Акция на ГДБОП и арести на служители от ДАИ
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 18 Април, 2024, 05:03:44 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Акция на ГДБОП и арести на служители от ДАИ  (Прочетена 57814 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2182
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #30 -: Събота, 15 Март, 2014, 15:21:34 »
ОтговорОтговор

Целата работа тука е,че дори шофьора да е изряден откъм спазване на регламент,тия с оранжевите робашки,почват да търсят неисправности по камиона,като гуми и т.н..Все кусури към техническа неизправност на МПС-то,което не е собственост на шофьора.Искам да питам за износена гума,колко е глобата на шофьора,а има ли и санкция за фирмата,това към този момент?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #30 -: Събота, 15 Март, 2014, 15:21:34 »

 Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #31 -: Събота, 15 Март, 2014, 22:18:59 »
ОтговорОтговор

Без да претендирам за достоверност, това което съм чул, че ако на шофьора напишат акт за техническа неизправност на ПС, пише се акт и на фирмата в троен размер.
Ако някой има инфо да каже, макар и да не е това темата.
Та в тоя случай пак подчертавам на Недев, даваш едни пари и бегаш... това е.
Приемаш го като риск на професията. Впрочем къде ли няма рискове, при нас сравнително повече разбира се...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #31 -: Събота, 15 Март, 2014, 22:18:59 »

 Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2243/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2122
Теми: 135



Активност
3.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #32 -: Събота, 15 Март, 2014, 23:09:45 »
ОтговорОтговор

Без да претендирам за достоверност, това което съм чул, че ако на шофьора напишат акт за техническа неизправност на ПС, пише се акт и на фирмата в троен размер.
Ако някой има инфо да каже, макар и да не е това темата.

     Ако има нещо е от съвсем скоро. За техническа неизправност мисля само КАТ пише. Преди няколко месеца КАТ на влизане в Благоевград (където са и ДАИ), ми предложиха да спрат от движение ремаркето, заради теч на въздух. И подчертаха да ми напишат акт на мен. Питах няколко пъти, с какво ще впечатлят фирмата! Правеше се, че съжалява!

     И:
, даваш едни пари и бегаш... това е.
Приемаш го като риск на професията.

     Може едни 20 лева да са променили нещата. Ама нищо не намеквам, естествено не давам подкупи и те не приемат!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #33 -: Понеделник, 24 Март, 2014, 15:14:04 »
ОтговорОтговор

Заради теч на въздух да спре ремарке от движение?! Ще ми се да се пробва с мен.
Първо ще го питам знае ли какви са нормите за загуба на въздух на час. И после ще го накарам да извади уреда и да ги измери.
Той ще се пробва да ми опонира, че има право, да изпрати ремаркето на преглед, там да го мерят, а дотогава да го спре. Аз ще го попитам, ако излезе, че теча е в норми и не е опасен за движението (загуба на спирачки), кой ще плаща ден-загубата на композицията...
Мисля, че след тоя диалог, ще го откажа. Поне ако е наш полицай. С унгарци и прочие паплач ме боли фара, спират камиона, камион не мой, шефа да си му мисли...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2243/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2122
Теми: 135



Активност
3.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #34 -: Вторник, 25 Март, 2014, 19:43:43 »
ОтговорОтговор

Заради теч на въздух да спре ремарке от движение?!

      После си помислих дали не съм малко изглупял. Първо дебело подчертаха: Ще ти пишем акт. Инак нямам против да спре ремаркето, без акт! После питах, човек с транспортна фирма, само да се чува е достатъчно!!!



Ще ми се да се пробва с мен.

     Хубаво е човек да внимава какво си пожелава. Освен ако не мислиш, че съм глупак, а ти си тарикат!



Първо ще го питам знае ли какви са нормите за загуба на въздух на час.

     Преди беше в Правилника по-малко от 1 атмосфера на час. Колко камиона могат да го постигнат?



И после ще го накарам да извади уреда и да ги измери.

     Както споменах достатъчно е да се чува.



Аз ще го попитам, ако излезе, че теча е в норми и не е опасен за движението (загуба на спирачки), кой ще плаща ден-загубата на композицията...

