Нема такава държава
Форум на българските шофьори
Понеделник, 20 Май, 2024, 19:15:38 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2] 3 4 ... 44   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нема такава държава  (Прочетена 179450 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
antoniyu
Старши потребител
****

Рейтинг: +105/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 441
Теми: 10



Активност
0%

ТЕ,искат да се съгласим с ужасяващите снимки върху


Ел. поща
« Отговор #15 -: Неделя, 21 Август, 2011, 08:16:13 »
ОтговорОтговор

Не мога да се начудя защо всички казват НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА след като има и дори живеем в нея,вземете се в ръце и стига с тези глупости,нашите мили управници с толкова кръв,пот(дкупи) са я създали,а вие сега нямало та нямало,само си мисля,че името е малко сбъркано трябва да е АБСУРЛАНДИЯ

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

цигарените кутии?
А защо няма снимки на гладуващи деца върху опаковките на McDonald's?
Защо няма снимки на измъчвани животни върху опаковките на козметични продукти?Защо не поставят снимки на жертви на пияни шофьори,върху бутилките с алкохол ?Защо да няма снимки на нечестни и крадливи политици.
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Неделя, 21 Август, 2011, 08:16:13 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2415/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #16 -: Неделя, 21 Август, 2011, 08:21:15 »
ОтговорОтговор

Не мога да се начудя защо всички казват НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА след като има и дори живеем в нея,вземете се в ръце и стига с тези глупости,нашите мили управници с толкова кръв,пот(дкупи) са я създали,а вие сега нямало та нямало,само си мисля,че името е малко сбъркано трябва да е АБСУРЛАНДИЯ

И с винтовки, и каскети са я създали. До 1944-а нравите тук по тези земи са били доста по-различни. Икономиката също е била доста по-добра от това, което е последвало след "революцията". Когато "народната власт" е поела управлението на държавата, не е било важно кой какво разбира, а дали има каскет и е член на партията. И така, вече 66 години. Ето едно доказателство в подкрепа на името Абсурдландия.

http://vbox7.com/play:fa915ff3&ef=1

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Неделя, 21 Август, 2011, 08:21:15 »

 Активен
bat MIRKO
Начинаещ
*

Рейтинг: +27/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 47
Теми: 0



Активност
0%


Ел. поща
1
« Отговор #17 -: Неделя, 21 Август, 2011, 11:52:46 »
ОтговорОтговор

Как да сме кадърни,като още не сме се пенсионирали.Все пак не сме бивши военни,бях видял някъде във форума че и такива вече почнаха да стават шофери.Онзи ден между другото във Пловдив срещам учебен камион за категории и във него мъж на средна възраст може би към  55 год. Е а кажете ми за кога му трябват тез категории на този мъж.Ще дойде ще каже на шефа на ТКЗС–то дай един камион и ще ти карам за 500 лв.А аз как да му рева за по голяма заплата,и във въпросната фирма явно става така.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
!na
Потребител герой
*****

Рейтинг: +385/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Жена
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1171
Теми: 17



Активност
0%

Devoted to trucks. Devoted to Volvo.


WWW
1
« Отговор #18 -: Неделя, 21 Август, 2011, 12:11:23 »
ОтговорОтговор

Ако имаме синдикат, би ли могло да се оправят нещата ? Не само за тази фирма, а за всички мошенници из страната.

За пореден път ще изкажа мнение, че не синдикат, а съда ще оправи нещата. Ако функционира както трябва обаче. Не търсете проблемите там, където не съществуват. Ако имахме истински, работещ и независим съд, всеки можеше да си потърси правата и в рамките на две-три заседания да получи нужната справедливост. Но за съжаление нещата не са точно такива и всичко е само едно добро пожелание.

Не съм съвсем съгласна, админ.
В конкретния случай съдът и сега върши работа (вярно бавно, но върши) ако имаш трудово правоотношение по КТ, т.е. сключен трудов договор, длъжностна характеристика, осигуряват те на реална сума, фишове за заплати и т.н.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

My truck runs on diesel, I run on 100% passion
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
1
« Отговор #19 -: Неделя, 21 Август, 2011, 12:26:00 »
ОтговорОтговор

Ако имаме синдикат, би ли могло да се оправят нещата ? Не само за тази фирма, а за всички мошенници из страната.

За пореден път ще изкажа мнение, че не синдикат, а съда ще оправи нещата. Ако функционира както трябва обаче. Не търсете проблемите там, където не съществуват. Ако имахме истински, работещ и независим съд, всеки можеше да си потърси правата и в рамките на две-три заседания да получи нужната справедливост. Но за съжаление нещата не са точно такива и всичко е само едно добро пожелание.

