември, 2011, 21:32:37 »
ОтговорОтговор

Законът се закон и трябва да се спазва от всички. Но съм потресен от безотговорността на законодателите. Този закон дава право на богатите да си карат както си искат. И когато бъдат хванати да шофират с превишена скорост, да си платят глобата и си поемат отново пътя.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
!na
Потребител герой
*****

Рейтинг: +385/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Жена
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1171
Теми: 17



Активност
0%

Devoted to trucks. Devoted to Volvo.


WWW
« Отговор #54 -: Събота, 17 Декември, 2011, 21:43:14 »
ОтговорОтговор

Ако си плащат. И докато ги хванат за трети път.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

My truck runs on diesel, I run on 100% passion
Lorinser
Гост
« Отговор #55 -: Събота, 17 Декември, 2011, 22:34:49 »
ОтговорОтговор

Законът се закон и трябва да се спазва от всички. Но съм потресен от безотговорността на законодателите. Този закон дава право на богатите да си карат както си искат. И когато бъдат хванати да шофират с превишена скорост, да си платят глобата и си поемат отново пътя.

Така е и в Испания, пий колкото искаш, плащаш глоба, казват ти след точно колко време можеш да потеглиш пак и караш.
Само за справка, качих се при едно приятелче испанец в колата му, беше пил едно уиски и 2 бири и ни спряха, установиха колко е пил, плати 2600 евро и му казаха, че може да потегли след 5 часа и 45 минути. Усмивчица

Аз мисля, че точно така е редно.Като платиш една такава глоба, да видим дали ще пиеш другия път.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #56 -: Неделя, 18 Декември, 2011, 01:43:06 »
ОтговорОтговор

  Що да не платиш, като на един обикновен богаташ 5хил кинта му е надника днеска! Ами кви са глобита по Швеция,а?
http://www.dnevnik.bg/sviat/2010/08/13/946350_shved_poluchi_nai-visokata_globa_za_previshena
skorost/

В Швейцария глобите за превишена скорост се изчисляват по формула, базирана на размера на месечния доход на нарушителя, както и на размера на нарушението. Според прокуратурата, нарушителят е получил най-тежкото възможно наказание – в продължение на 300 дни ще трябва да плаща глоби от 2639 евро на ден - общо 791700 евро



  А, сега де, швед в Швейцария или  Ъ? Завърти очи Завърти очи,,, Абе, това е правилния закон според мен!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Неделя, 18 Декември, 2011, 01:53:21 от BoBy_BoY » Активен
Mandor
Потребител герой
*****

Рейтинг: +541/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 740
Теми: 33



Активност
0%


« Отговор #57 -: Неделя, 18 Декември, 2011, 10:28:10 »
ОтговорОтговор

Не и тук. Защото половината лъскави лимузини са на инвалиди и социално слаби. И ще минават още по-леко, а тези които си плащат честно осигуровките пак ще са на пангара.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Продавам 405,бензин,на части
На шестия ден Господ видя, че не може да направи всичко и създаде инженерите.
!na
Потребител герой
*****

Рейтинг: +385/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Жена
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1171
Теми: 17



Активност
0%

Devoted to trucks. Devoted to Volvo.


WWW
« Отговор #58 -: Неделя, 18 Декември, 2011, 10:33:55 »
ОтговорОтговор

Не и тук. Защото половината лъскави лимузини са на инвалиди и социално слаби. И ще минават още по-леко, а тези които си плащат честно осигуровките пак ще са на пангара.

Абсолютно вярно за съжаление.
Тук би проработил вариант глобата да е в зависимост от стойността на автомобила.
Караш скъп и луксозен автомобил, плащаш по-солено като сбъркаш  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

My truck runs on diesel, I run on 100% passion
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #59 -: Неделя, 18 Декември, 2011, 12:54:55 »
ОтговорОтговор

Не и тук. Защото половината лъскави лимузини са на инвалиди и социално слаби. И ще минават още по-леко, а тези които си плащат честно осигуровките пак ще са на пангара.

Преди много години, когато за пръв път отидох в Холандия, видях специални автомобили за инвалиди. Приличат на стар модел Опел Корса, но са по-малки, с 3 врати и двуместни. Мой познат там ми каза, че държавата ги предоставя безплатно на инвалиди. А ако искаш да си купиш Бентли Континентал, няма проблем. Плащаш си всички задължения и го имаш.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Етикети:
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!