Измерване на гориво
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 16 Май, 2024, 20:14:01 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Измерване на гориво  (Прочетена 25016 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2284/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2135
Теми: 136



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« -: Петък, 14 Февруари, 2014, 02:35:28 »
ОтговорОтговор

     До скоро не ми се е налагало да смятам наличното гориво. Зареждам догоре, деля на разстоянието и получавам разхода.
     Оказва се, че много хора не им се е налагало и не знаят как се смята изразходваното гориво.Формулата е:
(Налично при тръгване+всичко заредено)-налично накрая=изразходвано. (скобите са за нагледност)

      Пример: Налично в началото - 203 литра;
                   зареждано - 707+303+200=1 210 литра;
                   налично в края - 150 литра.

=>  (203+1 210)-150=1 263 литра. Това вече можете да го разделите на пробега или да го сравните с борд компютъра. Да кажем има 4 011 км.
     1 263:4 011=0,3148 литра/км. или около 31,5 литра/100км.


     Обикновено се намира на 1 см ниво на какво количество отговаря. Повечето резервоари са във форма на правоъгълен паралелепипед и приблизително са с линейна зависимостта. Ако знаете колко е обема на резервоара потапяте измерителен уред пръчка или дърводелски метър. Тогава се разделя обема на височината. Например 1 100 литра има вътре височина 70 см. Един сантиметър е приблизително 15,7 литра. Можете да намерите обема на резервоара по трите му размера. Като за удобство може да бъдат в дециметри и така умноженото се получава в литри (един литър е един кубически дециметър).

     Има с формата на цилиндър. Това по-нататък или направо Драго да каже формулата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« -: Петък, 14 Февруари, 2014, 02:35:28 »

 Активен
redboy
Младши потребител
**

Рейтинг: +9/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 76
Теми: 5



Активност
0%


« Отговор #1 -: Понеделник, 17 Февруари, 2014, 22:21:16 »
ОтговорОтговор

Извинявам се,че ще пиша тук,но може би е най-подходящо тук,защото не намерих как се отваря нова тема.

Искам да попитам дали някой знае как се изкарва карта на Лукойл за отстъпка и има ли нещо специфично в изкарването. Издават ли се още и т.н.? Или карта за съюза на превозвачите. Благодаря.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Понеделник, 17 Февруари, 2014, 22:21:16 »

 Активен
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #2 -: Понеделник, 17 Февруари, 2014, 22:46:24 »
ОтговорОтговор

Извинявам се,че ще пиша тук,но може би е най-подходящо тук,защото не намерих как се отваря нова тема.

Искам да попитам дали някой знае как се изкарва карта на Лукойл за отстъпка и има ли нещо специфично в изкарването. Издават ли се още и т.н.? Или карта за съюза на превозвачите. Благодаря.
Има 2 карти. Една я подаряват по бензиностанците, червена е и отстъпката е от 5 до 7 ст на литър. За другата , ще влезеш в http://www.lukoil.bg/Main.do?actionName=company_cards .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Mandor
Потребител герой
*****

Рейтинг: +541/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 740
Теми: 33



Активност
0%


« Отговор #3 -: Вторник, 18 Февруари, 2014, 11:35:05 »
ОтговорОтговор

Влязох там. Такава минавка рядко се среща. Отстъпката е по-малка от обикновените червени карти, освен това искат депозит- на практика си предплащаш горивото за месеца.  Ъ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Да пишеш на български с латински букви е все едно да пишеш с лайна по стената - чете се, но не е приятно.
Продавам 405,бензин,на части
На шестия ден Господ видя, че не може да направи всичко и създаде инженерите.
drago_pavlov
Старши потребител
****

Рейтинг: +62/-133
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 403
Теми: 11



Активност
0%

« Отговор #4 -: Вторник, 18 Февруари, 2014, 11:52:00 »
ОтговорОтговор

Влязох там. Такава минавка рядко се среща. Отстъпката е по-малка от обикновените червени карти, освен това искат депозит- на практика си предплащаш горивото за месеца.  Ъ?
Хахаха...

ЛУКОЙЛ предоставя на КЛИЕНТА следните отстъпки от цената на горивата:
За Бензин А 92 Н, Бензин А 95 Н, Бензин А 98 Н и Дизелово гориво:
• При закупено количество гориво през месеца до 500 (петстотин) литра, ЛУКОЙЛ предоставя на КЛИЕНТА търговска отстъпка от цената на горивото на бензиностанциите на ЛУКОЙЛ в размер на 1,5 стотинки (една стотинка и половина) за всеки литър заредено гориво, с включен ДДС.
• При закупено количество гориво през месеца от 500 (петстотин) до 5000 (пет хиляди) литра, ЛУКОЙЛ предоставя на КЛИЕНТА търговска отстъпка от цената на горивото на бензиностанциите на ЛУКОЙЛ в размер на 3 стотинки (три стотинки) за всеки литър заредено гориво, с включен ДДС.
• При закупено количество гориво през месеца повече от 5000 (пет хиляди) литра, ЛУКОЙЛ предоставя на КЛИЕНТА търговска отстъпка от цената на горивото на бензиностанциите на ЛУКОЙЛ в размер на 5 стотинки (пет стотинки) за всеки литър заредено гориво, с включен ДДС.