Не съм съвсем съгласна, админ.
В конкретния случай съдът и сега върши работа (вярно бавно, но върши) ако имаш трудово правоотношение по КТ, т.е. сключен трудов договор, длъжностна характеристика, осигуряват те на реална сума, фишове за заплати и т.н.
Само че доста от изброените Инче , не отговарят на действителноста!  Как е възможно да те назначават за международен шофьор ( например ) , на трудов договор на 320 лв заплата? Това нормално ли е? И после като стигнем до съда , да се съдим за 3 месеца по 320 лв заплата ли?  Това е едно от ненормалните неща в тази държава!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2415/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
1
« Отговор #20 -: Неделя, 21 Август, 2011, 12:28:24 »
ОтговорОтговор

Не съм съвсем съгласна, админ.
В конкретния случай съдът и сега върши работа (вярно бавно, но върши) ако имаш трудово правоотношение по КТ, т.е. сключен трудов договор, длъжностна характеристика, осигуряват те на реална сума, фишове за заплати и т.н.

Да разбирам ли от написаното, че вярваш в независимостта, честността и морала на българския съд?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
antoniyu
Старши потребител
****

Рейтинг: +105/-2
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 441
Теми: 10



Активност
0%

ТЕ,искат да се съгласим с ужасяващите снимки върху


Ел. поща
« Отговор #21 -: Неделя, 21 Август, 2011, 12:52:09 »
ОтговорОтговор

Примери много има.Имаше една приказка преди време беше актуална то и сега е актуална;

Всяка държава си има мафия,но в България мафията си има държава.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

цигарените кутии?
А защо няма снимки на гладуващи деца върху опаковките на McDonald's?
Защо няма снимки на измъчвани животни върху опаковките на козметични продукти?Защо не поставят снимки на жертви на пияни шофьори,върху бутилките с алкохол ?Защо да няма снимки на нечестни и крадливи политици.
!na
Потребител герой
*****

Рейтинг: +385/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Жена
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1171
Теми: 17



Активност
0%

Devoted to trucks. Devoted to Volvo.


WWW
1
« Отговор #22 -: Неделя, 21 Август, 2011, 13:50:33 »
ОтговорОтговор

Не съм съвсем съгласна, админ.
В конкретния случай съдът и сега върши работа (вярно бавно, но върши) ако имаш трудово правоотношение по КТ, т.е. сключен трудов договор, длъжностна характеристика, осигуряват те на реална сума, фишове за заплати и т.н.

Да разбирам ли от написаното, че вярваш в независимостта, честността и морала на българския съд?

Админ, пиша за конкретна ситуация, а ти ми задаваш глобален въпрос.

Не съм съвсем съгласна, админ.
В конкретния случай съдът и сега върши работа (вярно бавно, но върши) ако имаш трудово правоотношение по КТ, т.е. сключен трудов договор, длъжностна характеристика, осигуряват те на реална сума, фишове за заплати и т.н.
Само че доста от изброените Инче , не отговарят на действителноста!  Как е възможно да те назначават за международен шофьор ( например ) , на трудов договор на 320 лв заплата? Това нормално ли е? И после като стигнем до съда , да се съдим за 3 месеца по 320 лв заплата ли?  Това е едно от ненормалните неща в тази държава!

Бед Крас, бъркаш нещата - съдът и Държавата няма как да носят отговорност за това, че някой е взел лично решение да започне работа без да го/я осигуряват на реалната заплата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

My truck runs on diesel, I run on 100% passion
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2415/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
1
« Отговор #23 -: Неделя, 21 Август, 2011, 13:56:30 »
ОтговорОтговор

Вижте какво се случва в съдебната зала. Той не бил шофирал, а "само" свалил колата от тротоара.

 http://www.struma.com/obshtestvo/vurnaha-shofiorskata-knijka-na-m-oresharski_19434/

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
1
« Отговор #24 -: Неделя, 21 Август, 2011, 14:07:28 »
ОтговорОтговор

Не съм съвсем съгласна, админ.
В конкретния случай съдът и сега върши работа (вярно бавно, но върши) ако имаш трудово правоотношение по КТ, т.е. сключен трудов договор, длъжностна характеристика, осигуряват те на реална сума, фишове за заплати и т.н.

Да разбирам ли от написаното, че вярваш в независимостта, честността и морала на българския съд?

Админ, пиша за конкретна ситуация, а ти ми задаваш глобален въпрос.

Не съм съвсем съгласна, админ.
В конкретния случай съдът и сега върши работа (вярно бавно, но върши) ако имаш трудово правоотношение по КТ, т.е. сключен трудов договор, длъжностна характеристика, осигуряват те на реална сума, фишове за заплати и т.н.
Само че доста от изброените Инче , не отговарят на действителноста!  Как е възможно да те назначават за международен шофьор ( например ) , на трудов договор на 320 лв заплата? Това нормално ли е? И после като стигнем до съда , да се съдим за 3 месеца по 320 лв заплата ли?  Това е едно от ненормалните неща в тази държава!

