Достойно заплащане...ДАПА..
Форум на българските шофьори
Събота, 20 Април, 2024, 09:07:45 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Достойно заплащане...ДАПА..  (Прочетена 15171 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
wolves
Старши потребител
****

Рейтинг: +101/-98
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 323
Теми: 11



Активност
0%


« Отговор #15 -: Петък, 06 Юни, 2014, 20:55:27 »
ОтговорОтговор

Няма как да знаеш кой лош или кой добър от тъпите правеци.Можеш да гадаеш само.И не си този който може да раздава правосъдие тук или там,нямам идея що Жоро те остави да се правиш на важен и некомпетентен.Явно те кефи,то на село ко друго ,гледай само да не се затриеш като излизаш по пътя,на компа има гугъл там нема.А ти си си купил няколко навита,за всеки случай инак е страшно

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #15 -: Петък, 06 Юни, 2014, 20:55:27 »

 Активен
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +753/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #16 -: Събота, 07 Юни, 2014, 09:08:34 »
ОтговорОтговор

На теб нещо ти е мъка, че има модератори ли? Този бил професор, онзи бил некомпетентен, само на теб ти е ясна ситуацията.
Ако искаш без модератори да я караме? Или пък ти да станеш един модератор?
Май това е добра идея. Ще има да се разправяш с вечно недоволни, мрънкащи и заядливи потребители, обиждащи те на комплекси и скудоумие.
Ако зависеше от мен, веднага щях да те направя модератор. Точно след две седмици щеше сам да си спуснеш оставката.
Но ако имаш желание, ще помоля администратора да ни размени местата. С най-голямо удоволствие ще стана редови потребител и ще се наслаждавам на твоите усилия да редактираш, ровиш, търсиш и четеш в свободното си време, вместо да си почиваш, или да си пиеш ракията с приятели.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
Форум на българските шофьори
« Отговор #16 -: Събота, 07 Юни, 2014, 09:08:34 »

 Активен
wolves
Старши потребител
****

Рейтинг: +101/-98
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Germany Germany

Публикации: 323
Теми: 11



Активност
0%


« Отговор #17 -: Неделя, 08 Юни, 2014, 09:42:34 »
ОтговорОтговор

Не щем ,нямам това удоволствие да разполагам с толкова време.Не знам колко сте,а и не ме касае това.Писах само за един и той сам отговаря без имена да се споменават,значи се е припознал .Щом ви има сигурно така трябва,но това не значи че вие трябва да сте важните тук във форума,той е за шофьори направен,ако се бъркам ме поправи.ПП.Ако знам всичко няма да съм шофьор баце

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
ahil_73
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +29/-3
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 198
Теми: 18



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #18 -: Неделя, 08 Юни, 2014, 11:36:29 »
ОтговорОтговор

На теб нещо ти е мъка, че има модератори ли? Този бил професор, онзи бил некомпетентен, само на теб ти е ясна ситуацията.
Ако искаш без модератори да я караме? Или пък ти да станеш един модератор?
Май това е добра идея. Ще има да се разправяш с вечно недоволни, мрънкащи и заядливи потребители, обиждащи те на комплекси и скудоумие.
Ако зависеше от мен, веднага щях да те направя модератор. Точно след две седмици щеше сам да си спуснеш оставката.
Но ако имаш желание, ще помоля администратора да ни размени местата. С най-голямо удоволствие ще стана редови потребител и ще се наслаждавам на твоите усилия да редактираш, ровиш, търсиш и четеш в свободното си време, вместо да си почиваш, или да си пиеш ракията с приятели.
Господа модератори що не се запрете малко?
Оспамихте темата на човека и нищо по нея..Много важно дали е дап или дапа, разбрахме го всички.Друго е важното , колеги не работете без пари , четох някъде , че поговорката -Залудо работи , залудо не стой - я е измислил нашенски чорбаджия , има нещо вярно ще знаете...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +753/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #19 -: Неделя, 08 Юни, 2014, 11:50:11 »
ОтговорОтговор

Не щем ,нямам това удоволствие да разполагам с толкова време.Не знам колко сте,а и не ме касае това.Писах само за един и той сам отговаря без имена да се споменават,значи се е припознал .Щом ви има сигурно така трябва,но това не значи че вие трябва да сте важните тук във форума,той е за шофьори направен,ако се бъркам ме поправи.ПП.Ако знам всичко няма да съм шофьор баце
Баце, няма да обиждаш никого. Това се опитвам да ти кажа. То е ясно, че много неща не знаеш, щом лаеш по хора, които бачкат на теб да ти е добре.

