Анкета за избор на автомобил
Форум на българските шофьори
Вторник, 30 Април, 2024, 08:19:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Анкета
Въпрос: Моля направете своя избор ?
1999 Mercedes-Benz CLK 320 http://www.cars.bg/c1672248
2006 Lancia Thesis 3.2 http://www.cars.bg/c1689835

Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Анкета за избор на автомобил  (Прочетена 19624 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Amateur
Младши потребител
**

Рейтинг: +9/-5
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 74
Теми: 0



Активност
0%

« Отговор #30 -: Петък, 19 Август, 2016, 19:13:18 »
ОтговорОтговор

Нищо не пречи на Американ да хвърли едно око и на Ситроен  C5 .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Абсолютен индианец
Форум на българските шофьори
« Отговор #30 -: Петък, 19 Август, 2016, 19:13:18 »

 Активен
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2182
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #31 -: Петък, 19 Август, 2016, 21:06:58 »
ОтговорОтговор

За Тезис,нямам наблюдения-екзотика.Ако говориме за Ланча,горещо препоръчвам Капа-уникално здрав и комфортен автомобил.Купето е поцинковано,окачването железно.За двигателите,да се гледа за ЖТД,а ако иска бензин-да гледа добрите стари шестаци,които идват от АЛФА РОМЕО,монтирани в тази лимузина.За жалост с предно предаване :)Капа бензин с пет цилиндров мотор си е -Фиат мотор,монтиран в Браво...Капа с шестака е друга музика...АЛФА РОМЕО мотор и то от истинска Алфа Намигване

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Форум на българските шофьори
« Отговор #31 -: Петък, 19 Август, 2016, 21:06:58 »

 Активен
динко
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +31/-12
Неактивен Неактивен

Italy Italy

Публикации: 204
Теми: 5



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #32 -: Петък, 19 Август, 2016, 22:05:56 »
ОтговорОтговор

Те тая Пиф де я разправяш-не е тая.Туй да не ти е бит пазар,мотор Алфа е мотор Алфа и т.н. не  че мотора се не прави на едно място,но на блока има емблема Алфа иначе го връщат со колата.Разлики колко ти душа сака-всяка марка е част от групата на Фиат иначе Вагините имат апетит към Алфа но не им се плаща.Американ дано си намериш добиче да те кефи,ние само коментираме нашите си виждания.Може и някой да сподели къде са по-качествени вносители на тая техника,що туй е по добре от всичко което се изписа.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
Mr.Balkanski
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +27/-5
Неактивен Неактивен

Vatican City State Vatican City State

Публикации: 130
Теми: 9



Активност
0%

« Отговор #33 -: Петък, 19 Август, 2016, 22:27:26 »
ОтговорОтговор

Така като гледам, броят на цилиндрите трябва да е шест. В тоя ред на мисли, забелязвам, че и двата модела са с по два три-цилиндрови двигателя. Според мен, цилиндрите трябва да са или в редица, или да са срещуположни, имам предвид шест-цилиндровите двигатели. Относно задвижването, всеки който е карал велосипед с предно предаване, може да ви каже, че не струва. BMW, Subaru, Lexus или Porsche. Това е лично мое мнение, но всеки прави любов с магарето си както си иска.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Не е лесно да си член в наши дни. Комшията ти е *ъз, колегите ти са т*шаци, а най-добрият ти приятел е *утка.
Hino
Старши потребител
****

Рейтинг: +190/-9
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 348
Теми: 6



Активност
0%

iYi


« Отговор #34 -: Събота, 20 Август, 2016, 00:44:28 »
ОтговорОтговор


 ЛКВ, не бъркай понятията. Уникална кола съм написал и съм визирал БУКВАЛНИЯТ смисъл на думата, а НЕ ....уличният  Намигване. Забелязал съм, че 5 от 10 човека си определят колите като "уникат". Но какви всъщност им е уникалното и те незнаят  Ухилен . Пак ти казвам, аз визирам буквалният смисъл на думата, точното определение е в тълковният речник, а не на улицата  Намигване . Уникален значи - различен по своята същност и рядък. Разликата е голяма и считам, че ме разбра какво визирам. Ако беше другият, масовият смисъл, щях да сложа кавички.

 А защо ги спират от производство? Еми много просто, точно защото са уникални ( в буквалният смисъл на думата) и респективно, нищо което е уникат или по просто казано рядко срещано, неможе да е масово. И оттам...... малък брой продажби и практическа липса на печалби. Дори напротив. Тези коли се правят поради друга причина, а именно да покажат какво може дадената марка. Те са нещо като визитна картичка, като ..."фукане" и показност. Такива модели много рядко могат да са печеливши. И производителите го знаят много добре това нещо.

 И моля, не бъркайте уникалността със здравина, безпроблемност или каквото и да е било друго. Това са различни неща. Много различни.

