Еуфорбия- Пловдив
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 28 Март, 2024, 16:48:32 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Еуфорбия- Пловдив  (Прочетена 33271 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dinko_ferrari
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +28/-17
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 191
Теми: 8



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #60 -: Вторник, 17 Март, 2015, 19:45:50 »
ОтговорОтговор

Хайде сега да видим колко е товара и с 19т. композиция колко става тотала?
Аз като им се обадих от офиса викат няма проблем карай!!!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter



* CAM00132.jpg (23.34 KB, 336x448 - видяно 725 пъти.)

* CAM00134.jpg (26.29 KB, 336x448 - видяно 742 пъти.)
Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #60 -: Вторник, 17 Март, 2015, 19:45:50 »

 Активен
diyodi
Гост
« Отговор #61 -: Вторник, 17 Март, 2015, 19:49:50 »
ОтговорОтговор

    Поискахте ли линк към наредбата на ДАИ, изискваща изваждането на картата?  Вие къде почивате по времето на 45 часовата пауза?
Има ли смисъл? На всички ни беше ясно, защото пратиха съобщението малко след като се въведоха забраните за Франция и Белгия. А почивката е в кабината естествено. Тъпото е че ни мислят по-глупави отколкото сме.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #61 -: Вторник, 17 Март, 2015, 19:49:50 »

 Активен
dinko_ferrari
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +28/-17
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 191
Теми: 8



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #62 -: Вторник, 17 Март, 2015, 19:56:40 »
ОтговорОтговор

Драивър,
много добре е знаем, че няма такава наредба, а това е нов закон в Белгия и Франция и ние го бяхме чели още преди да беше влезнал в сила.
Аз ги питам:
-Добре като ме проверяват и нямам анекс за тези 45ч. какво да казвам бе къде съм бил?
-Ами ако трябва ще кажеш, че си бил някъде на гости или при приятел.
Ако му кажа на някой така как мислите дали няма да се вбеси как го правя на тъпак?
Ставаме за смях по Европа като ни карат да правим такива тъпи маневри.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2929
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #63 -: Вторник, 17 Март, 2015, 19:59:06 »
ОтговорОтговор

Има ли смисъл? На всички ни беше ясно, защото пратиха съобщението малко след като се въведоха забраните за Франция и Белгия. А почивката е в кабината естествено. Тъпото е че ни мислят по-глупави отколкото сме.


   Ами има смисъл, според мен. Мислят ви за глупави, защото текущо не им показвате, че не сте. Чакате съвсем да се оплескат нещата, че да почнете да се разправяте.
   На мен, ако ми дадат подобна "инструкция" най-напред ще поискам да ми дадат линк към нея за да се запозная, най-малкото, защото ме касае пряко и трябва да съм подготвен и запознат с "новостите".
   Второ: Задавам въпроса - какво да казвам, ако по време на паузата ми направят проверка на място, случи се произшествие, инцидент и др.?
   Има и още подробности, но е излишно - и без друго сте чакали твърде много, вероятно смятайки, че нещата са само временно така...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #64 -: Вторник, 17 Март, 2015, 20:05:27 »
ОтговорОтговор

Според новия регламент ако не се лъжа 143 от 2015 година, това е самата истина. Друг е въпроса, че явно не е сведено до знанието на обикновените куки, и те си карат по старому.
Оня ден го четох, в Англия се работи така, поне откакто аз съм тук, а това е близо година. Тоест хората някъде са осведомени, някъде не.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=3Al6H0LuQBE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=3Al6H0LuQBE</a>

0.32 - Показва последно изкарване на картата, дата и час. От този момент още не сте почивка, виж защо!
0.36 - Предлага ръчно въвеждане на данни, избира се YES, ако избереш NO автоматично се приема, че сте били в пауза. Не е много коректно според новия регламент обаче.
0.45 - Виждаме екрана за ръчно въвеждане на данни, на първия ред е извадена картата, на втория ред е поставена обратно. И сега...
1.02 - въвежда се след ваденето на картата че водача е извършвал друга дейност до 1230 (все още не е край на работния ден)
1.25 - обърнете внимание, че първия ред стана последната дейност и сега тахото пита какво си правил от първия ред, до втория ред, където водача казва:
1.55 - Почивка до 1700, тоест 7 минути преди поставяне на картата, след което:
2.04 - Тахото пита какво си правил от ред първи до ред втори (който винаги е сегашния момент) и водача въвежда, че:
2.09 - До поставянето на картата в 1707 съм работил друго нещо, например, оглеждал съм камиона.
Следва потвърждение и начална страна.
Елементарно е Усмивчица
Аз разбира се не го правя така, що ме мързи, не е имало ядове.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
dinko_ferrari
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +28/-17
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 191
Теми: 8



