Професионална компетентност
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 15:00:34 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 49 50 [51] 52   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Професионална компетентност  (Прочетена 383050 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #750 -: Петък, 27 Април, 2018, 22:32:21 »
ОтговорОтговор

Здравейте колеги, имам въпрос относно професионалната компетентност..
Проблемът е следния... Миналата година си изкарах карта квалификация за водач на която съм само с категория С и дигитална карта, сега изкарах категория Е и следва да си подновя книжката в следствие на което трябва ли да си сменям и дигиталната карта отново понеже на нея пише и номера на книжката, и другия ми въпрос е мога ли да шофирам с картата на водача на която има само С категория докато ми излезе новата. По пътя на логиката би трябвало да мога защото професионалната ми компетентност е за превоз на товари и няма значение дали е за С или за СЕ. Ако може някой по светнат по тия въпроси да ми отговори ще съм му много признателен  Усмивчица Усмивчица

Не знам вече колко пъти трябва да напиша, че ДИГИТАЛНАТА КАРТА НЕ СЕ ПОДМЕНЯ СЛЕД СМЯНА НА СВИДЕТЕЛСТВОТО ЗА ПРАВОУПРАВЛЕНИЕ!

Цялата информация е тук - http://www.driver-bg.eu/index.php?topic=10.0;msg=76108

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #750 -: Петък, 27 Април, 2018, 22:32:21 »

 Активен
tontoneva
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 2
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #751 -: Понеделник, 30 Септември, 2019, 12:51:10 »
ОтговорОтговор

Здравейте, във фирмата в която работя има кандидат за работа за управление на автомобил над 3,5 т.
Освен всички документи, представя и Удостоверение за професионална компетентност от март 2015 година.
Поисках му карта квалификация, каза че е подал сега в ДАИ. Действително има банкови бележки за такси.
Въпросът ми е, до издаването на картата ще минат 30 дни, може ли същия да бъде назначен и да управлява превозното средство без картата?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #751 -: Понеделник, 30 Септември, 2019, 12:51:10 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #752 -: Понеделник, 30 Септември, 2019, 12:59:04 »
ОтговорОтговор

Здравейте, във фирмата в която работя има кандидат за работа за управление на автомобил над 3,5 т.
Освен всички документи, представя и Удостоверение за професионална компетентност от март 2015 година.
Поисках му карта квалификация, каза че е подал сега в ДАИ. Действително има банкови бележки за такси.
Въпросът ми е, до издаването на картата ще минат 30 дни, може ли същия да бъде назначен и да управлява превозното средство без картата?
Рискувате голяма глоба, ако назначите водач без съответните документи.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
tontoneva
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 2
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #753 -: Понеделник, 30 Септември, 2019, 13:20:19 »
ОтговорОтговор

admin, Благодаря!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Dilyan_Zagorchev
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +21/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 201
Теми: 8



Активност
0%


Dilyan Zagorchev LinguaTertiiImperi LinguaTertiiImperi
Ел. поща
« Отговор #754 -: Четвъртък, 03 Октомври, 2019, 16:56:50 »
ОтговорОтговор

Админе,не заблуждавай хората.Аз бях в подобна ситуация.Точно в ИААА ми казаха,че няма проблем щом е налице удостоверение и платежно нареждане.Кара се с чиста съвест,но само в БГ де.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #755 -: Четвъртък, 03 Октомври, 2019, 18:31:25 »
ОтговорОтговор

Админе,не заблуждавай хората.Аз бях в подобна ситуация.Точно в ИААА ми казаха,че няма проблем щом е налице удостоверение и платежно нареждане.Кара се с чиста съвест,но само в БГ де.

В голяма грешка си, не заблуждавам никого! Кой ти ги разправя тези в ИААА? Наясно ли си, че при проверка на пътя трябва да имаш карта, а не някакви хвърчащи листчета?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Dilyan_Zagorchev
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +21/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 201
Теми: 8



Активност
0%


Dilyan Zagorchev LinguaTertiiImperi LinguaTertiiImperi
Ел. поща
« Отговор #756 -: Събота, 05 Октомври, 2019, 10:23:56 »
ОтговорОтговор

Служител.Точно това питах,че трябваше и аз да карам месец,докато излезе новата.С платежното и удостоверението може да се кара,но само в БГ както ми казаха.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Valiosport
Начинаещ
*

Рейтинг: +67/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 41
Теми: 0



Активност
0%

Категории: АМ, А, B, C, D, BE, CE, DE, Tkt


Ел. поща
« Отговор #757 -: Четвъртък, 22 Октомври, 2020, 21:02:24 »
ОтговорОтговор

После глобата ти си я поемаш, ИААА няма да ти платят глобата. На пътя като те сбарат ще ти кажат обратното. Няма как да се случат нещата все едно да караш без извадена книжка. Преди 2 месеца някъде изкарах курсове към КТИ за Твк-тракторист и Твк-З-комбайнер, от школата ми издадоха бележка че съм придобил въпросните категории, но тези бележки важат само за пред работодателя, на теория пак нямам право да управлявам докато не стане свидетелството

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Рейсаджия
Салман
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 4
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #758 -: Вторник, 23 Март, 2021, 11:10:30 »
ОтговорОтговор

Здравейте на всички.Имам въпрос.Валидна ли професионална компетентност, ако съм придобивал  я в Полша?Мога ли да я внеса в ново свидетельство за право управления?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2216/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2109
Теми: 135



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #759 -: Вторник, 23 Март, 2021, 23:47:02 »
ОтговорОтговор

Здравейте на всички.Имам въпрос.Валидна ли професионална компетентност, ако съм придобивал  я в Полша?Мога ли да я внеса в ново свидетельство за право управления?


