Войната в Украйна или ситуацията
Форум на българските шофьори
Неделя, 19 Май, 2024, 00:10:55 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Войната в Украйна или ситуацията  (Прочетена 10608 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2286/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2139
Теми: 137



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #60 -: Вторник, 19 Септември, 2023, 11:32:13 »
ОтговорОтговор

Нда, това ми напомня известната реплика на бившия председател (президент) на РОдината ни Петър Младенов "По-добре да дойдат танковете". После го оправдаха, че бил казал "Добри, да дойде Станко". Ухилен

P.S: За по-младите колеги: Добри е Добри Джуров, бивш министър на народната отбрана, Станко е Станко Тодоров, бивш председател на Народното събрание.

     Преди да се случат нещата '89 година ми обясняваха, че се занимавам с антипартийна и антидържавна дейност и май съм за за някой лагер. Ама не стана, но сега май шансовете са по-големи и много демократични, защото пак съм недоволен. За тези които им е абстрактно, имаше една Партия, която наистина работеше за "все по-пълно задоволяване на населението"! Когато някой власт имаш си е тъп е проблем и тогава и сега. Тогава поне наистина вървяхме към комунизма или нещо по-добро. Сегашното бъдеще, само част: ядем буболечки, децата се отнемат по анонимен сигнал, ще си сменят пола като настроението, ще се раждат и отглеждат като бройлери, семейство - няма да има, ще има много ваксини и разбира се безплатно. Сегашният вариант на Партията е ГЕРБ, но те само обещаваха светло европейско бъдеще и само се крадеше от построеното онова време. Те вече са "изпрани" и готови още повече да крадат. Какво да споменавам палячовците от ПП-ДБ, от ГЕРБ понякога създават впечатление, че имат и самостоятелно решение, не само от посолствата, при онези няма как да дойде такава мисъл. Даваме всички оръжия и нямаме армия, има ли смисъл от ДПС - може и ЯКО да ни се проясни, ама ще е невъзвратимо.
     Случаят с Петър Младенов, много добре си го спомням. Тогава ми беше лесно да подхвана някакъв лозунг и да не мисля. Бях от безплатните активисти на тогавашното СДС. То може би е същото и сега, ама не съм ги разбирал нещата. Все пак си бях никой и не съм искал да ставам някой и въпреки това знаех, че ще пуснат нещо за Петър Младенов, една-две седмици по-рано. Планова политика - това е положението!


     Доста по-приемлив ще е вносът от Украйна, ако не се водиха военни действия на все още украинската територия. Ама правят изпитания на боеприпаси с обеднен уран. Което изглежда доста по-неприемливо от червеи за храна.


     Из мрежите:

"Едва ли много хора ще прочетат това, но и един да е, съм длъжен да го напиша.
Протестите, които се провеждат от днес, не са на "зърнарите" с майбасите, както се опитват да ви убедят продалите се български журналисти и медии.
Тези с майбасите нямат причина да протестират.
Години наред сектор Земеделие беше мачкан и унищожаван. Години наред беше подложен на рекет (искаш субсидия, ще трябва да дадеш процент и на нас) и изнудвания.
Ще напомня, че в този отрасъл се включват зеленчукопроизводство, животновъдство, лозарство, овощарство, тютюнопроизводство, пчеларство, рибарство И горите (да, онези гори които изсякоха и заради липсата на които всеки по-силен дъжд се превръща в потоп). Може и да забравям нещо, да ме прощават колегите.
Та тези хора протестират, а не онези с майбасите.
Протестират, защото чашата преля, а не защото искат да печелят на ваш гръб. Протестират, защото за първи път този сектор се обедини около общите неволи.
И когато медиите ви обясняват, че протестират, срещу евтина пшеница, се запитайте защо тази година цената на пшеницата е близо два пъти по-ниска от миналата година, а хлябът ви е дори по-скъп?
Запитайте се защо млякото се изкупува на 0.75ст за литър, а ви го продават на 3 лева.
Запитайте се защо тичате като луди към западни вериги магазини, за поредната промоция, чиято печалба се изнася навън, а нашите продукти не са конкурентноспособни.
Запитайте се защо в България се наляха над 500 млрд. евро безвъзмездна помощ, а в същото време нямате нищо? Нямате и 10 км. европейска магистрала, камо ли второстепенен път. Нямате една европейска болница, камо ли здравеопазване.
Нямате едно нормално училище, камо ли образование.
Нямате производство, а ядете пластмаса.
Нямате море, а ходите в Гърция.
Нямате един нормален и работещ отрасъл.
Дали тези над 500 млрд. са отишли за 10 майбаха? Или са отишли другаде? (Повечето хора дори не могат да си представят каква е разликата между милион и милиард, затова обичам да правя сравнение с времето - 1 милион секунди са 11 дни, а 1 милиард секунди са 31 години.)
Тази територия е продадена отдавна на чужди интереси. Продадена от хора, които се клеха, че ще работят за вас. Тук не говорим за Америка, Русия, Европа или Китай. На всички тях им е все тая за вас. Този протест е на тези хора, нормални български производители, които едвам оцеляват. Но са избрали да се мъчат тук, а не в чужбина. Не знам колко от вас знаят какво е да работиш от понеделник до неделя по 12 часа. Да жертваш всичко в името на това, което обичаш. Аз знам и знам колко струва, но цената не е в пари.
Вече се организират контрапротести в София и големите градове. На тези хора ще кажа, че ние не сме хора на Радев. Нито пък на ГЕРБ, ПП-ДБ, БСП, ИТН, Възраждане, ДПС и която и да било партия. Не сме тръгнали да правим преврат и няма да позволим протестът да бъде политизиран и опорочен.
Изкараха Денков национален герой, че се бил опълчил на "зърнарите", каква смелост.
Ще ви напомня, че Денков е човек на ГЕРБ, който лесно би бил пожертван за да налива масло в огъня и нещата да ескалират. А, ако се стигне до там, ПП-ДБ ще отидат в историята, където всъщност им е мястото, а Борисов ще се върне на бял кон, след като удобно го "изпраха". Ние със сигурност не искаме и това, защото помним какво беше.
А на колегите ще кажа - не се предавайте, не се поддавайте на платени тролове, медии и провокации, защото със сигурност ще има и такива. Нека този протест остане мирен, хората отсреща също са тръгнали на работа, а медиите ги насъскват срещу вас.

