Изключване на AdBlue
Форум на българските шофьори
Петък, 17 Май, 2024, 07:50:39 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Изключване на AdBlue  (Прочетена 15295 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1925
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« -: Четвъртък, 06 Юни, 2013, 07:21:45 »
ОтговорОтговор

Имам едно въпросче, някой знае ли в кой сервиз могат софтуерно да ми изключат впръскването на тая боза и да променят изискванията на компа към Ламбда сондата за да си подава нормална мощност. Камиона е Премиум 450 Евро 5 и е с двигател на Волво ама не ми се ходи в сервиза на Волво, защото там на един колега са му искали 1200 лева точно за това, а си е работа за 5 минути, само се включва компа и се променят настройките,,,, а също искам да питам дали някой има идея откъде мога да си купя OBD кабел за въпросния камион и софтуера към него. Продължавам с въпросите ама ако  някой има отговор на някой от тях нека пише смело и смахнато,,,, та трябват ми цедки за резервоарите и скоби за заключване на капачките им. Ако някой е ходил в нормален сервиз, където могат да ми проверят дюзите и да направят реглаж на клапаните, защото в лъскавите сервизи свалят по 9 кожи а аз съм сиромах чиляк а и май имам някаква габровска или еврейска жилка, че нещо всичко ми се вижда скъпо. Някаква идея за готини и евтини регенерати в София Ъ? Весел и успешен ден на всички.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Форум на българските шофьори
« -: Четвъртък, 06 Юни, 2013, 07:21:45 »

 Активен
Nachinaesht
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +29/-9
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 195
Теми: 18



Активност
0%


« Отговор #1 -: Четвъртък, 06 Юни, 2013, 07:35:09 »
ОтговорОтговор

Колега, и аз минах по тоя път. Не искам да те плаша, но ако още не ти е побеляла косата, след няколко годинки ти е гарантирано. За рендето не мога да ти помогна. От регенератите най-ме кефят тези от Диана на Bandag. Нямам случай да ми е гърмял, имат добър пробег и изглеждат готино. С хубава моя основа ми правят по два регенерата без проблем и нема ядове.
Успех и късмет!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Четвъртък, 06 Юни, 2013, 07:35:09 »

 Активен
kron
Старши потребител
****

Рейтинг: +166/-7
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 489
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #2 -: Четвъртък, 06 Юни, 2013, 07:54:15 »
ОтговорОтговор

Не знам колега да помислим струва ли си изключването на системата за Ад Блу,разхода на ад блу на 100км е от порядъка на 2-3литра на цена от 1-1,10 лв за литър цената му и в Европа е подобна стойност а за 1 камион ми се струва безсмислено ако ще забогатяваме с 100евро за месец но всеки си знае.Цедки има ги на всякъде в Европарт на Горубляне се намират,АТП или Дом на камиона на Ботевградско шосе въобще на всеки магазин за камиони.За клапани не вярвам един реглаж в сервиз Рено да е повече от 150лв и по добре не се щади да го закараш там не че няма и други сервизи където ще свършат работата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Nachinaesht
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +29/-9
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 195
Теми: 18



Активност
0%


« Отговор #3 -: Четвъртък, 06 Юни, 2013, 09:26:05 »
ОтговорОтговор

Подкрепям напълно колегата kron. Реглажа на клапаните най-добре в оторизиран сервиз, че знае ли се "бай Пешо" какви ще ги надроби. За Скания беше около 180 лв. с ДДС.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
kron
Старши потребител
****

Рейтинг: +166/-7
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 489
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #4 -: Четвъртък, 06 Юни, 2013, 10:17:32 »
ОтговорОтговор

Ние регулираме клапани в Бургас в Балкан Стар,1 час е труда 70лв.Но тук в София сервизите са по заети и цените са малко по две но няма как да е някоя фантастична сума.Имам един телефон на сервиз в София някъде в Обеля мисля 0878920425 Пацо Тир Сервиз но аз лично не съм ходил там и не знам как работят цените били приемливи само това знам.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1925
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #5 -: Четвъртък, 06 Юни, 2013, 12:03:35 »
ОтговорОтговор