А със сивата карта отстъпката е 8 стотинки в делнични дни и 10 стотинки в неделя, доколкото помня... И то независимо от количеството...

П.П.:
         Обикновено се намира на 1 см ниво на какво количество отговаря. Повечето резервоари са във форма на правоъгълен паралелепипед и приблизително са с линейна зависимостта. Ако знаете колко е обема на резервоара потапяте измерителен уред пръчка или дърводелски метър. Тогава се разделя обема на височината. Например 1 100 литра има вътре височина 70 см. Един сантиметър е приблизително 15,7 литра. Можете да намерите обема на резервоара по трите му размера. Като за удобство може да бъдат в дециметри и така умноженото се получава в литри (един литър е един кубически дециметър).
     Има с формата на цилиндър. Това по-нататък или направо Драго да каже формулата.
Майсторе, вземи кажи как да мушна метъра в сифонa  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* 529059803_551.JPG (59.56 KB, 800x600 - видяно 6103 пъти.)
Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #5 -: Вторник, 18 Февруари, 2014, 13:57:32 »
ОтговорОтговор

Е, колеги, да се включа и аз, по типично шофьорска тема.
Най напред да кажа как съм го правил меренето с рабуш когато съм имал цедки на резерварите.
Взимате една много тънка и права пръчка от някой храст, около пътя винаги има такива прави и подходящи. На централната дупка в цедката с един пробой и 2-3 удара с чук правите по-голям отвор. Малко по-голям разбира се. Тогава с избраното тънко филизче работите. Метър няма как да влезе. Понеже клончето ще е е тънко трябва да се работи много внимателно. При мен е ставало без проблем, значи и при вас ще стане.
За кръглите резервоари на Волво например съм виждал колегите да смятат литрите по таблица. Там не е един см отговраящ на 15 л.
Меренето с рабуш не е най-точното, винаги има значение наклона на терена. Трябва да се мери на равно място иначе бягат десетина-двадесет литра.
Моя рабуш представлява една летвичка със страна 1.5 см и дължина 65 см, която е маркирана през 5 см.
Няма нужда през 1 см, например броиш си 5-10-15-20... и на средата между деленията е 22.5 см. (в моя случай 225 л. налични) 
 +/- 10 литра никой не са объркали

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3008
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #6 -: Вторник, 18 Февруари, 2014, 15:56:01 »
ОтговорОтговор



П.П.:Майсторе, вземи кажи как да мушна метъра в сифонa  Ухилен

  Пробвай през дупката, майсторе!

  П.П.  Аз използвах 0.6кв/см. кабел с черна изолация - много добре контрастира.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #7 -: Вторник, 18 Февруари, 2014, 15:58:18 »
ОтговорОтговор

А, егаси, никога нямаше да се сетя.. пък и то като не е подръка. Да, кабел от тоя тип като рекордоман, плътен, перфектно ще свърши работа

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2284/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2135
Теми: 136



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #8 -: Понеделник, 10 Март, 2014, 00:21:18 »
ОтговорОтговор

  Пробвай през дупката, майсторе!

  П.П.  Аз използвах 0.6кв/см. кабел с черна изолация - много добре контрастира.

     С кабел сигурно е добра идея или поне да се подбере с максимален диаметър пръчка. В противен случай може да се огъне и да се отчете много повече. Както при мен на Зубен, Австрия посока България. Зареждам да стигна до Румъния, при отчитането явно се е огънала, впоследствие като погледнах колко съм измерил на Страсбург, Франция, а са около 1 000 км., би следвало да е изгорил 100 литра. Вероятно е изгорил повече и наличността е била по-малка щом угасна срещу кантара на Кечкемет.
     Освен това, при такива тънки измервателни прибори, е хубаво да се отчита капилярните явления. Просто казано, нивото е по-малко от измереното.

     Резервоари при камиони с форма близка до цилиндър са рядкост. При хладилниците, почти всички са такива. Обема на резервоара може да се намери по два размера: Радиус, съответно диаметър и можем да кажем височина; дължина, като поради разположението напряко, може да се нарече ширина.

     V=πd2L/4      Като: V - търсения обем; п - константа Пи или 3,14; d - диаметър/височина; L - дължина/ширина.

