Ако бях премиер-министър... (хайде да ви видя сега!)
Форум на българските шофьори
Сряда, 15 Май, 2024, 05:29:46 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ако бях премиер-министър... (хайде да ви видя сега!)  (Прочетена 12254 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Красимир Тодоров
Гост
« -: Неделя, 07 Април, 2013, 22:12:53 »
ОтговорОтговор

Колеги, не можах да се стърпя, особено като прочетох тук-там как се коментират теми от ранга на доцент.
И така, предлагам всеки да каже къде ни е болката и какъв е илача за нея. Нещо като кратка програма от няколко точки. Като знам че форума се индексира хубаво,токувиж някоя партия припознае идеите ви и ги реализира - толкоз по-добре! Ухилен
Надявам се да видя продуктивност,понеже сте силни в критиките, дайте сега да ви видим, кандидат премиерите Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« -: Неделя, 07 Април, 2013, 22:12:53 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2408/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Понеделник, 08 Април, 2013, 00:18:50 »
ОтговорОтговор

Чистосърдечно си признавам, че нямам потенциал да бъда премиер. Липсва ми опит в обществените дела и не мисля, че ще се справя. Чел съм достатъчно много на брой книги и продължавам да чета. Също така обаче мисля, че прочитането на "Винету" от Карл Май не е достатъчно основание за някого да се кандидатира на този висок и отговорен пост. Също така разнасянето на папки от една канцелария в друга не би трябвало да е повод за участие в политиката. Писал съм го и друг път, но ще го напиша пак. За да просперира нашата държава са нужни две неща. Първото е да се спазват Конституцията и законите на страната. Второто е всеки да си върши работата, за която е избран или назначен.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Понеделник, 08 Април, 2013, 00:18:50 »

 Активен
lefterow
Старши потребител
****

Рейтинг: +220/-99
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 391
Теми: 7



Активност
0%

« Отговор #2 -: Понеделник, 08 Април, 2013, 00:21:57 »
ОтговорОтговор

Интересна тема.Не бих желал да съм министър-председател.Независимо от споровете в тоя форум нищо нямам против Бойко Борисов.Даже и да дойде наново правителството на Герб на власт-по-важно е за мен да си вършат работата.Кой бил виновен за недоимъка?Може би и ние.Дано да дойдат по-добри дни за България.Младите хора да се завърнат от чужбина.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
kron
Старши потребител
****

Рейтинг: +166/-7
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 489
Теми: 7



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #3 -: Понеделник, 08 Април, 2013, 08:03:46 »
ОтговорОтговор

То като гледам предишния премиер на България не кипи от кой знае колко много акъл,и Админ предполагам че си прочел доста повече книги от бившия премиер.Та по темата една от основните грешки на управниците според мен е че ликвидираха заводите,няма производство няма пари в държавата безброй печеливши предприятия се продадоха.Земеделието,всеки знае загубихме големия руски пазар а там се караше всякаква земеделска продукция и консерви.Връщаме си руския пазар за плодове и зеленчуци и селските райони са подсигурени с работа.Земеделието не е само зърнопроизводство но изглежда разбойниците по лесно печелят от него,аз помня и предполагам всеки колега колко хладилници имаше в Со Мат и когато дойде кампанията не спираха да се возят чушки,домати,череши,вишни,грозде,краставици и прочие и тази продукция се возеше както за Русия така и за цяла Европа.Една голяма грешка е ликвидирането на текезесетата какво стана върнаха земите на хората ама колко ги работят.Аз не кипя от кой знае какъв акъл че да бъда премиер но в държавата има много умни хора на които не се дава шанс за този пост.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
матадора
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +39/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 128
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #4 -: Понеделник, 08 Април, 2013, 10:05:19 »
ОтговорОтговор

Чистосърдечно си признавам, че нямам потенциал да бъда премиер...
Админ,за премиер не знам дали можеш да се класираш,но в парламента мисля,че можеш да влезеш.Достатъчно е да обещаеш да отмениш съботно-неделните забрани за шофиране за камионите,както и тези за шофиране в горещите дни,и ще минеш 4%-ната бариера  Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Ако съдбата ти обърне гръб...бъди търпелив,изчакай я да се наведе!
ilianiliana68
Начинаещ
*

Рейтинг: +6/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 42
Теми: 2



Активност
0%

« Отговор #5 -: Понеделник, 08 Април, 2013, 13:13:06 »
ОтговорОтговор

То като гледам предишния премиер на България не кипи от кой знае колко много акъл,и Админ предполагам че си прочел доста повече книги от бившия премиер.Та по темата една от основните грешки на управниците според мен е че ликвидираха заводите,няма производство няма пари в държавата безброй печеливши предприятия се продадоха.Земеделието,всеки знае загубихме големия руски пазар а там се караше всякаква земеделска продукция и консерви.Връщаме си руския пазар за плодове и зеленчуци и селските райони са подсигурени с работа.Земеделието не е само зърнопроизводство но изглежда разбойниците по лесно печелят от него,аз помня и предполагам всеки колега колко хладилници имаше в Со Мат и когато дойде кампанията не спираха да се возят чушки,домати,череши,вишни,грозде,краставици и прочие и тази продукция се возеше както за Русия така и за цяла Европа.Една голяма грешка е ликвидирането на текезесетата какво стана върнаха земите на хората ама колко ги работят.Аз не кипя от кой знае какъв акъл че да бъда премиер но в държавата има много умни хора на които не се дава шанс за този пост.
Абсолютно съм съгласен.Само още едно да добавя,справяне с престъпността