     Сериозно?! За коя държава говорихме? Ще цитирам сръбско становище: "Аз да те казна, па ти оди жали после!"

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #35 -: Вторник, 25 Март, 2014, 23:27:29 »
ОтговорОтговор

Не бе, аз просто обичам да се заяждам, видно от писанията ми тук.. Не че ти нещо.
Просто обичам да се дръвчим на шапкарите, особено кога съм в ред. Кога не съм си гледам в педалите, иначе съм много устат... Ухилен
Относно това в коя държава, изрично споменах, че се силя с нашите фуражки.
А това с чуването на ухо... просто няма как да мине през съда. Такива "чу ми се", "виде ми се" не вървят. Иска си мерене с утвърдени, сертифицирани и калибрирани измервателни уреди.. Ме-ре-не. Точно така трябва да се говори на прост ушат.

Действително звук от теч и звук от прехвърляне от/до бутилки например е различен, но винаги можеш да му кажеш на каскета "пич, този звук е нормален, това съскане си е в норма". Все пак негова работа е да докаже, че не е. Не е наша работа да доказваме че сме у ред.
Много камиони си държат въздух през нощта, например карах нова скания с ново ремарке, на колко я угася, на толко атмосфери я паля.
Но и таралясниците дето губеха пък не се чуваха, например бутилката изтъняла и станала на решето, с микроскопични дупчици. Не се чува, а издиша яко... Така че всичко е както се разговориш с катажията.
Нищо лично бе Минко! Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
gvardeec
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 17
Теми: 1



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #36 -: Петък, 28 Март, 2014, 21:10:18 »
ОтговорОтговор

За тия или лошо или нищо....Имат нова звезда началник....дал нови разпоредби и деловодството в София да приема документи за лицензи и подобни ама ония хабер си нямат и днес отивам аз и една звъни по телефона дава ми да говоря и една друга ми обяснява че не трябвало да обяснява....Викам че аз да съм ви звънял аз?!?!Викам като не искате дайте друг дето ще иска....Ама след като разбра че око за две зъб за чене....се разбрахме...После ги гледам едни убавци в оранжево седнали в колата в работно време у града и си решават судоку....Спокоен и как няма да е като законната мафия (държавата) му е дала как да се храни....И пичове спрете да се делите на шофьори и собственици на фирми защото ако фирмата е нормална сте екип и ако за единия лошо и за другия лошо....

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
godji
Потребител герой
*****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 652
Теми: 10



Активност
0%

трактор автоматик


Ел. поща
« Отговор #37 -: Събота, 29 Март, 2014, 19:54:07 »
ОтговорОтговор

Целата работа тука е,че дори шофьора да е изряден откъм спазване на регламент,тия с оранжевите робашки,почват да търсят неисправности по камиона,като гуми и т.н..Все кусури към техническа неизправност на МПС-то,което не е собственост на шофьора.Искам да питам за износена гума,колко е глобата на шофьора,а има ли и санкция за фирмата,това към този момент?
Лятото на 2013 в Кюстендил ми правиха акт за гума на ремаркето ! Взеха ми и прегледа на ремаркето , като с акта мога да се прибера до Пловдив (другия вариант бил без акт и да го спрат от движение , но не мога да го прибера ) ! След 1 месец ми излезе решението - 50 лв. ДАИ-джията каза че ще има акт и за фирмата ,но после шефовете нищо не казаха !?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

БЪДИ РАЗУМЕН !КАРАЙ ВНИМАТЕЛНО !Не карайте и не поствайте когато сте пили - после може да съжалявате !
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2182
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #38 -: Събота, 29 Март, 2014, 20:01:52 »
ОтговорОтговор

Лятото на 2013 в Кюстендил ми правиха акт за гума на ремаркето ! Взеха ми и прегледа на ремаркето , като с акта мога да се прибера до Пловдив (другия вариант бил без акт и да го спрат от движение , но не мога да го прибера ) ! След 1 месец ми излезе решението - 50 лв. ДАИ-джията каза че ще има акт и за фирмата ,но после шефовете нищо не казаха !?
Глупости,братчед,може да го спре от движение и имаш еди колко си време да прибереш камиона.Личен опит Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
godji
Потребител герой
*****

