Правата ми при проверка от Пътна полиция
Форум на българските шофьори
Сряда, 17 Април, 2024, 01:53:44 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Правата ми при проверка от Пътна полиция  (Прочетена 36522 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #15 -: Неделя, 24 Ноември, 2013, 17:04:35 »
ОтговорОтговор

Камионите имат ли зимни-летни гуми?
Мисля че имат само нови и стари гуми и със или без вериги.
Да и аз затова говоря.
Не, не говориш за това. Ухилен
Ти мислиш че имат само нови и стари гуми. Това с веригите пък не го разбрах.
Има един знак синичък с една гума окичена с вериги. След този знак нямаш право да навлизаш без да си оборудван с вериги за сняг. Не се поставя въпроса за поставянето им, както и не се коментира вида им. Просто трябва да ги имаш

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Неделя, 24 Ноември, 2013, 17:04:35 »

 Активен
M.Traykov
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +43/-6
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 249
Теми: 1



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #16 -: Неделя, 24 Ноември, 2013, 20:33:28 »
ОтговорОтговор

За знака с веригите ми е ясно,че трябва да имаш след знака. Просто ако гумите са ти хубави или нови и покриват изискванията за грайфера за които каза нямат право да те глобяват.Няма за какво тъй като няма зимни-летни.За колите вече си има и могат.Това знам аз пък дали е вярно.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Неделя, 24 Ноември, 2013, 20:33:28 »

 Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #17 -: Неделя, 24 Ноември, 2013, 20:39:57 »
ОтговорОтговор

И за колите не може бе приятел Ухилен
Хубаво е да си слагаме зимни гуми, заради по-меката смеска и грайфер, но ако имам 1.6 мм на летната гума, мога да си карам в снега и не могат да ми кажат нищо

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +749/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #18 -: Четвъртък, 05 Декември, 2013, 22:36:19 »
ОтговорОтговор

Много ми допада системата с фишовете. Пресечеш непресечена - фишче 20лв. Не спазиш предимство - фишче 20лв. Щом не си пиян и не караш с 200 - фишче 20лв. По-спокойно се чувствам при спиране на палка. А преди време спрат ли те, със сигурност си закъсал - актове, изпълнения, кисели селски катаджии, имаш ли жилетка, чорапи, жартиери...  Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
Dido
Младши потребител
**

Рейтинг: +19/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 64
Теми: 0



Активност
0%


« Отговор #19 -: Петък, 06 Декември, 2013, 13:36:55 »
ОтговорОтговор

Камионите имат ли зимни-летни гуми?
Камионите колега имат такива каквито им сложат.Зимни гуми се произвеждат и за камиони.(Друг е въпроса дали са икономически изгодни за нашите географски ширини)http://www.nokiantyres.com/tyre?id=10932358&name=&group=4.02

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не е важно какъв камион караш,важното е да е с осем цилиндъра и да е Шведски
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #20 -: Събота, 04 Януари, 2014, 23:14:20 »
ОтговорОтговор

Колеги, не се подвеждайте. Зимни или летни гуми за тежки камиони няма. Аз не веднъж съм питал, питам и сега. Къде да сменя гумите със зимни, ако тръгна от южна Испания за северна Норвегия?
Колегата е дал пример със winter traction tyre, буквално преведено гума за зимно сцепление, и така да е, тая гума ще иде по дяволите в момента в който стъпне на хубав топъл и сух асфалт. Значи ако камиона се движи предимно в заснежени пътища си заслужава. В противен случай се спазва правилото гуми за управляем мост, за диференциален мост и за ремаркета. Други типове гуми са например гуми с кариерна шарка, за черни пътища полета и т.нат. те също са неподходящи за магистрални влекачи, така както и показаната гума от колегата. Тоест това е частен случай, така както е частен случай и една кариерна гума.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +749/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #21 -: Четвъртък, 30 Януари, 2014, 17:28:23 »
ОтговорОтговор

На този цитат попаднах днес. Остава да разберем какви са тези специални курсове.

8. Не всеки полицай има право да пише акт или фиш.
Обърнете внимание на униформата, името, фамилията и длъжността на полицая, който ви е спрял за проверка. Обикновено катаджиите носят светлоотразителни жилетки с бадж. Такива имат и от "Магистрална полиция" - служба, която е различна от "Пътна полиция". Ако проверяващият е от тези две структури - добре. Но може да се окаже, че на дрехите му има само надпис "Охранителна полиция". Има вероятност също да е жандармерист или граничен полицай. Тогава не е сигурно, че той може да ви напише акт или фиш по ЗДвП. Трябва да е минал на специални курсове.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #22 -: Неделя, 02 Февруари, 2014, 13:13:37 »
ОтговорОтговор

Да така е, четох едно дело и адвоката на жалещия беше поискал да се провери дали актосъставителя е имал правомощията да състави АУАН. Освен правомощия се иска и изкаран курс. Правомощия имат, иначе няма да имат бланка с актове. Остава курса.
Оказа се че тези курсове са срочни, но нямат дата за валидност. Тоест минават курса и уж догодина пак трябва да го мине, но се оказва, че няма дата на валидност на "сертификата" на актосъставителя.
Което автоматически пада в съда като довод в наша полза. Съдията вижда, че има валиден документ, на който не пише валиден до. Което го прави валиден безсрочно, нищо че е редно да се минава периодично.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
mal4o57
Начинаещ
*

Рейтинг: +1/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 8
Теми: 0



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #23 -: Събота, 18 Октомври, 2014, 10:34:08 »
ОтговорОтговор

Трябва ли полицейските коли да са обозначени и със сини лампи когато те спират.Защото в последно време се разхождат и спират даже и без тях?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
admin
Администратор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2363/-787
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 7182
Теми: 538



Активност
0.2%

54851755
georgi.i.katsarski Joro711 +GeorgiKatsarski Joro711
WWW Ел. поща
« Отговор #24 -: Събота, 18 Октомври, 2014, 10:56:00 »
ОтговорОтговор

Трябва ли полицейските коли да са обозначени и със сини лампи когато те спират.Защото в последно време се разхождат и спират даже и без тях?

Не, не трябва. В ЗДвП ясно и точно е написано по какъв начин става спирането за проверка.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Тоз, който падне в бой за свобода, той не умира!
latzi
Младши потребител
**

Рейтинг: +4/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 68
Теми: 9



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #25 -: Четвъртък, 27 Август, 2015, 14:23:43 »
ОтговорОтговор

Като те спрат имаш право преди да си дадеш документите да потърсиш служебната карта на полицая. Това го има и като текст в тяхния закон. Не веднъж така съм правил и макар че им е гадно са я давали.
През 97-ма като млад шофьор ме спираха преди Дунав мост през ноща некви фалшиви куки като за малко не згазих единия щото без жилетки и из храстите в последния момент в рог тъмница изкочи. Оня май и се насра като забих спирачките и засвириха гумите. На мен сърцето през гъза щеше да ми изкочи а милиционера като препариран седеше отстрани на камиона и зорлем ми каза да продължа с репликата. - Ама ти не си ли Румънец.

Та от тогава в повечето случаи първо аз им търся документите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Челно с 70!
Етикети:
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!