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Максимус
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +59/-20
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 106
Теми: 7



Активност
0%


« Отговор #6 -: Понеделник, 08 Април, 2013, 14:12:27 »
ОтговорОтговор

Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен Ухилен

Бойковият телекторат.

http://picbg.net/u/337/39928/676606.jpg

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #7 -: Понеделник, 08 Април, 2013, 21:04:06 »
ОтговорОтговор

Съгласен съм с това, че има много успешни хора в България. Но какво означава не им се дава шанс? Кой трябва да им даде шанс? Министър председателя е политическа длъжност, това е фигура на чело на властта, която е излъчена от печеливша партия. Това не е експертна длъжност, за премиер не се учи никъде.
Следователно или го можеш или не. Мигар Живков е имал кой знае какви знания? Нали се смеехме, че му пишат речите. Ама сега ако някой тръгне да спори с мен, че не е бил хитър и изпипан политик ще ме разсмее.. И определено е бил един от най-добрите ни премиери. Прост, ама успешен. За това и не търсете излъскани сладкодумци, а хора на делата. Борисов за мен, като го съпоставя с предишните няколко е именно такъв. Пък дано с втория мандат е още по-успешен. Все пак като взе властта го обявиха за капитан на титаник, ама титаник още плува - криво ляво някак си, ама сме отгоре.
Ако бях премиер все пак, да пиша по темата... та ако бях - щях да имам по-крайна политика срещу онези менте българи македонците, щях да ги отрежа за ЕС, в това число щях да спра даването им на БГ гражданство. На всички други да, имаме нужда от хора, но на макетата не.
Ако бях премиер щях да строя държавни индустриални паркове в малките градове и села и щях да ги давам на символични близо нулеви наеми на предприемачи, за да се развие малкия град, както и данъчна ваканция за наемателите им в срок от 5 години. Така дръпна преди 20 години испанската икономика.
Ако имах власт щях да дотирам междуселските линии за да олекне малко на селското население. Сега им е мъка на хората да пътуват...
Какво още.. а, ще разпределям държавните и евросубсидиите за земеделието по малко по друг начин, а не както сега на декар. щото така парата отива в едрите зърно земеделци, а градинарството издиша и внасяме домати от макетата примерно... По същия начин и в животновъдстото.
Ми не се сещам сега какво, но само това да мога да направя за няколко години ефекта ще е огромен върху икономиката.
Не си ли съживим селата и малкия бизнес, ще сме все на опашката... И както казва батко Волен, национализация на какво може, а което не може - данък Инвеститор... па ако ще и кьорав западняк да не инвестира у нас... много им здраве. И сега живеем, както липсват реални инвеститори, по лошо няма да стане...
И ако бях премиер, щях да псувам, ама много.. Бойко е цвете просто пред мен
сещам се и за други гъдели, ама айде и вие...
и да не забравите да гласувате за мене  Ухилен Ухилен Ухилен Цвета на бюлетината е синьо-жълта (Скания)

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ИванТ
Потребител герой
*****

Рейтинг: +969/-25
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 567
Теми: 46



Активност
0%

Категории: В, В+Е, С, С+Е, D, D+E, М, Ткт


« Отговор #8 -: Понеделник, 08 Април, 2013, 21:12:05 »
ОтговорОтговор

Създаването на гражданска квота към всички държавни комисии, институции и учреждения. За едно демократично развито общество това е нещо много важно. Най-пресен пример е образуваният пробив в конструкцията на моста над река "Дунав". Това доказва необходимостта от сформирането на обществен съвет и граждански мандат към агенция "Пътна инфрастуктура", вероятно съставен от сдружения на шофьори, автоклубове и браншови организации в автомобилния транспорт, които да контролират и подпомагат работния процес в агенцията и информират обществото за дейността й. Представете си, че форумното сдружение има възможност да е част от обществения съвет към агенция "Пътна инфраструктура" и през 2013.09.17 ще се разглежда идеен проект за трасе на автомагистрала "Хемус". Така още в зародиш ще могат да се разположат и предвидят специализирани паркинги за товарни автомобили, на каквито ние ще държим и каквито в момента реално няма и не се проектират дори на нови пътища. Ако участва и организация на хората с двигателни увреждания, те вероятно ще изискват скосения на бордюрите и по-достъпна среда за инвалидните превозни средства. Като целта е именно постигането на среда удобна за обществото. А и широката общественост ще блокира корупцията...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Извода според мен е никой шеф нема интерес от по голема заплата и командировъчни не защото ще е на загуба,както твърди HORNET,а защото си оставя опцията да може да те обладае във всеки един момент!!
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #9 -: Понеделник, 08 Април, 2013, 21:29:24 »
ОтговорОтговор

