Паркинги по Европа
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 16:32:55 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 3 [4] 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Паркинги по Европа  (Прочетена 56872 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
« Отговор #45 -: Четвъртък, 01 Септември, 2011, 18:49:12 »
ОтговорОтговор

Ето един и от мен пак в този район! Само че в обратната посока , след Шамбери!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* 31072009063-а.jpg (562.47 KB, 1500x1125 - видяно 488 пъти.)
Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
Форум на българските шофьори
« Отговор #45 -: Четвъртък, 01 Септември, 2011, 18:49:12 »

 Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #46 -: Четвъртък, 01 Септември, 2011, 21:35:46 »
ОтговорОтговор

А забеляза ли, че масите и пейките са еднакви и на двата паркинга? И на моята трета снимка се вижда и същия навес. Чудя се само колко време ще оцелее един такъв паркинг в България, преди да започнат да го "приватизират"?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« Отговор #46 -: Четвъртък, 01 Септември, 2011, 21:35:46 »

 Активен
bad_kras
WWW.SBPS.EU
Потребител герой
*****

Рейтинг: +216/-106
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1020
Теми: 65



Активност
0%

Всеки живот добре преживян, е дълъг живот!


WWW Ел. поща
« Отговор #47 -: Петък, 02 Септември, 2011, 21:20:56 »
ОтговорОтговор

А забеляза ли, че масите и пейките са еднакви и на двата паркинга? И на моята трета снимка се вижда и същия навес. Чудя се само колко време ще оцелее един такъв паркинг в България, преди да започнат да го "приватизират"?
Няма да могат да ръждясат болтовете! Усмивчица

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

>>>www.sbps.eu<<<  *** СБПШ ***             
niki2
Начинаещ
*

Рейтинг: +8/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 28
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #48 -: Четвъртък, 15 Декември, 2011, 19:41:46 »
ОтговорОтговор

И Германия като Италия трудна работа след17ч,Аз нямам проблем никъде но пътувам от 1992г и на всички държави имам атласи на които си отбелязвам всичко!Сега съм сигурен че ако взема на някой навигацията няма да се прибере!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
LKW
Потребител герой
*****

Рейтинг: +199/-87
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 540
Теми: 15



Активност
0%

Teodor Vasilev Stoqnov
Ел. поща
« Отговор #49 -: Четвъртък, 15 Декември, 2011, 19:57:15 »
ОтговорОтговор

Издай някой чалъм , как го правиш ,как го постигаш? Ухилен Ухилен Ухилен

Моля ви стегнете се малко!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Шлафен цузамен в майне бунгало до сабале рано.Клайне дупен.
Много обичам млади и арни спедиторки.
http://www.youtube.com/watch?v=jwVu3crtQuY
http://www.youtube.com/watch?v=lwbyMYfLv_I
WWW.elmaz.com
dinko_68
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +77/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 154
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #50 -: Четвъртък, 15 Декември, 2011, 21:00:40 »
ОтговорОтговор

И Германия като Италия трудна работа след17ч,Аз нямам проблем никъде но пътувам от 1992г и на всички държави имам атласи на които си отбелязвам всичко!Сега съм сигурен че ако взема на някой навигацията няма да се прибере!

 Колега,нямам нищо против атласите защото и аз с тях съм почнал, само, че смяташ ли това, че това ти е голямо постижение. Все пак да не забравяме, че сме хора от 21в., когато техниката и информационните технологии отдавна са си казали думата т.е. както е рекъл циганина:
   -"Като има маша що да си горя ръцете бе бате?"-(искам да кажа, че ти докато си прелистваш оръфаните от времето атласи и намериш из между драсканиците си в тях и спомените си мястото което търсиш,аз вече ще съм минал поне 50км)
Така, че сега времената са други и не упреквай колеги затова, че карат и се учат по навигации. Ако на времето и на теб някой ти беше взел атласа, навярно и ти нямаше да можеш да се прибереш.
   Що се отнася до това кои от коя година кара за да може лесно да се паркира след 17ч., мисля също не е от значение, по важното е кои с какво желание е да се научи на всички тънкости в този занаят а не да се хвърля и блъска като вода у бряг само.
  Не знам дали караш от 1992г или от 2002....2005...ама според мен човек с твоя опит за който е явно, че имаш самочувствието не би си и помислил за започване на работа в една не малко известна фирма като VAJOTRANS и за която се е изказало толкова много негативно мнение от колеги.


