Майсторство при управление на прицеп
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 16 Май, 2024, 22:51:41 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Майсторство при управление на прицеп  (Прочетена 33122 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2410/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #30 -: Неделя, 28 Август, 2011, 00:13:01 »
ОтговорОтговор

Колега SOLAR, радвам се да видя мнението ви.Темата наистина буди бая мисли. Даже "дисертацийка " може да се зафане. Ама стига толкоз.

Сега искам да попитам - "бързаците" или "нерваците" в камиони, какво кярат от това си качество в крайна сметка?

1. Време
2. Пари
3. Авторитет
4. ..........

За какви стойности става дума и дали си заслужават?

Нито едно от трите. Всичко идва от манталитета. И аз като повечето от вас съм бил в доста държави. Никъде обаче не съм видял толкова простотия, събрана на едно място. Напоследък изпадам в недоумение как е възможно да не мога да измина и един километър, без да се сблъскам с драстични нарушения на правилата за движение.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #30 -: Неделя, 28 Август, 2011, 00:13:01 »

 Активен
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-723
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #31 -: Неделя, 28 Август, 2011, 07:32:16 »
ОтговорОтговор

Колеги, благодарности за отговорите!
   Това ако беше комбайн в къра, щеше да е сложно само през некое мосте. Па и нема навалица.
  Та за прицепа и по коя лента в кръговото да се движи - и аз го правех по "правилния" начин, но стария щеше да ме бие. Викам правилника за помощ, ама той не го признава.
   По "неправилния начин" - влизам в кръговото по дясната лента, броя изходите, чета табелите и като дойде "моя", се муша в него като топче от ролетка.
   С тия отзад нямам проблеми, с тези отпред и в дясно - също. Ако не дам мигач, си чакат.
    Ако подмина изхода си правя още една "почетна" обиколка.
Лявата лента може да я ползват за изпреварване, ама поне ги виждам, ако стане зор от засичане.

Винаги има  вариант  някой да те засече , дори да си движиш в дясната лента . Пример- къговото "Надлез надежда" в София . Там и изходите са с две ленти и масово се практикува десен завой от лявата лента!! И си представи ,че в този момент ти си караш в дясната и си за направо ..... Според мен на всяко място си има   капани и тънкости.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
Форум на българските шофьори
« Отговор #31 -: Неделя, 28 Август, 2011, 07:32:16 »

 Активен
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
« Отговор #32 -: Неделя, 28 Август, 2011, 08:58:00 »
ОтговорОтговор

Колеги, благодарности за отговорите!
   Това ако беше комбайн в къра, щеше да е сложно само през некое мосте. Па и нема навалица.
  Та за прицепа и по коя лента в кръговото да се движи - и аз го правех по "правилния" начин, но стария щеше да ме бие. Викам правилника за помощ, ама той не го признава.
   По "неправилния начин" - влизам в кръговото по дясната лента, броя изходите, чета табелите и като дойде "моя", се муша в него като топче от ролетка.
   С тия отзад нямам проблеми, с тези отпред и в дясно - също. Ако не дам мигач, си чакат.
    Ако подмина изхода си правя още една "почетна" обиколка.
Лявата лента може да я ползват за изпреварване, ама поне ги виждам, ако стане зор от засичане.

Винаги има  вариант  някой да те засече , дори да си движиш в дясната лента . Пример- къговото "Надлез надежда" в София . Там и изходите са с две ленти и масово се практикува десен завой от лявата лента!! И си представи ,че в този момент ти си караш в дясната и си за направо ..... Според мен на всяко място си има   капани и тънкости.
Капаните са до манталитета на шофьорите. Колкото и да се стараеш в БГ да караш по правилата,винаги се намират идиоти които да те засекат. УСАААА (лоши момчета - Bad Boys).