Добре, айде на транспортна вълна..
Ако бях премиер, щях да накарам тъпите си евродепутати (тия от моята партия де), да внесат закон в ЕП, за ограничаване на достъпа на тежки камиони до малки фирмички. Сиреч фирмичките да бъдат така добри, да си купят ванчета или бусчета и да си транспортират палетчетата и кашончетата  до спедициите или да си платят за това. А ние горките шофери да можем да ходим само на отредените за нас места - големи спедиции с удобни рампи. Стига сме мачкали камионите по селцата.
И като говорим за коли и депутати, щях да продам всички парламентарни беемвета и с разликата да им купя дачии, да си ги карат със здраве, докато създадат читави условия за производство на собствена българска марка автомобили... малко популистко, ама иначе тия няма да работят.
И понеже евродепутатите ми и тия местните такива, така и така нямат кой знае колко работа, да внесат едно законче, че шофера няма право да пипа нищо по камиона, освен да си слага шайба и да си чисти кабината. Всичко останало в сервиз или с асистенция... Иначе глоба за него и тройна за шефчето му. Да видиш как ще се оправят навла и заплати... И ще се отвори работа и за други

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Roshko
Гост
« Отговор #10 -: Понеделник, 08 Април, 2013, 23:09:07 »
ОтговорОтговор

Offtopic: Леле че ме спукате от смех като кажете "граждански контрол"...
Държавата нали от граждани се управлява!?!? Нали граждани правят престъпления и претъпкват затворите. Защо сте толкова наивни!?!?!

Трябват ЧЕСТНИ хора, а вервайте ми държават има СЕРИОЗЕН дефицит на такива!!! Само се огледайте около себе си, сложете ръка на сърцето си и кажете на какъв процент от заобикалящата ви среда можете искрено да наречете честен човек - родителите са изключение.
Най-големият честен глупак е за предпочитане пред най-умния предател, лъжец и крадец!
Аз вярвам на Бойко! През ум не ми минава дори и в най-смелите фантазии, че мога да бъда премиер, тъй че ще те разочаровам, Краси...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #11 -: Вторник, 09 Април, 2013, 00:18:36 »
ОтговорОтговор

Ама чакай Роско, аз да не мислиш че съм си представял... цялата идея е както писах най-горе, да си кажем мнението... и така, некви свежи идеи..
Впрочем за гражданските инициативи не бях се замислял... знаех че има нещо гнило, ама не можех да го обясня така точно.. сега като спомена, просветна ми...
верно, така си е... затворите са пълни с граждани (и тук там-е некой циганин, за цвят просто)
Не че е лошо да има контрол, ама как да се направи, така че да няма засечка?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ИванТ
Потребител герой
*****

Рейтинг: +969/-25
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 567
Теми: 46



Активност
0%

Категории: В, В+Е, С, С+Е, D, D+E, М, Ткт


« Отговор #12 -: Вторник, 09 Април, 2013, 21:02:22 »
ОтговорОтговор

Гражданските инициативи и организации досега не са имали плацдарм, за да се докажат пред обществото. Мониторингът и разгласяването е най-малкото, с което може да се упражнява влияние в дадена държавна институция. Широкото присъствие на обществото в държавните и общински учреждения и организации се явява гарант за прозрачността им.
А и в личните ми представи, успешният премиер е по-скоро незабележима фигура, лобираща за силен граждански контрол във всички нива на управлението и администрацията, фигура предоставяща възможност на нацията сама да изгражда бъдещето си.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Извода според мен е никой шеф нема интерес от по голема заплата и командировъчни не защото ще е на загуба,както твърди HORNET,а защото си оставя опцията да може да те обладае във всеки един момент!!
Roshko
Гост
« Отговор #13 -: Вторник, 09 Април, 2013, 22:20:03 »
ОтговорОтговор

Гражданските инициативи и организации досега не са имали плацдарм, за да се докажат пред обществото. Мониторингът и разгласяването е най-малкото, с което може да се упражнява влияние в дадена държавна институция. Широкото присъствие на обществото в държавните и общински учреждения и организации се явява гарант за прозрачността им.
А и в личните ми представи, успешният премиер е по-скоро незабележима фигура, лобираща за силен граждански контрол във всички нива на управлението и администрацията, фигура предоставяща възможност на нацията сама да изгражда бъдещето си.

За тази цел има опозиция, комисии и т.н.т., да не говорим за закони. Защо не действат - виж предишното ми мение. Какво показаха "гражданските" протести - колко прост и предателски народ сме!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Максимус
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +59/-20
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 106
Теми: 7



Активност
0%


« Отговор #14 -: Сряда, 10 Април, 2013, 11:18:54 »
ОтговорОтговор

Ако бях премиер, ако това, ако онова, ако, ако, но акото мирише, че и цапа даже.  Ухилен

Едно знам аз, че няма да си дам гласа нито за Сергея, нито за тартора на милиционерската група Боко тиквата, нито за костовци-мостовци и вся урудлива, политико-бояджийска престъпна гмеж.

Бог с нам и България да пребъде!  Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!