   Нищо лично разбира се във всичко което съм написал но е кофти да се разсъждава така и да се упрекват хора които не са виждали едва ли не атлас.
   Ще ти кажа на теб а и на всички още нещо за паркирането в Германия и Италия а и за другаде където щеш след 17ч....19ч.,21ч.,.......02ч.......аз също нямам никакъв проблем въпреки, че пътувам не от 1992 а от 1997 да кажем и освен това не ползвам и атласи вече 7-8 години. Аз лично отдавна съм спрял да се паркирам по паркинги и бензиностанции и разни такива подобни,тъй като въпросните навигации предлагат все повече възможност за намиране на разни така наречени POI, в това число индустриални зони и зони с много магазини където има удобни улици, аз се възползвам от това удобство на навигацийката и си карам почти винаги до последната минута като в движение си намирам удобното място за паркиране,отбивам се от маршрута и си правя почивките там,само, че много малко от колегите с "голям опит" го правят защото май предпочитат да спрат на паркинг където по всяка вероятност ще намерят не само с кой да си побъбрят но и с кои да му жулнат по една, че и две бутилки концентрат.

Това е от мен и се извинявам ако съм засегнал някого.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
bizzart
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +22/-11
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 154
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #51 -: Четвъртък, 15 Декември, 2011, 22:43:06 »
ОтговорОтговор

И Германия като Италия трудна работа след17ч,Аз нямам проблем никъде но пътувам от 1992г и на всички държави имам атласи на които си отбелязвам всичко!Сега съм сигурен че ако взема на някой навигацията няма да се прибере!

 Колега,нямам нищо против атласите защото и аз с тях съм почнал, само, че смяташ ли това, че това ти е голямо постижение. Все пак да не забравяме, че сме хора от 21в., когато техниката и информационните технологии отдавна са си казали думата т.е. както е рекъл циганина:
   -"Като има маша що да си горя ръцете бе бате?"-(искам да кажа, че ти докато си прелистваш оръфаните от времето атласи и намериш из между драсканиците си в тях и спомените си мястото което търсиш,аз вече ще съм минал поне 50км)
Така, че сега времената са други и не упреквай колеги затова, че карат и се учат по навигации. Ако на времето и на теб някой ти беше взел атласа, навярно и ти нямаше да можеш да се прибереш.
   Що се отнася до това кои от коя година кара за да може лесно да се паркира след 17ч., мисля също не е от значение, по важното е кои с какво желание е да се научи на всички тънкости в този занаят а не да се хвърля и блъска като вода у бряг само.
  Не знам дали караш от 1992г или от 2002....2005...ама според мен човек с твоя опит за който е явно, че имаш самочувствието не би си и помислил за започване на работа в една не малко известна фирма като VAJOTRANS и за която се е изказало толкова много негативно мнение от колеги.


   Нищо лично разбира се във всичко което съм написал но е кофти да се разсъждава така и да се упрекват хора които не са виждали едва ли не атлас.
   Ще ти кажа на теб а и на всички още нещо за паркирането в Германия и Италия а и за другаде където щеш след 17ч....19ч.,21ч.,.......02ч.......аз също нямам никакъв проблем въпреки, че пътувам не от 1992 а от 1997 да кажем и освен това не ползвам и атласи вече 7-8 години. Аз лично отдавна съм спрял да се паркирам по паркинги и бензиностанции и разни такива подобни,тъй като въпросните навигации предлагат все повече възможност за намиране на разни така наречени POI, в това число индустриални зони и зони с много магазини където има удобни улици, аз се възползвам от това удобство на навигацийката и си карам почти винаги до последната минута като в движение си намирам удобното място за паркиране,отбивам се от маршрута и си правя почивките там,само, че много малко от колегите с "голям опит" го правят защото май предпочитат да спрат на паркинг където по всяка вероятност ще намерят не само с кой да си побъбрят но и с кои да му жулнат по една, че и две бутилки концентрат.