С уважение,
Любомир Димитров
Прост "зърнар", но без майбах.



Колеги като един малък “зърнар” с 700 дка земя под наем. Два лизинга и няколко кредита. Искам да кажа едно на тия дето постоянно говорят за “Майбаси, Ламборгинита и Бентлита, ако имаха малко повече акъл в главите си от това да копират и да постват едни и същи текстове заедно с правописните грешки без да са ги чели целите. Щяха да отворят “Мобилето и да видят че една комбайна струва 1,5 милиона а едно Ламборгини или Бентли 250-300 хиляди. И ако знаеха малко повече за земеделието щяха да знаят че в историята едва ли има много комбайни платени кеш. Прост народ ще яде боклуците и ще лижи задници. Но акъла си няма да използва. Хора разберете главите са ви не само да сте грозни. Ако земеделието си отиде България си е отишла."

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* FB_IMG_1695108914822.jpg (156.28 KB, 1079x1439 - видяно 55 пъти.)

* FB_IMG_1695109311818.jpg (58.9 KB, 730x481 - видяно 203 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #60 -: Вторник, 19 Септември, 2023, 11:32:13 »

 Активен
Hristo Lishev
Старши потребител
****

Рейтинг: +659/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 319
Теми: 7



Активност
0.4%

Ел. поща
« Отговор #61 -: Сряда, 20 Септември, 2023, 08:56:41 »
ОтговорОтговор

Моля, ако някой знае точен алгоритъм, с който да различа зърнаря-изедник с двата Майбаха от отрудения земеделски производител и животновъд, моля да ми го предостави. Дотогава всички са ми еднакви. На всички ни е ясно, че на протестите няма да видим коли от 500+К евро, а друг вид теглеща  техника и прикачен инвентар, подплатени със сълзи, рев и "терористи". Та, ако имат смелостта, нека се разграничат, ако може поименно. Дотогава, моите уважения, но не ги подкрепям.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #61 -: Сряда, 20 Септември, 2023, 08:56:41 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2286/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2139
Теми: 137



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #62 -: Събота, 23 Септември, 2023, 07:12:49 »
ОтговорОтговор

Моля, ако някой знае точен алгоритъм, с който да различа зърнаря-изедник с двата Майбаха от отрудения земеделски производител и животновъд, моля да ми го предостави. Дотогава всички са ми еднакви. На всички ни е ясно, че на протестите няма да видим коли от 500+К евро, а друг вид теглеща  техника и прикачен инвентар, подплатени със сълзи, рев и "терористи". Та, ако имат смелостта, нека се разграничат, ако може поименно. Дотогава, моите уважения, но не ги подкрепям.