     Като аналогично и тук, ако размерите са в дециметри обема е в литри. Иначе разликата в порядъка на трета степен. Например 1 литър/кубически дециметър е 1 000 кубически сантиметра!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
BG-Trans
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 19
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #9 -: Сряда, 26 Март, 2014, 10:37:51 »
ОтговорОтговор

Кражба на гориво!
Монтирахме цедки на резервоарите, поставихме и GPS на резервоара и в кабината на камионите. Но има кражба на гориво. На резервоар от 600л , за денонощие изчезват 40л. По графиката за проследяване, няма нарушения, защото камионите се движат по почти равен път, Айтос-Бургас-Айтос. По време на покой няма изчезване на гориво. Разменихме водачите, шофьора под наблюдение пак измъкна 40л. Как го прави? В движение или в покой, като в покой според графиката всичко е ОК. На изхода на датчика, напрежението е 9 волта когато резервоара е пълен и 3 волта когато е на 1/3 . Възможно ли е , чрез допълнителен източник на енергия да подава грешно напрежение на датчика и да лъже системата?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* Цедка.webp (106.43 KB, 500x500 - видяно 6010 пъти.)

* ц2.webp (34.25 KB, 250x164 - видяно 5670 пъти.)
Активен
abator
Потребител герой
*****

Рейтинг: +495/-8
Неактивен Неактивен

Публикации: 811
Теми: 51



Активност
0%


WWW
« Отговор #10 -: Сряда, 26 Март, 2014, 12:24:51 »
ОтговорОтговор

Сигурни ли сте, че краде? Може просто да дава по-висок разход спрямо другия шофьор.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3008
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #11 -: Сряда, 26 Март, 2014, 12:59:53 »
ОтговорОтговор

      Шлауха за излишната нафта на мястото си ли е?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2284/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2135
Теми: 136



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #12 -: Сряда, 26 Март, 2014, 13:11:20 »
ОтговорОтговор

Кражба на гориво!
Монтирахме цедки на резервоарите, поставихме и GPS на резервоара и в кабината на камионите. Но има кражба на гориво. На резервоар от 600л , за денонощие изчезват 40л.

     На особено мнение съм за GPS-а. Много пъти съм го казвал, най-просто и добро е за двете страни да има норма. Въпроса е, че някои работодатели предпочитат наместо при норма едни 32 л/100 км и да остане нещо за шофьора. Камиона да гори 36-37, важно е, да е изгорено. Начини вероятно има и да знам няма да кажа. Затова нормална норма която поне шефа да може да постигне (с камиона не с кола), добре е за шофьора, добре е за работодателя. И няма нужда от контрол, та дори и GPS-а да участва случайно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
BG-Trans
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 19
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #13 -: Сряда, 26 Март, 2014, 14:49:37 »
ОтговорОтговор

Актрос 1841, отпуснали сме разход 26л за празен и 37л за пълен и ако е над 30т по 0.6л на тон. Шлаухката за излишната нафта е там, но и да я маха, колко би събрал за 1 час каране или 60км? На ден минават по 360км, карат заедно и 3-те камиона на разтояние 300-400м един от друг.  И както и да кара , дори с 1800 оборота , за 360км не би изразходил 40л повече. Идеята ми не е да глобим шофьора, а му се възхищаваме , че е успял да надхитри системата по някъкав начин, за който според него, незнае как става. Аз за себе си искам да открия как става. Имате ли други идеи, как се източват тези 40л само за 360км ?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-3008
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #14 -: Сряда, 26 Март, 2014, 15:30:13 »
ОтговорОтговор

Актрос 1841, отпуснали сме разход 26л за празен и 37л за пълен и ако е над 30т по 0.6л на тон. Шлаухката за излишната нафта е там, но и да я маха, колко би събрал за 1 час каране или 60км? На ден минават по 360км, карат заедно и 3-те камиона на разтояние 300-400м един от друг.  И както и да кара , дори с 1800 оборота , за 360км не би изразходил 40л повече. Идеята ми не е да глобим шофьора, а му се възхищаваме , че е успял да надхитри системата по някъкав начин, за който според него, незнае как става. Аз за себе си искам да открия как става. Имате ли други идеи, как се източват тези 40л само за 360км ?

     Ееее, прекаляваш! Дори и да знаем, естествено, че няма да ти кажем. Пък и не си честен - аз не ти вярвам, че искаш да знаеш само за да му се възхитиш. Съвсем за шарани ни взимаш. Все искате да сте отгоре. Аз не знам дали има някаква намеса на шофьора, но ако има, мога само да му се възхищавам, че знае повече от кабинетните новатори.
    Тук само ще напомня известния физичен закон: "На всяко действие отговаря равно по сила и противоположно по посока противодействие". В пълна сила важи и в случая. Аз ако видя, че ми поставят всякакви капани и ограничители, веднага почвам да мисля как мога да ги преодолея. Не знам, може би е заложено в българина...Но ако видя, че шефа ми е коректен, ако почувствам, че сме от едната страна на барикадата, просто сърцето няма да ми даде да го измамя. Но повечето шефове не разбират това.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!