Автомобил + платформа
Форум на българските шофьори
Събота, 01 Юни, 2024, 11:13:08 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Автомобил + платформа  (Прочетена 20394 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Ivann
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7
Теми: 1



Активност
0%

« -: Неделя, 11 Ноември, 2012, 13:21:07 »
ОтговорОтговор

Здравейте колеги,
Видях във форума има доста теми, но не намерих това което ме интересува. Ако темата не е за тук, моля администратора да я премести, благодаря.
Та въпросът е следния: Имам всички категории и трябва да превозя автомобил качен на платформа из страната.Мога ли да тегля платформата+автомобила на нея с автомобил? или трябва да е джип, бус? Също така какви други документи ми трябват освен тези: на автомобилите и платформата(тлони, гражданска, прегледи)?...
Благодаря Ви предварително.
Поздрави и безаварийно каране. Усмивчица
п.п. платформата е като тази на снимката.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* classified-1341819.jpg (109.93 KB, 640x480 - видяно 14384 пъти.)
Активен
Форум на българските шофьори
« -: Неделя, 11 Ноември, 2012, 13:21:07 »

 Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1873/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: Неделя, 11 Ноември, 2012, 13:29:07 »
ОтговорОтговор

Баце не съм много запознат,но мисля,че можеш да си го теглиш тамън с каквото пожелаеш,един съвет с Трабантче ше ти е трудно,тъй че недей.
Като документи за теглещето МПС ти трябва нормалният комплект +гражданска и повъзможност платен пътен данък на ремаркето.
Като документи за возеното МПС ,препоръчвам ако е с номера да се носи талона,не са нужни ни застраховки ни прегледи ни прочее
Ако е без номера е хубаво да се носи нещо от сорта на митническа декларация,фактура или договор за покупко продажба или някакъв документ удостоверяващ от де се е пръкнало туй МПС.
Тъй мислим аз.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Неделя, 11 Ноември, 2012, 13:29:07 »

 Активен
Ivann
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #2 -: Неделя, 11 Ноември, 2012, 14:03:27 »
ОтговорОтговор

"един съвет с Трабантче ше ти е трудно,тъй че недей".  Добре казано колега Усмивчица
Но все си мисля, че имаше някакво изискване, че теглещия автомобил не може да бъде по-лек от тегления товар (в случая платформата+автомобила на нея), иначе казано 1200кг - 1500кг. на теглещия автомобил и 700кг. платформа + 1300кг. автомобила върху нея - става да кажем: 1500кг., а отзад 2000кг.  Ъ?
За това питам тук, пък дано някой компетентен да каже точно за какво иде реч, че гадовете не спят, ще се почнат панаирите по пътищата и глобите, а НЕ това е целта на мероприятието.   Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1873/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #3 -: Неделя, 11 Ноември, 2012, 14:06:43 »
ОтговорОтговор

Бе хубаво помниш,но това е за директно теглене когато теглещото ППС трябва да е със същата или по-голяма мощност,когато идва реч за ремарке се гледа кво е писал производителя баце,за туй ти мъцам с Трабант не мой,ма лошо нема де,чекай компетенциите да ти мъцнат.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


Ivann
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #4 -: Неделя, 11 Ноември, 2012, 14:35:41 »
ОтговорОтговор

Ако разбирам правилно закона: док. на колите+платформата и напред. Усмивчица

B + Е  Състав от пътни превозни средства с теглещо моторно пре-возно средство от категория В и ремарке, когато: а) допусти-мата максимална маса на ремаркето надвишава 750 кг; б) допустимата максимална маса на ремаркето надвишава ма-сата без товар на теглещото превозно средство;фьорска книжка + талон
категория B+E    Маса до 3 500 кг. или до 8 места и ремарке над 750 кг.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1873/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Неделя, 11 Ноември, 2012, 14:44:57 »
ОтговорОтговор

Ако разбирам правилно закона: док. на колите+платформата и напред. Усмивчица

Че ко ти мъцам от половин час.

Относно категориите у книжката вече,да ти мъцнем не съм ептен у час оти си имам букви и ич не съм се замислял.
Но предполагам ,че ако качиш некой Хамър да го сецаш с Опелчето (примерно) мое и да ти потърсат С+Е ,ма както казах бем ли го.

Апропо ский ко прават по свето

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* 314106_385665211507525_65141889_n.jpg (18.74 KB, 403x403 - видяно 11931 пъти.)
Активен


Ivann
Начинаещ
*

Рейтинг: +2/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #6 -: Неделя, 11 Ноември, 2012, 15:02:35 »
ОтговорОтговор

Бриги брат, и тук сме се нагледали на какви ли не простотии  Ухилен, само, че целта на мероприятието е да мине както си е по правила и без излишни простотии  Намигване .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1947
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #7 -: Неделя, 11 Ноември, 2012, 15:16:37 »
ОтговорОтговор