Това е от мен и се извинявам ако съм засегнал някого.
Значи теб да те разбираме като вълк единак които обича да е сам.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
dinko_68
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +77/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 154
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #52 -: Четвъртък, 15 Декември, 2011, 22:50:08 »
ОтговорОтговор

И Германия като Италия трудна работа след17ч,Аз нямам проблем никъде но пътувам от 1992г и на всички държави имам атласи на които си отбелязвам всичко!Сега съм сигурен че ако взема на някой навигацията няма да се прибере!

 Колега,нямам нищо против атласите защото и аз с тях съм почнал, само, че смяташ ли това, че това ти е голямо постижение. Все пак да не забравяме, че сме хора от 21в., когато техниката и информационните технологии отдавна са си казали думата т.е. както е рекъл циганина:
   -"Като има маша що да си горя ръцете бе бате?"-(искам да кажа, че ти докато си прелистваш оръфаните от времето атласи и намериш из между драсканиците си в тях и спомените си мястото което търсиш,аз вече ще съм минал поне 50км)
Така, че сега времената са други и не упреквай колеги затова, че карат и се учат по навигации. Ако на времето и на теб някой ти беше взел атласа, навярно и ти нямаше да можеш да се прибереш.
   Що се отнася до това кои от коя година кара за да може лесно да се паркира след 17ч., мисля също не е от значение, по важното е кои с какво желание е да се научи на всички тънкости в този занаят а не да се хвърля и блъска като вода у бряг само.
  Не знам дали караш от 1992г или от 2002....2005...ама според мен човек с твоя опит за който е явно, че имаш самочувствието не би си и помислил за започване на работа в една не малко известна фирма като VAJOTRANS и за която се е изказало толкова много негативно мнение от колеги.


   Нищо лично разбира се във всичко което съм написал но е кофти да се разсъждава така и да се упрекват хора които не са виждали едва ли не атлас.
   Ще ти кажа на теб а и на всички още нещо за паркирането в Германия и Италия а и за другаде където щеш след 17ч....19ч.,21ч.,.......02ч.......аз също нямам никакъв проблем въпреки, че пътувам не от 1992 а от 1997 да кажем и освен това не ползвам и атласи вече 7-8 години. Аз лично отдавна съм спрял да се паркирам по паркинги и бензиностанции и разни такива подобни,тъй като въпросните навигации предлагат все повече възможност за намиране на разни така наречени POI, в това число индустриални зони и зони с много магазини където има удобни улици, аз се възползвам от това удобство на навигацийката и си карам почти винаги до последната минута като в движение си намирам удобното място за паркиране,отбивам се от маршрута и си правя почивките там,само, че много малко от колегите с "голям опит" го правят защото май предпочитат да спрат на паркинг където по всяка вероятност ще намерят не само с кой да си побъбрят но и с кои да му жулнат по една, че и две бутилки концентрат.

Това е от мен и се извинявам ако съм засегнал някого.
Значи теб да те разбираме като вълк единак които обича да е сам.


   Почти никога не съм сам на такива места. Има много други колеги но рядко се случва да е българин. Така, че има с кого да си бъбриш пак стига да искаш и да можеш (т.е. малко да говориш чужд език-поне един). А понякога се случва и да съм сам,както сега и не виждам и в това нищо лошо.Понякога човек иска да си почине от всичко и всеки и да бъде и сам,така има повече време и за себе си а ние имаме нужда от това.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #53 -: Четвъртък, 15 Декември, 2011, 22:54:49 »
ОтговорОтговор

Темата по принцип както виждам е за паркинги по Европа, но щом сте захванали за карти и атласи, да споделя и аз нещо. Ползвам навигация, но много често ми се е случвало да бръкна в долапа на камиона и да извадя добрия стар атлас и да погледна и в него. Няма нищо срамно човек да е повече сигурен в пътя, който следва. В противен случай се получават някакви разминавания, които често шофьора плаща от джоба си.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
LKW
Потребител герой
*****