Рейтинг: +132/-23
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 652
Теми: 10



Активност
0%

трактор автоматик


Ел. поща
« Отговор #39 -: Понеделник, 31 Март, 2014, 20:11:54 »
ОтговорОтговор

E аз ти казвам колко е глобата за шофьора , нали това ти беше въпроса ! Пък и шефа едва ли ще предпочете да му спрат ремаркето от движение - така или иначе ми купи гуми , плати ми акта и прегледа ! Мога да кажа че гумите не бяха зле , но нямаше за какво друго да се заядат  Ядосан

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

БЪДИ РАЗУМЕН !КАРАЙ ВНИМАТЕЛНО !Не карайте и не поствайте когато сте пили - после може да съжалявате !
avto_vanko
Начинаещ
*

Рейтинг: +10/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 25
Теми: 5



Активност
0%

« Отговор #40 -: Вторник, 01 Април, 2014, 19:50:51 »
ОтговорОтговор

Миналото лято за лека пукнатина на предното стъкло(в горния десен ъгъл под козирката) ми вземаха  малкия талон и имах 3 дни гратисен период да го представя в Пловдив с ново стъкло или тогава го спират от движение.Акта ми беше 50 лв

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
kivott77
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 26
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #41 -: Четвъртък, 10 Април, 2014, 17:41:54 »
ОтговорОтговор

Абе колеги, тя държавата ни така е устроена, че едното без другото не може. Какво имам предвид: глобите на ДАИ са толкова високи, че подкупите са нужни, като не знам дали е направено с някаква цел. Не може такива астрономически глоби спрямо нашите заплати, ако бяха нормални спрямо заплатите, щях да платя на държавата, но след като са такива, с радост даваш подкуп. Само да отървеш бесилото - те се равняват на това. От друга страна, работодателите изнемогват: камиони ли да поддържат, гориво ли и т.н. Темата е много голяма и обширна. Изобщо това си е една показност, нищо няма да се промени, като изгонят един или двама даяджии, защото проблемът не е в тях.Този, който ги е писал тия закони, въобще няма представа как се работи с камиони. Ама като кажат: ЕВРОПА, евродиректива: край, като че ли ние не можем да мислим сами .Европа от свинарите иска да отглеждат щастливи прасета, като им закачат детски играчки. Не знам, ако излезе още някоя европейска директива относно камионите, може би, и от нас ще се изисква да караме щастливи камиони.
Причина за редакция: Правопис и пунктуация.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Четвъртък, 10 Април, 2014, 19:58:44 от naum4o » Активен
kivott77
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 26
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #42 -: Четвъртък, 10 Април, 2014, 17:55:23 »
ОтговорОтговор

Обединени публикации!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

« Последна редакция: Четвъртък, 10 Април, 2014, 19:49:37 от naum4o » Активен
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +751/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #43 -: Четвъртък, 10 Април, 2014, 20:30:54 »
ОтговорОтговор

Много се смях на ,,щастливи камиони". Смотан Точна аналогия.
Но смешното е малко, за разлика от тъжното. Подкупът е цял отрасъл в икономиката на милата ни татковина и майковина.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #44 -: Петък, 11 Април, 2014, 13:10:06 »
ОтговорОтговор

Щастливи камиони - никога нямаше да се сетя, а е много готина аналогия. Браво!
Ами пича го каза най-точно. Аз отдавня боботя, че с тия големи глоби само стимулират корупцията. То е като да направят храната невъзможна да се купува и да няма обрани магазини.
Глобите са нещо нормално, случва се да сгрешим и да ни пуснат малко кръвчица. Но в момента си е обезглавяване, убийство чисто. Една глоба да ти е месечния доход - не е справедливо просто. За това даваме, и черпим, за да не се окаже, че работим напразно цял месец.
Пък сега очаквам някой да се изкаже, че да не сме правели нарушения... това е несериозно просто..

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!