Шофьорски категории - правоспособност
Форум на българските шофьори
Четвъртък, 18 Април, 2024, 21:42:42 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
driver-bg.eu
 
   Начало   Обяви Мрежа Галерия Търси Календар Членове Етикети Вход Регистрация Чат  
collapse
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Шофьорски категории - правоспособност  (Прочетена 11152 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Valiosport
Начинаещ
*

Рейтинг: +67/-0
Неактивен Неактивен

Пол: Мъж
Bulgaria Bulgaria

Публикации: 41
Теми: 0



Активност
0%

Категории: АМ, А, B, C, D, BE, CE, DE, Tkt


Ел. поща
« -: Сряда, 11 Ноември, 2020, 00:55:14 »
ОтговорОтговор

Код 96 се кара допълнителен курс на обучение, цената е по ниска отколкото на B+E, но за мен това е безсмислено, малко като поткатегориите, разрови се в Интернет има школи които организират курсове, да не цитирам имена за да не се приеме като реклама.
Има и друго, в талона на автомобила ти е дадено О1 и О2, като О2 е за ремарке без спирачна уредба, а О1 за ремарке със спирачна уредба. Имаш и графа F3(допустима максимална маса на състав от пътни превозни средства). В случая моята кола е 1300кг и максимално можех да тегля 1290 или 1390кг ремарке(не помня вече) със спирачна уредба. Та на практика въпреки че имам B+E пак не мога да тегля 2 тона каравана. Този код 96 се обезсмисля в моя случай дори да го имах, може би щеше да има смисъл ако бях с бус и в графа F3 пише 4250кг максимално допустима маса на състава. По закон както е казано с В категория над 750кг нямаш право(дори и това е много за мен) за водач който не е преминал обучение как се кара ремарке назад и да се съобразява с по-голямата дължина. Шофьор си и знаеш че любитела няма как да ги знае тези неща. След 3 седмици ще ходя до нашия КАТ че имам работа и ще попитам на гишето как стои въпроса с код 96, понеже братовчед ми взе B категория.

Share this topic on FacebookShare this topic on Twitter

Активен

Рейсаджия
Форум на българските шофьори
« -: Сряда, 11 Ноември, 2020, 00:55:14 »

 Активен
Етикети:
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

* Реклама
* Google Plus
* Реклама
driver-bg.eu
Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
SimplePortal 2.3.5 © 2008-2012, SimplePortal
Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!