Шофьорски категории - правоспособност
Форум на българските шофьори
Понеделник, 20 Май, 2024, 21:22:25 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Шофьорски категории - правоспособност  (Прочетена 11573 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2288/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2143
Теми: 137



Активност
4.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #15 -: Вторник, 13 Февруари, 2024, 20:29:30 »
ОтговорОтговор

                               Глава четвърта
ПРАВОСПОСОБНОСТ НА ВОДАЧИТЕ НА ПЪТНИ
                           ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА

Чл. 150а.

9. категория С1Е:
а) без да се нарушават разпоредбите на правилата за одобряване на типа за
съответните превозни средства, състав от превозни средства с теглещо превозно
средство/влекач от категория С1 и ремарке или полуремарке с допустима максимална маса
на ремаркето или полуремаркето над 750 kg, при условие че допустимата максимална маса
на състава не надвишава 12 000 kg;
б) без да се нарушават разпоредбите на правилата за одобряване на типа за
съответните превозни средства, състав от превозни средства с теглещо превозно средство
от категория В и ремарке или полуремарке с допустима максимална маса на ремаркето или
полуремаркето над 3500 kg, при условие че допустимата максимална маса на състава не
надвишава 12 000 kg;



     Преди няколко седмици споменаха, че ремаркето над 3,5 тона обща допустима маса, ще продължат да са на винетка както и досега. Не съм виждал много такива или не съм обръщал внимание. Явно тези ремаркета са от категория "О3" (от 3,5 до 10 тона). И както се казва в подточка "б", се управляват с категория "С1Е". И това което ги влачи е от категория "В". Мен ми се струва, че не е задължително да е до 3,5 тона това МПС. С нестопанска цел могат да се управлява МПС до 7,5 тона с категория "В".

     Ако някой може да ми даде пример с ремарке (полуремарке) над 3,5 тона и с какво се тегли, освен с категория "С1Е".


"Електронна винетка закупуват пътни превозни средства (ППС) до 3.5 тона, използващи платената пътна мрежа:

леки и лекотоварни автомобили с технически допустима максимална маса до 3.5 тона;
ремаркета и каравани.
Мотоциклети, триколки, ATV не заплащат винетни такси.

Ако общото тегло на лек автомобил + ремарке/каравана надхвърля 3.5 тона, то покупката на електронна винетка за ремарке/каравана е задължителна. Периодът на валидността й обаче може да е различен от този на автомобила."

     В две изречения по-горе се казва: "общо тегло". Килограм не е мярка за тегло, ама е мярка за пишещия колко е наясно. Цитати от сайта за винетки.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* Screenshot_2024-02-13-19-50-36-525_com.android.chrome.jpg (434.67 KB, 1080x2340 - видяно 32 пъти.)

* Screenshot_2024-02-13-19-13-44-645_com.indian.browser.fast.web.browsing.free.jpg (496.5 KB, 1080x2340 - видяно 32 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Вторник, 13 Февруари, 2024, 20:29:30 »

 Активен
Етикети:
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!