Кабели за светлините
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 00:43:47 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кабели за светлините  (Прочетена 37903 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #15 -: Неделя, 19 Февруари, 2012, 15:23:40 »
ОтговорОтговор

Една година мина и все още никой не е дал схема на свързване. Бригадир, нямаш ли мултицет да направиш схемата?
Бригадиро Бошовото свързане не го владее,но мое изкопам некоя схема .Мултицет тук не ползвам  Намигване редим на светкане  Смотан Смотан Смотан.
Некой обаче ако го интересува мога да Ви дам връзването на ABS  Намигване,но утре,че са бръкнах у джоба и листето със схемата е артисало в дръгелчето.
Нещо се съмнявам в схемата.
 Не е за камион.
Ко те притеснява та не вериш на схемичката. Смотан Смотан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Неделя, 19 Февруари, 2012, 15:23:40 »

 Активен
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-722
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #16 -: Неделя, 19 Февруари, 2012, 15:57:44 »
ОтговорОтговор


Не се е обадил, не е станала.
Съмнявам се за това:
 При каимона има две букси -7pin или една 15pin
  когато са две в едната има задължителните светлини:
                                          - Габарит лев и десен-два кабела
                                          - Стопове- 1 кабел
                                          -мигачи-2 кабела
                                            - маса
                                            -средният е бял и е свободен, при по-старите се използваше за електричка.
                                         Или общо 7 бр.
 а в другата допълните светлини-габарити за мъгла
                                                                           ,заден ход
                                                                           и  специализирани клеми за ток на буге,
                                                                                         завиваща ос и т.н.
                                                                        Също 7бр
 При 15pin  е всичко в едно. Аз си действам по старата система , като се скъса отварям буксата и почвам да търся.
   Пускам примерно ляв мигач , гледам на кой кабел ще се появи ток, после го пробвам на всека една клема по отделно и той сам си показва къде трябва да се сложи. Е интересно е като добарам масата на ремаркето  и се светне около мен, но е изгорял само един  бушон нищо друго.
 Отделно на  от двете страни на кабела има букси  и те са с номерация на крачетата, ако се спази номерацията при връзване от другата страна не би трябвало да има проблем.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Неделя, 19 Февруари, 2012, 15:57:44 »

 Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #17 -: Неделя, 19 Февруари, 2012, 16:13:16 »
ОтговорОтговор

За кабелите си прав ,но и 7-те са пълни баце,а в схемата на Mandor  е точно така,като 7-я е мъгла,разбира се и аз съм чувал,че мъглата е при задната на другият кабел,ма бем ли го.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-722
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #18 -: Неделя, 19 Февруари, 2012, 16:16:20 »
ОтговорОтговор

Писал съм средният е бял( исках да кажа кабел) тоест има кабел но е свободен  стои там вързан но по него не тече ток.
 Активен е само при старите ремаркета и камиони служи за електричка.
 За тези които карат SCHMITZ ремаркета (получих такава  гондола чисто нова) и при  слагане на допълнителен фар за  заден ход видях, че отзад  в кутията на задният номер при бушоните има листче със схемата на цялата инсталация на ремаркето по цветове.
 Само   не помня дали имаше и схема на буксите но това не е проблем сваляш  буксата разглобяваш я и  гледаш цветовете за да вържеш предната.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Неделя, 19 Февруари, 2012, 16:31:06 от loshdancho » Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #19 -: Неделя, 19 Февруари, 2012, 16:23:30 »
ОтговорОтговор

Писал съм средният е бял( исках да кажа кабел) тоест има кабел но е свободен  стои там вързан но по него не тече ток.
 Активен е само при старите ремаркета и камиони служи за електричка.
Баце белият кабел при мен е маса,ясно ,че има 7 кабела ,както каза 2 за габарити,2 за мигачи ,1 стоп и 1 маса е равно на 6,но гаранция ти давам и 7 -я е с ток,са дали е електричка или осветление на номера не мое те светнем,определено не е задна,защото факт е че задната и мисля мъглата са на другия кабел ,тъй че бем ли го сака си факир по тоци тука ми се чини. Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-722
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #20 -: Неделя, 19 Февруари, 2012, 16:27:54 »
ОтговорОтговор

Средният ти казвам  без ток, просто са задължени са го оставят тъй като  по система е за електричка,  но вече няма такива.
 ремаркета. Дори в ремаркето го има но е FREE .
 Друг е въпроса ако някой си е връзвал нещо на него. И в последствие ти се чудиш какво защото  е друго ремаркето и друг шофьора, е те така  пали инсталация.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #21 -: Неделя, 19 Февруари, 2012, 21:47:22 »
ОтговорОтговор

Значи кабелът е следния. От едната страна има 2 букси с по 7 клеми и те са надписани с английските означения за цветове. С тези две букси се справих и ги наредих. Обаче тези два кабела отиват в една голяма букса с 13 клеми, като черните кабели са в една и съща клема. Въпросът е как да се наредят тези клеми? То не че е важно толкова, но ако имах инфото, бившият ми началник нямаше да купува нов кабел и да си нарушава и без това оскъдния си бюджет.