Наистина оспамихме малко темата на колегата. По въпроса мисля, че под 1000-1100лв въобще не си струва да се започва. А работа има и чорбаджиите по морето са на зор за D категории.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
karxaries
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-4
Неактивен Неактивен

Aruba Aruba

Публикации: 14
Теми: 4



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #20 -: Неделя, 08 Юни, 2014, 15:41:31 »
ОтговорОтговор

....колеги има напредак,1 от ,,големите,,работодатели вдигна заплатите около 1100..от 650 Завърти очи
можело ...ама 5г.не...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2247/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2122
Теми: 135



Активност
3.8%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #21 -: Неделя, 08 Юни, 2014, 17:50:13 »
ОтговорОтговор

На теб нещо ти е мъка, че има модератори ли? Този бил професор, онзи бил некомпетентен, само на теб ти е ясна ситуацията.
...

     Колега, трудно е в сегашното време. Може и дните ни тук да са преброени и затова: Решил съм да се кача на Гоулфу и да ходя да я търся тази „ЕТ ДАПА“ или „ДАПА ЕООД“. Не го знам пътя, ама се надявам да е все аутобан! Той Бойко все някакви магистрали строеше, но мисля има достатъчно аутобани!  Да кажа за Гоулфу какъв туниг има, е много съм горд с него! Слушам едни: Моят парктроник е за 80 лв има светлинна сигнализация, моят е за 100 има и звукова. Какво ли е това парктроник? Веднъж съм по пазара и питам един туй к‘вое, онуй к‘во е! Той почна нещо да се нервира, ама на едно  такова ръждиво вика: Парктроник. Опа, аз съм! Спазарихме го за 20 лева, дадох го на един да го монтира. Той ме пита какво ще влача и каква букса да слага 13 или 7 пинова. Викам му, че това е парктроник и ако иска със свинска връзка да го прави! Вече доста време работи и има три вида сигнализация! Първата е сетивна, като усетя, че съединителя товари, не съм сигурен дали защото е приближил колата отзад или от бордюру. Отпускам и пак засилвам и гледам в огледалото и ако задната кола „танцува“ все едно минава „легнал полицай“ е вероятно да е задействан парктроника. Ама нали стъклата са затъмнени и не съм много сигурен. Включвам климатика (свалям стъклата) засилвам пак и ако чуя хруптене и пукане. Вече съм сигурен бронята ми е опасно близо! Та си викам онези балъци колко пари са дали, а аз за малко повече от 20 лева парктроник с три вида сигнализация!
     Като ида там на този шеф какво да му казвам, така да съм конкурентен?! Ако кажа, че съм тролейджия да ли ще го впечатля?! Да опитам да му кажа, че съм ТИРаджия и дали ще повярва? Ама има и някои са на мнение, че не ставали тези за автобусаджии! Комбинацията тролей-ТИР може и да проработи. Аз така знам, че за ТИРаджията, най-важното е да може да те „усети“ шефа за такъв, като приближиш. И то е правилното къпане! Така знам, един път в седмицата, ето я схемата. Тази седмица в понеделник другата в неделя. И следващите две седмици му правим рест (пауза) и пак същият цикъл. Средно по един път седмично, нали?
     Да кажа мен 600 лева ме устройва, ама колегата щом казва няма да се „даваме“. Мисля да поискам 950 лв. така за пазарлъка и да „падна“ до 800 лв., обаче ако изглежда сериозен може и на 700 да се хвана! Ама 700 кой ти ги дава за едно лято 3-3,5 месеца ей сега ще минат.
     Даже си представям като се върна на село есента и ме питат къде ходи. Аз ще отговоря гордо: По морето бях цяло лято. И те ще кажат: Сигурно много пари си похарчил? Ще си замълча многозначително и ще си кажа на ум: Ей балъци, „сгънал“ съм едни 700 лева за цялото лято! Ако стане така от кеф ще си напиша името на мегдану върху асфалта с гумите на Гоулфу и ТАКОВАЛ съм ти работата тук!



Господа модератори що не се запрете малко?
Оспамихте темата на човека и нищо по нея.