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #65 -: Вторник, 17 Март, 2015, 20:05:57 »
ОтговорОтговор

Няма спор, че прекалено дълго ги оставихме да си мислят, че могат да правят каквото си искат(ако питаш тях още могат).
Само, че за всяко несъгласие с тях трябваше да напускаме ли?То стана постепенно с натрупвания и дойде момента в който всички си казахме "стига толкова има и другаде работа".Това всичкото не е само от вчера или днес. Колегите разказват различни случки които им са се случвали и ние ги разбираме само когато се видим на паузите, а понякога с накои колеги не се виждаме с месеци.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #66 -: Вторник, 17 Март, 2015, 20:14:48 »
ОтговорОтговор

Колеги, в името на обективността, фирмата е играла по свирката на европейското законодателство, което специално в тоя случай, не я прави черна. В интерес на истината спейки в кабината не означава, че трябва да има карта в тахографа, не е лошо като има, но не е грешно и да се вади. Точно в момента това е малко сива зона, поради не познаване на новите неща.
Пак според стария регламент, писмо(анекс) се изисква, само ако няма техническа възможност да се въвеждат дейностите в тахографа. С новите тахографи, такава възможност има, и следователно писмата са в историята.
За другите неща не коментирам, заради което е отворена темата, и много се радвам, че Динко ги е разцепил! Дай-Боже повече такива примери!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2929
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #67 -: Вторник, 17 Март, 2015, 20:18:17 »
ОтговорОтговор

  Краси, почти нищо не разбрах от обясненията ти, а мен пък ме мързи да гледам клипа.
   Питам отново:  Какво плямпаме на полицая, който ни сварва в камиона в неделя сутрин, очевидно правещи пауза и сме с извадена карта? От снощи оглеждаме камиона, така ли?

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
happyjoe
Начинаещ
*

Рейтинг: +6/-0
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 12
Теми: 1



Активност
0%

« Отговор #68 -: Вторник, 17 Март, 2015, 20:20:14 »
ОтговорОтговор

Динко, а какво стана с дисциплинарното уволнение? Това си е голямо петно на трудовата автобиография а от друга страна не е така просто да уволниш човек дисциплинарно...

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #69 -: Вторник, 17 Март, 2015, 20:34:16 »
ОтговорОтговор

Ами нищо не му казваме, той кво иска, ние си правиме пауза или квото си искаме, дремеме си в кабината или правиме бобец отвънка. Дали съм в кабина на камион или в каравана, него кво го засяга... Не е негова работа. Като дойде момента за тръгване, картата се вади от портфейла, ръга се в тахото и се въвеждат дейности. За всеки случай го плесваме (възпитано и с усмивка) в челото с копие на новите правила, да се ограмотява. И това е.
Усмивчица
е не точно така де, ама в общи линии така. Да е чел Усмивчица
Сега ми хрумна....
Нали не даваха да се прави ПАУЗА 45 часа в камион?! Къде пише къде и какво правиш, като картата е извадена? Когато картата е навън, просто няма връзка с камиона.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
driver1
Потребител герой
*****

Рейтинг: +621/-2929
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 1766
Теми: 26



Активност
0%

JE SUIS CHARLIE ! Мразя цензорите!