     Струва ми се, с Гугъл Преводач си писал, дано ме разбереш?! Вероятно ти се иска да впишат код 95 в шофьорската книжка? Българска ли е или ще я сменяш с българска? Да кажа, че не съм чувал за вписване на този код не е точно така, но и не помня как е точно. Струва ми се някой беше снимал точно българска книжка, в групата ни във Фейсбук. Преди няколко месеца попитах в КАТ, изобщо не бяха чували за него (и никога не са вписвали). България е държава на мафията, всичко е бюрокрация, подкупи и комисионни. Ако се вписва в книжката няма някои да прибират комисионни и служителите които съдействат за издаването в ИА"АА", ще се намали бюрокрацията. Личната карта струва 18 лв, шофьорката книжка към 25 лв. Този отделен документ струва 68 лв плюс 10 лв за ИА"АА" и такси за превод 81 лв, откраднати от хората.
     Надявай се с документите за завършен курс, да може да се издаде тази карта, за да е валидна книжката за съответните категории.
     Ако те интересува такъв (вероятно единствен) вариант, тези дни ще мога да попитам?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Салман
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 4
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #760 -: Сряда, 24 Март, 2021, 00:34:19 »
ОтговорОтговор

Да,много ще бъда признателен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2216/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2109
Теми: 135



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #761 -: Сряда, 24 Март, 2021, 01:04:12 »
ОтговорОтговор

Да,много ще бъда признателен

     Добре ще проверя! Само опитай по-късно да обясниш какво е точно положението. Какъв е курсът - превоз на товари и/или пътници или е комбиниран за всичко? За издаването на тази карта, нарича се: Карта за квалификация на водача. С българска книжка от категория "C/D" и нагоре може да се издаде, с чужда не съм сигурен. Затова сподели дали имаш вече българска книжка?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Салман
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 4
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #762 -: Сряда, 24 Март, 2021, 10:05:53 »
ОтговорОтговор

Может ли да дадеш вайбер си,e-mail?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
briko
Потребител герой
*****

Рейтинг: +108/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 707
Теми: 13



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #763 -: Сряда, 24 Март, 2021, 16:15:25 »
ОтговорОтговор

Усмивчица Аз съм правил официално запитване към КАТ за въпросната услуга, вписване на код 95 в книжката.
Обадиха ми се по телефона, нямаха и представа за какво говоря. На следващия ден пак ми се обадиха подготвени и ми казаха, че ако си занеса картата за професионална компетентност ще ми впишат код 95, голям смях падна и полицая отсреща най-накрая разбра, че идеята е да се спестят пари и се съгласи с мен, че ако си изкарам карта, няма смисъл от вписване на 95 в книжката. Последва трето обаждане от полицията и вече с смислен отговор, че според Директивата всяка страна може да си избере, или код 95 в книжката или отделна карта, естествено нашата е избрала по-кофтия вариант за своите граждани.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2216/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2109
Теми: 135



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #764 -: Сряда, 24 Март, 2021, 18:34:29 »
ОтговорОтговор

Может ли да дадеш вайбер си,e-mail?

     Дал съм ти номер на който има Вайбър.


Усмивчица Аз съм правил официално запитване към КАТ за въпросната услуга, вписване на код 95 в книжката.
Обадиха ми се по телефона, нямаха и представа за какво говоря. На следващия ден пак ми се обадиха подготвени и ми казаха, че ако си занеса картата за професионална компетентност ще ми впишат код 95, голям смях падна и полицая отсреща най-накрая разбра, че идеята е да се спестят пари и се съгласи с мен, че ако си изкарам карта, няма смисъл от вписване на 95 в книжката. Последва трето обаждане от полицията и вече с смислен отговор, че според Директивата всяка страна може да си избере, или код 95 в книжката или отделна карта, естествено нашата е избрала по-кофтия вариант за своите граждани.

     Сещам се, че беше писал преди време, ама добре припомни! Щом като това е напълно допустимо според европейските правила, няма начин тези които лапат (точната дума е крадат) да се откажат. Докато не ги задължават, така ще е!

     В Германия издават книжката с 15 годишен срок. Вписва се код 95 срещу съответни категории, когато на този код му изтече времето, не могат да се ползват тези срещу които е вписан. Но пък остават още много които не са обвързани с него: АМ, А1, А2, А, В1, В, ВЕ, Ткт и за Ттм - вероятно също.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Етикети:
Страници: 1 ... 49 50 [51] 52   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!