     Лесно можеше да се оправи, ама не виждам къде е границата! Ще споделиш ли каква информация получи, че аз нищо не разбрах. Освен че не мога да си давам мнението!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +753/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #22 -: Неделя, 08 Юни, 2014, 18:49:43 »
ОтговорОтговор

....колеги има напредак,1 от ,,големите,,работодатели вдигна заплатите около 1100..от 650 Завърти очи
можело ...ама 5г.не...
Колега, пак са много малки парите. Да возиш хора е сериозна работа. Но за съжаление работодателите се правят, че не го разбират, защото не им изнася. Минимум 1500лв. трябва да взимат по морето.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
LightOff
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +84/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 179
Теми: 15



Активност
0%

« Отговор #23 -: Неделя, 08 Юни, 2014, 21:24:10 »
ОтговорОтговор


 В Варна шофьорите, професионални или не, които работят на бусовете, вземат най - много 500 до 700лв, голям зор!  Става въпрос за онези, които ги водят под всякакви измислени имена, като снабдители, доставчици, а всъщност са черноработници, всичко съвместяват в едно. Товаро - разтоварач, шофьор, склададжия, МОЛ и т.н
 Да не говорим за шофьорите към някой хотел.... там пък цирка е още по - голям.  За другите шофьори с кат. D, които возят хора не знам как стоят нещата, но едва ли вземат по - малко от 700лв.

 За мен най - мазохистичното нещо е, че шофьорите на самосвалите са с идентични заплати като да речем на някой шофьор-снабдител към някоя малка фирма за хранителни стоки.... с малки отклонения.

.... да не Ви казвам, аз за какви пари работя сега и се чудя как да се оправям! Но проблема е, не че някой му е кеф да работи за жълти стотинки, а защото няма алтернатива. Аз до сега не съм срещнал работодател, който да не е пълен боклук - експлоататор, да мрънка, че няма пари, но да кара автомобил за няколко хиляди и т.н

....та за какво говорите Вие, не ми стана ясно!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +753/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #24 -: Неделя, 08 Юни, 2014, 21:56:04 »
ОтговорОтговор

Да, ти доста точно описа ситуацията. И за съжаление си прав. Снабдители с професионални категории и всички други документи, работят за почти същите пари, като доставчиците с любителски документи.
Хладилно бусче зарежда борсите в градовете с халва. На двойка, до 1000км на ден. Плащат 4 лв. на час. Талонът е N1, кара се с B категория. Заплата около 980-1050.
Склад за барово и ресторантско оборудване. Камионче и бусче пак по талон N1. Заплата 850-950лв.
Товарене на стока от борсата в Слатина и зареждането на обекти в София. Категория B. Заплата 900лв.
Мога още доста такива позиции да изредя. Само имената на фирмите не съм написал. Но смисълът, е че това са любители, а тук във форума професионалисти споделят, че бачкат за по-малко пари от любителите! А работа има! Вярно, че това са софийски фирми и положението в провинцията е по-различно, но не може 22 годишният младеж с бусче да взима 30% повече от шофьор на цистерна с милион километра стаж. Преди две-три седмици мой приятел само с C и ADR започна работа на 1500 твърди пари. Бивш мой колега кара само палета за 1600 твърдо. Има места, в които парите са горе-долу добри. Но за мен е необяснимо, как професионалист може да работи за 600-700-800лв. Къщата трябва да му е изгоряла, за да бачка за някой мазник за тези пари Ядосан
Просто не мога да си го обясня, при наличието на глад за хора с опит.
Изглежда нещо пропускам. Нещо не разбирам. Ще съм много благодарен, ако някой ми отвори очите къде бъркам, и защо се получава така, че любителите  взимат 1/3 повече от професионалистите.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
LightOff
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +84/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 179
Теми: 15



Активност
0%

« Отговор #25 -: Сряда, 11 Юни, 2014, 23:04:46 »
ОтговорОтговор

Naum40, в Варна област, нещата са тотоално осрани, без извинение го казвам. Тука, можеш да видиш шофьор на самосвал, който работи за около 800лв. Но тези пари са му мечта, защото тукашните работодатели са меко казано - гадинки! Всеки месец, преразход на гориво... айде излетяха 100лв. Освен тази красота и камионите, обикновенно са пълне боклук, претоварват се, чупи се нещо по него.... излитват още 100лв... най - малко и т.н
 Но иначе е платено за избрани, казвам го от личен опит. Не знам защо така!?