 А за сравнението с Пасат и Октавия  Смотан, честно да си призная, много смешно ми стана. Особено предвид ФАКТА, че са почти ЕДНАКВИ, а и принадлежат на един и същ собственик тези двете марки. Технически също са си от едно мнооого голямо семейство с безброй много аналогични елементи, така че да говорим, че Октавията има, как беше "евтина поддръжка", "малко електроника" и т.н. ме напушва на смях, ама много сериозно  Ухилен. Извинявай наистина, нищо лично, ама това повече не го пиши. Наистина нищо лично, но все пак да не ставаме смешни нали  Намигване.

 И пак казвам, определението уникат е за нещо различно от масовката. Няма допирни точки с уличната "перфектност" изразяваща се в знайни и незнайни определения за техническо състояние, вид, предишни собственици и т.н. глупости. Това е друго. Съвсем различно нещо.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Donna e la logica ..... Lada e idraulica :-)
rider777
Потребител герой
*****

Рейтинг: +372/-1900
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2417
Теми: 34



Активност
0%

ЖИВОТА Е ХУБАВ http://www.vbox7.com/play:2404082f


Ел. поща
« Отговор #35 -: Събота, 20 Август, 2016, 01:14:27 »
ОтговорОтговор

10 годишна С6 струва доста повече от S класа същия набор ,,,, а Тезиса е проектиран специално за Папата,,,, даже има лимузина на тази база,,,,

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Никога не съм обичал и толерирал тъпанарите, мързеливците, завистливците, злобарите и ,,,,,,,,,,,,
Колкото по-нависоко се реем, толкова по-дребни изглеждаме на онези, които не могат да летят.
Най-добрият учител в живота е опитът. Вярно, взима скъпо, но обяснява разбираемо ,,,,,,,,,,,,
American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +194/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 833
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« Отговор #36 -: Събота, 20 Август, 2016, 07:31:28 »
ОтговорОтговор

Взех мерцедеса. Вчера почти цял ден в КАТ, но до края на деня всичко оправих. Колата ще ми върши работа, доволен съм.
Липсва информационната книга за колата, а искам да сменя от Италиански на Английски съобщенията на таблото. Ако някой знае онлайн PFD user manual ще съм благодарен.
Тенкс

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
ivopifeca
Потребител герой
*****

Рейтинг: +196/-2525
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 2182
Теми: 113



Активност
0%

ALFA ROMEO75|ПОВЕЧЕ КОЛЕГА ОТКОЛКОТО РАБОТНИК


Ел. поща
« Отговор #37 -: Събота, 20 Август, 2016, 10:09:07 »
ОтговорОтговор

Те тая Пиф де я разправяш-не е тая.Туй да не ти е бит пазар,мотор Алфа е мотор Алфа и т.н. не  че мотора се не прави на едно място,но на блока има емблема Алфа иначе го връщат со колата.Разлики колко ти душа сака-всяка марка е част от групата на Фиат иначе Вагините имат апетит към Алфа но не им се плаща.Американ дано си намериш добиче да те кефи,ние само коментираме нашите си виждания.Може и някой да сподели къде са по-качествени вносители на тая техника,що туй е по добре от всичко което се изписа.
За моторите много бъркаш.....Шестцилиндровия мотор монтиран в Капа, си е истински алфа-мотор.Същия е монтиран и в Алфа 164.164-ката за разлика от Капа,има и 4 цилиндрови мотори,които са си чисти АЛФА РОМЕО.164 е изцяло еднаква с фиат крома,и ланча тема с тази разлика,че на нея се монтират алфа двигателите ,от някога истинските алфи,без да участва Фиат.Те изцяло бяха разработка на самостоятелната тогава компания АЛФА РОМЕО.Визирам последната истинска АЛФА 75!При 155 е същата работа,докато Фиат не му набутва последните години от производството 16 клапановите мотори,които са си вече чист ФИАТ.....Допреди това си ползва двигателите от 116 серия АЛФА РОМЕО.На 155 без мотора всичко е еднакво с Фиат Темпра,Ланча дедра,делта,АЛфа 145-146........

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
LKW
Потребител герой
*****

Рейтинг: +200/-87
Неактивен Неактивен

Spain Spain

Публикации: 540
Теми: 15



Активност
0%

Teodor Vasilev Stoqnov
Ел. поща
« Отговор #38 -: Събота, 20 Август, 2016, 10:56:23 »
ОтговорОтговор

ЛКВ, не бъркай понятията. Уникална кола съм написал и съм визирал БУКВАЛНИЯТ смисъл на думата, а НЕ ....уличният  Намигване. Забелязал съм, че 5 от 10 човека си определят колите като "уникат". Но какви всъщност им е уникалното и те незнаят  Ухилен . Пак ти казвам, аз визирам буквалният смисъл на думата, точното определение е в тълковният речник, а не на улицата  Намигване . Уникален значи - различен по своята същност и рядък. Разликата е голяма и считам, че ме разбра какво визирам. Ако беше другият, масовият смисъл, щях да сложа кавички.