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
Иво19667
Младши потребител
**

Рейтинг: +39/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 97
Теми: 11



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #33 -: Понеделник, 05 Септември, 2011, 09:55:20 »
ОтговорОтговор

Докато полицая те спира за пари, така ще бъде в България. Ако на някой му вземат книжката за нарушенията и незачитане на останалите участници в движението , ще е друго. Никъде няма тема за НЕЗАЧИТАНЕ НА ОСТАНАЛИТЕ НА ПЪТЯ. Според мен това е основният проблем по нашите пятища.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Чистотата на работното място, израз на порядък в невидимата технология.
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
« Отговор #34 -: Понеделник, 05 Септември, 2011, 12:04:31 »
ОтговорОтговор

Докато полицая те спира за пари, така ще бъде в България. Ако на някой му вземат книжката за нарушенията и незачитане на останалите участници в движението , ще е друго. Никъде няма тема за НЕЗАЧИТАНЕ НА ОСТАНАЛИТЕ НА ПЪТЯ. Според мен това е основният проблем по нашите пятища.
Има тема , Колегиалност на пътя!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
Иво19667
Младши потребител
**

Рейтинг: +39/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 97
Теми: 11



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #35 -: Понеделник, 05 Септември, 2011, 13:26:00 »
ОтговорОтговор

Щом има такава тема, ще споделям там. Те доста преживявания могат там да се споделят.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Чистотата на работното място, израз на порядък в невидимата технология.
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1858/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #36 -: Четвъртък, 15 Септември, 2011, 19:31:15 »
ОтговорОтговор

Момци темата е за майсторство на управление на еди кво си,преди другият в главата ми ,писа че не е майстор и няма да пише са аз обаче реших да ви драсна нещо.
Колегата започнал темата е писал няколко правила,който сигур си важат,но според мен всеки е уникален като стил и маниер на каране за тва мисля,че моя учител и баща ми е казал истината преди доста време и тя е ,,Шофьор няма да станеш цял живот ,все ще се учиш и ще си заминеш неук,,
Хубаво е да се дават съвети на младежта,но честно казано според мен е по-добре да си изградят свой правила .
Та тва да ви оспамя,че нещо малко Ви дразня вече и почнахте да задремвате.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


комбайнер
Гост
« Отговор #37 -: Четвъртък, 29 Септември, 2011, 22:57:25 »
ОтговорОтговор

Те това между стрелките трябва да си го осигурим, за да не "сгазим лука".
Вариант 2-изтегляме напред до минаване на моста на ремаркето.
Вариант 3-нещо комбинирано от горните два.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter


* картинката.xls (15 KB - свалено 214 пъти.)
Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1858/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #38 -: Петък, 30 Септември, 2011, 12:37:28 »
ОтговорОтговор

Само светнете мойта особа xls файл с кво се отваря,че некви букви и питанки ми излизат.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2410/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #39 -: Петък, 30 Септември, 2011, 12:44:53 »
ОтговорОтговор

Само светнете мойта особа xls файл с кво се отваря,че некви букви и питанки ми излизат.

С Microsoft Excel се отварят такива файлове.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Дамян Йончев
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +36/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 247
Теми: 12



Активност
0%


Дамян Йончев
WWW Ел. поща
« Отговор #40 -: Понеделник, 21 Ноември, 2011, 23:34:20 »
ОтговорОтговор

Момци темата е за майсторство на управление на еди кво си,преди другият в главата ми ,писа че не е майстор и няма да пише са аз обаче реших да ви драсна нещо.
Колегата започнал темата е писал няколко правила,който сигур си важат,но според мен всеки е уникален като стил и маниер на каране за тва мисля,че моя учител и баща ми е казал истината преди доста време и тя е ,,Шофьор няма да станеш цял живот ,все ще се учиш и ще си заминеш неук,,
Хубаво е да се дават съвети на младежта,но честно казано според мен е по-добре да си изградят свой правила .
Та тва да ви оспамя,че нещо малко Ви дразня вече и почнахте да задремвате.