     Алгоритъм за земеделците не мога да предложа. Сещам се други алгоритми за определяне на типа на мотоциклета. Ако задникът е по-висок от главата - пистов. Ако си седнал като на тоалетна чиния - скутер. Ако го караш без ботуши и много скоро частните около седалището ЯКО са се проветрили - чопър. Та аз не мога да разбера какво е това "тролейджия", явно някой такъв дразни "великите шофьори" и им разклаща крехкия стаж, който с толкова писане и говорене е създаден. Питам моите опоненти, ама те са от не много умните, до ЯКО тъпи или просто форумните мангали и не искат или не могат (поради изредените причини) да отговорят. Такива сложни неща кой да ни обясни? Важното е, че хората вече приемат за съвсем нормално да ни си отглеждаме храната, а само внасяме. Приемат за нормално да "спасяваме" Украйна, а то това жито в почти цялата част изобщо не е на украинци. Това последното е за тези парцалески и парцалковци със синьо-жълто по снимките (фотографиите, че е по-руско). Не съм сигурен как ще е множеството число, а и намеквам за два пола, което със сигурност ще ги издразни. На хората по селата, които си отглеждат всичко, как точно ще ги накараш да ядат: скалци, червеи и всякакви гадости. То плодовете и зеленчуците са далеч от реалното. Ето един наш съученик до неотдавна беше доцент в ФФ на СУ, обясняваше как изобщо не е лошо и много по-добре от копита и рога. А тези които дори и истинско месо не искат да ядат?

     Кой каква кола има е пак относително и на фона на тази скъпа техника. Комбайн струва повече от милион, тролейбус преди много години струваше около милион, ама дали не беше евро. Автобуси и трактори са следващите, после са специализирани композиции. Към днешна дата хладина композиция - нормална е 200 хиляди евро, вероятно и цистерните са там някъде. Масовите брезенти са доста надолу, а допреди 2 години, съвсем прилична композиция нова от завода, през пловдивските фирми се взимаше под 90 хиляди евро. Ако стойността на композицията имаше отношение към уменията на водата, то тези с камионите ЯКО ще се депресират и като нищо самоубият. Пет камиона (брезенти) струват колкото един тролейбус или комбайн. Един "земеделец" има много комбайни и да кара кола за 2 200 лв като теб доскоро? То и аз, въпреки че паса патки, искам заплата от поне 3 000 евро, ама в левове - не на шега съм за лева. Имах кола, в ролята на подставено лице, на друг наш съученик, поне е действащ доцент в същия факултет. Тази кола е братовчед на Мерцедес и беше Трабант комби 601 Ес, с електронна запалване. Тази кола му я подари приятел живееш в Чили, ама като стойност я виждах около 200 лв, макар че бяха доста повече, вероятно повече от 10 - 15 години.

     П.П.: За прехласващите се по Тагаренко-Магаренко, на снимка 1, не чакайте, а вървете да трепете руснаците и вземете някоя сопа, да се борите с ядрените оръжия. Тагаренко-Магаренко е украинско име, да не сметнете че е руско, както някои бъркат българи и македонците, които са от древността. Знаете съвсем официално, той е работил за Украйна, по нещо да личи, че не работи още? Може да не е точно за Украйна (за населението), важното е, че е против България и българите. Самият той каза, че тогава парите си не ги е взимал в гривни.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* FB_IMG_1695379069035.jpg (49.4 KB, 765x960 - видяно 167 пъти.)

* FB_IMG_1695199412319.jpg (68.04 KB, 1080x819 - видяно 171 пъти.)

* FB_IMG_1695360857167.jpg (83.07 KB, 1080x1364 - видяно 58 пъти.)

* FB_IMG_1695436593240.jpg (33.83 KB, 746x550 - видяно 167 пъти.)

* FB_IMG_1695291689973.jpg (77.21 KB, 1080x1033 - видяно 54 пъти.)

* IMG-8af9f81ce97d8f07aa14354e11930931-V.jpg (60.69 KB, 958x540 - видяно 827 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2286/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2139
Теми: 137



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #63 -: Вторник, 03 Октомври, 2023, 11:54:00 »
ОтговорОтговор

     Пореден връх на гъзолизачество.

„Порази ме скоростта, с която европейците на практика се отказаха от цялото външно благоприличие, което си придаваха през последните години, запазвайки у себе си някакви остатъци не само от дипломация, но и от елементарна етика. Но като цяло става въпрос за проява на това, което е прието да се нарича нацизъм“, каза Лавров по време 20-ото годишно заседание на международния дискусионния клуб „Владай“.
„Те заявяват: „Не само президентът на Русия е виновен, виновни са всички руснаци, които са го избрали“. Ето ви… чист нацизъм“, допълни министърът.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* FB_IMG_1696322544346.jpg (135.23 KB, 1080x1717 - видяно 50 пъти.)

