Отзиви и мнения за BG шофьор !
Форум на българските шофьори
Събота, 18 Май, 2024, 08:36:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Отзиви и мнения за BG шофьор !  (Прочетена 28189 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« -: Вторник, 10 Май, 2011, 11:53:53 »
ОтговорОтговор

    Уважаеми съфорумци,
 Нека тука в тази темичка да си дадем сметка кой и колко струва с труда си и качеството на работа! Намигване
 Дано поне тука се опровергае тезата за шофьор-мошеник или крадец.
 

   Моето мнение:
Пичове, колкото и да се крием искрено искам да споделя, че многото от нас не знаят за какво го практикуват!
... Не си ценят труда и още са в онези години къде да смукнеш от нафтата си е част от играта. Срещал съм много колеги къде казват, че нафтата го хранила Смотан.
... Многото ще се обидят ако им кажа, че са страхливци и не си ценят труда- не ме интересува кой колко взима, но трябва да има една номина.
...
     Останалото го оставям на вас!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Вторник, 10 Май, 2011, 11:59:14 от boby_yor » Активен
Форум на българските шофьори
« -: Вторник, 10 Май, 2011, 11:53:53 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Вторник, 10 Май, 2011, 12:22:55 »
ОтговорОтговор

Аз пък не мога да си обясня какво е това мислене, че шофьора имал право да си взема от товара. Доста колеги са ми казвали, че редовно си вземат от стоката и го казват по начин, все едно им се полага да си откраднат.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Вторник, 10 Май, 2011, 12:22:55 »

 Активен
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #2 -: Петък, 13 Май, 2011, 04:55:01 »
ОтговорОтговор

Ами, нека кой, какво е взел да си е за негова сметка!
 Тука темата може да се погледне от много страни и различни мнения да се изкажат.
 Ето, днес попадам на един колега, който едва си сдържаше нервите на влака. Метнахме по приказка и ми сподели, че шефа му докарал от БГ 7-8 „колеги"–шофьори да му работели за 1000-1100Е на машина???!
 Не знам дали има у форума колеги с такова заплащане, но си мисля, че това далеч не отговаря на стандарта на една Молдова, да речем!
 Е, за какво ни е „Синдикат!!!", нет-форуми и и др темподобни теми?
 Админа беше ми бутнал една фраза „Робът се бори за свобода, а свободния за съвършенство !", ок!
 А тези за какво се борят?
 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Петък, 13 Май, 2011, 05:01:51 от boby_yor » Активен
НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #3 -: Сряда, 18 Май, 2011, 20:50:09 »
ОтговорОтговор

Баце ти спамнем по темата ,моя милост е от ората де не си ценът труда признавам си ,но съм далеч от мисълта,че заради мен Вие не взимате стинки.Проблема според мен е другаде пък знам ли може и заради мен да не Ви кихат,относно кражби и продажби въпреки ,че маам за жълти стинки съм лоялен към босчето(даже и той е тук нейде мое и да мъцне ако не го е срам  Намигване шеф бъзикам се) та у нащо ТКЗС в продължение на последния месец се изредиха ,,шофери,, де не моем да ги стигнем дорде съм жив,но за жалост единио нон-стоп има навика да удря или обръща нещо ,бе пич от класа.Другио по-стабилен ма заради него босчето завари сите резервоари и бехме на път да ни дрънне норма на нафталино и да станем ,като 90% от шоферите плащач на нафталин,но по неква перичина ни се размина,тъй че да Ви светнем човек за да иска требва да даде.(естественно в случая не стинки,че съм бачкал)
Тъй,че моете да ме зафатате,но точно зарад некои марки и модели ,,шофери,, се отказах и от ,,синдикати,, и от ,,некоректни,, и ми дреме да ти кажа,минах на система и ,,сам война е войн,, борим си се за стинки ,уважение,отношение ,командировки и др. само за моя милост.Ако мойто Агроном се осмели да мъцне,ще ви каже сигурно,че съм му писнал на к..а с мойте стинки,но той си знае Некадърнио за всички е Кадър за него и дорде съм му кадър,битката за парета или как вика един баровец милионер с който се сбутахме за 2 дена ,,пароци,,
Та момци за ,,пароци,, се бачка,но все ще има некой де че ви подбие у цена у каране(часове) сигур и у друго,според мен не трее да се търси вината у такъв пич поради факта,щом босът ви ще ви смени зарад такъв,то таз фирма ма въобще не е за вас.