Колега според мене трябва младите като мене да взимат от старшите акъл кое как се прави говоря ти за спиране дистанций изнасяне връщане назад Усмивчица поне аз съм на този принцип и съм доволен от показването на баща ми тей като цял живот е бил и все още е шофьор.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1858/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #41 -: Вторник, 22 Ноември, 2011, 06:52:30 »
ОтговорОтговор

Kолега аз си мъцам ко ми иде на бръмбаро инак е арно да има кой да смъмри ,,младока,, да сте живи и здрави и ти и ,,учителя,, ти и не е лошо да го надминеш в знанията,тва винаги е радост за ,,учителя,, .

Мойто ,,учител,, одърте на библия завалията,но ко ми е мъцнал го помним и съм прибавил и нещичко от мойто бръмбар колко съм могъл.
Имай навпредвид,че с времето дръгелите се променят,тва мощност,скорост,спирачки и ред технологични щуротий ,който в минал период от време не са съществували и маниера на подкарване сигур е бил друг .Сега сме модерни с иляди системи за квот се сетиш и благодарение на мощността и новите спирачни системи скоростта на дръгелите понарасна,а от там идат некой промени относно дистанции .Скоростта влияе на времето,а има едно време ,което за жалост е константа ,то се нарича време за реакция и там е разковничето ,технологиите бъцат напред ,но човеко си седи на едно место.

П.П.Тва що ли ти го писах ,бем ли се ма те четни ако те не дразни и не ти е тъпня.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Дамян Йончев
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +36/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 247
Теми: 12



Активност
0%


Дамян Йончев
WWW Ел. поща
« Отговор #42 -: Вторник, 22 Ноември, 2011, 11:41:42 »
ОтговорОтговор

Kолега аз си мъцам ко ми иде на бръмбаро инак е арно да има кой да смъмри ,,младока,, да сте живи и здрави и ти и ,,учителя,, ти и не е лошо да го надминеш в знанията,тва винаги е радост за ,,учителя,, .

Мойто ,,учител,, одърте на библия завалията,но ко ми е мъцнал го помним и съм прибавил и нещичко от мойто бръмбар колко съм могъл.
Имай навпредвид,че с времето дръгелите се променят,тва мощност,скорост,спирачки и ред технологични щуротий ,който в минал период от време не са съществували и маниера на подкарване сигур е бил друг .Сега сме модерни с иляди системи за квот се сетиш и благодарение на мощността и новите спирачни системи скоростта на дръгелите понарасна,а от там идат некой промени относно дистанции .Скоростта влияе на времето,а има едно време ,което за жалост е константа ,то се нарича време за реакция и там е
разковничето ,технологиите бъцат напред ,но човеко си седи на едно место.

П.П.Тва що ли ти го писах ,бем ли се ма те четни ако те не дразни и не ти е тъпня.


То всички да сме живи и здрави и по пътищата само хубави неща да се виждат.

А за технологиите е така навремето татко караше Шкода мадара прицеп.. със това чудо от Троян до Банско за 11 часа се ходеше Усмивчица 3 съня правя до там на двигателя отгоре хах...

Лек Ден!  Намигване

Причина за редакция : Коригиран Цитат

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Вторник, 22 Ноември, 2011, 21:57:47 от Trucker_Boy » Активен
Devin811
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 15
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #43 -: Събота, 13 Август, 2016, 16:05:11 »
ОтговорОтговор

Малко да освежа темата: https://youtu.be/l_pCC0fsBwU   Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1858/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #44 -: Неделя, 14 Август, 2016, 10:19:59 »
ОтговорОтговор

Малко да освежа темата: https://youtu.be/l_pCC0fsBwU   Намигване
А Баце аз тая маневра не я мога.
Обикновенно си бръмкам напред назад половин час и се наместим.
Ти владеяш ли я тая маневра?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Етикети:
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!