Бед Крас, бъркаш нещата - съдът и Държавата няма как да носят отговорност за това, че някой е взел лично решение да започне работа без да го/я осигуряват на реалната заплата.
Еее,сигурен съм че 98% от колегите сме така!!! Това не е лично решение и отговорността е напълно в дътжавата и закончетата които кове , винаги в свой интерес! А с тези закони,дори съдът работи в полза на държавата (държ.такси,такса за препис и т.н.) , а за хората почти нищо!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2415/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
1
« Отговор #25 -: Неделя, 21 Август, 2011, 14:20:58 »
ОтговорОтговор

С риск да задам глупав въпрос, някой знае ли дали в България има фирма, която осигурява своите шофьори върху пълния размер на месечното възнаграждение? И има ли фирма, която не обвързва това възнаграждение с изминатите километри през месеца?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
1
« Отговор #26 -: Неделя, 21 Август, 2011, 14:27:24 »
ОтговорОтговор

С риск да задам глупав въпрос, някой знае ли дали в България има фирма, която осигурява своите шофьори върху пълния размер на месечното възнаграждение? И има ли фирма, която не обвързва това възнаграждение с изминатите километри през месеца?
Точно за това говоря и аз! При нас няма : болнични , няма платени отпуски , няма заплащане за извънреден труд , за нощни смени....няма много неща!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
!na
Потребител герой
*****

Рейтинг: +385/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Жена
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1171
Теми: 17



Активност
0%

Devoted to trucks. Devoted to Volvo.


WWW
1
« Отговор #27 -: Неделя, 21 Август, 2011, 14:33:39 »
ОтговорОтговор

Бед Крас, бъркаш нещата - съдът и Държавата няма как да носят отговорност за това, че някой е взел лично решение да започне работа без да го/я осигуряват на реалната заплата.
Еее,сигурен съм че 98% от колегите сме така!!! Това не е лично решение и отговорността е напълно в дътжавата и закончетата които кове , винаги в свой интерес! А с тези закони,дори съдът работи в полза на държавата (държ.такси,такса за препис и т.н.) , а за хората почти нищо!

Е как да не е лично решение?! Кой друг вместо теб взема решение дали и при какви условия да започне работа?
Що се отнася до Държавата, тя има интерес да събира значително повече пари под формата на осигуровки всеки месец.

С риск да задам глупав въпрос, някой знае ли дали в България има фирма, която осигурява своите шофьори върху пълния размер на месечното възнаграждение? И има ли фирма, която не обвързва това възнаграждение с изминатите километри през месеца?
Точно за това говоря и аз! При нас няма : болнични , няма платени отпуски , няма заплащане за извънреден труд , за нощни смени....няма много неща!

А защо няма?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

My truck runs on diesel, I run on 100% passion
комбайнер
Гост
1
« Отговор #28 -: Неделя, 21 Август, 2011, 14:53:30 »
ОтговорОтговор

При нашия, както и при чуждия  капитализъм, е нормално работника да не знае каква заплата получава колегата му. Но да не знае каква заплата получава самия той, и да носи на жена си пари без документ, го има само в България....... е предполагам, че е наш патент.
За полицията както и за прокуратурата нещата са ясни. Те трябва само да се "самосезират".

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
1
« Отговор #29 -: Неделя, 21 Август, 2011, 14:57:03 »
ОтговорОтговор

Бед Крас, бъркаш нещата - съдът и Държавата няма как да носят отговорност за това, че някой е взел лично решение да започне работа без да го/я осигуряват на реалната заплата.
Еее,сигурен съм че 98% от колегите сме така!!! Това не е лично решение и отговорността е напълно в дътжавата и закончетата които кове , винаги в свой интерес! А с тези закони,дори съдът работи в полза на държавата (държ.такси,такса за препис и т.н.) , а за хората почти нищо!

Е как да не е лично решение?! Кой друг вместо теб взема решение дали и при какви условия да започне работа?
Що се отнася до Държавата, тя има интерес да събира значително повече пари под формата на осигуровки всеки месец.
Да , всички шофьори точно по този начин вземаме лични решения да работим при тези условия!!! Аз също! Поради факта,че НЯМА други условия и не е решение,а по скоро "избор"-няма друг избор! Всички транспортни фирми в България работят по този начин,защото държавата им позволява!  Аз съм учил за тази професия и я работя вече....доста години. И условията са винаги тези - ако  искаш! Ако задаваш много въпроси,ти отговарят : избора е твой,това са условията!  А щом има такива условия - значи няма кой да им държи сметка ( това пак е държавата )!!!
С риск да задам глупав въпрос, някой знае ли дали в България има фирма, която осигурява своите шофьори върху пълния размер на месечното възнаграждение? И има ли фирма, която не обвързва това възнаграждение с изминатите километри през месеца?
Точно за това говоря и аз! При нас няма : болнични , няма платени отпуски , няма заплащане за извънреден труд , за нощни смени....няма много неща!

А защо няма?
[/quote]Е нека някой колега да каже,кой е ползвал такива "привелегии" !!! Тогава попитай защо няма!  Няма такава фирма която да ги изпълнява тези критерии. Карат те да подписвш ведомости (за мин.заплата,не всички я получават) , а ако питаш за платена отпуска , ставаш крив на шефа и почва да ти точи брадвата! Така е!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
Етикети:
Страници: 1 [2] 3 4 ... 44   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!