П.П.Мнение на некадърен тракторист  Намигване,
псуване и др. от сорта приемаме само на лични от 20.00 до 22.00ч. от пондрелник до петок ,чуствайте се поканени.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #4 -: Сряда, 18 Май, 2011, 21:29:28 »
ОтговорОтговор

Баце ти спамнем по темата ,моя милост е от ората де не си ценът труда признавам си ,но съм далеч от мисълта,че заради мен Вие не взимате стинки.Проблема според мен е другаде пък знам ли може и заради мен да не Ви кихат,относно кражби и продажби въпреки ,че маам за жълти стинки съм лоялен към босчето(даже и той е тук нейде мое и да мъцне ако не го е срам  Намигване шеф бъзикам се) та у нащо ТКЗС в продължение на последния месец се изредиха ,,шофери,, де не моем да ги стигнем дорде съм жив,но за жалост единио нон-стоп има навика да удря или обръща нещо ,бе пич от класа.Другио по-стабилен ма заради него босчето завари сите резервоари и бехме на път да ни дрънне норма на нафталино и да станем ,като 90% от шоферите плащач на нафталин,но по неква перичина ни се размина,тъй че да Ви светнем човек за да иска требва да даде.(естественно в случая не стинки,че съм бачкал)
Тъй,че моете да ме зафатате,но точно зарад некои марки и модели ,,шофери,, се отказах и от ,,синдикати,, и от ,,некоректни,, и ми дреме да ти кажа,минах на система и ,,сам война е войн,, борим си се за стинки ,уважение,отношение ,командировки и др. само за моя милост.Ако мойто Агроном се осмели да мъцне,ще ви каже сигурно,че съм му писнал на к..а с мойте стинки,но той си знае Некадърнио за всички е Кадър за него и дорде съм му кадър,битката за парета или как вика един баровец милионер с който се сбутахме за 2 дена ,,пароци,,
Та момци за ,,пароци,, се бачка,но все ще има некой де че ви подбие у цена у каране(часове) сигур и у друго,според мен не трее да се търси вината у такъв пич поради факта,щом босът ви ще ви смени зарад такъв,то таз фирма ма въобще не е за вас.



П.П.Мнение на некадърен тракторист  Намигване,
псуване и др. от сорта приемаме само на лични от 20.00 до 22.00ч. от пондрелник до петок ,чуствайте се поканени.
   Баце, за мене всяко мнение е от значение! Аз хора къде реват и искат без да даде нищо от себе си не ги тража, разбираш ли? Пазара е голям, работа бол, камиони-нови, а и от Балкана мнооого чиляк има да слиза още за работа на жълти стинки!
  За съжаление темичката „Синдикат" само в нашия бранш си е гола вода и излезна софраджииска работа. Щом е така, значи си им стига кинтата, нали?
   Вече и баница я няма! А сега се сещам и лафа за вълка, от къде му е бил дебело врато Намигване!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
antoniyu
Старши потребител
****

Рейтинг: +105/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 441
Теми: 10



Активност
0%

ТЕ,искат да се съгласим с ужасяващите снимки върху


Ел. поща
« Отговор #5 -: Петък, 20 Май, 2011, 02:52:30 »
ОтговорОтговор

Относно това много хубава темичка браво.Преди да тръгна на дата 09,05,2011г разбрах потресаваща новина шефът където работя в момента е намерил хора от северна България(не знам точно от къде) да му работят за 900 евро на месец вътрешно в Испания няколко броя "шофьори" заминаха.Не знам как на мен ще ми даде повече след като има такива хора провал бих казал аз. 

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

цигарените кутии?
А защо няма снимки на гладуващи деца върху опаковките на McDonald's?
Защо няма снимки на измъчвани животни върху опаковките на козметични продукти?Защо не поставят снимки на жертви на пияни шофьори,върху бутилките с алкохол ?Защо да няма снимки на нечестни и крадливи политици.
SOLAR
Потребител герой
*****

Рейтинг: +234/-16
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Belgium Belgium

Публикации: 530
Теми: 53



Активност
0%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ


encho.ganev
« Отговор #6 -: Петък, 20 Май, 2011, 08:51:17 »
ОтговорОтговор

Колега, Аntoniyu , споко! Те пилците на есен се броят. За да тръгнат за тези пари, това са колеги нямащи представа за реалността навън.Те ще си работят по балканските си нрави - малко вземам, но ще си го докарвам от другаде. Само, че тоз номер там няма да върви.