 А защо ги спират от производство? Еми много просто, точно защото са уникални ( в буквалният смисъл на думата) и респективно, нищо което е уникат или по просто казано рядко срещано, неможе да е масово. И оттам...... малък брой продажби и практическа липса на печалби. Дори напротив. Тези коли се правят поради друга причина, а именно да покажат какво може дадената марка. Те са нещо като визитна картичка, като ..."фукане" и показност. Такива модели много рядко могат да са печеливши. И производителите го знаят много добре това нещо.

 И моля, не бъркайте уникалността със здравина, безпроблемност или каквото и да е било друго. Това са различни неща. Много различни.

 А за сравнението с Пасат и Октавия  Смотан, честно да си призная, много смешно ми стана. Особено предвид ФАКТА, че са почти ЕДНАКВИ, а и принадлежат на един и същ собственик тези двете марки. Технически също са си от едно мнооого голямо семейство с безброй много аналогични елементи, така че да говорим, че Октавията има, как беше "евтина поддръжка", "малко електроника" и т.н. ме напушва на смях, ама много сериозно  Ухилен. Извинявай наистина, нищо лично, ама това повече не го пиши. Наистина нищо лично, но все пак да не ставаме смешни нали  Намигване.

 И пак казвам, определението уникат е за нещо различно от масовката. Няма допирни точки с уличната "перфектност" изразяваща се в знайни и незнайни определения за техническо състояние, вид, предишни собственици и т.н. глупости. Това е друго. Съвсем различно нещо.



Ами , ако 490лв. за смяна на ангренаж и ролки , 300-350лв предни и задни накладки , дискове предни и задни 500-550лв , съединител компелкт 800лв. , малсо и филтер 110-180лв(зависи от пробега на маслото) ти е скъпо.Като това са цени в ЕураТек Шкода с труд и части и ДДС.
Цените в Порше за Пассат са с едни 100 -200-300лева нагоре за отделните услуги.
Първо имах голямо желание за Волво ХЦ 90 2.5 Д5 .Но там цените бяха за подръжка в МотопФое олеле малеле.Една смяна на масло на скоростите(автомат) с масло и филтер 1100лв.
Имам познати в доста представителства на марките и преди да направя покупка на дадения автомобил съм си направил разценка за подръжката.Защото не е важно да дадеш една шапка пари за нещо , а важното е дали ще ти е изгодна подръжката му.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Шлафен цузамен в майне бунгало до сабале рано.Клайне дупен.
Много обичам млади и арни спедиторки.
http://www.youtube.com/watch?v=jwVu3crtQuY
http://www.youtube.com/watch?v=lwbyMYfLv_I
WWW.elmaz.com
Hino
Старши потребител
****

Рейтинг: +190/-9
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 348
Теми: 6



Активност
0%

iYi


« Отговор #39 -: Събота, 20 Август, 2016, 16:37:39 »
ОтговорОтговор



 LKW, аз не това имах предвид. Не за консумативи, а за извънпланова поддръжка и проблемност. Както и практическата идентичност на много от елементите, модулите и частите между тези два визирани от теб модела.
  Иначе, абсолютно същите части, ама наистина абсолютно същите, ако си ги купиш от частен магазин или направо от реномиран вносител на части, ще ги платиш с до 50% под това което си платил в момента. И предполагам го знаеш това нещо. Пак казвам СЪЩИТЕ неща, а не ментаци, важно уточнение. Но иначе си си прав, за да ти е мирна главата - официален вносител на съответната цена.

 Ако е XC90 , то само бензин. И по възможност Ямаха мотора  Намигване . Бягайте от дизелите им, лично мнение.

 Но преди всичко, важното е на теб да ти харесва колата. Ти ще си я караш, на теб ще ти носи удоволствие. Успех  Намигване .

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Donna e la logica ..... Lada e idraulica :-)
Joro Stoqnow
Пълноправен потребител
***

Рейтинг: +9/-6
Неактивен Неактивен

Bulgaria Bulgaria

Публикации: 139
Теми: 2



Активност
0%

Ел. поща
« Отговор #40 -: Събота, 20 Август, 2016, 21:34:17 »
ОтговорОтговор

American ,честито за мечо  Ухилен със здраве да си го караш и много безаварийни километри

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен
American
Потребител герой
*****

Рейтинг: +194/-111
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
United States United States

Публикации: 833
Теми: 40



Активност
0.4%

General Lee


« Отговор #41 -: Неделя, 21 Август, 2016, 21:38:32 »
ОтговорОтговор

Благодаря на всички за постовете в темата.
Забавлявам се страхотно в България!

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

smoking gun
Етикети:
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!