ADR сертификат
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 11:14:15 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 4 5 [6]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ADR сертификат  (Прочетена 46726 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2216/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #75 -: Неделя, 14 Февруари, 2021, 20:36:06 »
ОтговорОтговор

Нямам ги, та значи ми трябва първоначален курс.
Колега Минко, не знаех че клас 7(радиоактивни) се кара само в Козлодуй. Сигурен ли си в това, защото наистина не съм питал, утре ще звънна в една школа в града да питам и ще дам информация.
Благодаря ви колеги

     Такива спомени имам, не съм напълно сигурен. Преди време с един приятели който работеше там се интересуваше, само за информация, вероятно и той е чувал за тях. Курсове могат да се направят навсякъде, стига да има  желаещи. В България доколкото знам работа с радиоактивни материали има в Козлодуй и някои медицински лаборатории. За Франция съм чувал, че правят само два курса годишно. У нас вероятно са много повече за много десетки пъти по-малко пари.

     Честит имен ден! И на другите честити празници!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Форум на българските шофьори
« Отговор #75 -: Неделя, 14 Февруари, 2021, 20:36:06 »

 Активен
latzi
Младши потребител
**

Рейтинг: +4/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 68
Теми: 9



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #76 -: Четвъртък, 09 Септември, 2021, 16:44:29 »
ОтговорОтговор

Здравейте,
Последния АДР който съм карал беше преди повече от 15 години. И сега ще ми се налага много рядко да возя опасни товари но в много малки количества. Та ме интересува до колко точки можеш като шофьор да транспортираш опасни товари.
Благодаря

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Челно с 70!
Форум на българските шофьори
« Отговор #76 -: Четвъртък, 09 Септември, 2021, 16:44:29 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2216/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #77 -: Четвъртък, 09 Септември, 2021, 17:34:53 »
ОтговорОтговор

Здравейте,
Последния АДР който съм карал беше преди повече от 15 години. И сега ще ми се налага много рядко да возя опасни товари но в много малки количества. Та ме интересува до колко точки можеш като шофьор да транспортираш опасни товари.
Благодаря

     До 1 000 точки се вози без АДР.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +465/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #78 -: Четвъртък, 23 Септември, 2021, 09:24:21 »
ОтговорОтговор

     До 1 000 точки се вози без АДР.
Какви са тия точки, за първи път чувам за АДР точки.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2216/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #79 -: Четвъртък, 23 Септември, 2021, 10:12:39 »
ОтговорОтговор

Какви са тия точки, за първи път чувам за АДР точки.

     Всяко вещество си има съответен коефициент. Масата по този коефициент правят точките, ако е под 1 000 точки - не е АДР, ако е над е под АДР. Има такива със 100 килограма и надхвърлят 1 000 точки

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +465/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #80 -: Четвъртък, 23 Септември, 2021, 18:54:33 »
ОтговорОтговор

     Всяко вещество си има съответен коефициент. Масата по този коефициент правят точките, ако е под 1 000 точки - не е АДР, ако е над е под АДР. Има такива със 100 килограма и надхвърлят 1 000 точки
Минко, може ли някакъв линк, че ми стана интересно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2216/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #81 -: Четвъртък, 23 Септември, 2021, 22:29:56 »
ОтговорОтговор

Минко, може ли някакъв линк, че ми стана интересно.

     Предимно на руски излизаха разни коментари. Попаднах тук на доста добро обяснение в тема: Въпрос за АДР

     Ето тези два цитата обясняват:

Здравейте. Да кажа и аз няколко думи по въпроса. Отпред и отзад на всяко превозно средство превозващо опасни товари по шосе трябва да се поставят оранжеви табели. В случая при превоз на опаковани вещества отпред и отзад се слагат празни оранжеви табели с размери 30х40 см. Ако не се превозват опасни вещества табелите трябва да се махнат или да се покрият по подходящ начин. Дали едно вещество е опасно или не и дали е разрешено за превоз се определя от товародателя (изпращача) и се описва в превозния документ. Както колегата е споменал за някои опасни вещества има изключения и те могат да се превозват без да се спазват всички изисквания на ADR. Има изключения свързани с превоз на газове, превоз на течни горива, според максималното количество вещество превозвано на една транспортна единица и т.н. За всяко вещество тези количества са различни, а за някои вещества няма изключения. Водачът не е длъжен да определя тези неща, а това е в приоритета на консултанта по безопасност, а всяко предприятие занимаващо се с опасни товари е длъжно да има такъв. Така че, колега, не може да се отговори конкретно на Вашия случай, още повече, че и Вие не сте разчели какъв товар превозвате.