Колеги, нима ние отивайки на работа в EU, не подбихме пазара на западните колеги? Да, но и ние сме доволни на по-малко, в противен случай няма да ни вземат. Работя във фирма с 2 LKW. Шефа ми казва, че местните /австрииците/ му излизат скъпи. Освен това през уикенда искат да са си у дома. Сега е намерил български колега за другия автомобил. Задоволството е взаимно. Но не и за западняците.

Много наши колеги са споделяли, че си доизкарват с надписване по паркинги и не знам още какво. Боса ми, ми дава суми за разходи и почети не чете отчета ми написан на хвърчащ лист, който мога да захвърля. Мога да му напиша безотчетно няколко autohof-а например. Но за 20-30 € да си загубя работата? Въпроса не е в страха за работата, а за достойнството.

Това са моите виждания по тези въпроси, но и вие споделете какво правите.

ЛЕКИ ПЪТИщА !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #7 -: Петък, 20 Май, 2011, 09:18:05 »
ОтговорОтговор

Solar, по всичко личи, че си доста почтен човек. Макар и да общуваме засега само във форума, всеки създава някакви впечатления за останалите потребители и аз също имам някакво мнение за повечето от вас. Абсолютно си прав за подбиването на пазарите в ЕС. Аз дори и до днес се чудя как стана така, че ни взеха в ЕС. Вероятно става дума за доста големи стратегически интереси и едва ли жертването на отрасъл като транспорта е някакъв проблем в преследването на по-големи цели. А като казвам жертване, то си е точно така. Цели армии източноевропейци са насочиха на запад и заеха местата на местното население. Погледнете само колко камиони има в Западна Европа от бившия соц-блок. Но бъдете сигурни, в момента, в който нещата станат напечени, една Германия например, или пък Франция, ще си потърсят незабавно правата и ще ни изритат от масата на богатите. Така е било, и така ще бъде! Който плаща, той поръчва музиката. На който не му харесва, си отива у дома. Жалкото е, че дори и при тези обстоятелства не можем да се възползваме максимално от предоставените ни възможности и това служи само за обогатяване на единици хора у нас.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
комбайнер
Гост
« Отговор #8 -: Петък, 20 Май, 2011, 11:22:00 »
ОтговорОтговор

Няколко процента, от шофьорите крадат-виждал съм такива колеги. Така да се каже "се заиграват". Крайния резултат е ясен. Огромната част от шофьорите са интелигентни и съвестни професионалисти, и заслужават уважение. Работата е основно напрежение и лишения. Който не я е работил, не знае много неща. Лично аз като започнах, за три месеца отслабнах с 15 кг. Съседите ме майтапеха, че дрехите по мене са крадени от някой простор. Това митници, документи, състояние на композиция и товар, работно време, паркинги, правила за движение, намиране на адреси, оптимален режим на двигателя и т.н. Като се прибереш без да си се "опарил" цял месец, чакаш още един, за да рабереш, че "в къщи" те глобяват почти за кеф. Та се чудя и недоумявам, като слушам от работодатели да казват, че шофьорите са прости и тъпи. Те не са такива. Те са просто търпеливи хора...Тези хора се нуждаят от взаимно уважение с хора - работодатели, хора - мениджъри.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #9 -: Събота, 28 Май, 2011, 12:30:18 »
ОтговорОтговор