Крон, изключването на Ад Блуто освен, че ти спестява примерно между 1500- 2000 € на година, носи и ред други преимущества,,, Магнума дето го карам вече близо 8 месеца наскоро изведнъж загуби мощност и започна да харчи като луд, отидох в сервиз Рено в Сент Дезиер и само като включиха компа се оказа, че е от Ад Блуто, не знам защо но смениха и Ламбда сондата и пръскачката в ауспуха и нещата се оправиха, но забравих да взема фактурата, те наще го платиха по банков път а ми беше интересно за тая работа колко пари взеха от сервиза, ама нали се сещаш, че колкото по-малко неща има по камиона, които могат да те вкарват в непредвидени разходи толкова по-добре  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
kron
Старши потребител
****

Рейтинг: +166/-7
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 489
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #6 -: Четвъртък, 06 Юни, 2013, 12:18:13 »
ОтговорОтговор

Съгласен съм с теб че колкото по малко подобни щуротии има в съвременните камиони е по добре.Иначе елементите по тази система са безбожно скъпи това не го знам от опит просто така съм чувал.Но има и друго ако го изключат и те хванат в някоя европейска страна че не работи дали тази икономия няма да излезе скъпо затова малко не си струва за един камион,но имам наблюдение че камиони които карат само в Холандия масово са изключени,сигурно е така и в други държави в който няма облекчение за пътната такса.Има една фирма Бан Тир по нашия край 70% от камионите им е изключена системата но те са доста камиона и се събира цифра,а дори и да хванат един 30 минават.Те затова по новите евро5 ги направиха с опция не работи ли Адблу системата да пада мощността защото в началото масово дори и немци съм виждал да наливат вода и прочие,а за тази цена в сервиза която си посочил да ти я изключат малко са се надценили мисля.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
LKW
Потребител герой
*****

Рейтинг: +200/-87
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 540
Теми: 15



Активност
0%

Teodor Vasilev Stoqnov
Ел. поща
« Отговор #7 -: Четвъртък, 06 Юни, 2013, 22:18:40 »
ОтговорОтговор

Иво а помисли ли за BAG.Евро 5 без Ад Блу в Германия?При техническа контрола няма да ти е приятно.Номера с наполовина пълен резервоар за Ад Блу незнам да ли ще мине.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Шлафен цузамен в майне бунгало до сабале рано.Клайне дупен.
Много обичам млади и арни спедиторки.
http://www.youtube.com/watch?v=jwVu3crtQuY
http://www.youtube.com/watch?v=lwbyMYfLv_I
WWW.elmaz.com
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1925
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #8 -: Петък, 07 Юни, 2013, 11:23:13 »
ОтговорОтговор

В еврейска Германия даже и не стъпвам, ама вероятността някъде да ти заврът газ анализатор в ауспуха си съществува реално, въпреки, че досега не съм чул на някой да му се е случвало освен на ГТП.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
kron
Старши потребител
****

Рейтинг: +166/-7
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 489
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #9 -: Петък, 07 Юни, 2013, 14:45:10 »
ОтговорОтговор

Не бой се бате Иво,както споменах доста камиони карат с изключено Адблу и минават преглед,единственото което съм чул в Германия да поглеждат манометъра дали има в резервоара,така че давай смело.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1925
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #10 -: Понеделник, 01 Юли, 2013, 12:18:40 »
ОтговорОтговор

Крон, тоя телефон в Обеля като го набирам и ми казва, че е грешен или непълен,,,,, гледам, че си е пълен,, явно нещо не са така цифричките  Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
IvanovIvan
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +15/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 148
Теми: 17



Активност
0%

« Отговор #11 -: Петък, 31 Януари, 2014, 13:00:58 »
ОтговорОтговор

Добър е този сервиз в Сливница и в гараж Република

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1925
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #12 -: Петък, 31 Януари, 2014, 13:54:28 »
ОтговорОтговор

Ъ??  Последният пост нещо не мога да го дешифрирам ,,,,,,,,,,,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Nachinaesht
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +29/-9
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 195
Теми: 18



Активност
0%


« Отговор #13 -: Петък, 31 Януари, 2014, 15:02:45 »
ОтговорОтговор

И тук предлагат такива услуги: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=4&act=4&adv=41388147180522593&f1=details&slink=5j9nkk

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
IvanovIvan
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +15/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 148
Теми: 17



Активност
0%

« Отговор #14 -: Петък, 31 Януари, 2014, 15:45:20 »
ОтговорОтговор

Какво имаш предвид под "не мога да дешифрирам "  Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!