Рейтинг: +199/-87
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 540
Теми: 15



Активност
0%

Teodor Vasilev Stoqnov
Ел. поща
« Отговор #54 -: Четвъртък, 15 Декември, 2011, 23:10:35 »
ОтговорОтговор

Точно тези индустриялни зони и сентрокомерсиали имат и един друг плюс много често можеш да попаднеш на свободен интернет , ако нямаш флашка за такъв.Лично аз преди съм обикалял индустриялна зона с телефона да търся свободни мрежи ,че там където бях спрял хората изключиха рутера , а имах останало време и можех да се преместя на друга улица.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Шлафен цузамен в майне бунгало до сабале рано.Клайне дупен.
Много обичам млади и арни спедиторки.
http://www.youtube.com/watch?v=jwVu3crtQuY
http://www.youtube.com/watch?v=lwbyMYfLv_I
WWW.elmaz.com
dinko_68
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +77/-4
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 154
Теми: 2



Активност
0%


« Отговор #55 -: Четвъртък, 15 Декември, 2011, 23:31:26 »
ОтговорОтговор

Точно тези индустриялни зони и сентрокомерсиали имат и един друг плюс много често можеш да попаднеш на свободен интернет , ако нямаш флашка за такъв.Лично аз преди съм обикалял индустриялна зона с телефона да търся свободни мрежи ,че там където бях спрял хората изключиха рутера , а имах останало време и можех да се преместя на друга улица.

 И други плюсове си имат и за нета е вярно.....


Темата по принцип както виждам е за паркинги по Европа, но щом сте захванали за карти и атласи, да споделя и аз нещо. Ползвам навигация, но много често ми се е случвало да бръкна в долапа на камиона и да извадя добрия стар атлас и да погледна и в него. Няма нищо срамно човек да е повече сигурен в пътя, който следва. В противен случай се получават някакви разминавания, които често шофьора плаща от джоба си.

 Аз казах, че също не съм против атласите но не трябва да обвиняваме колеги които са се научили да се движат само по навигация и че ако им се вземе няма могат да се приберат.Не смятам, че е необходимо да се помни всеки път от къде си минал,на колко км беше паркинга с WC,на кой км от границата беше Шела дето имаше баня,ами на кой изход беше Аутохофа с пералнята и т.н. За всичко това са помислили хората които създават тези навигационни устройства заедно с софтуера за тях и те само ни улесняват. Не смятам и че един атлас може да ти предостави повече и по подробна информация, а друг е въпроса кой с каква навигация е и кой до колко може да работи с нея.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2216/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2109
Теми: 135



Активност
3.4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #56 -: Петък, 16 Декември, 2011, 00:09:30 »
ОтговорОтговор

     Аз съм като dinko_68, предпочитам на различни места от паркинги да спирам. Да мога да се разходя, на някой паркинг обикалям като затворник. На тези които едно време: "Само с атласите..."
     Тогава е можело да се мине от където искаш или успееш, когато стигнеш. Сега те гледат от къде си минал защо си спрял тук и т.н. Нужна е по ефективна техника.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1788/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #57 -: Събота, 10 Март, 2012, 20:17:10 »
ОтговорОтговор

Един сайт с паркинги из Англията http://www.commercialmotor.com/truckstopmap

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


kickerlike
Младши потребител
**

Рейтинг: +19/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 73
Теми: 11



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #58 -: Четвъртък, 30 Август, 2012, 13:59:32 »
ОтговорОтговор

Какво ще кажете за паркингите и кражбите в Полша Словакия и нагоре по Швеция Финландия и Норвегия ? Ще хващам линия към въпросните държави а нямам представа какво се случва след Унгария .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Тариката
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +18/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 208
Теми: 11



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #59 -: Събота, 15 Февруари, 2014, 11:23:09 »
ОтговорОтговор

Понеже нещо не ми се пише,ето eдин полезен сайт.(изберете страна)

http://etransport.pl/dobry_parking

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 2 3 [4] 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!