Покупка на камион от ЕС
Форум на българските шофьори
Понеделник, 13 Май, 2024, 19:32:16 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупка на камион от ЕС  (Прочетена 36349 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Koci
Начинаещ
*

Рейтинг: +10/-1
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 27
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #60 -: Четвъртък, 18 Април, 2019, 09:39:32 »
ОтговорОтговор

Здравейте колеги ,да попитам ,в понеделник ще пътувам за да закупя камион от Германия за фирмата в която работя. Прочетох темата и преди 5г. съм докарвал камион ,но сега дилемата е друга...
В тази фирма работя на 2ч. по допълнителен ТД ,не като шофьор! Имам всички необходими (валидни) шофьорски документи ,НО нямам 28 шайби (нямам нито една де) ,нито пък редовни документи за 28дни назад ,които да са обвързани с въпросната фирма! Шефа ми направи пълномощно да закупя и докарам камион с дата 12.04.2019г. Познавайки какви боклуци са маджарите ,очаквам хуй! На дигиталната ми карта имам карано и почивки (всичко е спазвано) до 09.04.2019г от другата фирма в която работя.
Та дали ще ми искат ТД или пълномощното е достатъчно (както каза HINO) НЕ СЪМ ДЛЪЖЕН ДА СЪМ РАБОТНИК ,товар няма да имам ,само камиончето трябва да докарам. За да се прибера по-бързо ще отида с колега шофьор (при него всичко е наред има ТД за шофьор във фирмата и има шайби и АЕТР) в документите към цоловите (червена лента) номера може ли да ни запишат и двамата за да приберем камиона по-бързо? Като цяло ,ако нещо пропускам ще се радвам на компетентен съвет.
Благодаря!

Обикновено най-големият проблем в този случай е че с транзитни номера са и с товар. И често и това се решава с 50 евро, а твоят случай не е такъв. А и сигурно вече си свършил работата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #60 -: Четвъртък, 18 Април, 2019, 09:39:32 »

 Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!