Няколко процента, от шофьорите крадат-виждал съм такива колеги. Така да се каже "се заиграват". Крайния резултат е ясен. Огромната част от шофьорите са интелигентни и съвестни професионалисти, и заслужават уважение. Работата е основно напрежение и лишения. Който не я е работил, не знае много неща. Лично аз като започнах, за три месеца отслабнах с 15 кг. Съседите ме майтапеха, че дрехите по мене са крадени от някой простор. Това митници, документи, състояние на композиция и товар, работно време, паркинги, правила за движение, намиране на адреси, оптимален режим на двигателя и т.н. Като се прибереш без да си се "опарил" цял месец, чакаш още един, за да рабереш, че "в къщи" те глобяват почти за кеф. Та се чудя и недоумявам, като слушам от работодатели да казват, че шофьорите са прости и тъпи. Те не са такива. Те са просто търпеливи хора...Тези хора се нуждаят от взаимно уважение с хора - работодатели, хора - мениджъри.
  Прав си, Комб..., но ми обясни у другото:(пример)
  Бачкаш му на патрона, оня ти киха кинтата на „аванс". Кога се събере една сумичка от солидната цифра да речем 5хилки и се почва- разход гориво (макар и да не си го пипал), гуми (все едно с нож си ги дялкал), глоби (да се делят на две, като че ли своя работа си свършил), телефон, ... да бутам ли и други простотии на тази земя Ъ? ?
  На края тегли калема и ти казва-„ Скивай мой човек, 2500 кинта ми дължиш виж до довечера да ги оправим  Нерешителен! Ако немаш, ще те оправим да теглиш един кредит та да ми ги върнеш!"
  Обясни ми такъв шеф какво заслужава?
  У форума има и чорбаджии, нека и те да си бутнат мнението, та да ми обяснят:
 Как с 22т се дава 28-30/100 разход?
 Как се кара с регенерат в 40 градусови жеги?
 Като ме е кратко да стигам за безумно кратко време  до точка „Б" за да разтоваря или натоваря, за чия сметка е?
 Кога ми е дал някакъв фалшиф адрес или съм звъннал по телефона със служебна цел, за кво е за сметка на шофьора?
 Колко много простотия има по нашата „мила Родинка Ъ? Завърти очи Засрамен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2411/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: Събота, 28 Май, 2011, 13:26:59 »
ОтговорОтговор

Ами какво трябва да направи шофьора, като понякога се налага да се паркира и на аутохоф в Германия например? Давам му наред с другите документи в отчета и една бележка от аутохоф и онзи мига като мишка в трици и се пули. И ме пита защо съм спирал на този аутохоф. Като че ли шофьора няма нужда да се изкъпе или други подобни неща.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
!.!.!
Старши потребител
****

Рейтинг: +148/-75
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 101



Активност
0%


« Отговор #11 -: Сряда, 29 Юни, 2011, 17:08:25 »
ОтговорОтговор

Здравеите и от мен.Аз може да не съм зад кормилото като вас ,но съм доста на "ти" с професията ви,а също така и с правата и задълженията на шофьорите.Работата ми е свързана 90 % с шофьори.Та да си доида на думата.
1-Според мен въобще не ни трябваше да влизаме в Европеиския съюз.Ако се замислите батака започна точно тогава и за вас и за всички в БГ.Дори и работодателите дръпнаха назад.Докато си бяхме с Русия немахме ядове и имаше и работа и пари.Моля се по скоро да се разруши тая сбирщина особенно Унгария.Колко от вас са минали метър без глоба там?Знам че сте малко.
2-Относно БГ шофьорите
Лично на мен доста са ми предлагали да ми продадат я нафта,я стока от ремаркето(относно нафтата дори искат да я продават на 20 ст по надолу от бензиностанция-все едно те са я плащали ).Това никак не го одобрявам.Да крадеш от този които те храни.Е извинете но не виждам логика.Тия кражби и продажби рано или късно излизат на яве.И дори като те хванат да си взел по малко от колкото друг път ти излиза през ****.
3-Относно работодателите
Плюли са си всички в устите.За много от тях няма "коректен шофьор".Винаги намират какво да ти удържат както спомена колега по нагоре.А като им спестиш някоя глоба няма и 1 МЕРСИ,нали?По-вечето БГ шофьори сами си сменят гумите,сами си правят ремонтите дори и в гаража.А като останат по пътищата заради повреда "шефовете"чакат първо да видят дали "простия шофьор "няма да може да отстрани повредата ,че да не се набутва шефа с разходи за гориво и части по Европа.Дори да се отстрани повредата и да спестят няколко стотин лв.ремонти освен "мерси " не е лошо и да ги поощтрят нали.
4-относно магнита,копчето и бележките за почивка
Можете да се възползвате от предимството на тия екстри,но според мен трябва да е минимално малко,защото организмът ви не е настроен според тях и накрая като стане белята заради по-високата скорост или заради недоспиването ВИ вече няма значение какви екстри има камиона ви(не го пожелавам на никого).
Сред кръга от познати имам коректни и НЕкоректни шофьори ,но и коректни и некоректни работодатели.
5-ДРАГИ РАБОТОДАТЕЛИ
Рзабрах че и вие си ровите из темите тук.Имам да ви кажа и на вас нещо:
Уважаваите си шофьорите и ценете труда им.Те се блъскат по пътищата и всяка секунда са я с 1 крак в гроба или с другия в затвора.Вие си седите в офисите и вечер сте си при жените и децата ,а те дори не знаят къде ще замръкнат.Половин счетоводители са.Заслужават си всяка стотинка,спрете да се чудите какво да им удържите,че да остане по-вече за ВАС.Докато вие сте си на топло зимата и на прохладно -лятото те товарят разтоварват,обурудват и разобурудват ремаркета следят за товарите  пишат 1 камара документи(ЧМР ТИР карнети ,пътни листи и т.н..Карат постонно в стресови ситуации.Ми оценете ги за да ви оценят и те.И всичко ще си доиде на мястото и всички ще са доволни.И думата "регенерат" не прави нищо друго освен да застраши живота на работника Ви, а дори му помагате да ви потроши по-бързо камиона.
Та драги "колеги"според мен и синдикат няма да оправи тая сфера "транспорт".Но лично мое мнение-НЕ КРАДИ(е  в 10 Божи заповеди),караи си коректно и дано ШЕФА наистина ви оцени(има и такива все още).
А живот и здраве само да изкарам категориите и седна зад волана на 40-тонната композиция ще ми е драго като се засичаме по паркинзите и да си казваме"здравей" и да се гордеем че сме БГ шофьори.(това изречение е във връзка с "колегите"които са ми споделяли ,че като видели БГ шофьор по анцуг не го поздравявали-аз поздравявам всички:))
Пожелавам ви много безавариини километри и коректни работодатели и нека Бог да е с вас.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Аз съм си Аз. Свиквайте. Усмивчица
BoBy_BoY
Потребител герой
*****