* FB_IMG_1695645072717.jpg (41.96 KB, 526x525 - видяно 131 пъти.)
Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Monster
Старши потребител
****

Рейтинг: +297/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 252
Теми: 16



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #64 -: Събота, 13 Януари, 2024, 12:03:04 »
ОтговорОтговор

10-та мобилизация в Покрайнина не дава на резултат. За това Еврейчето-актьор предлага на другото посмешище Шолц да екстрадират хахлъй живеещи в Германия. Интересно нашите шарлатани какво ще направят по въпроса.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Tarykata
Младши потребител
**

Рейтинг: +297/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 88
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #65 -: Четвъртък, 15 Февруари, 2024, 20:53:55 »
ОтговорОтговор

Привилегийте на хахлъй в Германия<a href="http://www.youtube.com/watch?v=K93HsVWn5X4" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=K93HsVWn5X4</a>

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2286/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2139
Теми: 137



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #66 -: Понеделник, 11 Март, 2024, 00:29:11 »
ОтговорОтговор

     Цанов надали може да се нарече путинофил. Започва, че преди време е отказал на Сърнела Воденичарова за подписката за "Мир и суверинитет(ненамеса)". Обаче, осъзнава, че нещата не вървят на добре за нас.


     "Игра на КУКЛИ"/Байдън - Украйна - Война/

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2412/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7183
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #67 -: Понеделник, 11 Март, 2024, 22:13:47 »
ОтговорОтговор

По темата за войната в Украйна, още малко на изток и чак към Северния полюс... Приятно гледане!

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=l9rAkXFzkf0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=l9rAkXFzkf0</a>

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2286/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2139
Теми: 137



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #68 -: Събота, 04 Май, 2024, 00:33:49 »
ОтговорОтговор

"На днешният ден преди десет години украински неонацисти убиха 48 души в Дома на профсъюзите в Одеса. Някои от хората бяха изгорени живи, а тези които се опитаха да избягат от пламъците и скачаха през прозорците бяха доубивани от украинските "демократи" и поборници за европейска Украйна. Това зверство бе извършено от активистите на т.нар. "евромайдан" под одобрителния поглед на ментора им и тогавашен президент на "нова" Украйна Олександър Турчинов. Същият бе посочен от "демократичния" Запад за поста и чрез него реално започна войната срещу рускоезичното население на Украйна. Единственият грях на зверски избитите демонстранти на 2 май 2014 година бе, че настояваха да се проведе референдум, за да могат да продължат да ползват майчиният си език като официален. Проблемът на т.нар. "демократична западна общност" беше, че този език е РУСКИ и те застанаха зад Турчинов и майдана, като по този начин реабилитираха и героизираха тълпи от нацисти, които манифестираха по улиците и площадите на украинските градове с портрети на Шухевич и Бандера и зовяха за пълно изтребление на рускоезичното население в страната, което започнаха да наричат за благозвучие "терористи".
Турчинов, напътстван от западни разузнавателни централи и подкрепен от политическите ръководства на редица западни държави, в това число и България, започна т.нар. "антитерористична операция" в източна Украйна, в рамките на която загинаха над 17 000 цивилни предимно в Донбас и Луганск!
Десет години по-късно резултатът е известен на всички ни - стотици хиляди загинали, милиони разбити човешки съдби, една на практика унищожена държава Украйна и разлагаща се икономически и морално Европа. С две думи трагедия!
Всеки, който си е затварял очите за случващото се в Украйна и особенно тези политици, които раболепно през цялото време подкрепяха това безумие трябва да понесат отговорност пред народите си и пред Европа и света като цяло. Същото важи и за тези, които в момента продължават да не забелязват касапницата, която Израел организира в Палестина и с мълчанието си насърчават разпалването на мащабен конфликт в Близкия изток.
Всички псевдополитици и лъжедържавници, които служейки на тъмни задкулисни сили останаха слепи за човешки трагедии и фрапиращи несправедливости и дори ги оправдаваха и насърчаваха няма как да получат моето доверие на предстоящите избори. Лицемерието и слугинажа не бива да се толерират повече, напротив - трябва да бъдат наказани.
Аз определено съм от хората, които в никакъв случай няма да дадат гласа си за още от същото! Русофобията и въобще насаждането на омраза към който и да било народ никога няма да бъде идеология на националното единство на българите. Ние помним!

А за всички, които загинаха на Източния фронт през последните десет години, в една братоубийствена война, инспирирана и подклаждана от откровени сатанисти - ПОКЛОН!"

     Страхил Ангелов

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!