Куче в таксиметров автомобил
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 11:52:43 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Куче в таксиметров автомобил  (Прочетена 5135 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« -: Четвъртък, 06 Декември, 2012, 22:34:52 »
ОтговорОтговор

Вчера гледах предаването "Часът на Милен Цветков" и дискусията беше предизвикана от едно предаване на "Господари на ефира", в което таксиметрови водачи отказват да превозят сляпо момиче с куче-водач. Принципно в предаването стана дума, че по закон обществения транспорт няма право да откаже превоз на такова куче-водач. В наредбата за таксиметров превоз обаче се допуска отказ от пътуване, ако пътникът е с куче. Какъв е вашият коментар по случая?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Форум на българските шофьори
« -: Четвъртък, 06 Декември, 2012, 22:34:52 »

 Активен
caterpillar
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +40/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 144
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #1 -: Събота, 08 Декември, 2012, 10:39:59 »
ОтговорОтговор

Моят коментар е такъв. Законите у нас са сглобени да можеш да ги заобикаляш от всички страни. Ядосан Ядосан Ядосан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Всеки неуспял шофьор става багерист!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #1 -: Събота, 08 Декември, 2012, 10:39:59 »

 Активен
Люси
Старши потребител
****

Рейтинг: +73/-7
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 399
Теми: 7



Активност
0%

Ерудиран тъпанар-каруцар!!


liusi.nikolov@gmail.com LNikolov76
Ел. поща
« Отговор #2 -: Събота, 08 Декември, 2012, 13:20:53 »
ОтговорОтговор

Ами като погледнеш че 90%от таксиметровите шофьори са роми които нямат книжка пък да не говорим за някакви други документи а най-важното е че нямат акъл за  2 стотинки много ясно че никой не се досеща че това куче е жизненоважно за някой!!! Ядосан Ядосан Ядосан
Според мен трябва да има много строг контрол на таксиметровите превози а не да се допуска тоя и оня да кара такси!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
dimich87
Старши потребител
****

Рейтинг: +80/-22
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 456
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #3 -: Събота, 08 Декември, 2012, 15:59:00 »
ОтговорОтговор

Според мен трябва да има много строг контрол на таксиметровите превози а не да се допуска тоя и оня да кара такси!!!
То контрол има, но като стане нужда да се въведе ново изискване и всички почват да недоволстват. На времето за таксиметров превоз се искаше да има шофьора категория "С", след което отпадна и почнаха да искат валидно психо. Сега се иска и още някой друг документ.
Ако затегнат нещата още ще се получи както с професионалните шофьори, за много ще станат непосилни необходимите документи и ще се откажат. А от тука ще се вдигне допълнително безработицата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
bojo
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +31/-3
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 154
Теми: 2



Активност
0%


bojo.neli
Ел. поща
« Отговор #4 -: Събота, 08 Декември, 2012, 16:13:27 »
ОтговорОтговор

Миналата година гледах подобно предаване,не пуснаха сляпо момиче в супермаркета с куче водач,после се върнаха с някоя от телевизиите и се оказа,че няма причина да не допускат слепи хора с кучета водачи,даже се извиниха.При такситата е малко по-индивидуално,в смисъл зависи от шофьора,но моето лично мнение е що за човек не би помогнал на слепец да се придвижи.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Божо
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #5 -: Събота, 08 Декември, 2012, 16:26:39 »
ОтговорОтговор

Ами като погледнеш че 90%от таксиметровите шофьори са роми които нямат книжка пък да не говорим за някакви други документи а най-важното е че нямат акъл за  2 стотинки много ясно че никой не се досеща че това куче е жизненоважно за някой!!! Ядосан Ядосан Ядосан
Според мен трябва да има много строг контрол на таксиметровите превози а не да се допуска тоя и оня да кара такси!!!

В Благоевград има над 400 таксита и не повече от 5-6 водачи от ромски произход. На какво се базира твоето твърдение?

Миналата година гледах подобно предаване,не пуснаха сляпо момиче в супермаркета с куче водач,после се върнаха с някоя от телевизиите и се оказа,че няма причина да не допускат слепи хора с кучета водачи,даже се извиниха.При такситата е малко по-индивидуално,в смисъл зависи от шофьора,но моето лично мнение е що за човек не би помогнал на слепец да се придвижи.

Имам познато напълно сляпо момче, което често ми се обажда и му оказвам съдействие, когато трябва да се придвижва до някъде. С куче обаче няма да стане. Съображенията ми са свързани предимно с неизвестността, която предстои при едно евентуално пътуване заедно с куче в колата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Люси
Старши потребител
****

Рейтинг: +73/-7
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 399
Теми: 7



Активност
0%

Ерудиран тъпанар-каруцар!!


liusi.nikolov@gmail.com LNikolov76
Ел. поща
« Отговор #6 -: Събота, 08 Декември, 2012, 16:29:12 »
ОтговорОтговор

На бай МангаУ не му пука за никой и за нищо!!!
Племенника ми караше такси и беше временно с кола на такси компания"Сокерез експрес"(б.п такси С Експрес 9-12-80) и лично бях свидетел по станцията диспечерката как диктуваше адрес и помоли за кола с "бял водач" правете си сметка за какво става въпрос!!!
В Благоевград има над 400 таксита и не повече от 5-6 водачи от ромски произход. На какво се базира твоето твърдение?
В София на 400 таксита може да видиш 5-6 бели водача!!!
Не ме разбирайте погрешно,нямам нищо против против ромите защото не всички са лоши дори има някой по-добри и от нас,но както ние сме дали хиляди левове за документи и сме ходили по курсове и изпити така и те да се захванат легално с професията таксиметров шофьор!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!