Рейтинг: +140/-55
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Netherlands Netherlands

Публикации: 825
Теми: 45



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #12 -: Сряда, 29 Юни, 2011, 17:46:32 »
ОтговорОтговор

      Мила ми другарке,
  доста истина има в поста ти, но за съжаление това си ни е БГ привичка! Кога си бях младок и старото ме учеше как да точим с маркуч. После как да си вземем от ориза или захарта (беше пордната криза в „Милата ни родинка"), където липсваха по тезгяхите у маркетите ни. Сега има всичко! Нали те такива шофьори станаха днес чорбаджии- с кражби и продажби!
  Сега след отминалата криза за тях те пак го намират като аргумент за да не плащат. Що се отнася до удръжки за километри и преразход на гориво, ами, това за мене си е противозаконно и съдимо от закона.
  Мене ми е любопитно, до кога ще продължава така, по свирката на неразумни шефове?
  Все пак мосю франсето и хеер дойч намериха решение-кога има и малка вина или съмнения от страна на превозвача барват лиценза и камиона на добре охраняем паркинг от 75€ на ден, а водача на самолета и в БГ!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
SOLAR
Потребител герой
*****

Рейтинг: +234/-16
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Belgium Belgium

Публикации: 530
Теми: 53



Активност
0%

ЛЕТИМ ПО ПЪТИЩАТА БЕЛИ


encho.ganev
« Отговор #13 -: Петък, 01 Юли, 2011, 21:13:04 »
ОтговорОтговор

Аплодисменти за кандидат-колежката, Илиева ,
Описанието е точно. Не съм съгласен с: "И думата "регенерат" не прави нищо друго освен да застраши живота на работника Ви, а дори му помагате да ви потроши по-бързо камиона." Лично аз искам от шефа да ми слага регенерат на прицепа. Защо да плаща в повече, като там гумите най-бързо се износват при маневри ? Ако имаш предвид за български регенерат - навярно не си в грешка.
УСПЕХ за присъединяването ти към гилдията!

Пиша, а не знам в България правят ли регенерат ?

ЛЕКИ ПЪТИщА !

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

НЕКАДЪРЕН ТРАКТОРИСТ
Гост
« Отговор #14 -: Петък, 01 Юли, 2011, 21:23:01 »
ОтговорОтговор

Правят не ми напрао ние сме го измислили.Дяни по 200-300 илки минимум

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!