Ако бях премиер-министър... (хайде да ви видя сега!)
Форум на българските шофьори
Петък, 29 Март, 2024, 13:29:16 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ако бях премиер-министър... (хайде да ви видя сега!)  (Прочетена 12200 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
bruto
Старши потребител
****

Рейтинг: +81/-15
Неактивен Неактивен

Canada Canada

Публикации: 277
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #30 -: Вторник, 04 Март, 2014, 20:02:40 »
ОтговорОтговор

Тук ще изкажа своите несъгласия и аргументи за тях:

    1.Среща с Путин и подобряване на отношенията с Русия,защото руснаците са единствените хора които ни обичат и уважават.
Няма такова нещо. Няма вечни приятели, има вечни интереси. Имперските интереси на Русия на Балканите са още в миналото.


2. Докарване на 8 ядрени ракети и насочването им по 2 във всяка посока на света и по този начин няма да е нужно та поддържаме голяма армия.Крайно време е да ни оставят да спокойствие, а не да се чудат как да затъркат хубавата ни страна.
Изключено! Пълна липса на знания как се става ядрена сила. Справка - Иран, Ирак, Сев. Корея...


3.Създаване на специален съд и започване незабавно разследване на всички политици от 1990 до сега
Това звучи популистки. Времето ма Спецтрибуналите отдавна е минало.


4.Построяване на още няколко затвора с прикрепени към тях задължителни цехове за работа ,ферми и производствени мощтности.Осъдените трябва да работят за благото на страната и гражданите и,а не да ги храним и те да ми лежат като готованци.
Това с построяването - ясно! Ама кво да произвеждат? И на кого да продават? То няма работа за честните хора отвън, ние ще се грижим за осигуряване на работа на престъпниците! Та те ще хвърлят капи от радост - тъкмо ще си намалят срока на присъдата.


5.Промяна на закона и обявяването на часната собственост за НЕПРИКОСНОВЕННА.
ЧасТната собственост и сега е неприкосновеНа. И кво от това? Дали крадците отиват да крадат с НПК под мишница?


6.Връщането на смъртното наказание за убийците,педофилите,терористите и хората работещи срещу интересите на България.
Отново див популизъм. Няма как да стане, дай си сметка - 21 век, Европейски съюз и т,н.


7.Пълна забрана за ГМО продукти на територията на България.
Идеята не е добра - ще трябва да застрелваме сънародници...


8.Промяна в закона за държавният служител.Даването им на повече права и закрила от закона,но от друга страна ще се увеличат  и изискванията им към тях .
Много общо казано. От какво да бъдат закриляни? От какво да бъде закриляна намръщената служителка в някое ведомство, гледаща страшно иззад армирано стъкло облепено с указания обясняващи защо исканата услуга няма как да стане...


9.Забрана за продажбата на земеделска земя
Хайде, бе! Ако аз съм притежател на земеделска земя, кой ще ми забрани да постъпя с нея както намеря за добре? Нали уж часТната собственост вече сме я обявили за свещена и неприкосновеНа?

10.Поставяне като приоритети селското стопансто,туризма и енергетиката.
Какви да са приоритетите по-точно? Като дадат едни пари от ЕС и раздаване на калпак на всеки, който е засадил 100 корена домати в двора си?


11.Изпращане на официално писмо до Сърбия с извинения за това ,че предоставихме бази за въздушните удари срещу тях.
Може! Ама първо сърбите да ни се извинят за подлото нападение в гръб дало началото на сръбско-българската война.


12......
Тук вече съм напълно съгласен!
Добре,ок....а ти какво би направил?Мога да те оборя по всеки един коментар от твоя страна,но не ми се започва спор и писане по форумите,защотото малкото свободно време което имам го споделям с близките ми.Даже ако може въздръж се и не ми отговаряй...моля те.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #30 -: Вторник, 04 Март, 2014, 20:02:40 »

 Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2930
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #31 -: Вторник, 04 Март, 2014, 21:46:58 »
ОтговорОтговор

Добре,ок....а ти какво би направил?Мога да те оборя по всеки един коментар от твоя страна,но не ми се започва спор и писане по форумите,защотото малкото свободно време което имам го споделям с близките ми.Даже ако може въздръж се и не ми отговаряй...моля те.


     Хем ме питаш, какво бих направил, хем искаш да не ти отговарям???
     Не е зле да станеш наясно със себе си, преди да се опитваш да си изясняваш други, сложни за теб процеси. В това отношение правилно си се ориентирал - прекарвай свободното си време със семейството си, или както намериш за добре, но не се опитвай да казваш другиму как и какво да пише...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #31 -: Вторник, 04 Март, 2014, 21:46:58 »

 Активен
batalov80
Старши потребител
****

Рейтинг: +659/-409
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #32 -: Сряда, 05 Март, 2014, 08:48:51 »
ОтговорОтговор


     Хем ме питаш, какво бих направил, хем искаш да не ти отговарям???
     Не е зле да станеш наясно със себе си, преди да се опитваш да си изясняваш други, сложни за теб процеси. В това отношение правилно си се ориентирал - прекарвай свободното си време със семейството си, или както намериш за добре, но не се опитвай да казваш другиму как и какво да пише...

