Здравейте на всички , супер новобранец съм в бранша. Търся си работа като шофьор на влекач вътрешно в Европа , с всички документи включително и европейска здравна карта , понеже разбрах че доста фирми вече я изискват, ще помоля само за коректни предложения ако е възможно, аз съм от Бургас.Ще чета всяко лично съобщение , и отново ви благодаря много лек път и милиони безаварийни километри на всички. П.П най лесно е ще да излъжете мен , защото нямам наистина никакъв опит , но ще се надявам колегите от форума , да помогнат със своите мнения и предложения.
Пред компа няма да научиш нищо!
Тука ще ти напълнят главата с неща ,за който е по добре да се сблъскаш сам.
Никой не се е родил научен,така че скачаш в огъня и .....
Един съвет от мене,
езика,ще ти е от голяма полза,другото е в тебе!
Успех!
Колега , с езика съм що годе добре английския го разбирам но така и не мога да се пречупя да го говоря , с Руския съм като всеки един от нашата генерация и го говоря е не като Руснак , и го и разбирам ... Знам че зад компютъра , няма да се случи нищо кой знае какво но виждам че и друг колега в частност Цигулката си е пуснал обявата , та реших и аз да си опитам късмета , не че не търся през останалото време разбира се !
П.П най лесно е ще да излъжете мен , защото нямам наистина никакъв опит , но ще се надявам колегите от форума , да помогнат със своите мнения и предложения.
[/quote]
Лошо тръгваш приятел,свалил си си гащите още преди да си започнал,а не знаеш при какви хиени попадаш.Да знаеш че както стартираш,така и ще завършиш
Европейска здравна карта, правиш я колкото да я показваш тук и там, и само ако ти се наложи да те возят в линейка. Иначе е по-добре да си направиш една застраховка, но не като за турист. 130лв е за 90 дни, включва и болнично лежане и процедури във всяка една болница или МЦ в ЕС. Застраховка живот за 5 г , ще ти е по 25 лв на месец с покритие към 18 000 евро.
Сам , необучен , без стаж на камион, как се виждаш по Европа? Аз те виждам с глоби от всяка една страна, и психически разбит за 1 месец.
Но като за навобранец можеш да се пробваш за начало във Формула 2,Перчемлиев или Спиид там поне са училище за шофьори, а и близо от вас.
Точно за това , съм написал че и ще очаквам вашите мнения и съвети :)
Пич, отивай в ПИМК,,,,,,, яко лежане и една торба пари на края на месеца.
Цитат на: rider777 - Петък, 13 Май, 2016, 22:59:35
Пич, отивай в ПИМК,,,,,,, яко лежане и една торба пари на края на месеца.
Райдер, благодаря за съвета. :))) Яко лежане не търся , торба пари знам че няма да взема.Но ти пожелавам лежане , и торба с пари за теб , чета че вече си чорбаджия и гледаш нещата от друг ъгъл !
Ъгълът ми на наблюдение започва да се доближава до правилния ама тва е дълъг въпрос,,,,, а за ПИМК мога да ти кажа, че е идеалният вариант за работа, независимо колко го плюят 'Професионалистите" с които е бъкан този и другите форуми,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Цитат на: rider777 - Петък, 13 Май, 2016, 23:25:55
Ъгълът ми на наблюдение започва да се доближава до правилния ама тва е дълъг въпрос,,,,, а за ПИМК мога да ти кажа, че е идеалният вариант за работа, независимо колко го плюят 'Професионалистите" с които е бъкан този и другите форуми,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Както казах благодаря , от тук и от вас всичките чувам че нещата там са се подобрили значително , а и като новобранец нямам да не кажа почти никакъв избор , така че и те са ми в полезрението, както някой тук беше написал всяка фирма с над 100 камиона , взимат и такива "ПРЕСНИ СИРЕНА" И КАТО НАС :) А на теб ти пожелавам успешен бизнес , и никога да не забравяш че и ти си въртял геврека дъъъълги години :)И още нещо само да вмъкна гледам че си мерите ...километрите тук старите кримки , не се дръжте като деца, защото отдавна не сте.И отново благодаря за съвета приемам го най-отговорно!
Аз не съм престанал да въртя геврека а относно подмятанията, че някой си тук имал повече милиони навъртяни километри от мен само ме разсмива,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, лек и весел уикенд на всички.
Като искаш да работиш в Европа помисли в коя държава искаш да ходиш и земи научи езика 2 -3 месеца яко учене от сутрин до вечер за това време бая можеш да научиш не знам за другите езици ма да речем Англииския е прост език , без език дето и да идеш ше те правят луд и шастлив ако ше и да имаш 20 години стаж ,фаида никаква . После си набележи един лист с фирми дето имат 7,5 тона 18тона и тирове , куриерски или такива дето зареждат магазини може и дистрибутори на мляко те почват да работят рано и никои не иска да я върши.Звъниш им на сичките докато некои те не вземе бачкаш 6 месеца на малък камион ма така че да им направиш впечатление задължително без произшествия за да те отценят като ценен кадър ,между другото за 6 месеца на малкия камион ше научиш езика колкото на тир за 3 години и после само дебнеш некои тираджия да напусне, тогава гаранция че шефа ти ше те качи на тир , караш оше 6 месеца тир и вече имаш една година стаж и горе долу добро ниво на език .Много акъл да караш камион ти не трябва ама малко ти е нужен да направиш правилния избор за кои да караш .
В този форум има 100 теми как се започва професията, но пак си дъвчем едно и също.
Цитат на: stefanov - Събота, 14 Май, 2016, 01:29:58.Много акъл да караш камион ти не трябва
Аре стига бе !!Верно ли не требва ;D ;D ;D
Виж темата Феннинг Логистик там Семпера пише
Е колко акъл требва за да караш камион ??? Ако имаш акъл ставаш Доктор или Адвокат ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Те щото много неуспели доктори така си мислят. И след това вият по форумите ;D
Aкъл ми требваше да зема 56 изпита + държавен изпит в университета , после стананах driver и изпростех .Нема кво да се сърдим което е истина си е истина , да гъзнисаш камиона много акъл не требва между другото такива образи има че направо ми се плаче , особенно измежду Поляците, требва да ги запиша с телефона да ви ги покажа :o уникални....
Снимай и качвай смело,,,,, аз съм се нагледал на "Професионалисти" ама като ги загледам и започвам да рева от смях и забравям да извадя камерата да ги запечатам,,,,,,,,,, А ти пич със завършен Университет от къв зор си станал шофер ???
Аз не говоря за професионални качества а за лични некои са толкова прости и нахални че направо немам думи. Станах шофьор щото това беше наи лесно и горе долу доходно ,беден студент, емигрант. .......чаках да стана татко немах време ;D
Простотията е на ниво в този бранш :-)))))))))))))))))))))))))
Ще помоля администратора , да заключи тази тема .Благодаря на всички отзовали се.