P.S. Пропуснах да кажа, че двете отделни букси са съответно мъжка и женска и е важно кабелите от коя къде ще отидат в голямата букса.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-722
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #22 -: Неделя, 19 Февруари, 2012, 22:28:10 »
ОтговорОтговор

Е инфо нямам за 15pin (мисля че е 15 а не 13)  с  кабела за осветлението се справям без проблем , защото  може да се пусне ток по всеки кабел от камиона (светлини, мигачи , стоп и т.н.) с другата букса мога да вържа само това което  има изходящо напрежение от камиона(допълнителни за мъгла, задна , буге ако е налично ) но до тук.
 С 15 пиновия виждам затруднене ,защото има много кабели оставени FREE и не знам кой за къде е като  по него няма ток в никакво положение.....
 Предполагам ,че ако се захване човек с пробна лампа и  почне да пуска(прозвънява един по един) ток  на ремаркето ще си дойдат нещата но е голяма играчка и трябват най-малко двама -единия да гледа какво  ще светне.
 Е разбира се, че има опасност тъй като има и две маси в този кабел и опасност да пуснеш ток по тях остава но нали за това се прозвъняват  да се види кой от къде е .
 По тези кабели не тече ток захранващ електроника(ИЛИ ПОНЕ ТАКА СИ МИСЛЯ) и опасността е само от късо, но си има бушони на всеки кабел по отделно.
 Друг е проблема с кабела за ABS/EBS  там кабелите са запресовани и има силови токове  отделно има кабели  по които тече информация. И са ремонтира с нов кабел. Не можеш го излъга да работи по български.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1787/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #23 -: Неделя, 19 Февруари, 2012, 22:43:09 »
ОтговорОтговор

АBS е с 5 кабела от който имате 1 дебел плюс в моя случай червен на час 1 дебел минус в моя случай е бял  остават Ви плюсче,масичка и кабел за данните ако си знаете от влекача кой кабел какъв е се реди за 1 минутка.Иначе лесно се ловат първо от дебелите разбирате кой е маса и кой е плюс и слагате плюса на позиция 1,а масата на позиция 3 след тва откривате от трите тънки кой е маса и кой е плюс и оставащия трети е за данни,но за позициите не съм сигурен имам ги на схема в дръгела,проблема е ,че само единият плюс е постоянен и се намира лесно и другия тънък момент е кое е масата от тънките кабели тъй като и в двата ток няма .
Бе трудна работа е с откриването,но пък са 5 кабела за разлика от светлините.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #24 -: Неделя, 19 Февруари, 2012, 22:50:15 »
ОтговорОтговор

Добре, че си имам снимки в архива. Ето ти ги буксите. В голямата наистина клемите са 15, обаче се ползват 13. Както обясних, черните кабели са съединени в една клема. Изгорях последователно 10 бушона в опит да ги налучкам, обаче на -10 градуса трудно се работи и се отказах.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* 1.JPG (328.68 KB, 1280x960 - видяно 15307 пъти.)

* 2.JPG (306.43 KB, 1280x960 - видяно 15103 пъти.)

* 3.JPG (321.29 KB, 1280x960 - видяно 15536 пъти.)
Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-722
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #25 -: Неделя, 19 Февруари, 2012, 23:38:41 »
ОтговорОтговор

Намерих нещо но не знам дали е това, който има по добър английски да направи сверка, да не стане грешка, защото схемата на буксата не ми се вижда такава.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* 15pin cabel.jpg (211.79 KB, 1366x768 - видяно 11258 пъти.)
Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #26 -: Понеделник, 20 Февруари, 2012, 00:00:48 »
ОтговорОтговор

Не е това за съжаление. На онзи кабел и от двете малки букси тръгват еднакви по цветове кабели. Най-лесно ще стане с мултицет и "прозвъняване" на всеки кабел и съставяне на схема. Например бял кабел от мъжката букса отива в клема 1 на голямата букса. Бял кабел от женската букса отива в клема 2 на голямата букса и така нататък...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-722
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #27 -: Понеделник, 20 Февруари, 2012, 00:56:59 »
ОтговорОтговор

Да но има  кабели без ток и на тях не са вързани за консуматори , това обърква работата накрая.
 Просто тези кабели не водят на никъде и не се знае къде да се вържат. За тези ,  по които има ток в определени положения   е лесно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2335/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #28 -: Понеделник, 20 Февруари, 2012, 01:00:51 »
ОтговорОтговор

Да но има  кабели без ток и на тях не са вързани за консуматори , това обърква работата накрая.
 Просто тези кабели не водят на никъде и не се знае къде да се вържат. За тези ,  по които има ток в определени положения   е лесно.

Не ме разбираш. Ако сега пред мен имам такъв кабел, ще го "прозвъня" за 5 минути и ще направя схемата. Но тъй като в момента не разполагам с такъв кабел, трябва някой друг да свърши тази работа и ще имаме начина на свързване. Когато миналата година пуснах темата, имах проблем насред пътя с този кабел и единственото, което ми трябваше, беше как да наредя 13 клеми.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
loshdancho
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-722
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Публикации: 3614
Теми: 104



Активност
0%


loshdancho
Ел. поща
« Отговор #29 -: Понеделник, 20 Февруари, 2012, 01:31:44 »
ОтговорОтговор

Искаш да кажеш здрав кабел, за да го прозвъниш и да направиш схема кое, къде отива . Намигване
 Схванах накрая.  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

ПРОСТ(о) шофьор!  Малии за това някога се учеше 3-4год.
Етикети:
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!