 Та в провинцията  Ухилен работата кът и заплата от 800-900 и нагоре са запазени предварително за избрани люде. Не знам, или аз ставам черноглед или.... знам ли!    Аз лично не ми е идвало на ум да видя обявите в София и околностите, но ти можеш да видиш в "джобса" какво става при нас. Навремето, тези същества "работодателите" се осираха тотално с обявите си.... сега се сещам за една, в която търсеха продавачка за магазин, забелижи с висше и поне един перфектен западен език за великата заплата от 300 и нещо си заплата. Е, божке.... това го има само в България!
 Каква е ситуацията тук!?
Всеки ден ги следя и виждам само простотии.  Единият перманентно си върти обявата и буквално го пише, че търсел шофьор за зърновоз, до бил на разположение по всяко време на денонощието с възможност да преспива в него. Няма братко регламенти, заплащане и т.н Други пък търсят шофьорчета на бусовете, които да работят 6 дни в седмицата. Ще съвместават в едно, шофьор, складов работник, товаро-разтоварач, ще поръчваш стоки,  ежеседмични отчети за стоките и т.н

 " Ебати мазохизма е да се живее в тази държава!"   

* не ме е срам да го кажа! Псевдонационалистите да си лаят колкото искат!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Embolado
Начинаещ
*

Рейтинг: +4/-2
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 19
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #26 -: Четвъртък, 12 Юни, 2014, 10:37:32 »
ОтговорОтговор

Други пък търсят шофьорчета на бусовете, които да работят 6 дни в седмицата. Ще съвместават в едно, шофьор, складов работник, товаро-разтоварач, ще поръчваш стоки,  ежеседмични отчети за стоките и т.н

Е точно това го работя в момента, точно както го описваш.Само, че не на бус, а на камион.Което ще рече психо, компетентност и т.н. все разходи.
Парите са далеч от 700-800лв... дори далеч от 600, но ...
Област В.Търново

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
naum4o
Потребител герой
*****

Рейтинг: +753/-20
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 707
Теми: 71



Активност
0%

Cogito ergo sum


Ел. поща
« Отговор #27 -: Четвъртък, 12 Юни, 2014, 21:03:25 »
ОтговорОтговор

Да, това е единственото обяснение за ситуацията. В провинцията местните дерибеи колят и бесят, познават се помежду си и определят минимален таван на заплащането. Ако ти изнася. Ако не - отивай по Софията.
Но има и добри новини. Има изключения. На Вили Бец редовно се засичам с колега от Свищов, който кара палета за Метро. Не знам какво точно кара, не съм се интересувал, но няколко пъти си пихме кафето и сподели, че взима чисто 1100лв. Друг от Хасково, пак на рампата, взима 1200лв. Защо им е да ме лъжат?
Значи можело било. Имаме избор. Реално не са само те на пазара. Въпросът, е изглежда, до колко можем да се възползваме от него. Но сме длъжни да търсим. Далеч съм от мисълта да давам съвети, просто ми се иска тези мазници и дерибеи да треперят, че можем да отидем при по-образовани работодатели от тях. Сън да не ги хваща. Да си ценим труда и възможностите.
Това е престъпление - да работиш за Чез/ Еон, ВиК и две зареждания на хладилника цял месец.
Това ме вбесява. Че пълним гушите на дребни селски душици, отказващи да приемат реалността на цивилизования свят.
И все пак- не е луд този, който яде баницата.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Като толкова ви се иска да боядисвате паметници, то идете пред посолството на САЩ и боядисайте паметника на онези, които изравниха София със земята през зимата на 1943-1944г., но ония там ще ви отстрелят като кучета, защото за тях не сте нищо повече от самопродали се РОБИ!
zufahrer
Младши потребител
**

Рейтинг: +7/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 85
Теми: 2



Активност
0%

« Отговор #28 -: Събота, 15 Ноември, 2014, 20:54:38 »
ОтговорОтговор

Колегата Карксариес вероятно е от старата генерация. И предполага че всички трябва да знаят че - "Дапа лапа а шофьора зяпа"

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
karxaries
Начинаещ
*

Рейтинг: +0/-4
Неактивен Неактивен

Aruba Aruba

Публикации: 14
Теми: 4



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #29 -: Вторник, 09 Юни, 2015, 22:18:09 »
ОтговорОтговор

;)Дапа го нема,баце..............
веке сме  хотелиери,малки...
аиде с здраве!!! Завърти очи

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* 2014-10-18 11.03.31.jpg (568.39 KB, 1600x1200 - видяно 391 пъти.)

* 2015-03-02 13.14.33.jpg (476.97 KB, 1600x1200 - видяно 418 пъти.)

* 2015-03-02 13.14.52.jpg (734.79 KB, 1600x1200 - видяно 391 пъти.)
Активен
Етикети: ДАПА.. 
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!