Добре казано...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
drago_pavlov
Старши потребител
****

Рейтинг: +62/-132
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 403
Теми: 11



Активност
0%

« Отговор #33 -: Сряда, 05 Март, 2014, 12:39:04 »
ОтговорОтговор

1.Среща с Путин и подобряване на отношенията с Русия,защото руснаците са единствените хора които ни обичат и уважават.
2. Докарване на 8 ядрени ракети и насочването им по 2 във всяка посока на света и по този начин няма да е нужно та поддържаме голяма армия.Крайно време е да ни оставят да спокойствие, а не да се чудат как да затъркат хубавата ни страна.
3.Създаване на специален съд и започване незабавно разследване на всички политици от 1990 до сега
4.Построяване на още няколко затвора с прикрепени към тях задължителни цехове за работа ,ферми и производствени мощтности.Осъдените трябва да работят за благото на страната и гражданите и,а не да ги храним и те да ми лежат като готованци.
5.Промяна на закона и обявяването на часната собственост за НЕПРИКОСНОВЕННА.
6.Връщането на смъртното наказание за убийците,педофилите,терористите и хората работещи срещу интересите на България.
7.Пълна забрана за ГМО продукти на територията на България.
8.Промяна в закона за държавният служител.Даването им на повече права и закрила от закона,но от друга страна ще се увеличат  и изискванията им към тях .
9.Забрана за продажбата на земеделска земя
10.Поставяне като приоритети селското стопансто,туризма и енергетиката.
11.Изпращане на официално писмо до Сърбия с извинения за това ,че предоставихме бази за въздушните удари срещу тях.
12......
Въпреки че съм атеист бих възкликнал: "Пази боже..."
Половината от тези глупости все едно са писани от 8-мокласник атакист...

Сега по темата:
Ако бях премиер бих направил няколко неща:
- Пълна лустрация на всички бивши агенти на ДС;
- Нов изборен кодекс - право на глас само при навършени 21 години; само при наличие на средно или по-високо образование; само при минимум 2 години трудов стаж и осигуровки в България за последните 5 години; депутатите наполовина; висши държавни длъжности само при липса на връзка с БКП и ДС;
- Бих поканил екипи от немски, италиански, френски, английски и австрийски прокурори да разследват всички политици и бизнесмени активни през последните 25 години; после да им спретнат един мега процес пред международен съд.
Ееех мечти...  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
batalov80
Старши потребител
****

Рейтинг: +659/-409
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 477
Теми: 9



Активност
0%


« Отговор #34 -: Четвъртък, 06 Март, 2014, 23:57:13 »
ОтговорОтговор

Въпреки че съм атеист бих възкликнал: "Пази боже..."
Половината от тези глупости все едно са писани от 8-мокласник атакист...

Сега по темата:
Ако бях премиер бих направил няколко неща:
- Пълна лустрация на всички бивши агенти на ДС;
- Нов изборен кодекс - право на глас само при навършени 21 години; само при наличие на средно или по-високо образование; само при минимум 2 години трудов стаж и осигуровки в България за последните 5 години; депутатите наполовина; висши държавни длъжности само при липса на връзка с БКП и ДС;
- Бих поканил екипи от немски, италиански, френски, английски и австрийски прокурори да разследват всички политици и бизнесмени активни през последните 25 години; после да им спретнат един мега процес пред международен съд.
Ееех мечти...  Ухилен

Добро мнение!Браво.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #35 -: Сряда, 22 Април, 2015, 11:38:00 »
ОтговорОтговор

За първи път да съм съгласен с Драго. Или може и да не е първи, но рядко.
Аз бих добавил само, че повечето мерки които се взимат не се съобразяват с броя и вида на работещото население.
Много спешно трябва да се промени Кодекса на труда. Мисля, че без това няма да се пребори безработицата.
По-точно, да се премахне месечното възнаграждение, и да се премине на седмично и почасово заплащане. Опция за работни дни 4 на 4, или 5 на 3, дори защо не и малко реалистичен еретизъм (който работи успешно в Бразилия) - 3 на 4, тоест 3 дни бачкане яко по 15 часа, после 4 дни у дома разпускане. Тези схеми 4х4, 5х3, 3х3 и 3х4 ще бият безработицата, така както нито една мярка не може. Това е добре и за бизнеса, понеже може да работи нон-стоп, без да се нарушава закона и без да мъчиш персонала. Почасово седмично заплащане ще накара българина истински да проработи, вместо да цъка семки по цял ден.
Това социалистическо недоразумение минимална месечна заплата, просто никъде в Европа го няма, как па 25 години не го разбраха тия министри?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2336/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7181
Теми: 538



Активност
0.6%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #36 -: Сряда, 22 Април, 2015, 12:30:33 »
ОтговорОтговор

Това социалистическо недоразумение минимална месечна заплата, просто никъде в Европа го няма, как па 25 години не го разбраха тия министри?

Сигурен ли си, че никъде в Европа го няма? Даже и в Германия вече го въведоха, макар и под формата на почасова ставка.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #37 -: Сряда, 22 Април, 2015, 17:39:34 »
ОтговорОтговор

сам го каза - почасова ставка. Те ако е за въпрос заплатите ги казват на годишна база, това не означава, че ти плащат веднъж в годината.
Плащат ти се часовете които си изработил, а не колко пъти си бил на белот.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!