С лек автомобил Мерцедес и то късичък с 2 врати си теглех една платформа като таз на снимката и качен на нея Фолксваген ЛТ, некъде около Пловдив ме настигнаха отзад некакви младежи с Астричка и се почна опита да се правят на велики ама ми прегледаха документите, спомням си, че нещо се опитаха да изкрънкат от мен, но аз съм сиромах човек и не им дадох нищо и си продължих до София без проблем.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
Бриги Магнито
Потребител герой
*****

Рейтинг: +1873/-3244
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 4813
Теми: 304



Активност
0%

Старши некадърник


WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: Неделя, 11 Ноември, 2012, 15:27:17 »
ОтговорОтговор

Баце само да вметнем,платформата требе да има нейде щампован номер или табелка с цифри инак мое да е регистрирана,но че се уяждат пътните органи.
Язека некогиш на младини на едно колесарче си бех метнал една ЛАДА 1500 яко изчаластрена и си я сецах с Жигулка,та ма спреа на Църна маца на КПП-то и дърт фътмак вика ,къде бре бацин,язека викам как къде бре,ръгнал съм на море ,оня вика бе ти арно си ръгнал ма дай да видим книжка,язека му ръгнах ,дири категория виде,че имам и мина на талон на Ладето,а аз не влачим,ма му казах ,че у НАдин талони нема и си отбръмчах,но ако беше умен фътмак ,требеше да ми дири светлини,гражданска отговорност на ладето и прочее,ма....... съдба да се е сетил.
На платформа мое си влачим ко си сакам особенно ако не пише колко и дават да товари,съответно мое си го съскам тамън с кво си пожелаем,стига да има номера и застраховка.
Или с други думи с АТВ мое си теглите ЮМЗ-то качено на платформа. Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен


МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2304/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2148
Теми: 137



Активност
4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #9 -: Неделя, 11 Ноември, 2012, 16:25:31 »
ОтговорОтговор

Ако разбирам правилно закона: док. на колите+платформата и напред. Усмивчица

B + Е  Състав от пътни превозни средства с теглещо моторно пре-возно средство от категория В и ремарке, когато: а) допусти-мата максимална маса на ремаркето надвишава 750 кг; б) допустимата максимална маса на ремаркето надвишава масата без товар на теглещото превозно средство; Шофьорска книжка + талон.
категория B+E    Маса до 3 500 кг. или до 8 места и ремарке над 750 кг.

     Изисква се "Б+Е", за ремарке с допустима маса над 750 кг в т. а). И за Трабанче (около 600 кг) ремарке на 600 кг допустима маса в т. б). Мисля че, за категория "Б+Е", ще те спират. А, вероятно имаш ""Ц+Е", става и така.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
ceko1969
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +72/-1
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 134
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #10 -: Неделя, 11 Ноември, 2012, 17:16:25 »
ОтговорОтговор

Е категория се изисква за ремарке с полезен товар над 750 кг. а от това с какво ще бъде теглено зависи дали ще е В+Е или С+Е. Два пъти карах катастрофирали автомобили до столицата и двата пъти при спиране от страна на КАТ ми искаха освен документите на буса и платформата и документите на превозвания автомобил, какво са гледали не знам?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +84/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #11 -: Неделя, 11 Ноември, 2012, 17:28:58 »
ОтговорОтговор

С какво ще се тегли е също важно, защото в талона на всеки автомобил има оказана "допустима максимална маса на състав от превозни средства" (F3).
Там е написано колко може да тежи състава. Така че го гледайте. Това го има писано само в големия талон, но компетентните органи знаят за всяка марка и модел колко е.
Например на моето сцениче му го дават 2850кг, а собствената маса е 1300кг. Което означава че шофьора 100кг и остават 1450кг за ремаркето. Ако ремаркето (платформата) е около 300кг, това значи че не може да се качи автомобил по-тежък от 1150кг.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2304/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2148
Теми: 137



Активност
4%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #12 -: Неделя, 11 Ноември, 2012, 18:01:55 »
ОтговорОтговор

Е категория се изисква за ремарке с полезен товар над 750 кг...

     Това беше по Стария Закон и както колегата е цитирал закона, ако допустимата маса на ремаркето е по-голяма на теглещото празно, например Трабант тегли ремарке с допустима маса 700 кг. Полезна маса, сега е обща допустима. Така натоварен, ненатоварен с една категория се кара. Тогава излизаше, че ГАЗ-ка можеше празна да се кара с "Б", категория.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Rammbon
Потребител герой
*****

Рейтинг: +287/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1424
Теми: 107



Активност
0%


« Отговор #13 -: Неделя, 11 Ноември, 2012, 18:25:57 »
ОтговорОтговор

Най-добре е колата която тегли да е с къса скоростна кутия. Ако имаш нагорнища, по лесно ще ги превземаш.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2431/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7186
Теми: 539



Активност
0.8%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: Неделя, 11 Ноември, 2012, 19:58:54 »
ОтговорОтговор

Сега не се сещам точно, но мисля, че имаше някакво изискване ремаркето да е с отделна спирачна система, ако масата му заедно с товара надвишава определено тегло. Някой има ли представа как точно стоят нещата?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Етикети:
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!