Здравейте, колега. Може би не сте го разбрали добре. Разбира се, че количеството е от значение. Ще се опитам да обясня накратко. Става въпрос за изключенията свързани с количествата превозвани в една транспортна единица. Товарите в ADR са разделени в 5 транспортни категории - 0, 1, 2, 3 и 4. В т. 1.1.3.6.3 на приложение А от ADR е дадена таблица където са дадени максималните количества вещества според транспортната категория, които могат да се превозват без да се спазват всички изисквания на ADR, включително и глава 5.3 където са дадени начините на обозначаване на превозното средство със знаци за опасност и оранжеви табели. От тази таблица се вижда, че за транспортна категория 0 няма изключения, т.е. тези вещества се превозват задължително по ADR. До 20 килограма или литра от веществата от транспортна категория 1, могат да се превозват без спазване на някои изисквания от ADR. За втора транспортна категория са 333 килограма или литра, а за ТК 3 са 1000. За ТК 4 няма ограничения за количеството. Сега за тия 1000 пункта за които говорите. Когато превозваме вещества от различни транспортни категории за да ги уеднаквим ги приравняваме към 1000. Така за количествата от първа ТК ги умножаваме по 50 - 20х50=1000, от ТК 2 ги умножаваме по 3 - 333х3 е приблизително 1000, за ТК 3 умножаваме по 1 - 1000х1=1000. И след като сумираме нашите стойности ако сумата е по малка от 1000 може да не поставяме табелите Усмивчица. И понеже е трудно да се обясни накратко ето и един пример. Имаме товари за превоз от ТК 1 - 5 кг., от ТК 2 - 100 литра и от ТК 3 - 400 килограма. Тогава 5х50+100х3+400х1=950. По малко е от 1000, следователно може без табели, ако беше повече от 1000 тогава трябва да има табели.
И препоръчвам да питате консултанта по безопасност, какъвто трябва да има всяка фирма занимаваща се с превоз на опасни товари.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +465/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #82 -: Понеделник, 27 Септември, 2021, 17:17:51 »
ОтговорОтговор

    Предимно на руски излизаха разни коментари. Попаднах тук на доста добро обяснение в тема: Въпрос за АДР

     Ето тези два цитата обясняват:

Имах в предвид нещо официално от закона за АДР , а не някой нещо съчинява . От доста време я работя тази работа , а и Май месец удължавах АДРа, но нищо не знам за някакви "точки"

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2216/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #83 -: Понеделник, 27 Септември, 2021, 23:38:36 »
ОтговорОтговор

Имах в предвид нещо официално от закона за АДР , а не някой нещо съчинява . От доста време я работя тази работа , а и Май месец удължавах АДРа, но нищо не знам за някакви "точки"

     Предният път доста време търсих в pdf формат т. 1.1.3.6.3 на приложение А от ADR.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.mtitc.government.bg/upload/docs/part_1.pdf&ved=2ahUKEwitpKS3jKDzAhWbgP0HHcy4Bw0QFnoECAMQAQ&usg=AOvVaw0KT1FrfbvSNeYT_7MvYEuZ
Сега май стана, ето какво пише в следващата точка:

"1.1.3.6.4 Когато в един и същи вагон или голям контейнер се превозват опасни
товари, принадлежащи на различни транспортни категории, сборът от
произведенията на
„ количеството вещества и предмети от транспортна категория 1, умножено
по 50
„ количеството вещества и предмети от транспортна категория 1, посочени в
забележката (*) под таблицата, умножено по 20
„ количеството вещества и предмети от транспортна котегория 2, умножено
по 3, и
„ количеството вещества и предмети от транспортна категория 3
не трябва да превишава 1000."

     Наистина не се наричат точки в този случай.

     Вероятно си наблягал повече в частта за цистерни на курса? Такава фирма като твоята е задължително да има АДР консултант. Вземи се обади да разберем тези 1 000 как се наричат! И на други места съм ги срещал като точки.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
цецодебел
Потребител герой
*****

Рейтинг: +465/-57
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 861
Теми: 17



Активност
0.6%


« Отговор #84 -: Вторник, 28 Септември, 2021, 13:48:14 »
ОтговорОтговор

     Предният път доста време търсих в pdf формат т. 1.1.3.6.3 на приложение А от ADR.

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.mtitc.government.bg/upload/docs/part_1.pdf&ved=2ahUKEwitpKS3jKDzAhWbgP0HHcy4Bw0QFnoECAMQAQ&usg=AOvVaw0KT1FrfbvSNeYT_7MvYEuZ
Сега май стана, ето какво пише в следващата точка:

"1.1.3.6.4 Когато в един и същи вагон или голям контейнер се превозват опасни
товари, принадлежащи на различни транспортни категории, сборът от
произведенията на
„ количеството вещества и предмети от транспортна категория 1, умножено
по 50
„ количеството вещества и предмети от транспортна категория 1, посочени в
забележката (*) под таблицата, умножено по 20
„ количеството вещества и предмети от транспортна котегория 2, умножено
по 3, и
„ количеството вещества и предмети от транспортна категория 3
не трябва да превишава 1000."

     Наистина не се наричат точки в този случай.

     Вероятно си наблягал повече в частта за цистерни на курса? Такава фирма като твоята е задължително да има АДР консултант. Вземи се обади да разберем тези 1 000 как се наричат! И на други места съм ги срещал като точки.
Ти майтапиш ли се . Те са АДР консултанти ,до колкото взимат заплати за такива  Усмивчица
Мисля че разбпах за какво става дума . Транспортни категории е равно на опаковачните групи в зависимост степента на опасност , които са 1. 2. 3. и са килограми за твърди вещестба и газове и литри за течности.
 Извиняваи , ама пиша на клавиатура шльокавица Смотан
пп. Това на което си попаднал е по скоро по закона за RID и има разлики от ADR.
ппп. Няма как да наблегнещ на цистерни заштото въпросите ти за осножния  курс са повече от цистерни.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Карам си нормално , вече съм ПЕНСИЯ
Етикети:
Страници: 1 ... 4 5 [6]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!