Купени книжки (СУМПС)
Форум на българските шофьори
Петък, 17 Май, 2024, 08:26:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Купени книжки (СУМПС)  (Прочетена 12483 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2284/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2136
Теми: 136



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #30 -: Неделя, 02 Август, 2020, 01:49:52 »
ОтговорОтговор

     Има протести и палатки, та се сетих как ходих през '90 година на някакви протести. И съвсем не е думата за какво са били. Разговарят си хората и аз така с един шофьор на камион. Стана на дума за скоростни кутии и синхронизатори. Доколкото знам роботизираната скоростна кутия няма синхронизатори, ама те са от по-скоро. И този камионджия обясняваше, че първа скорост на никоя кола не е със синхронизатори. Използва се само за потегляне от място и никога не се включва  в движение. Има логика в частта, че се включва само при спряло положение. Особено, ако при смяна на предавките се чува шум като от дървообработващи машини. Да не се засегнат трактористите, а ми се струва че са ми симпатични ("великите" шофьори обикновено не са). При ЮМЗ-то има 5 предавки несинхронизирани. Най-често се кара на една предавка и не се сменя в движение (особено, ако не можеш). Качваш наклон на втора и като стигнеш равно спираш на място вкарваш 4 и тръгваш. Някакво решение е.
      Помните ли за кое е основният разговор?

     Та нямало леки автомобили със синхронизатори на първа предавка (за около 1990 година)?! Започнах да му обяснявам, че всички модели ВАЗ са със синхронизатори и на първа предавка. Дори Москвич-412 " чист" с 85 к.с. също, ако не всички са така поне произвежданите в Ловеч с увеличена горивна камера "дефорсирани" - 80 к.с., те със сигурност. И от едни 20 години (към тази '90 година) има такива коли. Отговорът му беше: - Ти, нямаш право да ми говориш, аз 20 години не съм слизал от камиона! - брей, брей, брей!

     Донесох един учебник устройство на автомобила. Дадена рисунка на скоростна кутия на ВАЗ. Обозначено: първичен вал, междинен, вторичен, муфа... Синхронизатор на някоя предавка, синхронизатор на друга. И, о! Изненада! Синхронизатор на първа предавка. Отговорът беше: - Е, сбъркал съм как може да не зная! - ей, майтап, ето отговора:
     - Ти, нямаш право да ми говориш, аз 20 години не съм слизал от камиона!

     Познато. Когато се даде някаква картинка с въпрос и на многото "велики" шофьори им обясняваш с точен цитат от Закона или Правилника - не било тъй.

     Считай какъв шофьор е щом не може да разбера, макар и на място дали предавката е синхронизирана. Но и на учебници нямат вяра. Е, как те са: изначало умни, образовани, вероятно и също толкова можещи.

     Обикновено силно крякащите, които не са си купили книжки притежават много и в големи количества изброените качества (най-често пълен комплект).



     А бе, кой по това време е намерил да се занимава с дърва?! Патките ми се плашат от тези страшни звуци. О, в грешка съм! Пра-пра бай Цецо раздвижва една Молотовка по двора, не е дървообработка. Е, нека, ще и го пишем в стажа - да нарасне международният.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #30 -: Неделя, 02 Август, 2020, 01:49:52 »

 Активен
Етикети:
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!