Ел. поща
« Отговор #70 -: Вторник, 17 Март, 2015, 20:36:30 »
ОтговорОтговор

Ами нищо не му казваме, той кво иска, ние си правиме пауза или квото си искаме, дремеме си в кабината или правиме бобец отвънка. Дали съм в кабина на камион или в каравана, него кво го засяга... Не е негова работа. Като дойде момента за тръгване, картата се вади от портфейла, ръга се в тахото и се въвеждат дейности. За всеки случай го плесваме (възпитано и с усмивка) в челото с копие на новите правила, да се ограмотява. И това е.
Усмивчица
е не точно така де, ама в общи линии така. Да е чел Усмивчица
Сега ми хрумна....
Нали не даваха да се прави ПАУЗА 45 часа в камион?! Къде пише къде и какво правиш, като картата е извадена? Когато картата е навън, просто няма връзка с камиона.


     Леле-мале! Краси, това е коментарът ми...

   Само, че не става ясно как това кореспондира тълкуванията и разясненията, които са дали френските власти на АЕБТРИ, относно прилагането и контрола на новите положения изисквани на територията на Франция. Има ги публикувани на сайта на АЕБТРИ. Аз на такива неща вярвам, а не на ЕШК.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
dinko_ferrari
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +28/-17
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 191
Теми: 8



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #71 -: Вторник, 17 Март, 2015, 23:15:47 »
ОтговорОтговор

Динко, а какво стана с дисциплинарното уволнение? Това си е голямо петно на трудовата автобиография а от друга страна не е така просто да уволниш човек дисциплинарно...
Голямо петно е само в техните глави.Където и да съм се обадил след това за работа и да съм им казал как съм бил уволнен от Еуфорбия на всякъде ми казаха:
-Тези ги знаем. Не ни интересува че са те уволнили(засега щото съда може да каже друго).
Странно ,че и от трудовата инспекция казали същото. Ухилен

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Красимир Тодоров
Гост
« Отговор #72 -: Вторник, 17 Март, 2015, 23:32:58 »
ОтговорОтговор

Извинявам се, просто емоционално подходих Усмивчица
Аз не съм чел АЕБТРИ, за това ми е простено, но четох тоя нов регламент и ми се струва че не е проблем според него, а и най-вече ваденето на картите е законно. Но къде е  смисъла не е много ясно

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
МИНКО ИЛЧЕВ
Непоносимост към отрепки, боклуци, непорасли и с комплекс за размера на... стажа!!! И затова БЕЗДЕЙСТВАЩ:
Глобален модератор
Потребител герой
*****

Рейтинг: +2215/-323
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2108
Теми: 135



Активност
3.2%

Пасе патки всякакви! Образование - начално вечерно


« Отговор #73 -: Сряда, 18 Март, 2015, 19:42:14 »
ОтговорОтговор

     Добре е, че от цялата ситуация си се оправил с парите и са останали само нерви!


...Ще ги разнасям по паркингите по цяла Европа колко са зле и никога няма да ги похваля за каквото и да било...

     С това не мога да се съглася. Защо да не си обективен? Всяка фирма, всеки човек има и добри страни, какво толкова се печели като се премълчава доброто, а дори изкривява?
     Аз никога не съм отричал добрите качества на своите опоненти, ако могат да се нарекат тези които не използват факти в спора. Което обратно изобщо не е вярно за тях. Тоест, аз съм изцяло и единствено само "черен". Много е грозно, освен ако не се удовлетворяват психични потребности!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Благословени да са тези, които нямат какво да кажат и въпреки това мълчат /не пишат/.
Принцип на Рудницки за нобеловите открития: Само онзи, който има абсолютни познания по изучавания проблем, може да го обясни, така че никой друг да не е в състояние да го проумее.
Наместо GPS, кажете ТАКОВАТА!!!
dinko_ferrari
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +28/-17
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 191
Теми: 8



Активност
0%


Ел. поща
« Отговор #74 -: Сряда, 18 Март, 2015, 20:27:56 »
ОтговорОтговор


Много неща са грозни.Грозно е да ми заключи камиона и да ме остави на улицата по анцуг февруари месец.Грозно е на връщане със служебния бус да пишат смс че съм бил пиян и конфликтен(без да знаят че аз си позволявам само в България).Грозно е да те викат в офиса на 26.02, а да те уволняват затова, че не си отишъл на 16.02.
Ако на това моето му викаш психични потребности така да бъде аз съм ОК.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Етикети:
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!