Войната по пътищата и само скоростта ли е причина?
Форум на българските шофьори
Петък, 17 Май, 2024, 05:03:48 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Войната по пътищата и само скоростта ли е причина?  (Прочетена 2058 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2284/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2136
Теми: 136



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« -: Понеделник, 22 Май, 2023, 17:04:38 »
ОтговорОтговор

     Едно от предложенията за намаляване на жертвите по пешеходните пътеки е като се намамали скоростта по магистралата. Гениално!!! Само че на магистралата няма пешеходни пътеки и освен това едва 1,2 до максимум 5% се движат със 140 км/ч или повече. Тоест дори на магистрала, няма да има промяна.

     Попадна ми една публикация на Калина Христова, и съм напълно съгласен.

Един мой познат, шофьор с над 30 години стаж, блъсна някакъв, който прескочил мантинелата на Цариградско шосе в София, за да пресича. Моят познат карал с 50 км/ч при разрешени 80 км/ч. Въпреки това и установения спирачен път, който доказва, че шофьорът е видял въпросния нарушител и се е опитал да спре, го разсипаха. Взеха му книжката, влачиха го по съдилища, налагаха му глоби, а той се разболя тежко от тази несправедливост и почина. Несъобразена скорост било...
Как да си съобразиш скоростта така, че да предвидиш всеки ненормалник, който реши да изскочи на пътя, как?!? Да я буташ ли тази кола, да я теглиш ли, или направо да я спреш, за да си сигурен, че няма да се случи нищо?

Виждала съм човек, който пресича магистрала Тракия - беше пресякъл едното платно и когато го видях, прескачаше мантинелата откъм лявата лента на моето. Добре, че до мен нямаше кола и успях да се престроя в средна лента и да не го отнеса. Късмет просто...

Вие, които ревете за по-тежки наказания за шофьорите, помислихте ли за тези ситуации? И осъзнавате ли колко невинни животи ще съсипе несъвършеният и в момента Закон за движение по пътищата, в който шофьорът винаги е виновен, а пешеходецът - никога? А ако утре зад волана е вашето дете и някой такъв изскочи отнякъде? Осъзнавате ли, че Вашето дете ще изгние в затвора невинно?

"Не твърдя, че всички шофьори са невинни, нито че всички пешеходци са виновни (аз самата съм и шофьор, и пешеходец и съм попадала в опасни ситуации и в двете роли), но да апелираш само за по-големи наказания и да си мислиш, че това ще реши проблемите по българските пътища, е меко казано малоумно.
Наказанията не решават нищо, защото те не важат за истински виновните! Да припомня ли Милен Цветков, Мануела и Максим Стависки, Лютви Местан...? Аман от хора без мисъл в главата!"

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« -: Понеделник, 22 Май, 2023, 17:04:38 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2284/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2136
Теми: 136



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #1 -: Понеделник, 19 Юни, 2023, 17:12:35 »
ОтговорОтговор

    Тези дни се навършиха 40 дни от смъртта на младежите, загинали на пешеходна пътека в София, булевард "Сливница" и улица "Русе". Не обичам да коментирам когато не съм поне очевидец, ама ще направя изключение. През деня коли, отляво-отдясно, отпред-отзад и дори отгоре и отдолу. Някой се загледал в някоя или се обърнал да псува друг и пешеходецът блее някъде, да стане някакво съпрекосновение - въобще не е трудно. Да е някоя стара баба или дядо, на празен път, не вижда, не чува и куп болежки, ако водачът не внимава - няма кой друг. Ама млади хора вечерта, някаква кола "лети" със 100 км/ч и какво си казваш (много често лаф): като ме блъсне, ще ме лежи. Сега остава всички участници да са доволни на това.
     В този случай, ако Форд-чето което ги е блъснало, се движеше с 30 км/ч, дори с тази скорост без да намали, да беше сблъсъкът, всички щяха да оцелеят.


     Макар не следващо логично, има едни такива които карат с нелогично ниска скорост. Обикновено те сами си слагат етикет: много внимателен водач. Сега бих казал, че за да караш бавно и да не пречиш се изисква поне умение както да караш много бързо. Не рядко вечно пречещите са по-опасни, от вечно бързащите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* Screenshot_2023-06-19-16-15-10-331_com.google.android.apps.maps.jpg (674.18 KB, 1080x2340 - видяно 71 пъти.)

* Screenshot_2023-06-19-16-15-44-464_com.google.android.apps.maps.jpg (882.11 KB, 1080x2340 - видяно 66 пъти.)

* FB_IMG_1687175581393.jpg (37.82 KB, 635x632 - видяно 242 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Понеделник, 19 Юни, 2023, 17:12:35 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2284/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2136
Теми: 136



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #2 -: Събота, 22 Юли, 2023, 17:18:23 »
ОтговорОтговор

    Гледах едно интервю с Филип Бричка, при Мартин Карбовски и се оказа, че има гражданска позиция, включително и за войната по пътищата. Че доста като папагали повтарят каквото им кажат за пари или просто безплатно, като се смятат за големи евроатлантици. Да, ама евроатлантизмът върви и с другото, по-скоро третото, освен ядене и пиене. Чува се, че "Америка за България" силно намалява финансирането на такива мангали, които изкарват пари, чрез много профили и писане. Ама дали ще стане по-добре? Може ЯКО да "втърдят" методите и да е много по-неприятно и болезнени от мангалски лай.
     Ако сме с една идея сме съидейници или съмишленици. Ако сме от един форум, сме съфорумници. Ако сме на едно мнение, предполагам сме съмнение?! Та, явно съм в съмнения в много случаи с Бричката.

     Филип Бричка, при Мартин Карбовски - видео


     Въпреки че едните ядат другите (патки ядат рибки). Тези черни лебеди съм ги научил на толерантност, но не и толерастия и на труд. Вместо да ги ядат, те ги хранят.
  
     Големи и малки, заедно във водата

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +203/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 834
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« Отговор #3 -: Събота, 22 Юли, 2023, 20:34:47 »
ОтговорОтговор

Като "капан за мишки"

Иска ми се, да си дийда в България, и през ноща да заличавам пешеходните пътеки с черна боя.
Защото те се капан който привлича децата да биват газени там.
Някой им е обяснил че там може да се пресече сигурно, това праща горките дечица на смърт.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2284/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2136
Теми: 136



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #4 -: Сряда, 06 Септември, 2023, 08:31:37 »
ОтговорОтговор

    Тези дни убито 15-годишно момче на пешеходна пътека. Скоростна вероятно е причината, ако приемем че сблъсъкът е бил неизбежен. При 88 км/ч, по време на инцидента, а разрешените са 30. А било ли е нужно да има съприкосновение? Пияният шофьор е увеличил скоростта за да изпревари пешеходеца, а пешеходецът вероятно е решил да си ползва предимството?!
     Не много отдавна по цялото Черноморие не спираха на пешеходна пътека и най-после дни започнаха да спазват това. С две малки деца си чаках, не ми е идвало мисълта: нека ме блъсне, после ще ме "лежи"! Да, ама на много хора това им е приказна. Вероятно не го мислят сериозно, ама поне действат в тази посока, някой да ги "лежи".

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!